Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

46 minutes ago, Mairosu said:

 

Koliko vidim La Treve se dešava u onaj deo zemlje koji se ređe ide :D Nisam nikad bio u provinciji Luxembourg i slabo znam Walloniju generalno, ali ako je šumovito i na prvi pogled pitoreskno, to bi trebalo da je to. Wallifornia je popularna među filmmejkerima u posl. vreme za te mračne trilere i tome sl. uzevši u obzir problematično nasleđe 90tih te federalne jedinice, kada su u okolini Charleroi i Liege razbijene pedofilske bande i svašta nešto je isplivalo na površinu. Recimo, film Calvaire Fabrice Du Welza se direktno naslanja na ovo, što je on čak potvrdio meni u jednom intervjuu (fun fact, da, intervjuisao sam i ponekog režisera za života). Za C'est arrive pres de chez vous i ne moram da pričam, to je već klasik kao takav.

Tabula Rasa se koliko vidim već dešava u "mojim krajevima" tako da bih tu umeo da ti kažem reč-dve kad pogledam.

Da, da shume + meandri

Link to comment
Share on other sites

*spoiler*

Vezano za Cernobilj, kako je fizicarka iz Belorusije znala da je ona zena trudna cim je usla u bolnicku sobu? Jel to fail ili sam ja nesto propustio?

Edited by Magia
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2019 at 5:17 PM, Shunsuke Nakamura said:

Je li gledao neko 12 Monkeys? Vrijedi li to gledati?

Ovako. Ja sam gledao, ali i da nisam pogledao ništa ne bih propustio. Ne kažem da je skroz loša serija, može se pogledati, ali ima boljih od nje dosta. Ako ti se film baš dopao, onda pogledaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Magia said:

*spoiler*

Vezano za Cernobilj, kako je fizicarka iz Belorusije znala da je ona zena trudna cim je usla u bolnicku sobu? Jel to fail ili sam ja nesto propustio?

 

Čini mi se da je on stavio ruku na njen stomak, i da je ona to videla. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prijedlog: stvarno biste trebali kreirati zasebnu temu za Chernobyl, jer je jako puno postova ovdje na tu temu - očito je da dosta ljudi ima pozitivno mišljenje o seriji i da se dobra diskusija razvila. Ali, ipak, ovo je tema za serije uopšte.

 

Za vikend sam pogledao ovo: Russian Doll. Zabavna serija, lako se gleda, nije neka glupa komedija kakvih sad lopatama izbacuju, ko voli da se udubi, možda pronađe i nešto više. Dosta pomaže i misterija koja se provlači kroz seriju i koja je okosnica radnje.

Edited by Mitar Miric
Link to comment
Share on other sites

Odgledah ove tri ep Chernobyla.

Nisam stručnjak, ali jako mi je teško da poverujem da ljudi koji onako izgledaju (pogotovo onaj vatrogasac) uopšte mogu da budu u životu, pogotovo u ono vreme, pogotovo u SSSR. Malo mi je to jeftino.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah ove tri ep Chernobyla.

Nisam stručnjak, ali jako mi je teško da poverujem da ljudi koji onako izgledaju (pogotovo onaj vatrogasac) uopšte mogu da budu u životu, pogotovo u ono vreme, pogotovo u SSSR. Malo mi je to jeftino.
Šerbina je pitao Legasova kako radijacija utiče na telo. Legasov je to objasnio, a scene iz bolnice su bukvalno vizualizacija toga.
Da li su autentične , nije toliko ni bitno, efekat je postignut
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, djole said:

Odgledah ove tri ep Chernobyla.

Nisam stručnjak, ali jako mi je teško da poverujem da ljudi koji onako izgledaju (pogotovo onaj vatrogasac) uopšte mogu da budu u životu, pogotovo u ono vreme, pogotovo u SSSR. Malo mi je to jeftino.

Taj vatrogasac je po pričama medicinskih sestara i njegove žene bukvalno iskašljavao unutrašnje organe (ili su bar mislili da je to) i izgledao čak i gore nego u seriji i bio živ. Ima nekoliko slika ljudi koji su umirali od radijacije, bukvalno su smanjili horor za seriju. Ja sam bio glup pa sam to potražio nakon epizode i baš bih želeo da nisam

 

 

edit:

Moje istraživanje od 45 minuta me je dovelo do zaključka da ta radijacija u suštini onemogući razmnožavanje ćelija i telo ti polako umire. U suštini tako se leči rak, samo u kontrolisanim uslovima

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Taj vatrogasac je po pričama medicinskih sestara i njegove žene bukvalno iskašljavao unutrašnje organe (ili su bar mislili da je to) i izgledao čak i gore nego u seriji i bio živ. Ima nekoliko slika ljudi koji su umirali od radijacije, bukvalno su smanjili horor za seriju. Ja sam bio glup pa sam to potražio nakon epizode i baš bih želeo da nisam
 
 
edit:
Moje istraživanje od 45 minuta me je dovelo do zaključka da ta radijacija u suštini onemogući razmnožavanje ćelija i telo ti polako umire. U suštini tako se leči rak, samo u kontrolisanim uslovima
Na trenutak se odlučih da pogledam, al ipak ću to ostaviti za nikada
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nicklord said:

Taj vatrogasac je po pričama medicinskih sestara i njegove žene bukvalno iskašljavao unutrašnje organe (ili su bar mislili da je to) i izgledao čak i gore nego u seriji i bio živ. Ima nekoliko slika ljudi koji su umirali od radijacije, bukvalno su smanjili horor za seriju. Ja sam bio glup pa sam to potražio nakon epizode i baš bih želeo da nisam

 

 

edit:

Moje istraživanje od 45 minuta me je dovelo do zaključka da ta radijacija u suštini onemogući razmnožavanje ćelija i telo ti polako umire. U suštini tako se leči rak, samo u kontrolisanim uslovima

 

U redu onda, spreman sam da verujem na slepo. I ovo što je bilo u seriji nisam baš gledao.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Ja cu pogledati tu seriju kad izadju sve epizode. Ima li serija slicnosti sa domacim filmom " Variola vera" ? Pretpostavljam da je to neka slicna tematika i atmosfera. 

U neku ruku ima,ali vise je vezano za prvu epizodu.
Premotaj nekoliko stranica unazad. Dao sam neki moj laicki osvrt. 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, djole said:

 

U redu onda, spreman sam da verujem na slepo. I ovo što je bilo u seriji nisam baš gledao.

Još jedan detalj. Na kraju je držala cipele njegove jer njegova stopala nisu bila u stanju da ih nose. To je stvar koja se desila, to sam prvo i guglao jer nisam skontao značenje 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

Još jedan detalj. Na kraju je držala cipele njegove jer njegova stopala nisu bila u stanju da ih nose. To je stvar koja se desila, to sam prvo i guglao jer nisam skontao značenje 

Znaci - da se ne bavim istrazivanjem arhivskih materijala tipa fotografije? Toliko je gadno?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Crni Bombarder said:

Znaci - da se ne bavim istrazivanjem arhivskih materijala tipa fotografije? Toliko je gadno?

 

Weakness disgusts me! :classic_biggrin:

 

Naravno da bi trebalo da se pazabaviš istraživanjem ako te zanima ova tema, mnogo fascinantnih stvari se može naučiti. Grozno jeste ali šta drugo i očekivati u ovom kontekstu? Stisni, jbg.

 

Uglavnom, evo nekoliko top dokumentaraca...

 

 

Ukoliko si možda propustio, kačio sam već link sa fantastičnim fotografijama...

 

 

Edited by lekoviti
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam pre nekoliko godina jedan dokumentarni film,ali on se vise bavio posledicama po samu zivotnu sredinu,po floru i faunu. Film je sniman recimo nekih 20-25 godina posle katastrofe. Mogu reci da su slike tj.snimci izgledali tako da nijedan igrani film sa svim specijalnim efektima to ne bi mogao da docara.
Samo sto nisam video snimke ili slike ljudi..posledica po njih i njihovo zdravlje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...