Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

On 8/28/2022 at 7:30 PM, Constantin said:

Posle utakmice protiv niškog i kragujevačkog Radničkog, Mladosti GAT i Pazara, misliš li da će FKP, ako se nešto drastično ne promeni, biti u TOP 2?

 

Nije bitno da li ce biti u TOP 2, ne mrzim Partizan pa da im zelim sto nizu poziciju, nego sto nema ni najmanje nade da ce ove sezone biti neka ozbiljna borba za zvanje vicesampiona (koje donosi mnogo).

Partizan ce nakon ove dve izgurane pobede da odjuri u nizu pobeda (cisto da ne ostane ni najmanja dilema), od ovih ostalih samo Novi Pazar u kontinuitetu pobedjuje (mislim, Novi Pazar od svih klubova!), nakon 15 kola imacemo Partizan na +6 u odnosu na prvog pratioca i sta smo dobili uspesima na UEFA listi? Pa jedno veliko nista.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da od sledećeg kola Novi Pazar ide u loš niz. Rekoh, čini mi se "gore" u nekom postu. Lepo koriste kontru, na koju dobijaju utakmice i kući. Osim nas, sve ostalo su dobili tesno, sa jednim golom, ali su pobedili. Katastrofa im je igra, s tim ne mogu do kraja prvenstva da obezbede ni play off.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Ja mislim da od sledećeg kola Novi Pazar ide u loš niz. Rekoh, čini mi se "gore" u nekom postu. Lepo koriste kontru, na koju dobijaju utakmice i kući. Osim nas, sve ostalo su dobili tesno, sa jednim golom, ali su pobedili. Katastrofa im je igra, s tim ne mogu do kraja prvenstva da obezbede ni play off.

Baš ih ne voliš😄 ni Zvezda nema neku igru a tek ostale ekipe da ne pominjemo. Onaj fudbal iz KG gde je gostovao Partizan je na nivou veteranskih ekipa Vitanovačka-Resnik

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Perkos2 said:

Baš ih ne voliš😄 ni Zvezda nema neku igru a tek ostale ekipe da ne pominjemo. Onaj fudbal iz KG gde je gostovao Partizan je na nivou veteranskih ekipa Vitanovačka-Resnik

 

Pa nije baš da ih ne volim, ne lično, čak održavam poprilično dobre prijateljske veze sa ljudima koji su bliski FK, dobar sam sa Admirom Kecapom, uvek se fino popričamo..i tamo i ovamo....čudi mi se što ne idem na stadion u Nišu, a na ostale idem :smiley2:....ali ne volim to preterivanje. Sad je odjednom Gaćinović, preko noći, postao "Murinjo" i, čini mi se da ti reče, od prosečne ekipe napravio hit.

 

Nije univerzalno pravilo, ali ako se sećaš one godine, kad smo bili drugi, imali smo poprilično jak tim, jaku klupu, pa opet nije išlo bez sudija...ne uvek, samo kad zatreba. Sitnica, poguraju te u 4-5 utakmice u prvenstvu, ali kad malo bolje razmisliš, to je 15 bodova. Ne kažem da ih očigledno sudije guraju, i da dosadašnjih 5-6 penala za njih nisu postojali....ne svidja mi se ta igra, zatvorena, durisanje, na granici izmedju grubog i prljavog, ali zavisi iz ugla gledanja, neko bi rekao oštra igra.....kontre. Ne traje to dugo.

Link to comment
Share on other sites

Niko i očekuje da će da traje dugo i da će Pazar da uđe u borbu za prva tri mesta u superligi. To verujem ni sami Pazarci ne očekuju. Da je Gaćinović uspeo nešto što niije mnogobrojnim "stručnjacima" koji su dolazili u Pazar pokazuju rezultati a siguran sam da su ih i ranije sudije "gurale" koliko treba. Poklopilo im se da je Partizan nikad slabiji da je TSC ostao bez Banjca i još trazi igru, Real sa Nišavu se jedva nekako zakrpio i uz veliku borbenost i disciplinu eto ih do šest uzastopnih pobeda. Uz sve to igraju bez publike na domaćem terenu a obično ih svuda kad gostuju dočekuju na nož. Evo sledi im derbi sa Šumadincima gde decenijama pucaju lobanje i lome se kosti. Kako sad izgledaju na terenu oni i šumadinci ne vidim način da ih domaćin dobije ali lopta je okrugla i bude uvek neko iznemađenje. Gaćinović je pošten trener, ne menadžeriše ne kurva se sa sudijama i nema "strica" u savezu, radi koliko zna i to ponekad uspe.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Perkos2 said:

Kako sad izgledaju na terenu oni i šumadinci ne vidim način da ih domaćin dobije ali lopta je okrugla i bude uvek neko iznemađenje. Gaćinović je pošten trener, ne menadžeriše ne kurva se sa sudijama i nema "strica" u savezu, radi koliko zna i to ponekad uspe.

Ne znam, meni deluje da će da ih Šumadinci dobiju. A za Gaćinovića se slažem, apropo kurvanja sa sudijama, on je pre svega pristojan i fin čovek, a kurvanje sa sudijama i Savezom je za neki viši nivo svakako. Za to su zaduženi preCednici klubova....osim Terze koji ne voli Pikseta :smiley33:

 

Link to comment
Share on other sites

Svake sezone ima poneki Pazar koji "eksplodira", bude posle 10-ak kola u prvih pet, na taj način se faktički obezbedi u vezi opstanka i drugi deo prvenstva "nit smrdi, nit miriše"... Obično je to jedna od ekipa koje su te godine ušle u ligu... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Azazelkg said:

Svake sezone ima poneki Pazar koji "eksplodira", bude posle 10-ak kola u prvih pet, na taj način se faktički obezbedi u vezi opstanka i drugi deo prvenstva "nit smrdi, nit miriše"... Obično je to jedna od ekipa koje su te godine ušle u ligu... 

A jel ja imam neki trip ili mislim da se svake godine po jedan "manji" klub protežira i pogura u vrh do Evrope.

Kad kažem "manji" mislim osim Topčiderske dvojke....

Link to comment
Share on other sites

Pa mora neki manji da stigne do pozicije tri na tabeli, sem " dva velikana" ostalo su klubovi koje veliki vožd može još danas popodne da ugasi a može i ako mu bude tako ćeif da ih izgura i za titulu. Kod nas nema normalnog kluba i sve je stvar političko kriminalne volje. No kad se barem na kratko pojavi nešto pozitivno onda to treba i pozdraviti. Pa koliko traje da traje

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Constantin said:

A jel ja imam neki trip ili mislim da se svake godine po jedan "manji" klub protežira i pogura u vrh do Evrope.

Kad kažem "manji" mislim osim Topčiderske dvojke....

 

Nije to trip, to je realnost.

 

Ove sezone se ocigledno gura Vojvodina (nova, ambiciozna uprava, doslo par dobrih pojacanja, ocigledno i pare stizu na vreme jer se ne vuku na terenu i tako). Problem je sto je uzalud takvo guranje ako je cena da se nikad ne sme ugroziti drugo mesto (a kamoli prvo). 

Prosle sezone Cukaricki i Radnicki, Vojvodina uzasna sezona, TSC nista posebno.

Sezona pre te Cukaricki i Vojvodina, pa sezona pre te Vojvodina i TSC, pa cuvena sezona sa 2. mestom za Radnicki...

 

Zapravo tu samo Cukaricki i Vojvodina imaju neku stabilnost, za sve ostale klubove niko ne bi podigao ni obrvu da prekosutra zavrse u trecoj ligi - e sad, Cukaricki je tu zbog finansijera kojeg interesuje samo da bude u plusu na transferima (klub bukvalno nema nista na sta moze da se osloni, ni stadion, ni neko zanimanje javnosti, ni podrsku navijaca, nista), Vojvodina je tu zbog tradicije - stalno su tu negde u vrhu, iz velikog i bogatog su grada i bilo bi "Vau!" da ispadnu ili bankrotiraju. 

 

Ja bih ucesce u ligi (koju bih smanjio na 10) uslovio minimalnim brojem sezonskih karata + stadionom + nekim budzetom. Razni Javori, Radnici, Mladosti su tu samo da demonstriraju kako su samo Crvena zvezda i Partizan bitni, ostatak lige mogu da cine BSK, BASK, pomenuti klubovi, Mladost (NS), Proleter (NS), Bezanija i njima slicni. Dakle:

 

Crvena zvezda, Partizan, Vojvodina, Radnicki (K), Spartak, Novi Pazar, Cukaricki, Radnicki (N), Napredak i Metalac/TSC (zbog stadiona). Za pocetak tako, samo jedan ispada, maksimalna podrska drzave i gradova za ove klubove, a ako neko ima novca da finansira neki Vozdovac ili OFK Beograd, slobodan je da udje umesto najlosijeg. 

 

Link to comment
Share on other sites

Voša skinula ispred nosa Partizanu Nikolu Čumića. Treba znati da je Čumića u Radnički doveo Marko Jovanović, sadašnji sportski direktor Vojvodine, a tada niškog Radničkog. Doveo ga je povredjenog, na štakama, verovao u njega. Ovo je izgleda bio način da mu se oduži. Ugovor je potpisan na tri godine. Odlično pojačanje za Vošu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uhu..koliko je "cigana" i "grobara" igralo jedni kod drugih....ovo što napisah, je primarno. Sećam se baš kad je došao u Niš i kad smo razgovarali, zašto ga je doveo povredjenog. Bukvalno je na štakama došao. Marko mi je tada rekao da je veliki potencijal i da ga vredi čekati, a da ga ne mazne neko drugi. Bio je u pravu. Za naše lige, veliku razliku pravi, zna da bude neuhvatljiv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Marko Jovanović SD Vojvodine polako dovlači "svoje" igrače kao i što je Urke Nikoić. S tim, što njemu otac, dok je bio mladji, nije dozvoljavao da se vrati u Radnički, nego je bio u Jagodini 2-3 sezone. To je bilo vreme kad je Marko bio SD u Nišu, a trener Mima Rastavac. Hteli su ga, ali su negde bile "smetnje na vezama".....šteta za njegovu povredu, dobar igrač.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barkley#34 said:

Rispekt ako je tako.

 

Jeste. Proslo leto je cekao Zvezdu do zadnjeg dana prelaznog roka, i na kraju ga Terzic ispalio na fazon - ipak jbg. Propala mu dosta bolja opcija. Sad ga zvao Partizan, nije hteo, jer je svestan da nakon toga nikad ne bi mogao da igra u Zvezdi ala Birmancevic. 

 

Vosa ga je prilicno fino platila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...