Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

7 hours ago, Fat Zadd said:

 

 

Moze FSS da obezbedi najbolju moguću travu :classic_biggrin:, ali ce je nestručno održavanje upropastiti.   Mora se znati sa travom 😁

 

 

Pored autoputa Milos veliki, kovid bolnica koje prokisnjavaju...itd itd , ali to je neka druga tema.

Travu treba voleti pa če se znati sa njom

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2023 at 10:43 AM, Fat Zadd said:

Dugo nam je i trajao, kao i sve SNS zaostavstine :wink2:

 

🆕🎥 Novi stadion u Loznici // 22.08.2023

Toliko smo se radovali ovom stadionu, međutim, kada smo čuli pobrojane nedostatke, možemo sa
pravom rećo da ovaj projekat preti da bude potpuni fijasko.
Od loše podloge, nepodeljenih sektora i mrtvih uglova na tribinama, debela zašitne ograde koja
onemogućava pogled gledaocima u prvom redu, nedovoljne udaljenosti terena od tribina, nedovoljno
velikih svlačionica i službenih prostorija, nedovoljne veličine kućica za rezervne igrače, loše
hidroizolacija koja uzrokuje poplavu suterena, nedovoljno visokih tunela za autobuse, krova koji je
posle samo nekoliko meseci promenio boju i koji izgleda kao da je krpljen …
S’ obzirom da su kontrolni organi FSS odbili da stadionu daju upotrebnu dozvolu zbog velikih
projektnih propusta i grešaka, koje isključuju dobijanje licence UEFA, dok o onoj standarda UEFA 4 je
sada besmisleno i govoriti, postavlja se pitanje odgovornosti, projektne kuće, izvodjača,
podizvodjača, nadzornih organa!?!
Ko će snositi odgovornost za objekat koji je koštao 32 miliona evra, gde su pred sobom imali sve
propisane EURO 4 standarde, a tako su ih grubo narušili praveći gore ponenute kardinalne greške

🎥 YT: DoubleEspresso

 

Preuzeto sa FB stranice "Stadioni i Arene" ( ako je je dozvoljeno 😁 )

Ево отворише стадион синоћ :lol_2:

 

Каже прецЕдник следеће недеље стиже и дозвола од УЕФЕ илити лиценца :classic_biggrin:

 

Иначе церемонија као да смо отворили Олд Трафорд. И селектор нас почастио присуством и говором. :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Vratilo se Nislijama za neke nesrećno ispustene bodove

 

 

Njihov imenjak na pripremama sve pobedjivao

 

Meni je neverovatno da su Kragujevcani pustili svog igraca Ognjena Ilica 1999 u Vrsac prosle godine (sad je najbolji igrac Ofke, cak je i potpisao za Zvezdu) 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

I preCednik FSS zvani Džaja. Nedimović ostao na roštiljijadu, zajebo ih.

Ма какви био и он и то се сликао поред прецЕдника, није Џаја он само диванио.

 

Вуле, Миле и Брана онако једна породична :classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bobby Shurda said:

Jel to bio neki Ol Star za abolirane

Ma jok, private party...Vazura pravio pljeske, a Nedić točio "Zaječarsko". Vučić pokazivao Piksetu kako se žonglira, a Džaja se pitao "jel sam poš'o il sam doš'o" ? Nedimović je piškio u travu.

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Constantin said:

Ma jok, private party...Vazura pravio pljeske, a Nedić točio "Zaječarsko". Vučić pokazivao Piksetu kako se žonglira, a Džaja se pitao "jel sam poš'o il sam doš'o" ? Nedimović je piškio u travu.

Dodik pitao gde ima dobro pečenje.

A i ministar Vesara se motao.

Kakva ekipa lebe mekani.

Link to comment
Share on other sites

Све све али Додик брате мили... који ће он к виш! Каква њушка одвратна невероватно. Неописиво ме човек нервира. На све ове наше њушке сам огуглао, али њега кад видим падне ми мрак пред очи. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vlaDixXx said:

Vojvodina sve mlade igrace i jedino sto valja

prodala ispod cene

stoperi iskusni Crnomarkovic i Rosic najgori u ligi

Rosić je malo igrao kod nas, ali Crnomarković sa Pankovim su bili strašan par. Kako se razdvojiše...moša..

Voša je mogla i da uzme sva tri boda, ali i lako da ih izgubi...egal su odigrali. Tamo odskače samo Čumić i donekle Urke Nikolić...ovo ostalo, osrednje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da odlicni su bili u Radnickom....

Bio je odlican i Bondarenko....i naravno Lalat xaxaxa

 

Zaboravih da spomenem da je Vojvodina pustila Neskovica 2000(po meni jedan od najpotcenjenih igraca u ligi) i Novevskog 2002

tj,.dala ih za dzabe Vozdovcu....

sad im je hitno potreban taj tip igraca,centralni vezni igrac

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vlaDixXx said:

Da odlicni su bili u Radnickom....

Bio je odlican i Bondarenko....i naravno Lalat xaxaxa

 

Zaboravih da spomenem da je Vojvodina pustila Neskovica 2000(po meni jedan od najpotcenjenih igraca u ligi) i Novevskog 2002

tj,.dala ih za dzabe Vozdovcu....

sad im je hitno potreban taj tip igraca,centralni vezni igrac

 

Jak sastav..igrali su Aksentijević, Crnomarković, Pankov, Stefan Djordjević, Drinčić, Saša "Caki" Stojanović, sadašnji SD Aleksandar Jovanović, Japanac Ryota Noma, Stanisavljević, Petar Grbić, Marko Mrkić, Lazar Randjelović, Nikola Čumić, Nermin Haskić (prvi strelac lige)....

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Constantin said:

Mi bi trebali u martu da se selimo ili u Leskovac, ili u Zaječar, biramo, i kreće rekonstrukcija Čaira....za 80 miliona evra.

 

Misliš početna cena je 80M.Na koliko ce, raznim aneksima ugovora da se poveća, će vidimo.

 

Na stranu sto je za te novce mogao da se izgradi nov, moderan, po FIFA standardima stadion ... npr  stadion u Bratislavi ( 22,5K mesta ) je koštao 100ak M , Fraiburgov spejs satl 76 ( doduše bez infrastrukturnih radova jer je izrađen na nekoj livadi van grada.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Misliš početna cena je 80M.Na koliko ce, raznim aneksima ugovora da se poveća, će vidimo.

 

Na stranu sto je za te novce mogao da se izgradi nov, moderan, po FIFA standardima stadion ... npr  stadion u Bratislavi ( 22,5K mesta ) je koštao 100ak M , Fraiburgov spejs satl 76 ( doduše bez infrastrukturnih radova jer je izrađen na nekoj livadi van grada.

 

Za 80 miliona odradjen je stadion u Luxemburgu....evo pr.

 

 

Neke stvari na stadionu moraju da se urade imao on 10 000 mesta ili 100 000 mesta, i ne znači da srazmerno broju stolica, raste cena.

Meni je više muka oko tog stadiona šta se sve dešava. U tih 80 miliona, ja ne znam šta je predvidjeno. Verujem da novog stadiona, iz temelja neće biti. Znači krpiće se postojeći. Srušiće, verovatno, staru zapadnu tribinu i sastaviti sa ovim što je uradjeno do 2011.g. Pokriće se veći deo, zameniti trava. Zradiće ovaj "polu-hibrid" 80/20 kao u B.Topoli i ufradiće se grejači, a istem za automatsko polivanje imamo.

 

Stadion je zaoičet u vreme "žute" vlasti, a izvršioc gradnje je radio moj drugar, inače autoprevoznik, a za vreme prethodne vlasti "dežurni graditelj" svega i svačega. Kako ga je uradio videli smo. Da se mene pita, stadion bi gradio iz temelja, nov, sa desetak hiljada mesta i to kod mene u Pantečeju kod naplatne rampe "Niš-Istok"...mesta koliko hoćeš, auto-put na 200 metara,a onaj stario stadion bi srušio do temelja. Stadion, kao što znaš, izmedju zgrada, pored Kliničkog centra, a praking za 100-200 vozila i još u vlasništvu JP Niš-parking. Nema stvaranja dodatne saobraćajne gužve, a navijači gostujućih timova, pogotovu "beogradskih blizanaca" ne bi špacirali kroz centar grada, a znamo šta se sve dešavalo. Ovako...sa auto-puta na stadion, sa stadiona arivederči....

 

Stadion, kakav nama treba, izgleda otrpilike ovako:

 

spacer.png

 

Ništa više od ovoga. Dobili bi i to, garantujem, veći broj pretplatnih karata, jer bi mnogi predupredili situacije kad su velike utakmice protiv beogradska dva najveća kluba, jer kad oni gostuju je i najveća poseta, kako bi imali obezbedjeno mesto na tribinama. Da ne pričam koliko je lakše za održavanje. Brisati 10-12 000 stilica i 25 000 nije isto. Za sadašnje prilike 25 000 mesta je nepotrebno. Zvrji prazan. Ovom fotkom što sam postavio, naslućuje se da je moguće proširenje, pogotovu južne i severne tribine....

 

Kakvi će marifetluci oko rekonstrukcije stadiona da se izrode, koje i ti pominješ, a ja se slažem s tobom, Bog će sam znati. Znamo "igrače"...

Link to comment
Share on other sites

Vama u Nišu,Kragujevčanima,Subotičanima bi leglo nešto ovako ...

 

 

 

1200px-MCH_Arena_Herning.JPG

 

MHC Arena ... Stadion Midtjlanda ... Kapacitet oko 12 000 mesta ...

Cena bi ako se ne varam po nekim današnjim parametrima bila oko 25-30 miliona evra ...

Dakle, ništa pretenciozno,funkcionalan stadiončić,a po ceni te "rekonstrukcije" Čaira bi mogla da se izgrade tri takva ...

 

Da nemamo na vlasti ove što imamo ...

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mare80 said:

Vama u Nišu,Kragujevčanima,Subotičanima bi leglo nešto ovako ...

 

 

 

1200px-MCH_Arena_Herning.JPG

 

MHC Arena ... Stadion Midtjlanda ... Kapacitet oko 12 000 mesta ...

Cena bi ako se ne varam po nekim današnjim parametrima bila oko 25-30 miliona evra ...

Dakle, ništa pretenciozno,funkcionalan stadiončić,a po ceni te "rekonstrukcije" Čaira bi mogla da se izgrade tri takva ...

 

Da nemamo na vlasti ove što imamo ...

 

MCH Arena...i koštala je 85 000 000 DKK po današnjem kursu je do oko 11 500 000 €.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Да је лига нормална и да је ово нормална држава Ниш би требало да има комотно 30 000 места, док Крагујевац, Суботица, Нови Пазар 20 000. Без проблема би се то напунило сваку текму. Ал то да смо нека Холандија, Белгија, Аустрија.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...