Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

ajmo cigani jako u 2020

rap free style, uz meze i domaću

živi bili

 

 

 

5 kila šljive govori iz mene

popio sa čaletom, ono kad nas krene

poslušajte cigani bilo koje vere

verse bacam bolje i od dr.Dree

 

21 savage, 50 cent i kanye

ovi crnci ne znaju šta je pravo sranje

kad te midžet predvodi kritično je stanje

ko da trčiš brate sprint kroz gusto granje

 

grobari i varvari mogu da ga puše

u dva nula dva nula cigani će ruše

požari, orkani ili duge suše

neće da zaustave naše gladne duše


crveno i belo

grad ili selo

svuda brate gori, ko kad igra Melo

i Peni Hardavej iz najboljih dana

pick n roll, dunk duševna nam hrana

x2


srbijom se širi miris našeg granja

dim kulja tebra od Niša preko Vranja

Arene, Pionira, Mikrija, MWilla

svuda će da gazi ova naša sila

 

bilo je i peto

na Kališu na leto

pehar digni Zvezdo za namučeni geto

za Peć, Prizren, Ostrog

jer znamo šta je sveto

nisu nam poklonili, igralo se lepo


za krvava kolena  Radonjića Dejana

milogorske sise i Vesića Gorana
generala, limara i ostalu bratiju
kamen da im dignemo
da mogu da se sakriju

 

dok naša Zvezda kida, bagra neka rida
nek se plaši brate i ova evroliga
i tu nema stida, nije naša briga
najbolja je Zvezda, fuck off nigga...

 

crveno i belo

grad ili selo

svuda brate gori, ko kad igra Melo

i Peni Hardavej iz najboljih dana

pick n roll, dunk duševna nam hrana

x2

Edited by madafaka73
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Brale, prvo i osnovno nemas nikakve informacije sta je Zvezda uradila. Stavise, nemas informacije ni sta je pisalo u tom BIA dopisu, razlozi zasto ne moze da se garantuje bezbednost. To moze i njihova sluzba da napise da ne mogu da garantuju bezbednost igracima u Beogradu. Sekretarica je poslovni sekretar i  moze da salje dopise i resava probleme. Covic je rekao da je bio u kontaktu sa predsednikom koji je bio valjda u Spaniji. Ne znas ni sta su oni pricali, bar dok ti ne kaze Covic.

 

Poslovni sekretar nema nikakve veze sa hiruzima, medicinom i operacijama. Njeno znanje je siroko i izmedju ostalog da zna da radi sa dokumentacijom itd..Kako kaze pravo ime, poslovni sekretar, znaci nije hirurg. Tebi ne bi bilo lose ni znanje sa Megatrenda ovako naslepo

 

 

Naravno da je neko lice koje ima odgovarajuća ovlašćenja moralo da odgovori na dopis. Ne znam zašto se uopšte diskutuje o tome?! Znači, Pera Perić, ko god to bio (mrzi me da gledam registar funkcija u ABA) je morao da napiše.... Mora da se igra zbog toga i toga ili ne mora. Problem je što niko nije hteo da preuzme odgovornost jer je situacija ozbiljno zapaljiva i mogućnost da se nešto desi je realna. Taj neko bi imao solidnu odgovornost, a nije je hteo. Procenu CG Mup možeš da okačiš mačku na rep jer ako bi se pokazala pogrešnom, ko bi to procesuirao?! Pa, opet CG Mup i Tužilaštvo. Kadija te tuži, kadija ti sudi. Siguran sam da bi počinioci bili surovo kažnjeni, skoro kao oni mamlazi, tatini sinovi koji su se pokazali u finalu plej ofa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cigani, sve najbolje u Novoj godini! Žao mi je sto ste navijači Zvezde a ne Partizana. Ko je sa vama vek proveo ni pakao mu neće teško pasti. Svu svoju nepokretnu imovinu kuću, radionicu, Filipa i Štimca a to vas najviše interesuje ostavljam Partizanu!

                                       Pantelija 😈

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

http://sportklub.rs/Kosarka/ABA-League/a319136-ABA-liga-Odluke-o-Buducnost-Zvezda-u-dogledno-vreme.html

 

U slučaju da se ekipa neopravdano ne pojavi na utakmici ili neopravdano odbije učestvovanje na utakmici, ta ekipa automatski gubi tu utakmicu rezultatom 0:20 i, kada je to primenjivo, ne prolazi u dalje krugove takmičenja“, stoji u Članu 32.1 pravilnika ABA lige.

 

Ako je ovo tacno i ako ABA odluci ja je 20:0 za Buducnost onda bi sto se ABA tice to bilo to. Vrlo olako i neodgovorno smo zavrsili ovu sezonu u regionalnom takmicenju. Ta kazem jer se ne zna sta je BIA tacno napisala na stranici ili stranicama pre one poslednje sa potpisom. Nama nece nista pomoci to sto je sekretarica koja je verovatno imala ovlastenja (ili ugovorom o zaposljenju ili usmenom naredbom njenog nadredjenog) poslala email. Na utakmicu se moralo otici i eventualno povuce je sa terena ako se pocne nesto iole ozbiljnije desavati. Na kraju je i Buducnost morala igrati 5. utakmicu u Beogradu prosle sezone (kao i mi 3. utakmicu tamo).

 

Covic moze da prica koliko hoce kako je nekome u interesu da ne odgadja utakmicu i da se sprema performans. To on ne moze da dokaze i samo neka politicka odluka ABA lige moze dovesti do nekakvog ponavljanja utakmice a ne do forfaita. Cak i da je Buducnos pristala na odgadanje utakmice niko ne garantuje da bi ABA to prihvatila tek tako. Radi se i o drugim timovima i o regularnosti takmicenja itd. U svakom normalnom takmicenju se utakmice ne odgadjaju tek tako. Sad Covic moze samo da se sam osamari za izlazenje u susret pretprosle sezone kad se zbog Milovog mitinga pomerio datum igranja 3. utakmice u Podgorici (ili je bila odlucujuca 4.?). Videli smo kako smo prosli (izgubili titulu), a u sezoni posle toga smo docekani u Podgorici kao dusmani.

 

I nije mi jasan nas performans oko odlazenje. Ide se na aerodrom (nije se ulazilo u avion pa izlazilo kako je Covic rekao) i ceka na odgovor ABA. Taj odgovor dolazi u smislu da se utakmica odigrati mora, a onda se mi definitivno povlacimo. To je bez veze, mada priznajem da se nista konkretno ne zna, al o tome se i radi. Ako nemas nista opipljivo o nekakvim pretnjama, onda nemas ni opravdanja da ne odigravas utakmicu. As simple as that...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, RC4 said:

 

Naravno da je neko lice koje ima odgovarajuća ovlašćenja moralo da odgovori na dopis. Ne znam zašto se uopšte diskutuje o tome?! Znači, Pera Perić, ko god to bio (mrzi me da gledam registar funkcija u ABA) je morao da napiše.... Mora da se igra zbog toga i toga ili ne mora. Problem je što niko nije hteo da preuzme odgovornost jer je situacija ozbiljno zapaljiva i mogućnost da se nešto desi je realna. Taj neko bi imao solidnu odgovornost, a nije je hteo. Procenu CG Mup možeš da okačiš mačku na rep jer ako bi se pokazala pogrešnom, ko bi to procesuirao?! Pa, opet CG Mup i Tužilaštvo. Kadija te tuži, kadija ti sudi. Siguran sam da bi počinioci bili surovo kažnjeni, skoro kao oni mamlazi, tatini sinovi koji su se pokazali u finalu plej ofa. 

Odgovor sekretarice ABA je zvanican odgovor, svidelo se to Covicu ili ne. Niko valjda ne misli da je ona nesto samovoljno odlucila. Ona je kurir losih vesti a to je uradila po necijem nalogu iz ABA. Cak da i liga nije odgovorila moralo bi se igrati, jer vazi da se igra kako je odredjeno dok se nesto suprotno ne nalozi. Nemojmo se zamajavati glupostima i nekim nemustim izgovorima. Zna se kako se utakmice otkazuju, a kako ne. Da je bila visa sila, da se avion pokvario, da nije mogao da poleti ili sleti zbog nevremena, da je bilo proglaseno vanredno stanje od strane MUPa CG, onda bi stvar bila drugacija. Ovo ne pije vode. Opet kazem, ako se neko cudo ne desi, izgubicemo 0:20 i biti diskvalifikovani iz play offa cak i da se tamo plasiramo. Vrlo neodgovorno smo razjebali klub samo tako. Sledece sezone znaci ni EC.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zizu said:

@drakon1

Nemoj da im rusis sneska prvog dana u Novoj.

Vidis da ih je zahvatio gazdin spin o sekretarici Vanji. Pusti ih da mastaju...

 

 

Gospodo, 

nema tu rušenja sneška. Da, izgubićemo 20:0. Ni u jednom trenutku nisam rekao da nećemo. Ja i dalje tvrdim da na zvaničan zahtev kluba (bilo kog), zvanično lice Aba mora da odgovori u propisanoj formi, a siguran sam da statutom nije predviđen email sekretarice. Klub se verovatno obratio odgovarajućim dopisom, priložio procenu BIA koja je validan dokument. Budućnost je dostavila svoje papire i komesar takmičenja, direktor je MORAO da donese neku odluku i o tome izvesti klubove. Odluke nema. Znači, nema veze sa Čovićem, Vučićem, Milom... Moje mišljenje je da procedura nije poštovana. Takođe, lično smatram da nije trebalo da se igra zbog dobrobiti oba kluba i samog takmičenja. Bez obzira na posledice, ja ne bih slao igrače. Rizik je realan. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, drakon1 said:

Ako je ovo tacno i ako ABA odluci ja je 20:0 za Buducnost onda bi sto se ABA tice to bilo to. Vrlo olako i neodgovorno smo zavrsili ovu sezonu u regionalnom takmicenju.


Pa nije primenjivo ako ja dobro shvatam, ne znam što si boldovao? Nismo u plej-ofu, pretpostavljam da se ova odredba odnosi na utakmice plej-of serije. Nema nikakvog smisla primeniti je sada.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairosu said:


Pa nije primenjivo ako ja dobro shvatam, ne znam što si boldovao? Nismo u plej-ofu, pretpostavljam da se ova odredba odnosi na utakmice plej-of serije. Nema nikakvog smisla primeniti je sada.

Ja to tumacim, da mi ako se plasiramo u play off tamo necemo igrati.

Link to comment
Share on other sites

Just now, drakon1 said:

Ja to tumacim, da mi ako se plasiramo u play off tamo necemo igrati.


To meni nema apsolutno nikakvog smisla. Zamisli ne dođeš na meč zbog epidemije gripa u prvom kolu, pobediš do kraja i ne uđeš u PO?

Mislim, ne kažem da nije tako kako ti kažeš, samo mi nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairosu said:


To meni nema apsolutno nikakvog smisla. Zamisli ne dođeš na meč zbog epidemije gripa u prvom kolu, pobediš do kraja i ne uđeš u PO?

Mislim, ne kažem da nije tako kako ti kažeš, samo mi nije jasno.

Razumem ja to, ali pitanje je sta je smisao ovog pravila i sta znaci "dalji krug takmicenja"? To je verovatno uvedeno da ekipe ne bi pravile cirkus od takmicenja i ne odlazile na utakmice ako su vec obezbedile prolaz, 1. mesto, opstanak... To je moje, priznajem pesimisticno, tumacenje clana koji je na SK citiran. Trebalo bi pogledati Pravilnik ABA. Ima li to negde online?

 

Zbog epidemije gripa dobija se odgoda utakmice verovatno vrlo lako, a ako ne onda se salju juniori....:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  1. https://www.aba-liga.com/files/2019-20/ABA1_ABA_Liga_bylaws_2019_20.pdf

  2.  

  3. 11.4.  Zbog opravdanog razloga, kao što je vremenska nepogoda, viša sila (potres, poplava, požar i sl.), nestanak električne energije, poremećaj u javnom prometu, Sportski direktor ABA Lige j.t.d. može odgoditi utakmicu i donijeti odluku da će se ista odigrati u slijedeća 24 sata.

  4.  

  5. 11.5.  Ukoliko se utakmica radi opravdanih razloga ne može odigrati u roku od 24 sata od predviđenog termina početka utakmice, utakmica će se odgoditi. Odluku o novom terminu utakmice donosi Sportski direktor ABA Lige j.t.d., a utakmica se mora odigrati prije kraja prvog, odnosno drugog dijela natjecanja regularne sezone.

  1. 11.6.  Ukoliko se utakmica ne odigra zbog neopravdanog nedolaska gostujuće ekipe troškove organizacije utakmice, te dolaska sudaca i delegata snositi će gostujuća ekipa.

  2.  

  3. 11.7.  Ukoliko se utakmica ne odigra zbog opravdanog nedolaska gostujuće ekipe, pri čemu je najava nedolaska dostavljena Glavnom uredu ABA Lige najkasnije 5 sati prije održavanja utakmice, troškove organizacije utakmice, te dolaska sudaca i delegata refundirati će domaćoj ekipi ABA liga.

  4.  

  5. 11.8.  Odluku o novom terminu utakmice donosi Sportski direktor ABA Lige j.t.d., a utakmica se mora odigrati prije posljednjeg kola prvog, odnosno drugog dijela natjecanja regularne sezone.

31.1. Posebne sankcije za ozbiljne prekršaje
Prethodno navedeni ozbiljni prekršaji kažnjavaju se sljedećim sankcijama:

  1. a)  Novčanom kaznom u iznosu između 15.001 EUR i 70.000 EUR

  2. b)  Gubitkom utakmice i, kada je to primjenjivo, nemogućnošću prolaženja u daljnje krugove

    natjecanja.

  3. c)  Oduzimanjem bodova ili ranga momčadi.

  4. d)  Privremenom diskvalifikacijom iz natjecanja na razdoblje od jedne do maksimalno tri konsekutivne sezone.

  5. e)  Trajnom diskvalifikacijom iz natjecanja.

  6. f)  Ponovnim igranjem utakmice u istoj dvorani u kojoj se igrala izvorna utakmica, na trećem neutralnom terenu ili dvorani bez gledatelja.

  7. g)  Potpunim ili djelomičnim zatvaranjem dvorane na razdoblje od jedne utakmice do cijele sezone.

  8. h)  Igranjem utakmice bez gledatelja na razdoblje od jedne utakmice do cijele sezone.

  1.  

  2. Članak 32. Posebne sankcije za odbijanje pojavljivanja ili nepojavljivanje na utakmici ili napuštanje terena bez opravdanog razloga

  3.  

  4. 32.1 U slučaju da se momčad neopravdano ne pojavi na utakmici ili neopravdano odbije sudjelovati u utakmici, ta momčad automatski gubi tu utakmicu s rezultatom nula naprema dvadeset (0-20) i, kada je to primjenjivo, ne prolazi u daljnje krugove natjecanja.

  5.  

  6. 32.2. U slučaju da momčad neopravdano napusti teren nakon što je utakmica počela, čime sprječava propisni završetak utakmice, ta momčad automatski gubi tu utakmicu s rezultatom nula naprema dvadeset (0-20), osim ako je druga momčad imala povoljniji rezultat u trenutku incidenta. U potonjem slučaju, vrijedi postojeći rezultat. U slučaju da predmetna utakmica predstavlja utakmicu kojom se odlučuje prolazak u daljnje krugove natjecanja, gubitak utakmice također automatski znači nemogućnost prolaženja u daljnje krugove natjecanja. U slučaju da obje momčadi odbiju sudjelovati u utakmici, utakmica se smatra otkazanom, ne dovodeći u pitanje odgovarajuće sankcije propisane u ovom članku. U slučaju utakmica kojima se odlučuje prolazak u daljnje krugove natjecanja, obje momčadi su eliminirane iz natjecanja.

     

  7. 32.3 Povrh automatskog gubitka prema člancima 31.1 ili 31.2 Disciplinski sudac ili Direktor lige također mogu izreći novčanu kaznu u iznosu od 15.000 EUR do 50.000 EUR

Po meni se fraza "kada je to primjenljivo" odnosi na bilo koji prolazak u daljnju fazu takmicenja. Ako je ovo prva, regularna faza ili krug, onda je polufinale play offa "daljnji krug" takmicenja, finale play offa jos jedan "daljnji krug". Ali, koliko pravnika, toliko tumacenja. Moze biti i da gresim.

Link to comment
Share on other sites

Je li ta Vanja bar neka dobra riba, zna li se? Šalu na stranu, uvijek se može reći da je ona poruku poslala po usmenoj instrukciji nadređenog, tako da je čitava diskusija o legalitetu poruke besmislena. 

 

Nego, mislim da nas ipak neće izbaciti iz plejofa. To "kada je to primjenljivo" odnosi se valjda na utakmice u plejofu. Pretpostavljam da to postoji da bi se spriječilo da ekipe izbjegavaju revanš u gostima gdje znaju da su im male šanse i odluče da ostanu kod kuće i spremaju se za majstoricu, za tako neke situacije.

Pošto ne piše da se oduzima onaj jedan bod koji dobija gubitnik, pretpostavljam da nam to ostaje.

Takođe, može ABA Zvezdi i da propiše neku novčanu kaznu (15.000 EUR do 50.000 EUR), ali to je opcionalno i mislim da od toga nema ništa, jer ovi likovi u ABA previše cvikaju od Čovića (možda ima fasciklu i o Vanji, ko zna).

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...