Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, Laki21 said:

Ladno su pomerili vreme početka sa devet na šest popodne. Pa jebeni debili.

Za koga su debili , zato sto ti ne mozes da stignes ili sto obe ekipe igraju za manje od 48 h utakmice u Evropi, jos komsije putuju u Bolonju.

 

Da li je isto igracima da zavrse utakmicu u 20 h i krenu u oporavak, da te podsetim u 19h u sredu igramo u El sa PAO, ili da se zavrsi utakmica tamo negde oko 23.30h , igraci u tom slucaju ne mogu stici kuci pre 2 h. 

 

Svaka cast za oba kluba sto su nasli zajednicki jezik u obostranom interesu da pomere sa 21 h na 18h.  Da barem imaju oko 48 h za oporovak do sledece utakmice, a sada za navijace sto im ne odgovora termin od 18, tako mnogima ne odgovora ni termin od 21 h. Meni licno vise odgovara  21 h, ali ovde sem licnog nezadovljstva imam razumevanje za pomeranje termina. 

Edited by Šarac
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Partizan igra na krilima Jaramaza i Gordića. Uz veliki respekt prema tome što prikazuju ove godine oni ipak imaju ograničen kvalitet. Naročito ako se lepo pritisnu i odseku. A mi imamo itekako igrača za tu rabotu. Samo Šakota da nešto ne pokvari i biće rutiniranja.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, berti said:

Navijacki sukobi na prostorima ex yu imaju nacionalni predznak. Sukobi i incidenti na Maksimiru imaju nacionalni predznak jer se zna kako su se dozivljavala ta dva kluba i kao simboli cega. Rivalstvo sa Dinamom kao klubom je bilo smesno jer je to bio mizeran klub. 

Licno sam bio prisutan na utakmici protiv Buducnosti na Marakani kada su njihovi navijaci prakticno dosli na sever i bili sa nama. To je bilo u staroj Jugi. Odnosi su bili korektni dok taj klub nije postao personifikacija Milove antisrpske politike. Dakle, i tu je nacionalni predznak sukoba.

Delije? Toliko puta sam ih ovde prozivao, ali ta prica o njima i sluzbi uopste nija bas takva. Ne bih da duzim o tome jer bi ispalo da ih branim i slicno.

Koliko je sve ovde preslo granicu govori i to da su te delije u stanju da zbog jebenih nacionalnih principa zrtvuju i uspeh kluba. Jedan Robi je jedva dobio dozvolu da bude trener, a taman posla da bi jedan Luka Modric moga da zaigra, cak i kada bi hteo besplatno.

Dakle, sve sto ima veze sa Zvezdom ima, nazalost, veze sa nacionalnim.

Dinamo - Zvezda u Skoplju? Bilo bi napeto. Ali, ponavljam, simbolicki raspad sfrj je bio u Zagrebu, na Maksimiru. Nije bio u Gradskom vrtu, Kantridi... Slucajnost? Jbg...

 

Jeste, slucajnost je, jer ne mogu da prihvatim tezu da bi, u trenucima kada se drzava raspada i kada na obe strane jaca nacionalizam sve bilo u redu samo da se nije odigrao bas taj mec.

 

Pocetkom 2004. su se, valjda prvi put posle raspada SFRJ sastali Cibona i Partizan, bilo je dosta incidenata, cak i:

 

Quote

Vozač potpredsednika košarkaškog kluba Partizan Milenko Vujačić brutalno je pretučen posle  utakmice beogradskog kluba i zagrebačke Cibone, rekao je agenciji Beta izvršni direktor Partizana Srdjan Minić.

"Oko 23 sata, Vujačić se posle utakmice sa još četvoro ljudi vraćao iz dvorane u hotel koji je udaljen oko 200 metara, kada ih je 15 huligana napalo. Vujačić i ostali počeli su da beže, ali su huligani uspeli da ga stignu", rekao je Minić agenciji Beta.

 

Jednostavno je, Zvezda nije dosla zbog nacionalnih tenzija, ja kazem da takvi uslovi postoje i sada, ti kazes da bi Zvezda za vreme raspada SFRJ bilo gde u Hrvatskoj odigrala normalan mec, ja ti kazem da to ne moze da pije vodu.

 

Prosto, kada u jednoj zemlji postoji odijum prema drugoj zemlji i kada je stanje naelektrisano, potpuno je nebitno ko igra.

 

Mi smo imali pretnju huligana koji nisu zeleli da dozvole da se odigra mec mladih rukometasica Kosova i Srbije (ej, mladih rukometasica!) , zato smo i diskvalifikovani, mnogo godina nakon sto je Kosovo proglasilo nezavisnost i ti pricas da je u svemu ovome bitna Zvezda. Hej, mladih rukometasica!

 

5 hours ago, Laki John Terry said:

@goldberg Jedino sto mogu da zakljucim po pitanju tog rivaliteta Zvezde i Buducnosti jeste da je Bokan probao da trenutno antisrpsko raspolozenje kod pristalica Milove partije iskoristi protiv Zvezde ne kao srpskog kluba vec kao srpskog kluba koji najvise smeta njegovom timu u nastojanju da uzme ucesce u Evroligi.

 

Ove sezone mu je i Partizan jednak problem kao i Zvezda ali se prethodnih sezona nije smatralo za ozbiljnu kandidatura Partizana za vrh. Videcemo kako ce biti sledece sezone.

 

Otuda i ona prica o postovanju Varvara i Grobara i kako nemaju nista protiv Srba vec su jednostavno Grobari fini a Delije nisu. Ali briga njih za to, jasan je cilj udariti na najveceg rivala na sportskom terenu, ali nesportskim metodama. Tome u prilog govori i cinjenica da ni dan danas navijacka grupa Zvezde nema problem sa Varvarima, i da nikad nisu ni imali, a Varvari su cak u nekoliko navrata stali na stranu Srba. Ovde je jednostavan slucaj huskanja idiota na nacionalnoj osobi i vestacno izazivanje atmosfere linca da bi se postigli rezultati na terenu.

 

Inace, slazem se sa @uini. Devedesete i ovo nemaju veze jedno s drugim. Crna Gora je nezavisna drzava vec 14 godina. Od jedne velike zemlje nastalo je 5 potpuno nebitnih i jedna skoro pa nebitna (Slovenija). Nema nikakvih pravih motiva za sukobe. Danas je na delu jednostavna politicka igrarija svih diktatora Balkanskog poluostrva, pocevsi od Vucica, preko Mila, pa do Dodika i one buljumente iz hrvatsko-bosnjackog dela. Obicna predstava. Oni uzivaju u ulozi rezisera, a na nama je da uzivamo u ulozi jebene strane.

 

Jedina realna steta je sto je Zvezda namagarcena. Tu utakmicu u Podgorici bismo dobili.

 

Rivalitet Zvezde i Buducnosti je buknuo kada je Buducnost osvojila titulu i izbacila Zvezdu iz evrolige.

 

Varvari itekako imaju problema sa Delijama i Grobarima jer zele da u Moraci imaju domaci teren, a porastom budzeta Buducnosti porasle su i tenzije medju navijacima. Cak i da nema DPS i da se ne koristi Buducnost u tom predznaku i dalje bi postojala trvenja medju navijacima, slicna kao sto postoje izmedju navijaca Partizana i Zvezde u Beogradu.

 

Sad ispada da samo navijaci Zvezde i Partizana medjusobno imaju rivalitet, a da i jedne i druge mrze samo jer, eto, mrze Srbe. Nije tacno, daj Zvezdi i Partizanu budzete Zadra i Cibone i obrnuto i imaces opet rivalitet u Hrvatskoj, a u Srbiji ce prestati interesovanje za kosarku.

 

Stvari u odnosima Buducnosti i Zvezde su jasne: Buducnost je cesto dobijala Zvezdu u PG, ali Buducnost nije imala tim koji bi se borio za trofeje i zato nije bilo tenzija. Onda je Buducnost dobila veci budzet, Moraca je postala no-go zona za navijace Zvezde i Partizana, DPS je tu video svoju sansu i razbuktao plamen.

 

Jednostavno, dok god Buducnost bude u stanju da izbaci Zvezdu ili joj otme evroligu, postojace i rivalitet. To nema veze sa stanjem u Crnoj Gori ovih dana. Postenije i razumnije je bilo da smo pokrenuli pitanje da li moze da se igra u Crnoj Gori i da se to raspravi na sednici ABA lige, nego da smo iskoristili sansu za jos jednu rundu prepucavanja sa Bokanom, a sa Pavicevicima kao necemo, oni su nasi prijatelji.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa kim je bolje igrati na 2, a sa kim na 3 dobijene? Po meni je bolje sa Pg igrati na 3, a sa komsijama na 2. 

 

Ako ne napravimo podvig protiv Efesa ili Pao, valjalo bi malo da smanjimo gas i spremamo nasu vremešnu ekipu za PO. Ako se dobro spremimo i budemo zdravi, gazimo ih sve. 

 

Posle Zalgirisa i Albe nije realno previse se nadati u EL.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wingwalker said:

- Borišu da nadrukamo spidovima...da ga skidaju sa semafora il da se nosi u tri lepe ( ne puštati ga strajt na Novicu pred tolikim narodom)

 

Ne pustati ga na Novicu ni u kakvim uslovima, valjda smo u zadnjih nekoliko derbija izvukli te pouke. Novica veoma rijetko napada licem, ne ide na prodor, ali nam je zato veliki problem na niskom postu, i ofanzivnim skokovima. Muka nas je natjerala da pomjerimo Gista i Jovanovica na cetvorku, i oni mi izgledaju kao bolja opcija da ustopamo Novicu, a i da uspostavimo kontrolu u oba reketa. Obojica imaju brze noge da ga isprate, izadju mu na sut za 3 poena, jacinu za post igru itd. Imamo i dovoljan broj igraca unutra, s toga veoma cvrsto - sto vise Kuzmica, i Oja. To je u derbijima generalno pravilo, ko uspostavi kontrolu reketa on izadje kao pobjednik. Sut proradi kad tad, ali koncentracija i kontrola skoka mora da bude prisutna citavu utakmicu.

 

Nadam se da ce Perper biti spreman, on nam radi veoma dobar posao sa strane pomoci. Ima velicinu, a i osjecaj kada da ispomaze sa krila kod igre pick-a. Dobric i Lazic takodje ce morati dosta da rade od lopte, i ispomazu na centrima koji su prilicno brzi i atleticni, i mogu da nam dosta stete naprave poslije roll-a. Za Jenku se ne brinem, on ce staviti jednog u dzep zasigurno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dakle...da li ste se zaista usrali od Partizana :krstipd4:

 

Budite ljudi iako ste cigaNJi.

 

Gledao sam Partizan dosta puta ove sezone, sinoć takođe. I napisao sam već početkom sezone i sada ću. Hustle ekipa sa fantastičnom atmosferom koju mi nemamo. Medjutim, deluje mi kao i ekipa bez glave i repa, tj. bez prve, druge ili pete violine već sa 10 violina. Kao i prošle godine. I sad, kada dođe stani pani, neizvesno, nisam siguran kome lopta ide u ruke i da li je taj spreman na to...mmw. 

 

Igraš na jednu loptu sa Dilejnijem, NBA Mirotom, Dejvisom, Higinsom i onda puniš gaće od Zagora, Kakadua i Mozlija. Jebem vas cigani, baš.

 

I što se tiče prednosti na poziciji trenera...korisnik PIO fonda svakako nije ispratio moderne promene u košarci koje je debeli Žabar mogao...videćemo da li i uspeo. 

 

Partizan je skockao jako dobar tim, dobrog trenera imaju, fenomenalnu atmosferu i rezultate u oba takmičenja..ali da se ne zajebavamo, ako odigramo kao što smo odigrali u bilo kojoj od EL pobeda (sem eventualno one u Litvaniji gde ne znam kako smo dobili) mi se jedini pitamo u ponedeljak. 

Edited by NMX
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

problem je sto kada igramo EL, njihov trener se sprema za nas 1, eventualno 2 dana

trinki gleda kkcz svake nedelje i sigurno vidi sve nase boljke mnogo bolje nego neki barcokas npr 

 

Pa cenim da, kako god da smo blesav tim, neko je malo gledao i grobare sve ove utakmice i zna šta i kako da spremi :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Šarac said:

Za koga su debili , zato sto ti ne mozes da stignes ili sto obe ekipe igraju za manje od 48 h utakmice u Evropi, jos komsije putuju u Bolonju.

 

Da li je isto igracima da zavrse utakmicu u 20 h i krenu u oporavak, da te podsetim u 19h u sredu igramo u El sa PAO, ili da se zavrsi utakmica tamo negde oko 23.30h , igraci u tom slucaju ne mogu stici kuci pre 2 h. 

 

Svaka cast za oba kluba sto su nasli zajednicki jezik u obostranom interesu da pomere sa 21 h na 18h.  Da barem imaju oko 48 h za oporovak do sledece utakmice, a sada za navijace sto im ne odgovora termin od 18, tako mnogima ne odgovora ni termin od 21 h. Meni licno vise odgovara  21 h, ali ovde sem licnog nezadovljstva imam razumevanje za pomeranje termina. 

 

Pa ajde onda lepo što ne pomere ujutru na 11, taman se lepo nalalaju, pa posle ručak i popodnevna dremka. Navijače ionako ko jebe, da li možeš da stigneš ili ne to ionako nije njihova briga. Tako bi se još manje deranžirali + do Bolonje tri dana jahanja, dok diližansa stigne potrajaće.

Link to comment
Share on other sites

Što se igrača tiče tu nema problema(osim Štimca) ali šta će trinki da načini deda Šakoti, strah me i da pomislim.

 

E da, očekujem da Štimac izdominira celo drugo poluvreme u cugu, taman da mu se mozli i kkdoo iskaču po glavi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Partizan je ove godine ozbiljan tim sa dubokim rosterom od 13, 14 igraca gde svi igraju, pa cak i Trifketov mali koji je popravio odbarnu za cca 6x. Imaju odlicnog trenera,  igraju strasan difens, sve preuzimaju, svaki igrac maltene moze da brani 2-3 pozicije, imaju i dobre rim protectore na celu sa Mozlijem. Pejdza je Trinki hteo na 2 i izvukao najbolje iz njega na 2. Bez potcenjivanja ove sezone. Verujem da je Sakota toga jako svestan.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovde se Partizan besmisleno potcenjuje, i to tim koji igra jednu od pet najboljih timskih odbrana u Evropi. Šta više, u stanju su da održe tempo praktično kroz čitav meč, čime u nekom trenutku slome protivnika. I tu nema ni jednog slabog mesta (Birčević i Novica su tu najgori, a ni on nisu defanzivni krateri). Takođe, imaju ono za šta bih krvlju platio da vidim kod nas - ekstremno atletske i pokretljive petice, plus četvorku (Tomas) koja to upotpunjava, gde maltene da ne postoji način da dobiješ mismeč prilikom preuzimanja, jer su u stanju da isprate svakog beka. Mozli je uz Hajnsa što se toga tiče najbolji evropski centar (protivnik postiže prilikom preuzimanja u 1-1 kada on brani mizernih 12% poena). U napadu je sve posloženo kako treba, Trinkijeri je vrhunski trener, sjajno koristi prednosti i mismečeve, gledaćemo recimo silovanje Štimca svakog minuta koji bude proveo na parketu.

 

Dakle, Partizan je zbog unutrašnje igre i napred i nazad u ogromnoj prednosti, da je Kuridža zdrav, a da Mo nije pedaliran bilo bi možda drugačije, ali na žalost to nije tako.

 

Naša odbrana na perimetru je dobra, ali centri to ne mogu da isprate, jer su veliki i tromi, što opet, na žalost, teško mogu da kompenuzuju napadački ispod koša iz raznoraznih raloga (nespremnost, neznanje, neatletičnost - Kuzmić, Odžo, Štimac). Jedina naša petica koja tu može da parira sticajem okolnosti igraće na 4, gde će se izgubiti njene prednosti, a multiplikovati mane.

 

Tako da, Partizan je ogroman favorit, nadam se samo da ne bude nekog težeg poraza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, K.Dot said:


Khm,khm. Videćemo. Što se tiče Novice, jako je bitno da se on ne razmaše, jer on se loži i kad izvuče faul. Mislim da bi MJK jako fino mogao da ga iskontroliše.

 

Vec je jednom potcenio Partizan (mogu bez O'Benona) i izgubio finale, nadam se da nece opet .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Dakle...da li ste se zaista usrali od Partizana :krstipd4:

 

Budite ljudi iako ste cigaNJi.

 

Gledao sam Partizan dosta puta ove sezone, sinoć takođe. I napisao sam već početkom sezone i sada ću. Hustle ekipa sa fantastičnom atmosferom koju mi nemamo. Medjutim, deluje mi kao i ekipa bez glave i repa, tj. bez prve, druge ili pete violine već sa 10 violina. Kao i prošle godine. I sad, kada dođe stani pani, neizvesno, nisam siguran kome lopta ide u ruke i da li je taj spreman na to...mmw. 

 

Igraš na jednu loptu sa Dilejnijem, NBA Mirotom, Dejvisom, Higinsom i onda puniš gaće od Zagora, Kakadua i Mozlija. Jebem vas cigani, baš.

 

I što se tiče prednosti na poziciji trenera...korisnik PIO fonda svakako nije ispratio moderne promene u košarci koje je debeli Žabar mogao...videćemo da li i uspeo. 

 

Partizan je skockao jako dobar tim, dobrog trenera imaju, fenomenalnu atmosferu i rezultate u oba takmičenja..ali da se ne zajebavamo, ako odigramo kao što smo odigrali u bilo kojoj od EL pobeda (sem eventualno one u Litvaniji gde ne znam kako smo dobili) mi se jedini pitamo u ponedeljak. 

 

ja lično poštujem ovaj tim partizana ali ne vidim aktuelne postove kao strah od tog tima, već strah od zvezde, koja, eto ceo tekući deo sezone, tj više od pola, ne može da uspostavi nikakve standarde u igri. 

 

bukvalno ne znaš čemu da se nadas. sve je improv a makar 50% ishoda zavisi od lorenza. imaš takav sastav a onda ti se veći deo toga svede na jednog igrača. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I da, ne vidim šta je problem reći, da na osnovu svega viđenog do sada u sezoni, oni u derbi ulaze kao favoriti. Suvereno drže prvo mesto, mi smo jedva treći. Probaćemo da ih iznenadimo ali i ako nas nakantaju, nije sramota, imaju Stravinski tim ove sezone. Tim pravljen za sredinu tabele EL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, K.Dot said:

 imaju Stravinski tim ove sezone. Tim pravljen za sredinu tabele EL.

 

igraju prilicno dobro, na momente i prilicno lose. ne bih ja bas okarakterisao ovaj tim partizana kao tim za sredinu tabele u el.

medjutim, to u derbijima nije ni vazno. veca razlika u kvalitetu dva tima je redovno donosila egal utakmice. pre svega zato sto je jedna utakmica

 

ako budemo dosli do plej ofa, videcemo koji je relativno realan odnos snaga. mada je partizan prilicno egal igrao plej of prosle sezone sa ocigledno slabijim timom od zvezdinog

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
igraju prilicno dobro, na momente i prilicno lose. ne bih ja bas okarakterisao ovaj tim partizana kao tim za sredinu tabele u el.
medjutim, to u derbijima nije ni vazno. veca razlika u kvalitetu dva tima je redovno donosila egal utakmice. pre svega zato sto je jedna utakmica
 
ako budemo dosli do plej ofa, videcemo koji je relativno realan odnos snaga. mada je partizan prilicno egal igrao plej of prosle sezone sa ocigledno slabijim timom od zvezdinog
Po meni jedina slabost ovog tima Partizana je što su u stanju da protiv ekipa sličnog kvaliteta vrlo lako ispuste prednost od 15-20 poena i utakmicu vrate u egal. Kada bi i to mogli da iskontrolišu, bilo bi veoma neugodno.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:
11 minutes ago, uini said:
 
igraju prilicno dobro, na momente i prilicno lose. ne bih ja bas okarakterisao ovaj tim partizana kao tim za sredinu tabele u el.
medjutim, to u derbijima nije ni vazno. veca razlika u kvalitetu dva tima je redovno donosila egal utakmice. pre svega zato sto je jedna utakmica
 
ako budemo dosli do plej ofa, videcemo koji je relativno realan odnos snaga. mada je partizan prilicno egal igrao plej of prosle sezone sa ocigledno slabijim timom od zvezdinog

Po meni jedina slabost ovog tima Partizana je što su u stanju da protiv ekipa sličnog kvaliteta vrlo lako ispuste prednost od 15-20 poena i utakmicu vrate u egal. Kada bi i to mogli da iskontrolišu, bilo bi veoma neugodno.

 

moguce. ja ih gledam vrlo vrlo sporadicno i iskljucivo u eurocupu, tako da mi nije pametno da izvlacim zakljucke na tako malom uzorku

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Zivo me zanima ko ce mu biti kriv kada ih nakantamo u ponedeljak.

 

može neki spisak qq ll  Trinkijerija za nas koji nismo upućeni u te pikanterije, jer se iz tvog upisa da zaključiti da je AT posle svakog poraza KKP imao neke izjave tipa CIA; MASONI VATIKAN, strahinjića bana, kafići i pošteno sudjenje...  

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...