Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ovo što kaže Haos je i meni par puta padalo na pamet. 

 

Mada bih slagao kad bih rekao da ne bih voleo da vidim ovakav tajm aut sa Robijom i recimo Sprivelom kome se obraća sa FUCK YOU LATRELL SPREWELL, OK?

 

Ko bi koga tu davio :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Obradovicu je to i ranije bio manir, u sezonama kada su osvajali trofeje i bili na f4 evrolige.

 

Fenerbahce je primer kako izgleda ekipa koja se jos nije uklopila kako treba. Doveli su dva izrazita skorera, igraca koji su zatrpavali protivnike prosle sezone u ekipu koja je igrala timski i nije imala pojedinaca koji su iskakali iz sablona. Mnogi igraci tek treba da udju u neku formu, Sloukas je poceo bolje da igra, ali ono sto igraju Vesely i Datome je skandalozno.

 

Veliki povratak za sada klubova koji su ranije imali velike budzete i sramotne sezone. Makabi, Himki, Armani, Barselona, Efes jos od prosle sezone. Razbijen je ustaljen poredak - Real, CSKA, Fenerbahce na f4, ostaje pitanje ko ce biti cetvrti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pre 2-3 nedelje sam na nba tv uhvatila emisiju o Spursima, pricaju Dankan, Djinobili i Parker kako pre dolaska u SAS nikad nisu videli trenera koji vice kao Popovic, pomislila sam kako bi Zeljko to komentarisao :classic_biggrin: 

On da nije toliko strastven (citaj malo lud) ne bi bio to sto jeste, mada je sad bas preterao. Moj omiljeni deo nije titlovan, kad se okrene ka Melihu :lol_2:

Edited by zoe Bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Fener nesto, nevezano za trenera. 

 

Spolja su tanki, De Colo excluded.  Slukas je imao svoj vrhunac i sad je vec u poprilicnom padu, Dixon je penzos,  Melih specijalac za 3 ali u svemu ostalom minus igrac, Datome vec 2 godine neprepoznatljiv. Westerman, vjerovatno ni njemu nije jasno kako se mota po top el timova, menadzersko cudo od igraca. 

 

U reketu su ostali bez Melija a Lovernj izasao iz teske povrede plus sto mi ne djeluje od kako se vratio u Evropu da moze praviti neku veliku razliku. 

 

Za finansijske probleme ne znam, vjerovatno i tu ima neke istine. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su finansije u pitanju.

 

Fenerbahce je prosle sezone bio jedan od najboljih timova u evroligi. Nisu bili najbolji, ali nisu bili ni ovakva kanta za napucavanje u gostima.

 

Luigi Datome, ove sezone: 38 poena, 7/21 za 2, 7/19 za 3, 3/4 slobodna bacanja, 22 ukupan PIR

Luigi Datome, prosle sezone (prvih osam meceva): 87 poena, 13/24 za 2, 16/34 za 3, 13/14 slobodna bacanja, 86 ukupan PIR.

 

Jan Vesely, prosle sezone jedan od najboljih igraca u evroligi, prosecan PIR 19,3, ove sezone 9,6.

 

Zamenili su igrace sa prosecnim PIR 7,3 i 9,4 sa 8. i 15. najboljim igracem proslogodisnje evrolige. Westermann je dosao umesto Greena na mesto nebitnog igraca na 1-2.

 

Problem je sto je svih ovih godina sistem funkcionisao kao sat. Sloukas - Datome - Kalinic - Vesely su uz Mellia i Gudurica bili osovina tima. Sad to sve deluje rastimovano, dovedeni su skoreri na 2 i 4, kao da se Obradovic zasitio svog posla i da tu nesto ne funkcionise.

 

Imaju vec sad 4 pobede manje od vrha tabele i isti skor kao Zvezda. Verovatno ih ceka neko 10. i 11. mesto u najboljem slucaju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...