Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Meni je lično Fawlty Towers najbolji sitkom ikada. Verovatno je jedan od razlog i taj što ih je jako malo snimano pa su uspeli da održe kvalitet. I dan danas se ismejem ko' budala kad uzmem da odgledam epizodu "The Kipper and the Corpse".

Edited by Yi Sun Shin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yi Sun Shin said:

Meni je lično Fawlty Towers najbolji sitkom ikada. Verovatno je jedan od razlog i taj što ih je jako malo snimano pa su uspeli da održe kvalitet. I dan danas se ismejem ko' budala kad uzmem da odgledam epizodu "The Kipper and the Corpse".


Moj favorit su Nemci i ono kad Basil krije od žene da je uplatio na konja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Wire mu dodje kao master rad iz Sociologije u video formatu. Gde se opisuje rad (i kritikuje)5/6 bitnih americkih institucija od politike pa do kriminalaca. Gde postoji povezanost i ogromne slicnosti u strukturama tih institucija


Meni pritom Wire posebno interesantan jer sam bio u Baltimoreu, štaviše nekih desetak dana u Marylandu, i onda su mi svi ti toponimi poznati - Dundalk, Glen Burnie, Patapsco river itd.

Čak sam se i provozao kroz westside. Komedijaši hteli da mi pokažu kuću u kojoj je živeo E.A. Poe. Nisam smeo da izađem iz kola, gleducnuo sam kroz prozor.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mitar Miric said:

Jedna je Žica. Po mnogima najbolja televizijska serija svih vremena. Ali, nažalost, znam dosta ljudi koji nisu mogli da je gledaju jer za gledanje je potrebno da se ne isključiš, iako je i tamo bilo dobrih sisa.

 

+1

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Vrhunska je serija Wire, ali ja sam uvijek vise gotivio Homicide. Nekako sam se vise povezao sa likovima iz te serije. Scene su jos brutalnije i surovije, bas teska prica. Likovi su kompleksni i vrhunski su napisani. Gluma i dijalozi su na ogromnom nivou.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Vrhunska je serija Wire, ali ja sam uvijek vise gotivio Homicide. Nekako sam se vise povezao sa likovima iz te serije. Scene su jos brutalnije i surovije, bas teska prica. Likovi su kompleksni i vrhunski su napisani. Gluma i dijalozi su na ogromnom nivou.


E i ja sam bio grande fan Homisajda, ali nekako sad 20 godina postfacti opet ne mogu da "uđem" u tu seriju. Malo mi prejak commitment, a i malo sam izgubio elan za te "case of the week" serije, koliko god imali jake likove i neki dublji plotline koji drži.

 

Btw...

1923860_17837112169_8537_n.jpg?_nc_cat=1

 

Nekakva random zgrada koliko mi tad objasniše, nikad nije bila stanica sem u seriji :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Černobilj stvarno zaslužio svoj topik [emoji848]

Usput, zadnja 2, 3 dana sam odgledao prvu sezonu Project Blue Book. Laganica, ko voli te teme, (UFO) poznati slučajevi ko je to ikad pratio, zasnovano na istinitim događajima [emoji41]

Glavni lik - Littlefinger iz GOT [emoji3577]


Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

Homicide: Life on the Street  mi je nekako prošlo ispod radara, ali sad vidim da je i to praktično Simonovo djelo (po njegovoj knjizi je snimljena serija ako sam dobro razumio). Ja nisam neki naročiti ljubitelj policijskih serija - a pogotovo posle The Wire bolje iz tog žanra teško da će ikad biti snimljeno, pa nisam više nikad osjetio neku želju da gledam neku drugu policijsku, pa ni te silne CSI serijale.

Link to comment
Share on other sites

Team the Wire for life. Ta serija je jednostavno remek-delo i savršenstvo što se mene tiče, toliko dobra da bih se plašio da je pogledam ponovo da ne bih našao ipak neke sitne mane. Naravno, Homicide je lektira i nešto što je po prirodi stvari prethodilo Žici, ali ipak su poslednje sezone (sa novim likovima) značajno slabije od one all star postave Pembleton, Bayles, Munch, Kellerman, Lewis, Al Giardello...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Okvalifikovati The Wire kao policijsku seriju je otprilike kao reći da čovek kao vrsta pripada Eukariotama. Mislim ono...jeste suštinski tačno, ali se gubi mnoooogo mnoooogo toga.

 

Vidi, možda si propustio u istom postu da sam rekao da ja nikad nisam bio ljubitelj policijskih serija. Žica je mnogo više od toga, potpuno se slažem, zato mi je i bila toliko dobra, ali da ne ponavljam, jedan kolega forumaš u nekom postu iznad je lijepo opisao kako je to jedna ozbiljna kritika američkog društva u kojoj se kritikuju mnoge američke institucije. Ali, u suštini, osnovna radnja je da panduri jure kriminalce što je odlika policijske serije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SamoFlacko said:

Lica Cernobilja iz prethodne tri epizode

 

  Reveal hidden contents

medium-clean.jpg

 

 

  Reveal hidden contents

medium-clean.jpg

 

  Reveal hidden contents

medium-clean.jpg

 

  Reveal hidden contents

medium-clean.jpg

 

 

Gledam sa devojkom epizodu i ona pokriva glavu u fazonu, aj ti mi gledaj, pa mi kaži kad je prošlo, a ja tipa: fu*k that sh*t, odoh do frizidera da uzmem nesto. Jedna od najgorih scena koje sam gledao na TVu. Msm ok, pravili su se strasniji prikazi, ali imas u glavi da su ovi ljudi to stvarno prosli...

 

Aha, ok, tek sad sam otvorio spojlere, mislio sam da su one scene iz bolnice...

Edited by AgroUrban
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Chaos Is Me said:

Team the Wire for life. Ta serija je jednostavno remek-delo i savršenstvo što se mene tiče, toliko dobra da bih se plašio da je pogledam ponovo da ne bih našao ipak neke sitne mane. Naravno, Homicide je lektira i nešto što je po prirodi stvari prethodilo Žici, ali ipak su poslednje sezone (sa novim likovima) značajno slabije od one all star postave Pembleton, Bayles, Munch, Kellerman, Lewis, Al Giardello...

 

Mislim da je samo poslednja sezona slaba. Pembleton je napustio seriju, i to je drasticno uticalo na pad kvaliteta. Bayles, Munch, Lewis i Giardelo su bili do samog kraja serije. Kelerman je otisao na kraju 6.sezone iz poznatih razloga.

Link to comment
Share on other sites

Davno je bilo kad sam poslednji put gledao, ali su oni novi likovi bili dosta neharizmatični i bezveze. Nisam siguran da su Munch i Bayles ostali do kraja, Lewis je bio, partnerka mu je bila ona dobra riba koju su premlatili jednom prilikom i umalo da ubiju Lewisa zbog nje pa je lajtmotiv bio da li ima mesta za žene pandure u toj "life on the streets" konstalaciji.

Link to comment
Share on other sites

Bio je na kraju Jon Seda i ona riba što je glumila Meknaltijevu ex ženu u the Wire. Stvarno su bili bledunjavi u onoj poslednjoj sezoni. Bejlis jeste ostao maltene do kraja, pred sam kraj je ona epizoda gde se out-ovao kao homoseksualac. Meni je najbolji period te serije dok je Kelerman bio tu. Ne zbog njega i njegovog lika per se, nego mi se nekako poklopilo da je tih par sezona bilo iznad ostalih. Ona riba patolog ( glumica što je glumila Ro Laren u STNG ) je takođe u tom periodu bila tu...

Edited by Yi Sun Shin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Chaos Is Me said:

Davno je bilo kad sam poslednji put gledao, ali su oni novi likovi bili dosta neharizmatični i bezveze. Nisam siguran da su Munch i Bayles ostali do kraja, Lewis je bio, partnerka mu je bila ona dobra riba koju su premlatili jednom prilikom i umalo da ubiju Lewisa zbog nje pa je lajtmotiv bio da li ima mesta za žene pandure u toj "life on the streets" konstalaciji.

Ja sam zavrsio sa gledanjem nedavno. Bio je Bayles do kraja. U poslednjoj epizodi  serije je napustio odeljenje.  Munch je isto do kraja bio.  Separd se zvala riba. Bila je generalno bezveze lik, nije se uklapala uopste. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Bio je na kraju Jon Seda i ona riba što je glumila Meknaltijevu ex ženu u the Wire. Stvarno su bili bledunjavi u onoj poslednjoj sezoni. Bejlis jeste ostao maltene do kraja, pred sam kraj je ona epizoda gde se out-ovao kao homoseksualac. Meni je najbolji period te serije dok je Kelerman bio tu. Ne zbog njega i njegovog lika per se, nego mi se nekako poklopilo da je tih par sezona bilo iznad ostalih. Ona riba patolog ( glumica što je glumila Ro Laren u STNG ) je takođe u tom periodu bila tu...

Kelerman je sigurno jedan od najvaznijih likova u seriji. On je bio ok lik na pocetku. Pukao je nakon sto su ga optuzuli za korupciju. Dokazalo se kasnije da je nevin, ali nije mogao da se nosi sa tim osjecajem krivice.  Poceo je da pije, da pravi probleme, pokusao je i da se ubije. Na sve to mu se nakacio slucaj Lutera Mahonija koji ga je izludjivao. Pukao je skroz i napravio ogromnu gresku. Kasnije je zbog toga poceo rat na ulicama, a sve je kulminiralo na kraju sa onom pucnjavom u stanici.  To je bio kraj 6. sezone. U sedmoj sezoni Kelerman se pojavljuje u 2 epizode kao privatni detektiv. 

Link to comment
Share on other sites

davno sam gledao, poslednji put pre više od deset godina, sećam se Kelermana kao PI na kraju i sećam se da je hladnokrvno ubio nekog dilera i da su to probali da zataškaju, i da je posle eskaliralo, valjda sestra tog dilera htela osvetu. Elem...krajnje realističan lik, ima svoje dobre i loše strane, zato mi je legao. Elem, svi likovi kroz seriju su sjajno odrađeni, osim par ovih koji su došli na kraju, a koje sam spomenuo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Yi Sun Shin said:

davno sam gledao, poslednji put pre više od deset godina, sećam se Kelermana kao PI na kraju i sećam se da je hladnokrvno ubio nekog dilera i da su to probali da zataškaju, i da je posle eskaliralo, valjda sestra tog dilera htela osvetu. Elem...krajnje realističan lik, ima svoje dobre i loše strane, zato mi je legao. Elem, svi likovi kroz seriju su sjajno odrađeni, osim par ovih koji su došli na kraju, a koje sam spomenuo.

 

meni je kellerman opasno isao na zivce. svi ostali su bili odlicni, osim mozda howardke koja me ponekad nerivala. naravno pembleton je ubedljivo najjaki lik ikada uz georga costanzu. poslednju sezonu nisam ni gledao.

film sam odgledao i bio je ok

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...