Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ne znam dal sam na dobroj temi, ali hteo bih da pitam da li neko možda zna gde mogu da nađem onaj video na YT, radi se o Duletu i onoj ekipi, Vesterman, Lovernj, Bertans gde Bertans treba da ubaci valjda 10 trojki zaredom sa različitih pozicija i Dule mu ne da da ode sa treninga dok to ne uradi. Dule otišao, vraća se, pita, jesi ubacio, ovaj kaže da nije, a Dule, ništa, pojedi sendvič pa nastavi, a ovome suze u očima.

Tražio sam po yt sto puta to da gledam ponovo i ne vredi, valjda je sklonjen video

Link to comment
Share on other sites

Mozli potpisao za francuskog prvoligaša Ada Blois. Bilo je reči da će završiti u Spartaku iz Subotice zajedno sa Gordićem, ali ipak ništa od toga.

 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sta je Zeljko napravio sa Lesorom za 18 meseci i Exumom za godinu dana ce se izucavati generacijama...
Bukvalno ne zna se šta je jače, da li Dante koji je uvek bio 2/3 igrac da se prebaci na pleja, ili Lesor koji je u najbolju ruku granični el igrac radi ovo sto radi i da nema Tavaresa bio bi najbolji centar u el pogotovo zbog njegovog two way uticaja.



Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Jače je sa Lessortom definitivno koji je imao potencijal da postane ovakav igrač još kad ga je Zvezda davno angažovala ali je def kod Željka otišao na neki novi nivo. Exum nije bio 2/3 igrač uvek, u mlađim kategorijama je bio plej, draftovan je kao plej u lutriji kao elitni talenat i samo su nepouzdan šut i povrede sprečile da razvije karijeru kako je trebalo, nije tu Željko izmišljao nikakvu toplu vodu + je imao sreće da Exuma posluži zdravlje kao malo kada u karijeri.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jače je sa Lessortom definitivno koji je imao potencijal da postane ovakav igrač još kad ga je Zvezda davno angažovala ali je def kod Željka otišao na neki novi nivo. Exum nije bio 2/3 igrač uvek, u mlađim kategorijama je bio plej, draftovan je kao plej u lutriji kao elitni talenat i samo su nepouzdan šut i povrede sprečile da razvije karijeru kako je trebalo, nije tu Željko izmišljao nikakvu toplu vodu + je imao sreće da Exuma posluži zdravlje kao malo kada u karijeri.
Dante je svuda bio bek, na početku malo jeste igrao pleja i to nije dobro izgledalo, sećam se samo pisanja i poređenja sa Adamsom pojedinih stručnjaka...

Lesor je bio pomoćno osoblje u Makabiju dok se Zizic nije vratio, a za ek je bomba igrac u tom trenutku bio.

On nije došao sa 20 godina u kkp, nego sa 26 kao formiran igrac i što bi većina rekla low iq igrac...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lesor je tehnički najviše napredovao u Monaku kod Zvezdana Mitrovića. Tu sam prvi put video da ume nešto da odigra na niskom postu, povratni pas, p'n'r itd. Jeste to u Partizanu nadogradio, dobar deo prošle sezone igrao kao u transu, ali glavni breakthrough se desio kod Mitrovića. Tu je već u odnosu na recimo period u Zvezdi igrao drastično bolje.

 

Inače i dalje mislim da je igrač koji najviše nedostaje ovosezonskom Partizanu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su se u KKP dobro preračunali kada su pustili Lesora. Čak se i po netu pominjala ta šuplja priča kako mu je prošla sezona najbolja u karijeri i da neće ponoviti ni blizu te brojke. Kad ono međutim. I sve to u ligi gde moraš dupe da oznojiš da bi našao bar pristojnog centra...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su se u KKP dobro preračunali kada su pustili Lesora. Čak se i po netu pominjala ta šuplja priča kako mu je prošla sezona najbolja u karijeri i da neće ponoviti ni blizu te brojke. Kad ono međutim. I sve to u ligi gde moraš dupe da oznojiš da bi našao bar pristojnog centra...
Problem je bila plata, Panter, Ledej i Nan su dobili 20-30% vece pare, dok Lesor bi morao dobiti 3x veću lovu jer je igrao za 500-600k...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Just now, crni_bombarder said:

Problem je bila plata, Panter, Ledej i Nan su dobili 20-30% vece pare, dok Lesor bi morao dobiti 3x veću lovu jer je igrao za 500-600k...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Koliko je okvirna plata Kaminskog? Stvarno nemam predstavu, pretpostavljam da nije mala i da je mogla biti usmerena gde treba. Doduše Lesor je prvi otišao i to u trenutku kada je delovalo da će svi da odu na svoju stranu, tako da treba i to uzeti u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Lessort je uvek bio impresivan atleta za evropske pojmove i vrhunski materijal za obradu. Ja i još neki smo smatrali da ga se Zvezda olako odrekla dok je još bio prilično nezreo i sirov igrač. Ono gde je mnogo napredovao u odnosu na te rane dane su: povratni pas, snalaženje na postu (nije neki doktor post igre jasno ali je neverovatno agilan i uz nekoliko jednostavnih go to poteza rešava stvari), slobodna bacanja, generalno je iskusniji i zreliji (koliko je moguće za takvu glavu) pa je u svoj redovni repertoar uneo i dosta flopovanja što mu često prolazi. Ja i dalje njega ne vidim kao top 3 igrača ekipe koja može do EL trona ali je već sad bez ikakve sumnje u top 10 centara u EL. U odbrani i dalje nije faktor kakav bi mogao biti plus nema načina da naškodi puno igračima koji mogu da mu pariraju fizikalijama.

 

Što se Exuma tiče, on je korišćen na razne načine tokom karijere ali u NBA je kao lutrijski pik ušao sa pozicije plejmejkera, doduše plejmejkera skorera više nego razigravača. Poseban je bio upravo zato što je imao ogromne gabarite za PG poziciju a dovoljno dobar ballhandling i prepoznavanje situacija na terenu da bude plej. Međutim, nikad nije imao pouzdan šut iz driblinga pa je zato, u kombinaciji sa brojnim povredama, izleteo iz lige, ni prvi ni poslednji, dolaze mlađi, takođe atletski specimeni. Exum ima dovoljnu veličinu da legit igra i na 3 (u Evropi posebno, a bogami i u NBA) i za sada u Dallasu igra uglavnom bez lopte, sa dosta cutovanja i spot up šuta na kome je radio, prija mu što je konačno u kontinuitetu zdrav. On je dobro igrao i u Barsi pre nego što je došao u KKP, a iz Barse je otišao samo zato što su oni uzeli Satoranskog tog leta kao ipak mnogo ortodoksnijeg plejmejkera sa takođe NBA fizikalijama. 

 

Meni iz ove perspektive pre svega deluje neverovatno kako je KKP izgurao prošlu sezonu bez ikakvih ozbiljnijih povreda nosilaca ekipe, vidimo na primeru ove sezone da skoro sve ekipe imaju u jednom trenutku ozbiljne probleme sa povredama u ovakvom režimu, pri čemu se većina EL utakmica igra sa ogromnim intenzitetom i fizičkom potrošnjom, nimalo nalik na neku 53. utakmicu NBA regularne sezone između Šarlota i Detroita.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...