Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

13 minutes ago, mmajstor said:

 

E pa to i jeste problem. 

 

Trebalo je javno da kaze koje su to greske, da bi njegov naslednik mogao da ih popravi a da javnost tj navijaci budu kontrolori da su te promene sprovedene kako valja. Ovako ostaju necista posla... ko kaze da ce se te greske uopste i popravljati kada se ne zna koje su i kada ih trener nije obelodanio? Mozda jedino Nebojsa zna, mada ko kaze da ih on i percepira kao gresku?

Osnovna stvar jeste da ako radis na nekom projektu koji prati milionski auditorijum, da se obratis tim ljudima i kazes koji je razlog zbog cega projekat ne ide po planu i zasto ga napustas. Nije se videla cak ni volja kod njega da to popravi, nego u fazonu daj ja da "sacuvam svoj rezultat" pa da pobegnem dok je vreme i dok ne bude veceg sranja. 

 

Po meni nije mogao vise psihicki. Ko je to rekao javno greske, posebno da olaksa svom nasledniku? Mozda da je rekao, kao sto je rekao npr Dejan Radonjic, bio bi oznacen kao izdajnik. Gledali bi mu se racuni za telefon i ko zna sta jos. Ljudi od ''kredibiliteta'' bi ga pljuvali, kao sto rade i sad uostalom.

 

Rak rana je Filip Covic. Stvorio je dve frakcije semenkara, ali ako je nesto dobro, dobro je da su Covicevi dupelisci i radnici od znacaja po mrezama izasli na svetlost dana.

 

Jednostavno je los za ovaj nivo takmicenja. Nije ni za treceg pleja, posto covek od 31g bez fizckih predispozicija, suta, odbrane i bilo kakve perspektive se ne uzima da ti bude treci plej. Uzme se mlad igrac, da uci i da od njega pravis moguceg buduceg EL pleja.  Sto kaze gazda, treba mladim ljudima dati sansu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kanal od prvih petnaest minuta i onda prihvatljiva košarka uz neke amandmane.

 

Prva i osnovna stavka je trener. Bez trenera koji nešto ume, crta, naručuje, pokazuje, ekipa na parketu zavisi od kreacije čoveka sa loptom. To može bude zabavno na 15, ne i na 40 minuta. Gavrilović, sve mi se čini, nije taj čovek i ne bi valjalo njemu ostaviti ključeve od kola.

 

Na pleju, Lo Brown opet otvorio kriminalno, ali je posle toga pronašao ritam - u napadu, ne i u odbrani previše - i opet nagovestio nešto, popularno svetlo na kraju tunela. Da li je po sredi dnevna svetlost ili tramvaj, saznaćemo brzo. Za sada, on nema sreće sa trenerima, jer ga je onaj bacao u bukagije čim promaši jedan pas, a ovaj ne znam jel' ima išta pametno da mu kaže osim "uradi nešto, evo ti lopta". Zanima me njegov učinak sa nekime ko ima neki plan. FČ3 je bio nonfactor, ali ono što se primećuje je da je njemu izuzetno frka od svega i da sad malo i krije od lopte. Tu se barem može reći da je trener prepoznao da je momenat dobar da junior odsedi jer ovo što je odigrao nije ličilo ninašta.

 

Spoljne pozicije, ovo je pravo kupusište, ali raduje me stabilizacija Jenkinsa i par pogođenih šuteva. Davidovac je previše svinjarija pravio u odbrani, za korak sporiji od svakoga, nije ovo bila njegova utakmica. Dobrić premalo minuta - Baron previše. Nisam načisto da li je najzdravije rešenje davati Baronu loptu u ruke i tražiti kreaciju od njega, on nema dribling za EL nivo, kad god primi loptu najbolje što izvede je da dobije neki mismatch, ali se udribla previše pozadi i onda stekne poziciju na 10m od koša. Tu u najboljem slučaju može da očekuje neki low percentage šut, jer prodor neće lako isforsirati protiv EL preuzimanja, nema tu Stefana Jankovića. Baron, po meni, više da ćoškari i da mu otvaraju ili blokove za šut ili utrčavanja nekakva. Nema on magiju sa loptom u rukama. Lazić zapanjujuće "okej" ali taj igrač kupuje minute intenzitetom u odbrani a ja ne vidim da je nekoga "ubio" dosad.

 

Pod košem, koliko su nas unazadili Ojo i Zirbes da svaki propisno postavljeni blok u napadu ispratimo aplauzom. Kuzmić naspram ove dvojice deluje kao nekakav Picasso košarke, ima i tajming i smisao za poziciju, i biće sve bolji. Ojo je od nekakve koristi kad dobije loptu na metar od koša, ona situacija kad ga je Dunston pojeo u direktnom 1-na-1 je bila komična. Grehota Johnnyu minuta. Ja ne delim mišljenje mnogih da je Simanić neki nepravdom sputani talenat, ne vidim manje-više nikakvu energiju kod njega kad je na parketu, i drago mi je da minuti na četvorki idu gdegod samo ne njemu. Rado bih video nešto više u ABA za početak...opet, puno je i do trenera.

Okreni-obrni, 1-4 posle pet kola, nije ni 0-5 delovalo kao nerealno kad pogledaš na papiru, a opet imali smo 3-2 u šaci, pa je možda malo i gorka ova cifra. Protiv Himkija će biti cirkus u najavi, ovo isforsirano sranje sa helovinom me brine, ionako je već dovoljno negative oko ekipe...ali verujem da se nešto da napraviti, dobar rezultat, i još ako se objavi neki trenerski potpis nikad sam srećniji. 

tl;dr, dajte pleja i trenera

 

 

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pavaroti said:

Po meni nije mogao vise psihicki. Ko je to rekao javno greske, posebno da olaksa svom nasledniku? 

🙂

 

Vecina to radi posle svake utakmice. Ovaj nista ne govori, ne daj boze da ga pitas. Taman posla da ih iskritikuje javno i da ih time prodrma (igrace), nego iz kurtoazije cesto spominje svoju odgovornost, a nigde da saopsti i da prizna gde je to tacno napravio gresku ako vec prihvata los rezultat na svoja pleca. Nema toga, to je samo da odjebe novinare. A osecam da je u dnevnoj komunikaciji sa njima (igracima) pravi Gestapo. Niko od igraca nije dao izjavu da im je zao sto je otisao. Mislim da u davna vremena on bi bio prototip brodskih kapetana protiv koga bi posada na pucini organizovala pobunu i bacila ga u more da ga pojedu ajkule. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li bilo koji trener ovde nesto moze da izmeni... usrali smo sezonu u startu

 

Inace, svaka cast Gavrilovicu za drzanje Filipa na klupi, sad je bar jasno da ga je Tomic svojevoljno pustao da igra preko 15 min sto jasno govori o tome kakav je kurton od trenera

Link to comment
Share on other sites

Just now, khabib said:

Mairosu nas izbaksuzirao sa ovim Kelnom da nema dalje 🤣


eh, šta bi vi bez mene, kriv sam za Kinu, kriv sam za Keln, još samo da mi plate nešto što ovoliko uzimam krivicu od sirotih košarkaša...nešto da se skupi, neki collection box da iskruži svlačionicom...bar za gorivo do Obilićevog Venca :( 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neshvatljivo mi je da (bez Derika i Fajea) Simanic odigra 8 minuta. Nije nista lose odradio za to vreme (po dve izgubljene i osvojene lopte(, a ni njegov direktni rival (Peters) se nije naigrao. Pokusaj sa pocetka drugog poluvremena gde su na 4 i 5 bili Gist i Kuz je rezultirao sa dva kucanja Danstona u dva napada. Na stranu cinjenica da je DeDa morao da se mlati sa Singltonom.

 

Mnogi su pljuvali proslosezonsku strategiju sa manjim brojem igraca, isti ti sada pisu da nam je preglomazan roster. Podsecanje da smo prosle sezone u EC odigrali 16 utakmica, a ove nas ceka 34 u EL.

 

Stvarno serete za sve pare glede vepra, zaista bi bilo citljivije da pisete na temi posvecenoj njemu, zatrovaste ovaj prostor skroz, a nije (vise) ni duhovito.

 

Danas Grk i Gist kombinovano 3-18 sut iz igre i takvi dodjosmo do +2 pri kraju trece.

 

Dobijamo Sveda u cetvrtak.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prosle sezone je bilo 15 igraca, i to je puno... al su bar trojica bili prvaci u remiju (keselj, nenadic i radanov). Ove sezone 16 igraca i svi traze minute. I Nenadicu je dosta vise remija a Radanov je zbog toga u fmp-u. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, krzna said:

Neshvatljivo mi je da (bez Derika i Fajea) Simanic odigra 8 minuta. Nije nista lose odradio za to vreme (po dve izgubljene i osvojene lopte(, a ni njegov direktni rival (Peters) se nije naigrao. Pokusaj sa pocetka drugog poluvremena gde su na 4 i 5 bili Gist i Kuz je rezultirao sa dva kucanja Danstona u dva napada. Na stranu cinjenica da je DeDa morao da se mlati sa Singltonom.

 

Mnogi su pljuvali proslosezonsku strategiju sa manjim brojem igraca, isti ti sada pisu da nam je preglomazan roster. Podsecanje da smo prosle sezone u EC odigrali 16 utakmica, a ove nas ceka 34 u EL.

 

Stvarno serete za sve pare glede vepra, zaista bi bilo citljivije da pisete na temi posvecenoj njemu, zatrovaste ovaj prostor skroz, a nije (vise) ni duhovito.

 

Danas Grk i Gist kombinovano 3-18 sut iz igre i takvi dodjosmo do +2 pri kraju trece.

 

Dobijamo Sveda u cetvrtak.

Izvini😪

Link to comment
Share on other sites

Dovođenje ozbiljnog trenera je MUST. Mislim da je i dalje najrealniji Sašo Filipovski. 

 

Pozicija 1 je ozbiljan problem. O Filipu ne bih, mnogo toga je već rečeno i svima je jasno da on ne poseduje kvalitet za ovu Zvezdu. Nada je da će se dobrovoljno povući (kao kad je Vukoičić bio trener) ili da će bar novi trener imati mogućnost da mu skreše minutažu i ulogu.

 

Lorenzo je kvalitetan igrač, ali nenaviknut na evropsku košarku i generalno neki ozbiljan sistem. Baš kao što neko napisa, deluje rekreativno, ponekad odsutno. U odbrani ima velikih problema. Par puta je nagovestio određeni potencijal, kako na lopti, tako i na strani pomoći. Ipak, češće je bio inferioran. Večeras je pucao na svakom close out-u.

U napadu je pokazao samo delić onoga što ume. Dugačak je, što (bi trebalo da) mu omogućava lako finiširanje na obruču. Školovan je plejmejker, ima dobar pregled igre, kvalitetan pas. Utisak je da mu fali više minuta (posebno u kontinuitetu) i poverenja od strane trenera i saigrača, kako bismo videli više njegove kreacije. A upravo timu manjka kreacije, jer je ostatak spoljne linije prilično limitiran.

 

Link to comment
Share on other sites

Mora da dodje trener i da poslozi stvari na svoje mesto. Ovo bukvalni lici na Alimpije sezonu, ne znaju se uloge, minutaze se random daju, nisam cak vise ni home court ekipa, osim ako ne igramo protiv nekih dosta slabijih od nas. 

 

Stvarno ne znam sta je ideja. Nikad nisam za Silbovanja, al osim Filipa treba da se i neki ozbiljni igrac rebne (npr DBraun), cisto da se ostali malo razbude i uplase. Ozbiljan trener je moranje, ali meni sve vise lici da ce da teraju sa ovim nesrecnikom jos kolo, dva, onda ce da bude- e jbg, nema nikog raspolozivog, bice to Jovanovic. 

 

Tomic nas je ukanalio za sve pare. Da je bar izasao u medije posle odlaska i rekao sta je razlog, ovako je napravio tim po meri, skrcali smo kintu i sad je posle mesec dana odlucio da ipak to nije to. Ljigavko. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Uvek pokušavamo da donesemo prave odluke, ali Efes ima više od jednog igrača koji može da prenosi loptu. Kada su Micić i Larkin zajedno na terenu, onda imate izbor na koga da igrate presing. Obično smo agresivniji, ali kada igrate protiv trojke Micić-Larkin-Simon, onda morate mnogo dobro da razmislite na kome od njih igrate najagresivnije. Tražili smo prave mečapove u odbrani, ali to nije baš lako," dodao je Gavrilović.

Ne mogu ništa da mu zamerim, čovek je tu po službenoj dužnosti, silom prilika dok se ne dovede novi trener ...

našao se u nebranom grožđu. Nije mu lako ni prijatno, to je sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, perkos said:

O filipu ćemo pisati ovde sve dok je igrač KKCZ, kad napusti klub  nadam se što pre pisaćmo na njegovoj temi.

 

A sto? 

 

Na ovoj temi pisite o Zvezdi, izmedju ostalog i o igracima, ali ako je fokus toliko dugo samo na jednom igracu, postoji tema sa samo tim fokusom gde necete ugnjaviti ostale. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

A sto? 

 

Na ovoj temi pisite o Zvezdu, izmedju ostalog i o igracima, ali ako je fokus samo na jednom igracu, postoji tema sa samo tim fokusom gde necete ugnjaviti ostale. 

A zasto da se ne spominje nepotizam kad god moze?Jednostavno ljude(ukljucujuci i mene) nervira Filipovo bivstovanje u timu.Normalno je da se posle utakmica i u toku utakmice spominje najvise on jer ipak on najvise stete pravi...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

A sto? 

 

Na ovoj temi pisite o Zvezdi, izmedju ostalog i o igracima, ali ako je fokus toliko dugo samo na jednom igracu, postoji tema sa samo tim fokusom gde necete ugnjaviti ostale. 

Sve dok taj " igrač" gnjavi klub za koji navijam pisaću o njegovoj losoj igri koja doprinosi porazima ekipe za koju navijam. Mene čudi da ima navijača kojima je svejedno koje rezultate ostvaruje Zvezda ali im nije svejedno kad se pise negstivno o "igraču" koji ne izlazi iz minusa od početka sezone.

Edited by perkos
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...