Jump to content

Teniska statistika


wwww

Recommended Posts

1 hour ago, ciao said:

Meni je logicno da je Rafa najvise zaradio jer je on u poslednjoj deceniji kad su fondovi bitno veci  uspesan otprilike kao Novak a poceo je ranije tako da je meni ocekivano da on ima  najvise osvojenih para, on "tek" treci

 

RG najmanje love donosi.

Najslabiji je nagradni fond. USO je najbolji, a Novak je mnogo puta bio finale. Plus američki mastersi...


Nekada davno sam negde video da je pobednik USO 70 i neke dobio 25k $, što je ekvivalent danas oko 100k $. To je sada drugo treće kolo...

 

Edited by CheshireCat
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nagradni fondovi su eskalirali naglo od 2005 naovamo. Realno od kada je krenulo Fedal ,a posle i Big 4 rivalstvo.
Kada se ova trojica povuku i zavrsi se trka za rekorde ima da splasne i interesovanje za tenis. Ne toliko kod fanova tenisa, koliko kod opste populacije koja je klasicna Bravo Rafa/Nole/Rodzer publika i koji ce se iskljuciti kada im se ljubimac povuce

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CheshireCat said:

 

RG najmanje love donosi.

Najslabiji je nagradni fond. USO je najbolji, a Novak je mnogo puta bio finale. Plus američki mastersi...


Nekada davno sam negde video da je pobednik USO 70 i neke dobio 25k $, što je ekvivalent danas oko 100k $. To je sada drugo treće kolo...

 

To za nekad i sad je jasno da je velika razlika ali nisam obratila paznju da postoji velika razlika u sumi para za masterse ili GS ove iz istih perioda, mislila sam da su tu slicni ako ne i isti kao i broj poena.

Za slucaj da neko nadje ukupan broj poena osvojenih od pocetka karijere pa do sada ili poredjenje za istu godinu zaradjene pare u odnosu na broj ATP poena, meni bi bilo interesantno. Svakojako gluposti se racunaju rangiraju, sto ne bi ovo cisto iz radoznalosti. Mogu i ja da uzmem digitron  :smiley33: al me mrzi :classic_laugh:

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Petar 91 said:

Pa nagradni fondovi su eskalirali naglo od 2005 naovamo. Realno od kada je krenulo Fedal ,a posle i Big 4 rivalstvo.
Kada se ova trojica povuku i zavrsi se trka za rekorde ima da splasne i interesovanje za tenis. Ne toliko kod fanova tenisa, koliko kod opste populacije koja je klasicna Bravo Rafa/Nole/Rodzer publika i koji ce se iskljuciti kada im se ljubimac povuce

 

U prvom trenutku ce sigurno da splasne interesovanje, ali nijedan igrac nije veci od samog sporta, pa tako ni ova trojica.

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna stvar koja nije dobra. U široj slici gledano tenis je i dalje preskup sport, g cost-benefit analiza govori da su mnogi drugi sportovi , kolektivni prvenstveno mnogo veči izvor zarade u odnosu na ulaganja od individualnog sporta kakav je tenis.

Za vrhunske rezultate a time i veliki novac potrebna je potpuna životna posvećenost.

U USA i GB se mnogi teniski tereni pretvaraju u one za pickleball (sport /aktivnost koja kombinuje elemente tenisa, badmintona i stonog tenisa) 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ce vratiti ljudi tenisu ali bice potrebno da neko krene da dominira ili dva tri igraca koja ce konstantno biti u polufinalima i finalima. A trenutno se to ne desava bas, konstanta su i dalje Nadal, Djokovic i Fed (do povrede) koji su mahom dolazili u polufinale u 80% slucajeva.
Sport uvek cine velika rivalstva i podele fanova.
Zato mislim da i WTA trenutno tu promovise 20 igracica jer niko ne dominira. Osaka dominira ali 2 puta godisnje na hardcourt slemovima sto nije dovoljno.
Da im se pojavi opet neko rivalstvo tipa Stefi/Monika krcate bi bile tribine. Steta sto iako hajpovano maksimalno, rivalstvo Marije i Serene nije ispunilo ocekivanja. One su imale i veliki broj odigranih meceva i periode dominacije, steta sto Sarapova posle one prve dve pobede na W i WTFu vise nije mogla da nadje resenje za Serenu

Link to comment
Share on other sites

pored toga sto igraci na razlicitim GS-ova dobijaju razlicitu kolicinu novca, postoji i bitna razlika u parama koje teniseri/ke dobiji za istu kategoriju turnira, a organizovanu na razlicitim lokacijama.

 

Npr. ATP 500 Dubai daje bitno vece pare od Roterdama. ATP 250 Doha daje vece pare od New Yorka, a ovi vece od Brizbejna.

 

Kod zena Dubai i Doha svake godine menjaju kategoriju. Dubai uvek daje vece pare nego Doha (kad su identicna kategorija). Takodje, Kinezi (Shenzhen) su davali bitno vece pare za istu kategoriju turnira od Australijanaca (Auckland). itd.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ciao said:

Meni je logicno da je Rafa najvise zaradio jer je on u poslednjoj deceniji kad su fondovi bitno veci  uspesan otprilike kao Novak a poceo je ranije tako da je meni ocekivano da on ima  najvise osvojenih para, on "tek" treci

 

u protekloj deceniji kad su prizemoney fondovi dosegli vrhunac, Novak je na terenu bio trofejniji i uspesniji od Rafaela i Rodzera zajedno.

GS titule(16), big titule(50+), big finala(70+)...  Od 14 velikih turnira Rafa je bolji na dva, Rolan Garos i Montekarlo.

stoga sasvim logicno sto je Djokovic prvi po tom parametru i pitanje je kad ce ga neko stici, koliko god povecavali nagradni fond u buducnosti..

 

1st to reach $ 10 mil. prize money - Lendl 1986.

1st to reach $ 50 mil. prize money - Federer 2009.

1st to reach $ 100 mil. prize money - Djokovic 2016.

.

1st to earn more than $ 1 million in one season - Borg 1979.

1st to earn more than $ 5 million in one season - Sampras 1995.

1st to earn more than $ 10 million in one season - Federer 2007.

1st to earn more than $ 20 million in one season - Djokovic 2015.

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cojep said:

David Ferer spada u top 10 igraca Open ere po broju odigranih meceva na touru..
stoga ne treba da iznenadjuje ako se propisno omrsio u doba kad su nagradni fondovi dosezali vrhunac

 

I mislis da u narednih 20 godina nece da se pojavi niti jedan igrac koji ce moci da dostigne Djokovica po zaradama, pod uslovom da nagradni fondovi nastave da raste?

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim, ako već porede trebalo bi da budu inflation adjusted.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_highest-grossing_films#Highest-grossing_films_adjusted_for_inflation

 

Mada i dalje su nagrade objektivno porasle.

 

 

A Đokovića neće biti lako stići.

To mora da bude neko ko će osvojiti 15+ mastersa, i 10+ slemova.

A to je mnogo lakše reći nego uraditi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...