Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Gledam See , nazovimo to guilty pleasure.

Distopijska budućnost u kojoj su ljudi zbog virusa izgubili čulo vida. Imam nekih zamjerki- zbog kostima, načina na koji se kreću slijepi ljudi (ne su svim sitacijama) ali ih pravdam evolucijom. 

Daleko od preporuke, ali meni gledljivo.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

Natrcah na disku neki dan na Babylon 5 - kako je dobro vidjeti te opet....:classic_ninja:

 

Delen i Ivanova, dan danji najjači par ženskih mamojeba na jednom mestu u istoriji malog ekrana.

A tek transformacija ensign Chekova u Bestera... uvek moram žestoko da ubeđujem samog sebe da je u pitanju isti glumac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Stiletto said:

 

Delen i Ivanova, dan danji najjači par ženskih mamojeba na jednom mestu u istoriji malog ekrana.

A tek transformacija ensign Chekova u Bestera... uvek moram žestoko da ubeđujem samog sebe da je u pitanju isti glumac.

Hm, ima tu vise zenskih mamojeba: Number One, Na`toth, Na`Feel, Elizabeth Lochley.....

Link to comment
Share on other sites

 
tenor.gif?itemid=4180958
Tada sam bio tinejdzer, i vladao je veliki hajp oko tog filma. Mislim ds sam bio druga godina srednje.

Naravno kultura odlaska u bioskop je tada bila mnogo veca, secam se da se film prikazivao 3 dana i sva tri dana je bio pun i parter i balkon. Neki prosecni filmovi su punili bioskop, danas ni blokbaster ne moze 30 ljudi da privuce u bioskop, jbg promenila se vremena.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kraj detinjstva, mini-serija:

https://m.imdb.com/title/tt4146128/?ref_=fn_al_tt_0

 

Da je gledljivo, jeste. Da je blizu knjige, nije. Zapravo je najgledljivije ako knjigu niste čitali ili makar da ste je čitali dovoljno davno da pozaboravljate detalje.

 

Serija ne može da se odluči između SF-a, horora i melodrame, a ne ume ni da ih kombinuje u odgovarajućim količinama, pa smo dobili najviše melodrame koja ne da nema veze s Klarkovim romanom nego ni s likovima iz njega, uz gomilu scena koje kao da su iz Omena izvukli. Atmosfera i utisak na kraju veze nemaju s originalom. Najgore je razvlačenje momenata s pokojnom ženom glavnog junaka, tu se moglo skratiti bar za pola sata. Kraj samo formalno liči na onaj iz knjige ali za razliku od nje šalje poruku potpunog beznađa, da ne spojlerišem detalje. Sve u svemu nema mi previše smisla ali drži pažnju uglavnom. Pretpostavljam da nisu imali veliki budžet, nekom bi verovatno smetali i efekti, ja ne obraćam na to mnogo pažnje, ali moglo je ovo mnogo bolje čak i s neizbežnim ubacivanjem modernih trendova tipa jaki ženski likovi, ljubavne veze, zastupljenost manjina i slično. I naravno da će skoro sve da se događa u Americi.

Sve u svemu, može da se pogleda ako nemate šta drugo, ali bolje nemojte ako ste skoro čitali original.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam Fargo, da, da, konačno došlo na red. Neću da izmišljam toplu vodu, o seriji je sve već rečeno.... ali za sâmu mogućnost da sad u 2. sezoni još jednom u nekoj seriji gledam zajedno Jeffrey Donovana i Bruce Campbella - veliki naklon i hvala tvorcima Farga (all the way back to Coen bros. - film sam gledao još u starom milenijumu [emoji12]) [emoji106]

Naravno, tu je još sila _sjajnih_ glumaca, da ne spojlujem onima koji JOŠ nisu gledali - a tek sam na 2. sezoni!

Eto, u duhu topika, par rečenica iznad, krije se i moja najtoplija preporuka za jednu biser seriju od 7 sezona + film. :)

Sent from my phone using their app

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2021 at 11:14 AM, fancy said:

Gledam Fargo, da, da, konačno došlo na red. Neću da izmišljam toplu vodu, o seriji je sve već rečeno.... ali za sâmu mogućnost da sad u 2. sezoni još jednom u nekoj seriji gledam zajedno Jeffrey Donovana i Bruce Campbella - veliki naklon i hvala tvorcima Farga (all the way back to Coen bros. - film sam gledao još u starom milenijumu emoji12.png) emoji106.png

Naravno, tu je još sila _sjajnih_ glumaca, da ne spojlujem onima koji JOŠ nisu gledali - a tek sam na 2. sezoni!

Eto, u duhu topika, par rečenica iznad, krije se i moja najtoplija preporuka za jednu biser seriju od 7 sezona + film. 🙂

Sent from my phone using their app
 

 

Obojicu sam prvi put video u seriji Burn Notice, isla na RTSu 2010. Mozda i ti mislis na istu stvar. Tada sam i mogao da gledam takav tip serija i da mi drzi paznju. Danas ne verujem da bih izdrzao duze od 5 minuta.

 

Kasnije sam tek video sta je proslavilo Bruca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da si se nasao na pravom mestu u pravo vreme, pogledao bi je 6-7 godina ranije.

 

Na mene je serija ostavila jak utisak 2014, nije da sam se tada nagledao puno serija. Prve tri sezone su mi bile odlicne, cetvrta i peta su ostavile bas mlak utisak zato sto sam u medjuvremenu pogledao svasta. Kapiram kada bih pogledao ponovo prve tri sezone, da bi mi se opet svidela ali ne u toj meri kao ranije. Nisam skontao istog trenutka da sam Stevena Mackintosha video u Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Indira Varma je imala manju ulogu u GOTu. Ima jos par manje poznatih lica koje sam gledao u vise projekata. Lozio sam se na Ruth Wilson kad sam gledao prvu sezonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da si se nasao na pravom mestu u pravo vreme, pogledao bi je 6-7 godina ranije.
 
Na mene je serija ostavila jak utisak 2014, nije da sam se tada nagledao puno serija. Prve tri sezone su mi bile odlicne, cetvrta i peta su ostavile bas mlak utisak zato sto sam u medjuvremenu pogledao svasta. Kapiram kada bih pogledao ponovo prve tri sezone, da bi mi se opet svidela ali ne u toj meri kao ranije. Nisam skontao istog trenutka da sam Stevena Mackintosha video u Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Indira Varma je imala manju ulogu u GOTu. Ima jos par manje poznatih lica koje sam gledao u vise projekata. Lozio sam se na Ruth Wilson kad sam gledao prvu sezonu.
Ja sam gledao Rome pre Luther-a, tako da mi je Indira bila više nego dobro poznata. XD

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...