Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Niko ne komentariše to što nam je smanjena kazna za incidente na petoj utakmici finala. Ostaje na snazi 35k evra i dve utakmice bez navijača ali je ukinuto da u 3 meča nakon toga mogu da prisustvuju samo žene i deca ispod 14 godina što je bila nebuloza od samog starta. 

 

Po meni ovo je primerena kazna i nadam se da će se ubuduće pridržavati pravilnika o kažnjavanju za izgrede na tribinama i samoj utakmici jer pravilnik postoji i dobar je samo nije primenjivan. Treba da važi za sve. Novosel je skoro rekao da je jedan od problema što delegati na utakmici ne prijave prekršaj i onda nema na osnovu čega da se razmatra kazna, osim ako ne prijave klubovi i ako se ne vidi na snimcima. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pepe sancez said:

Uzeo sam Luku vise hipoteticki i kao role model, ne znam kako sad izgleda, a velika je razlika izmedju Luke u prajmu i Luke unazadjenog povredama.

Лука већ одавно није Лука, онај добар Лука који одигра леђима који се отвара који гађа за 3. Али добро треба нам свакако онај равни Лукин шут за нервозу и ништа мање стреса.

Мало се шалим мало не, али мсм да би био добро појачање ако се има пара да попуни то место Кешеља. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, red_white said:

Ja ni kod jednog juniora nisam video neki ozbiljan individualni kvalitet. Kad se sjetim prike par sezona finale juniorskog EL turnira sa Realom u kom je bio Doncic i koji je ubacio oko 30 poena... Kod nas je tada bio Aranitovic koji je imao preko 20 poena. Mislim da je i Borisa igra, solidna rola. Ti momci su bili puno talentovaniji od ovih tako da tesko da ce neko od ovih prici prvom timu. 

Treba u mladjim kategorijama razvijati individualni kvalitet, vidis ko je nahtelentovaniji u generaciji i daj neka taj ispali 20 suteva, forsiraj ga. Muka mi je od timske igre i jurenja nekih titula od petlica do juniora koje mi ne znace apsolutno nista. 

Pa da igrali smo dva puta finale, jednom cak uzeli Evroligu, Borisa i Aranitovic bas dobri bili.

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znas kako Boko, ovako sa strane najbolje je ne davati definitivna misljenja. Da se mogu izvuci smo moji postovi na temu mladjih selekcija vjerovatno bi se crvenio kao polja crvenih paprika. A vjerovatno i svi drugi. 

 

Ko bi rekao danas da ce jedan Apic ilo Rebic biti igrac za Tejica i Ristica, a svi oni daleko iza Gudurica. 

Sto se tice ove generacije atletski Popovic djeluje najbolje. Tehnicki je isto jedan od boljih. Gledao sam malo i datume rodjenja, on je kraj 2001. Maltene je manja razlika izmedju njega i svih saigraca 2002, nego saigraca iz njegove 2001 generacije. Vec smo pominjali ovde kako mu je sut veliki problem, zato on igra ispod potencijala, jer kod njega je zbir pojedinacnih kvaliteta manji od prostog zbira. A ova utakmica danas je pokazala da se treba jos dosta raditi i na ostalim elementima igre, jer i nad popom ima pop, a niega su Sila i Garuba danas 2-3 puta vratili na fabricka podesavanja.

 

Inace, koliko god smijesno zvucalo, od sve ove djece pod Covicem najvise cijenim Rebica, on je maltene uradio sve sto je mogao u odnosu na svoj domet i plafon.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Ja ni kod jednog juniora nisam video neki ozbiljan individualni kvalitet. Kad se sjetim prike par sezona finale juniorskog EL turnira sa Realom u kom je bio Doncic i koji je ubacio oko 30 poena... Kod nas je tada bio Aranitovic koji je imao preko 20 poena. Mislim da je i Borisa igra, solidna rola. Ti momci su bili puno talentovaniji od ovih tako da tesko da ce neko od ovih prici prvom timu. 
Treba u mladjim kategorijama razvijati individualni kvalitet, vidis ko je nahtelentovaniji u generaciji i daj neka taj ispali 20 suteva, forsiraj ga. Muka mi je od timske igre i jurenja nekih titula od petlica do juniora koje mi ne znace apsolutno nista. 


Nije pošteno prema tim igračima upoređivati bilo kog juniora, ne samo iz Zvezde sa Lukom Dončićem, on je i kao junior pokazivao da će biti vrv najveći talenat sa ovih prostora uz Dražena i Jokića. Svi naši mladi igrači nisu ni blizu tog nivoa košarke, a ne može neko na silu da postane superstar.
Link to comment
Share on other sites

Hajde za @red_white da napisem nesto. Povuce mi zivac nekad tvoj kategorican stav. 

 

Nista nije tako ocigledno kako pises. Kao ovi su sada truba, a oni od prije 2-3 godine su bili zmajevi, uzeli su juniorsku EL. 

 

I kao da izmedju toga nista ne postoji. Realnost jeste da svaki taj igrac treba litre i litre znoja da prolije i pure da pojede ne bi li postao kosarkas. 

Klub se zbog te generacije 97-98 dosta zrtvovao. Vidjecemo sta ce dobiti. Uvijek je bila na glasu i bila je protezirana. Dobro se sjecam da su Radanov, Simanic, Aranitovic i Voja bili u 96 reprezentaciji, pa je recimo Voji davana sansa u FMP da bude vodeci igrac. Sani nije htio u FMP, otisao u Megu. Popovic, Rakicevic i Kenjic su otisli u NCAA. Nesumnjivo su bili solidno talentovani, ali je mnogima taj hajp ucinio medvjedju uslugu, jer niti su bili toliko dobri, niti su bili spremni da se sudare sa realnoscu da moraju zestoko da rade.

 

U tom smislu samar od Reala danas moze za neko dijete iz tima koje ima sportskog morala da bude korisno. A nije sramota izgubiti od ovog Reala. Sigurno najbolja selekcija na ovim turnirima sto je igrala. Nema veze sto je i Doncic ucestvovao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fmp je uvek bio dobar za mlade igrace, jos iz vremena akademije tamosnje i recimo onog polufinala Kupa Koraca ako se ne varam kad su ispustili ogromu razliku i ispali . To je onim sporazumom preneto na nas  i mi smo dobili izmedju ostalog i dobar deo te skole, ne moze se ocekivati u svakoj generaciji, Simanic,  Aranitovic( za njega pricam u kontekstu top talenta koji se zbog povreda izgubio), ali je vazno imati bar nekog za prvi tim, inace omladinska skola nema smisla. Rezultati mladjih kategorija su vise manje samo za prestiz mnogo je vaznije koga imas za seniorski nivo. Uvek se setim Labovica kako je on obecavao , razneo u mladjim kategorijama, posle smo malo videli. Inace iz ove generacije meni je ok Popovic, Tomasevic, Manojlovic.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Fmp je uvek bio dobar za mlade igrace, jos iz vremena akademije tamosnje i recimo onog polufinala Kupa Koraca ako se ne varam kad su ispustili ogromu razliku i ispali . To je onim sporazumom preneto na nas  i mi smo dobili izmedju ostalog i dobar deo te skole, ne moze se ocekivati u svakoj generaciji, Simanic,  Aranitovic( za njega pricam u kontekstu top talenta koji se zbog povreda izgubio), ali je vazno imati bar nekog za prvi tim, inace omladinska skola nema smisla. Rezultati mladjih kategorija su vise manje samo za prestiz mnogo je vaznije koga imas za seniorski nivo. Uvek se setim Labovica kako je on obecavao , razneo u mladjim kategorijama, posle smo malo videli. Inace iz ove generacije meni je ok Popovic, Tomasevic, Manojlovic.

Meni je Aranitović pravi primer akceleranta i lika koji je igrao uglavnom na naprednije fizikalije od konkurencije, slično Voji Stojanoviću. Jeste da ga je i teška povreda unazadila, ali mislim da ne bi bio mnogo bolji nego što je sada.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mora se priznati i da je biko mnogo vise prostora i mogucnosti da mladi dobiju minute u orvom timu nego sto se to u realnosti desilo. Ja smatram da smo trebali mnogo agresivnije da guramo Radanova, da kroz vecu minutazu pokaze sta zna. Bar u kls- je imalo prostora. Nisam nesto odusevljen sa nacinom na koji prevodimo igrace iz FMP-a u prvi tim, sve je pomalo konfuzno i bez jasne strategije.

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Meni je Aranitović pravi primer akceleranta i lika koji je igrao uglavnom na naprednije fizikalije od konkurencije, slično Voji Stojanoviću. Jeste da ga je i teška povreda unazadila, ali mislim da ne bi bio mnogo bolji nego što je sada.

Друже много је тешка та повреда психички пре свега за младог играча  (друг је био изузетан фудбалер и имао исту повреду после повреде нисам могао да верујем како је играо лоше) незахвално је судити да не би био бољи играч и да се није повредио.

П. С заборавили сте како бих рекао најбољег симулатора (читај флопинг) фаула у нападу  Александра Цветковића  на ову полемику о талентима. 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, red_white said:

Aleksandar Aranitovic. Sa njim sam hteo da vrsim poredjenje ne sa Doncicem. Doncica sam pomenuo u kontekstu kako je Aranitovic parirao takvom talentu. Zaista mi je djelovalo a verujem i svima koji su tada gledali da ce Sani izrasti u velikog asa, mnogi su verovali i boljeg veka od Bogdanovica. Prokleta povreda i ko zna sta ave sjebali su razvoj karijere... 

 

Kosjan mi je bukvalno izvukao post iz tastature. Dakle, iz aviona je bilo očigledno da je tu veoma malo talenta a veoma puno fizike. U periodu o kom goviriš, on je imao telo odraslog čoveka a ostali uglavnom u skladu sa svojim godinama. I to je jedino što je činilo razliku. Čim je krenuo da se suočava sa seniorima, prdnuo je u čabar (nevezano za povredu).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kešelj se nešto raspravljao sa sudijama pa popio tehničku, ovaj ga izvede a on nastavi da gunđa ...

potom Tomić pobesni, kao Žoc u ljubičastoj fazi, i eto ... :ranting:

evo šta kaže Tomić o utakmici ...

Quote

 

Milan Tomić nije bio zadovoljan posle pobede Zvezde nad Zlatiborom. Posle utakmice detaljno je objasnio i zbog čega

– Odigrali smo dobru utakmicu, ali to ustvari nije bilo dovoljno dobro. Pristup nije bio dobar, nije bio onakav kakav sam zahtevao. Bilo je predviđeno da igrači sutra budu slobodni, a sada će inati trening. Igrači moraju da budu ozbiljni pošto je Zvezda ozbiljan klub. Moramo da radimo ono što smo zacrtali u svlačionici. Ako je predstava dobra imaćeš i navijače. Kao kada si u bioskopu ili pozorištu. Možda se i skažem da igrači nemaju motiv za ove mečeve, ali moraju da ga nađu. To im je posao. Ako sada radiš dobro onda će biti dobro i kada stigne polufinale i finale. Moraš da radiš od prvog do poslednjeg dana. Za svo vreme dok sam bio u Olimpijakosu nikada nisam nijedan dan bacio u đubre – objasnio je Tomić i obrazložio zbog čega je bio ljut na igrače i pored sigurnog trijumfa nad Zlatiborom.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...