Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

45 minutes ago, Angelia said:

BTW da se pridruzim secanju, negde 80tih rodjak uspeva da ide u Trst, I pre odlaska bio u poseti, I pita sta ja hocu da mi donese iz Trsta, dobila sam prve Lee Cooper farmerke iz toga. Bila ona reklama, Lee coopera to je bila prva stvar koje sam setila kad me pitao sta hocu.

 

Posle smo nosili novopazarke, ali jos se secam kako sam bila srecna da imam Lee Cooper

Lee Cooper su se `80ih prodavale u prodavnicama "Beko".

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

Ja sam morao da kupim knjigu "Godine raspleta"....a vi ?

Tehnika je bila sledeća...bez ikakvog pitanja i saglasnosti, odbili od plate, doneli knjige, podelili...potpiši ovde, drž....5502544969fead4ea798db32bf944e7a.jpg

Državni pos`o nosi privilegije ali i obaveze 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Janne240 said:

a Prodavacica ljubicica? Sandokan?

 

E moj lokal je imao takve legende.

da i sandokan je bio hit !

imali smo i krajem leta "malu pulu" u bioskopu se prikazivalo skoro sve što je bilo na filmskom festivalu u Puli te godine

ipak najveća prednost je bila u RTP koja se prenosila evropske utakmcie yu klubova iako se na primer nije na TVBG prenosila Zvezda ili Partizan. Oni se uključe i legendarni Veli vraniqi i Gani Ajeti malo na srpskom više ne albanskom prenose utakmice. Isto i Hajduk, a Dinamo nešto slabo igrao tad Evropu

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:


 

 


Jel on beše u živom prenosu rekao: "Go, jo, go, qratz go"...? tako nešto?

 

moguće, jednom je kad je njegov rođak dao gol protiv Želje( a utakmica nameštena) na sportskom pregledu bukvalno izjavio "neobavesteni Ajeti dovodi prištinu u vođstvo"

ta stara škola komntatora je baš sipala bisere, kao Vladanko Stojaković ili Zoran Popovski na primer

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:


 

 


Jel on beše u živom prenosu rekao: "Go, jo, go, qratz go"...? tako nešto?

 

 

Mirko Kamenjašević.

"Slobodan udarac sa nekih 35 metara izvodi Bukal... topovski udarac i gol... kurac gol, prečka… sjedi mali pička ti materina, ništa ne vidim..." u živom prenosu. Šest meseci suspenzije.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Ko bi rekao za Mirka...hahaha

 

Vladanko Stojaković...na nekoj utakmici...šut i lopta je završila pored gola.....ne znam zašto se igrači (neke ekipe) sada raduju ? Izgleda da je ipak gol...emoji4.png

 

 

protiv DDR-a u Beogradu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Stiletto said:

 

Mirko Kamenjašević.

"Slobodan udarac sa nekih 35 metara izvodi Bukal... topovski udarac i gol... kurac gol, prečka… sjedi mali pička ti materina, ništa ne vidim..." u živom prenosu. Šest meseci suspenzije.

Vladanko,

u svecanoj lozi ugledni drustveno-politicki radnici, medju njima i Draza Mihajlovic, umesto Markovic. Stalno je bio pijan , niko mu to nije uzimao za ozbiljno.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

 

Mirko Kamenjašević.

"Slobodan udarac sa nekih 35 metara izvodi Bukal... topovski udarac i gol... kurac gol, prečka… sjedi mali pička ti materina, ništa ne vidim..." u živom prenosu. Šest meseci suspenzije.

A nesto slicno je bilo i za Eda Pecija?

3 hours ago, Perkos2 said:

moguće, jednom je kad je njegov rođak dao gol protiv Želje( a utakmica nameštena) na sportskom pregledu bukvalno izjavio "neobavesteni Ajeti dovodi prištinu u vođstvo"

ta stara škola komntatora je baš sipala bisere, kao Vladanko Stojaković ili Zoran Popovski na primer

 

3 hours ago, DJORDJE said:

Vladanko,

u svecanoj lozi ugledni drustveno-politicki radnici, medju njima i Draza Mihajlovic, umesto Markovic. Stalno je bio pijan , niko mu to nije uzimao za ozbiljno.

 

 

Tu i Vladanko ako nije bio pod gasom, spavao nije ...jos u najavi dok je citao, zveknuse golcinu. 😄

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Cyber said:

To je bilo vrlo zabavno za nas decu.

kasnije bile i zimske igre bez granica

a preteča svega toga "jadranski susreti" Rab protiv Paga  i zadnja igra navlačenje konopa gde lokalne rmpalije od 100+kg natežu konop pa ko dobije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Perkos2 said:

da i sandokan je bio hit !

imali smo i krajem leta "malu pulu" u bioskopu se prikazivalo skoro sve što je bilo na filmskom festivalu u Puli te godine

ipak najveća prednost je bila u RTP koja se prenosila evropske utakmcie yu klubova iako se na primer nije na TVBG prenosila Zvezda ili Partizan. Oni se uključe i legendarni Veli vraniqi i Gani Ajeti malo na srpskom više ne albanskom prenose utakmice. Isto i Hajduk, a Dinamo nešto slabo igrao tad Evropu

Isao je mali pulski festival kao i mini fest po bioskopima... bioskop je bio u tad u zimskim terminima od 17 i 19, a leti od 18 i 20h.

Kod nas je filmove iz Morava filma donosio Marjan koji je i zimi isao u raskopcanoj kosulji, pod jakom dozom crven kao paprika, a karte je cepao Švićko, nas pet šest klinaca pravimo gužvu i umuvamo mu žute pare onako od 20-50 para samo da se provuku dvojica a jednom cepa kartu, celu ili mu okreneš drugu stranu, prosečenu za kupon. To su bile smeške ako te uhvati.... 😄

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Ja sam morao da kupim knjigu "Godine raspleta"....a vi ?

Tehnika je bila sledeća...bez ikakvog pitanja i saglasnosti, odbili od plate, doneli knjige, podelili...potpiši ovde, drž....

Pa kada nisi hteo da uplatis zajam, oni ti prodali knjigu.:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Zajam za Srbiju je bio u vreme uspona Slobinog, bio sam u vojsci tad.

 

Siguran sam da je i Edo Peci imao istu provalu i da je to bio radio prenos.

Ovakav radio bukvalno isti imali smo u to vreme u jednosobnom stanu.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:
9 minutes ago, DJORDJE said:
Pa kada nisi hteo da uplatis zajam, oni ti prodali knjigu.:classic_biggrin:
 

A i to sam morao....cela jedna plata je otišla, mislim da tako beše, za privredni preporod Srbije...da li beše na rate ili kako, zaboravio sam, ali...uredno je izmireno.

U pa vi ste bas bili darezljivi. Kod mene je prvo bilo dobrovoljno, a posto skoro niko nije uplatio, donesena je odluka da se kolektivno uplati 10% od plate.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...