Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Odlicna borba, respect za Dustina!

moze Dustin jos dosta toga da pruzi fanovima i ljubiteljima. 
 

Neko ranije rece Stosic podseca na Caina. Lol Cain je imao SVE, pa cak i taj ludi prljavi box, neverovatan kardio, u dva navrata unistio dos santosa u najboljoj formi kad je sve ostale gazio. Loool 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno svaka čast obojici. Dustinu pošto je se u grapplingu suprostavijo bolje nego što smo očekivali. A Islamu zato što je odbranio nalet Dustina, koji obično jako dobro radi te kasnije runde kad se udje u duboke vode. Ja sam pre meča razmišlja, ako Dustin preživi početak i pokaže malo takdown defensa, favorit mi je u daljem toku meča. Ali Makhachev nije padao mentalno zbog toga, več i dalje išao jako i zasluženo pobedio.

Strickland Costa snoozefest. Sean realno jeste jedan od najdosadnijih šampiona/contendera, koje ja pamtim. Odraditi sa eksplozivnim Costom ovako dosadnih 5 rundi stvarno ne može svako.

Spomenuo bi i ovoga Poljaka. Kakav ludak. Slomio mu Holland ruku u armbaru, i čovek još uvek neče da preda i ljuti se na sudiju što je prekinuo meč 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ne slažem se da je prirodan teškaš. Phil De Fries je prirodni teškaš, protiv kojeg je Dare na podu izgledao isto ovako kao Fabjan protiv njega. Stošić je neki tweener, gde je nedvoljno velik za (vrhunske) teškaše, a kratak i nedovoljno agilan za poluteškaše.

Porazi u poluteškoj su došli, jer se tamo borio sa kvalitetnijim protvnicima. 4 borbe u UFC i ona jedna sa Prochazkom u Češkoj.

Jbg, našao ga Fabjan. Dešava se. I samo još jednom dokazuje koliko je ovaj sport nepredvidiv. Sigurno nije mnogo ljudi očekivalo da če biti u ovolikim problemima od samog starta. Ali je ipak preživeo i našao put do pobede.
Vrhunski rasplet za FNC. Uprkos porazu, oni samo na osnovu ta dva knockdowna mogu da grade Fabjana i dalje. I ljudi če doči da ga gledaju.


Što se tiče ostalih borbi, sve je bilo dosta jednostrano. Vaso je jedino trebao da izgubi, ali ga spasio sudija.

Apsolutno se slazem da Darku fali visina da bi bio pravi primer teske kategorije,ali cinjenica je da se neuporedivo bolje snalazi u teskoj kategoriji nego u poluteskoj gde ima 1-4.Ne slazem se sa komparacijom De Fris-Stosic i Stosic-Fabijan.Stosic i Fabijan su na mecu imali razliku od par kilograma dok je razlika izmedju De Frisa i Stosica isla na preko 25+ kila.

Link to comment
Share on other sites

Snalazi se Darko dobro u teskoj u ovim ispod ufc-a promocijama. Ipak za ufc je najbolje bilo da se takmici u lhw kategoriji. Ti njegovi mececvi u ufc-ovoj lhw kategoriji nisu bili ubedljivi porazi. Malo bolja taktika i mozda manje defanzivan pristup pa bi svi ti porazi mogli biti pobede i danas bi govorili o Darku kao sampion contenderu.

Link to comment
Share on other sites

Dare da ode kod Zelga i Mirana u Trojan gym i da radi na stojci, Miran mu je bukvalno rekao sta ce da uradi i to je i uradio, bacio ga je na guzicu prilikom low kick-a Dareta jer ima sirok guard i otvorenu bradu... SloRocky klasan u porazu, svaka cast....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podcast preporuka: JAXXON PODCAST

Odlični gosti, od old-school boraca do ovih novijih, zanimljive priče iz vremena Pride-a, starog UFC-a... Rampage je uvek zanimljiv lik + Luke ponekad doda taj "awkward" osećaj 🤣

Ovo su samo neke epizode koje sam nabrzinu pokupio, ima ih dosta sa zanimljivim gostima...

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=jaxxon+podcast

Edited by Sen
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Brazilac nije više mogao da stoji na nogama u trečoj

Ipak ne. Ocekivao sam da ce Trocoli biti aktivniji u stojci, ako ne bude mogao da rusi i da cemo gledati atraktvnu, otvorenu tucu u stojci.

Link to comment
Share on other sites

Razocaravujici nastup bele kineske, ovaj ruske verzije Frensisa.

 

Pavlovic rezervisan, nije kao pre borbe bio ostar u zatvaranju distance kao pre borbe sa Aspinalom. Da li jo to zbog poraza protiv Toma, ili je zbog toga stoje poucen iskustvom sa sparinga sa Volkovim. Jednodimenzionalan i predvidljiv Sergej, samo sa boksom je tesko dobiti borca kalibra Aleksa i nogama nista ne radi, nit baca udarce, nit cekira low kickove. Secam se samo da je bacio jedan odlican high kick i jedan low kick. 

 

Tehnicki bolji i taznovrsniji Volkov i uz to je duzi, i sa navedenim aspektima je uspeo da kontrolise distancu i razbije rivala. Bravo za Dragoa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mr clutch said:

Dominantni Volkan, a Dzoni standardno divlje pa sta bude odradio borbu.

 

31 minutes ago, mr clutch said:

Preveliki zalogaj je bio Bob za Aliskerova. 

 

Smešne kvote za ova dva obračuna. Volkan je bio underdog protiv lika koji nema bradu i užasnu striking odbranu.

 

Bobby jedva favorit protiv Aliskerova koji je preskočio stepenice i nije bio testiran protiv elite u UFC. Na drugoj strani Whittaker sa ogromno iskustva, Nagledao se je ovakvih i uvek pokazao da ima odličan takedown defense i da može zadržati borbu u standupu, gde je za ovoga jednostavno klasa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali kakva legenda je Ortega, da ne poveruješ. Dan pre meča nije mogao da skine kile, traži da se meč preseli iz FW u LW. Lopes i UFC prihvate. Dva sata pre meča se povuče zbog temperature 😂

Na kraju uskoči Dan Ige i odrade to na 165. Diego Lopes sve promene prihvatio, iako je več bio spustio na 146, i na kraju odnese pobedu :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
11 hours ago, Sen said:

Burazer pored kojeg Jon Jones izgleda kao potpuno uravnotežen i normalan lik.

 

 

 

Nisam gledao podcast, ali mogu da zamislim. Antonio Brown i Ryan Garcia su mala maca za Chandlera Jonesa. Čovek je prolupao ko Kanye otprilike. Sudeči po snimcima koje je objavljivao u vreme kad su ga Raidersi releasovali, čovek je imao ozbiljne shizofrene epizode, gde je pričao samo o tome kako svi rade protiv njega. Ložio vatru u buretu ispred svoje vile, sedeo pored po celu noč kao klošar i objavljivao najneverovatnije live-ove.

Mislim da je dosta jadno da takvog čoveka dovlačiš u podcast i skupljaš lajkove na njegovoj muci. Ali možda i ja očekujem previše od lika kao što je Rampage

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Nisam gledao podcast, ali mogu da zamislim. Antonio Brown i Ryan Garcia su mala maca za Chandlera Jonesa. Čovek je prolupao ko Kanye otprilike. Sudeči po snimcima koje je objavljivao u vreme kad su ga Raidersi releasovali, čovek je imao ozbiljne shizofrene epizode, gde je pričao samo o tome kako svi rade protiv njega. Ložio vatru u buretu ispred svoje vile, sedeo pored po celu noč kao klošar i objavljivao najneverovatnije live-ove.

Mislim da je dosta jadno da takvog čoveka dovlačiš u podcast i skupljaš lajkove na njegovoj muci. Ali možda i ja očekujem previše od lika kao što je Rampage

 

Ne pratim NFL tako da nisam ništa znao o tom liku, znao sam da Jon ima dva brata koji su u NFL, ali mislio sam da je Jon "taj problematičan" tip pa me je malo iznenadio njegov burazer koji je totalno fiju-fiju...

 

Rampage je isto opaučen, ali na neki svoj način... mislim da ga nije on doveo, već ovaj drugi lik. Štaviše, to nije njegov podcast, "Jaxxon" je proizvođač nakita koji nema veze s njim, njega su samo pokupili da bude co-host (radi pregleda i lajkova, i reklamiranja brenda... ).
Generalno, meni je simpatičan taj podcast, ima dosta zanimljivih gostiju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sen said:

Ne pratim NFL tako da nisam ništa znao o tom liku, znao sam da Jon ima dva brata koji su u NFL, ali mislio sam da je Jon "taj problematičan" tip pa me je malo iznenadio njegov burazer koji je totalno fiju-fiju...

 

 

Pa i bio je, dok nije Chandler zglajzo pre jedno godinu dana. Koliko znam pre toga nije bio problematičan ni na terenu, ni van njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...