Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

BAT decided in favor of Mathias Lessort’s side which claimed that Crvena Zvezda “breached the contractual relationship by failing to pay the amounts provided in the Termination Agreement”.

 

The French center signed a three-year deal with Zvezda in 2017 and after one season, moved to Unicaja.

 

Znaci imali ugovor na 3 godine i odlucili da na nasu stetu isti prekinemo posle prve sezone uz dogovor koliko mu dodjemo (sto ocigledno nije isplaceno ili bar neki deo cim je BAT morao da odluci).

 

Jos je isla prica da je na polusezoni te prve i jedine godine bila ponuda Himkija za otkup. Sve u svemu "sjajan" posao sa finansiske strane.

 

 

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Dopunio sam upis gore, stoji da je bio sporazumni raskid ugovora dve strane gde se klub obavezao da isplati neku svotu novca. On i Misko su na to pristali posto mu je obezbedio novi angazman u Unikahi.

 

Ova je odluka zbog toga sto ta dogovorena suma nije isplacena (ili nije isplacen neki deo iste) pa se Lesor obratio BAT-u.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Ovo je već ne znam koji proces pred BAT-om za koji je unaprijed bilo jasno da gubimo. Sad se nismo baktali ni da učestvujemo u postupku.

Ne shvatam kakvo je to razmišljanje, ne platimo, a znamo da će da nas tuže i naplate sve po slovu ugovora. Još uvećano za troškove. 

Poslije svake ovakve šarade opada nam ugled u Evropi i igrače je teže privući u klub.

Link to comment
Share on other sites

Opet onaj Radovic pljuje Zvezdu?

 

Sto se tice Nedovica, teoretski on je u najboljim godinama, ali prakticno on ne moze dva meseca da sastavi bez povrede. Tako da ako hoce da dodje da za male pare proba kao Braun sto je uradio (male pare za njegove standarde, to bi svakako bio ugovor od 200 do 300k evra) onda ok, ali moramo biti maksimalno oprezni. Jednostavno ne mozemo da placamo najvece ugovore igracima koji su stakleni.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Haggard said:

U slučaju Lesor gazda je davno proglasio pobedu, tj finansijsku pozitivu, ne znam zašto fiba pacovi to ne prihvate.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1320243/Crvena-zvezda-isplatila-Matijasa-Lesora-saopstenje.html

 

EDIT: Zanimljivo kako je brzo "potonula" vest o izjavi Sase Djordjevica da je glupo pricati o sampionima kad ljudi umiru, na sajtu B92. Obicno bude ceo dan glavna vest kada neki grobar kaze nesto, ali ovo im izgleda ne odgovara bas...

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taj FIBA arbitar je zaključio prijem dokumentacije negdje u martu 2019. To praktično znači da nikakvi dokazni materijali nisu mogli poslije toga biti prihvaćeni, a mi smo dokaz izmirenja dugovanja poslali u junu. Sasvim je moguće da je tribunal nastavio sa radom po predmetu i na kraju donio odluku samo da bi opravdao sasvim pristojne court fees koje dobija.

Ne znam da li je Lesor mogao da povuče tužbu u nekom momentu ili je moralo sve do kraja da ide po automatizmu. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Knipex said:

Koliko sam ja video vest je demantovana i od strane kluba i od strane Miška Ražnatovića. Isplaćeno je sve po dogovoru a što je FIBA zabagovala to samo oni znaju.

 

Demanotvoano je samo da je BAT sada na snazi, a i Misko je potvrdio da je to "reseno" prosle godine.

 

Poenta je da si raskidao ugovor na svoju stetu (imao jos 2 godine po istom) te dogovorio da mu platis neku sumu za koju je kasnije mogao da te "BAT-uje", a on vec imao ugovor sa Unikahom u "dzepu". 

 

Ono sto je izgleda bilo lazno su tekstovi (ako se ljudi secaju) posle odlaska Lesora da smo za njega od Unikahe dobili (cini mi se) 650 000 evra i tako zaradili. Izgleda smo hteli da ga se resimo i njegovog preostalog 2-godisnjeg ugovora, a on i Misko su na to pristali uz dogovorenu nadoknadu koja se spominje u BAT presudi i koja nije placena na vreme te je to moralo prosle godine da se zavrsi kako stvari stoje. 

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Borca said:

 

Demanotvoano je samo da je BAT sada na snazi, a i Misko je potvrdio da je to "reseno" prosle godine.

 

Poenta je da si raskidao ugovor na svoju stetu (imao jos 2 godine po istom) te dogovorio da mu platis neku sumu za koju je kasnije mogao da te "BAT-uje", a on vec imao ugovor sa Unikahom u "dzepu". 

 

Ono sto je izgleda bilo lazno su tekstovi (ako se ljudi secaju) posle odlaska Lesora da smo za njega od Unikahe dobili (cini mi se) 650 000 evra i tako zaradili. Izgleda smo hteli da ga se resimo i njegovog preostalog 2-godisnjeg ugovora, a on i Misko su na to pristali uz dogovorenu nadoknadu koja se spominje u BAT presudi i koja nije placena na vreme te je to moralo prosle godine da se zavrsi kako stvari stoje. 

http://www.fiba.basketball/en/Module/85132837-66aa-4ff3-a063-8cdfe44ea14d/a2833e65-91f3-4799-8031-f594dd424823

 

Ostali smo duzni plate i bonuse, izasli smo iz ostatka ugovora, da mu dugujemo nesto iz druge i trece godine ugovora i to bi se naslo u Batu,

 

Kao sto se vidi presuda je jos od prosle sezone, koja je regulisana posebnim ugovorom van sudai to je i Misko potvrdio kao njegov manager.

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci ta cifra je u stvari ono sto je on zaradio na osnovu plate i bonusa u toj sezoni koju je odigrao, a sto mu nije bilo isplaceno do momenta kada su se dogovorili i prekidu saradnje? Ako je samo to onda je posteno.

 

Inace nisam ni mislio da su dogovorili da mu se isplati nesto iz druge i trece godine posto je za to imao ugovor sa novim klubom.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kronostime said:

Cudno nesto pevaju Italijani na maternjem. :whistling:

 

Mogao je da pusti i dobro poznati song od preCednika mu kluba " Djilase lopove" na ovaj snimak. Zajebalo ga to sto je dan pa baklje ne dolaze do izrazaja. 

 

Auteticnost je slicna.

 

Sakota muceni je sve ovo vreme u Atini mogao i da proseta napolju, a ovaj vas je mogao do terase samo, tako da ne znam ko je bolje prosao.

 

Link to comment
Share on other sites

Logicno je da se Covic zalaze za kraj prvenstva. Totalno izgubljena godina, bez prva dva trofeja, dva gostovanja u PO i tek 14.mesto u EL. Sreca je u tome sto mali broj igraca ima ugovore i za sledecu sezonu. Totalni remont ekipe,a valjalo bi i pojacati i druge delovale kosarkaskog kluba. Ova sezona je bila veliki fejl, ali se moze iz toga nesto nauciti, posebno ako ostanemo u Evroligi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...