Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Kako beše sada posle 30. kola. TAbela se formira, kadda je identičan broj bodova, presudjuje gol razlčika i medjusobni susreti ?

5 minutes ago, Constantin said:

Kako beše sada posle 30. kola. TAbela se formira, kadda je identičan broj bodova, presudjuje gol razlčika i medjusobni susreti ?

Trebalo bi da je ovo:

Пласман на додатној помоћној табели, утврђује се:

 

За два клуба:
 

Quote

 

• број добијених бодова на утакмицама између та два клуба,

• ако је једнак број бодова – боља гол разлика између постигнутих и примљених голова

• на утакмицама између тих клубова,

• ако је и даље исто стање – боља гол разлика на свим утакмицама у прелиминарној фази,

• ако је и даље исто стање – већи број голова постигнутих на свим утакмицама у

• прелиминарној фази, • ако је и даље исто стање – боље место на табели „Фер Плеја“ после прелиминарне фазе,

• ако је и даље исто стање – извлачење (жреб) који ће извршити Комесар за такмичење лиге.

 

 

što znači, ako dobijemo Pazar u ponedeljak sa dva i više razlike, mi idemo u play off, a oni u play out ????

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Don Juan said:

Stigla još jedna prijava iz UEFA i to za Tekstilac-Mladost GAT. 

Naravno, našima ništa nije bili sumnjivo.

Pisao sam o tome pre utakmice, na Zvezdinoj temi...cela Srbija je znala...

On 4/8/2024 at 4:22 PM, Constantin said:

Ma ko zna da li imaju u planu SL...msm da će danas "pustiti" GAT...tako mi se nekako javlja...:smiley2:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Mada i ovaj u Kruševcu deluje onako...Videćemo.

 

Brat Tončev, namestio garant. Gledao sam prvo poluvreme, dečujem mi da Čarapani nisu "zapinjali", ali da ne "grešim dušu"...pokušava nemoguće, da se dočepa baraža, a tu računa na bodove od nas, ev. od Pazara i plus nešto sam da pobedi, kao nekad Rad i eto ga uz malo sreće.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Constantin said:

Gaćinović otišao iz Kruševca...zašto li je ?

 

Sta mislis zbog cega!!! Mada, ti to znaš bolje od mene.

 

Fudbal u Srbiji, sve lige, počevši od petlića treba ukinuti na jedno 5 godina... da se igra rekreativno, nema liga, nema ispadanja, rangova.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Sta mislis zbog cega!!! Mada, ti to znaš bolje od mene.

 

Fudbal u Srbiji, sve lige, počevši od petlića treba ukinuti na jedno 5 godina... da se igra rekreativno, nema liga, nema ispadanja, rangova.

 

 

U jednoj fudbalskoj školici, gde je inače moj sin radio, jednu generaciju je vodio i trener koji je posle dugo godina bio asistent Rastavcu. Na sastanku s roditeljima, izneo je tezu da bi trebalo da se založimo, da takmičenje ne bude takmičarskog karaktera i da se ne igra za bodove. Razapeli ga roditelji .... da ga linčuju. :ajme:

 

Takodje, budući da ima odredjene kvalitete u organizacionom smislu, uticao sam na to dda bude rukovodioc škole FK Železničar NIš. Za relativno kratko vreme školica koja je tavorila, imala je preko 150 dece sa respektabilnim rezultatima. Samo bilo je "malih problema"....uveo je pravilo da roditelje ne smeju da budu prisutni u restriktivnom prostoru...prilikom treninga, a kamo li tokom utakmice. Može razgovor s njim kao rukovodiocem škole ili trenerom generacije koje je vodio, ali zakazati unapred.

 

Ovo ti je ono što smeta fudbalu u razvoju, a tiče se roditelja...i to je jedan od ključnih problema.

 

Što se tiče nameštanja...pa želudac mi se okrene kad se čujem sa nekim superligaškim fidbalerom i kaže mi..ta i ta utakmica "zatvorena"...i to rade i Zvezda i PArtizan i Napredak i braća Tončev...svi. Retki su ovi likovi kao Gaćinović, koji neće da učestvuju u tome, ali....seti se utakmice sa Partizanom, a sledeća je bila protiv nas. Unapreed je hteo da skine gaće Partizanu, i da sačuva igrače da bi pobedio nas. Naravno "jedan poziv menja sve" pa je morao da izadje u najjačem sastavu na JNA i pobedfio je čak, a posle i nas. Govorio je danima kako je uspeo nas da pobedi uprkos tome što smo mi sačuvali u prethodnom kolu 5-6 igrača. Naravno, to nije bila istina, čuvali smo samo Bamidelea, a par igrača zbog kartona nije imalo pravo da igra. Tako da su svi oni po malo "ovoga mi krsta"....

 

Inače, za vikend, kadeti i omladinsci Mladosti iz Lučana su NIšu gostovali i opušteno nam prepustili pobede u nadi da ćemo se izvući od ispadanja....Tako da se slažem s tobom i oko mladjih kategorija. Da napomenem kakvo su zlo braća Tončev. Više od polovine Nišlija voli da Radnički ispadne iz Superlige, u nadi da će Ivica Tončev otići iz kluba :smiley24:

 

Treba uvesti amaterizam u fudbalu, al ajde majčin sine ubedi u to navijače, sada Zvezde ili kad bude neki Tole, Partizana...duga priča.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Perkos2 said:

Roditelji plaćaju pa hoće i da se pitaju ko igra a i gde idu novci koje daju za opremu, pripreme i "stručni" rad

Problem nastaje kad roditelje imaju stav, plaćam i hoću da mi dete igra. 

edit: ...i što je najgore, to je dominantan stav.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Problem nastaje kad roditelje imaju stav, plaćam i hoću da mi dete igra. 

edit: ...i što je najgore, to je dominantan stav.

Zato i nema igrača, razni "treneri" otvaraju "škole" fudbala a nisu dva puta šutnuli loptu ali skupe 50 klinaca po 50 evra mesečno pa ugradnja za opremu pa pripreme i solo treninig i onda mu je bitno ko plaća a ne koji je klinac talentovan za fudbal. U zadnje dve godine pratim dva klinca po tim treninzima i dobro sam upućen u šeme koje donose lovu. A roditelji se oslili pošto vide da njihove pare znače sve za te "škole" 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Zato i nema igrača, razni "treneri" otvaraju "škole" fudbala a nisu dva puta šutnuli loptu ali skupe 50 klinaca po 50 evra mesečno pa ugradnja za opremu pa pripreme i solo treninig i onda mu je bitno ko plaća a ne koji je klinac talentovan za fudbal. U zadnje dve godine pratim dva klinca po tim treninzima i dobro sam upućen u šeme koje donose lovu. A roditelji se oslili pošto vide da njihove pare znače sve za te "škole" 

Pa kako drugačije ? Budžeti klubova su takvi da ne mogu da finansiraju školu. Zato Zvezda i Partizan nemaju predpetliće, petliće.

 

Organizuju kamp u okviru kluba ili na Kopaoniku, ambiciozni roditelji plate kotizaciju i ide se na kasting i onda se pokupe najbolja deca.

 

Vlasnik škole inače ne mora ni da voli fudbal, pa ni da ga je šutnuo ikad u životu. Treba da je dobar menadžer. Trener treba da ima fudbalski pedigre, a i to nije garant da će biti dobar trener.

 

Imaš razmišljanja za prošli vek :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Kod nas se bolji fudbal igrao u prošlom veku nego danas, 70% igrača ne zna da istrči sa loptom u nogama, o centaršutu ili dugoj lopti da ne pričam. Ne forsira se brza igra i kretanje igrača bez lopte a i kako bi kad su "treneri" podnabuli od hrane i pića i ko zna čega još. Deset godina normalnog beka ne može struka da izbaci ali zato mali milion mijailovića i nekih polukrila koji i ne znaju šta igraju. Za ove danas stari Ilija Dimovski ili Čolak su akademija fudbala.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Namešta se u svim rangovima,pa čak i u mladjim kategorijama.

Zbog jednog takvog slučaja sam prestao raditi u nekom klubu,iako je to bilo više volontiranje jer se radilo bez novca.

Predsednik kluba dobio poziv od jednog lika da u utakmici omladinaca se pusti njegov tim jer navodno jure promociju i da će ga častiti.

Ovaj je momentalno prihvatio,samo je imao problem.

Deca nisu htela,kao ni trener koji je momentalno dao otkaz.

Naravno da im je inat proradio i da su dobili utakmicu.

 

Poenta priče je taj smrad koji je nudio novac.

On danas uredno ide po televiziji i širi laži o svojoj fudbalskoj karijeri i kako su njegova deca medju najboljima u Srbiji.

Pretpostavićete ko je u pitanju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manoly said:

Ovi rezultati dokazuju da je i srpski fudbal blizi najkvalitetnijim ligama jevrope, gde se zaista ne zna ko koga moze pobediti.

Napred, srpski fudbal!

Pazi kakve napadače pravimo...namagnetisane. Opasne...svi beše od njih i oni..šta će...daju gol kad ih niko ne ometa. Mislim da je u našem fudbalu usavršena taktika "ostaviti protivničkog napadača samog"....:bravo:

 

Ja ne znam šta se pojednici bune...pa Liverpul kući izgubi od Kristal Palasa, pre neki dan....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pazi kakve napadače pravimo...namagnetisane. Opasne...svi beše od njih i oni..šta će...daju gol kad ih niko ne ometa. Mislim da je u našem fudbalu usavršena taktika "ostaviti protivničkog napadača samog"....:bravo:

 

Ja ne znam šta se pojednici bune...pa Liverpul kući izgubi od Kristal Palasa, pre neki dan....

Navikli ljudi na namestaljke, pa ne vide siru sliku...

Edited by Manoly
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...