Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

1 hour ago, Janne240 said:

Cuva li neko jos, sem mene? https://imgur.com/lPrYPGm

 

Takvih stvari nemam.

Cuvam neke druge. Imam republicku diplomu "7 sekretara SKOJ-a" za "doprinos razvoju SSO-a" i saveznu plaketu "Ivo Lola Ribar" za rad u omladinskim novinama (obe iz prve polovine '70-ih).

Negde su u nekoj fioci ili kutiji, znam da ih imam ali ih vec godinama nisam video.

 

Moja jugonostalgija nema veze sa politickim sistemom ili drzavnim granicama. Svodi se na veliku tugu zbog ogromne stete - ljudske i materijalne - ucinjene tokom raspada na idiotski nacin. Dakle, ne raspada samog po sebi - videli smo na primeru Cehoslovacke da se to moze kulturno uraditi - nego tugujem zbog zla.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ovo ne cuvam zbog jugonostalgije, vec zbog uspomene na vreme zivota provedenog u mukama i druzenju sa jednom generacijom ljudi koja je devedesetih izgubila sanse za normalan zivot. Naravno, maramica je od jednog ucenika 3. razreda osnovne sto je bio lep obicaj u ta vremena da se mladim ljudima posalje u znak paznje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 hours ago, urosg3 said:

Ovaj mockup inače dosta liči na Fiat Dino

 

Bilo je dosta automobila u tom stilu. Verovatno mislis na Dino 2400. Slican je bio i Aston Martin DBS sa kraja '60-ih.

 

Medjutim, ovo je pravi Iso Grifo, uz Zastava bedzeve.. Nisam nikada cuo da je Zastava mozda htela da ga proizvodi po licenci, ili mozda nameravala da ima neku saradnju sa Isom.

Voleo bih pa procitam vise o tom projektu, ako je stvarno postojao.

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Da...da...i guzobris je "tamo negde" mekši i bolji...
Ne moraš odmah na nož. Da ITM je napravio seriju tractora 5xx i prvenac je bio 533 kao najeftiniji. Da ne pominjem da smo u BG imali dva giganta IMR i IMT. Tim kobi je razvio seriju 5 u tadašnjem ITM je koristio Ferguson kao uzor, a kad su pokušali da razviju svoje, partijsko rukovodstvo im nije dalo, pošto pi to značilo da nema viće putovanja u London. Dakle nije taj strani guzobris mekši, nego otvara prostor za krađu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Etalon bezbriznog detinjstva.

 

Quote

Jovan Jovanović Zmaj je bio poznat i po Nevenu, TV-seriji za decu u produkciji RTB koja je snimljena 1973. godine po motivima njegovih dela, a u kojoj ga je glumio Mića Tomić. >>>

 

 

 

Edited by Cyber
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...