Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Bitno da Ostoja,Lončar,Šiki i Todorić ostaju.
Bitno je da se klub konsolidovao i finansijski preporodio.
Bitno je da imamo novu halu ,a bogami i novu kuću od prošle godine.
Bitno je da nismo treći u KLS i da se lepo ponašamo na tviteri i instagrami.
Hvala predsedniku Vučiću što nam je doveo valjanog čačanskog preduzetnika i dao mu solidan budžet kako bi dostojno reprezentovali SRB u 7 days-u.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Klub je osnovan 2003. godine pod imenom KK Dinamo Moskovska Regija i sedište mu je bilo takođe u Ljuberciju. Međutim, u junu 2007. je rasformiran i nastao je novi klub pod imenom Trijumf Ljuberci, koji je nasledio kompletnu istoriju prethodnog kluba. Godine 2014. godine došlo je do selidbe kluba u Sankt Peterburg, a ime je promenjeno u Zenit. U nacionalnom prvenstvu, kao i u kupu, najbolji rezultat za sada je bilo četvrto mesto.

Najviši domet u Evrokupu bio je plasman među 16 najboljih u sezoni 2012/13. U Evročelendžu je klub bio znatno uspešniji, pa je zabeležio jedno drugo mesto (sez. 2013/14.) i dva treća (sez. 2008/09. i 2011/12.). U VTB ligi nadmeće se od 2012. godine i najdalje je stigao do četvrtfinala (sez. 2013/14.).

 

Ovo je juče dobilo WC, ovo...

 

 

Eh, te proklete pare.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Renfro - slobodan

Ali - još 2

Trifa - još 3

Jare - istekla pozajmica

Vanja - još 1

Pejdžić - još 1

Gegić - još 2

Sani - još 1

Si - još 1

Zagor - još 1

S.  Janković - istekla pozajmica

Novica - slobodan

Gagić - slobodan

Lendejl - prodat

N. Janković - slobodan

Peca - još 3

Tanasković - još 4

 

Trinki - još 2

 

 

Mi smo ionako imali najslabiju osnovu za narednu sezonu, a i dalje smo neaktivni što na tržištu, što na obanavljanju ugovora unutar tima.

 

Sumnjam da je ova farsa oko EL razlog za to, pretpostavljam da su u klubu odavno znali šta će biti.

 

Očigledno je da nemamo gotovo ništa ispod koša za oziljnu košarku, a prodajom Vanje i odlaskom Renfroa gubimo startere sa spoljnih pozicija.

 

Takozvani seleri kep je skoro potpuno prazan, sad ostaje pitanje da li je pametno čekati povoljnije igrače ili ući u ovo ludilo krajem juna kada je sve papreno.

 

Ostaje pitanje kako će krenuti na pripreme, sa kim će raskinuti saradnju, koga produžiti, za koje pozicije se ne sme čekati kraj avgusta...

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Renfro - slobodan
Ali - još 2
Trifa - još 3
Jare - istekla pozajmica
Vanja - još 1
Pejdžić - još 1
Gegić - još 2
Sani - još 1
Si - još 1
Zagor - još 1
S.  Janković - istekla pozajmica
Novica - slobodan
Gagić - slobodan
Lendejl - prodat
N. Janković - slobodan
Peca - još 3
Tanasković - još 4
 
Trinki - još 2
 
 
Mi smo ionako imali najslabiju osnovu za narednu sezonu, a i dalje smo neaktivni što na tržištu, što na obanavljanju ugovora unutar tima.
 
Sumnjam da je ova farsa oko EL razlog za to, pretpostavljam da su u klubu odavno znali šta će biti.
 
Očigledno je da nemamo gotovo ništa ispod koša za oziljnu košarku, a prodajom Vanje i odlaskom Renfroa gubimo startere sa spoljnih pozicija.
 
Takozvani seleri kep je skoro potpuno prazan, sad ostaje pitanje da li je pametno čekati povoljnije igrače ili ući u ovo ludilo krajem juna kada je sve papreno.
 
Ostaje pitanje kako će krenuti na pripreme, sa kim će raskinuti saradnju, koga produžiti, za koje pozicije se ne sme čekati kraj avgusta...
 
 
 
 
 
Čekamo sledeći koktel kod O'$toje...
Link to comment
Share on other sites

Gordić je, po meni, loše rešenje za Partizan. Dobra bekovska linija Partizana je dobila beka koji je u velikom padu. Da su nekako produžili Jaramaza, to im bio mnogo bolji potez. Gordić igra divlje i ume da ukanali ekipu za 20+ poena. Ove sezone je sam izgubio neke dobijene utakmice.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Poodle Care said:

Navodno Gordić in, Ali Nikolić u Olimpiju.

Ne znam ni sam...

Jaramaz i Aleksej su sličan tip igrača, Nikolić je snažniji, a Jaramaz brži i skočniji. Ostalo isto, ista visina, prosečan šut, dobra odbrana, ista organizacija napada. Gordić je korak nazad. 31 godina, u napadu divlji zapad, u odbrani prosečan do izgubljen, organizacija skoro nikakva. Ume brzo da prenese loptu kad se  zaleti.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, simply minds said:

Nadam se da se ni na Pejdza više ne računa. Treba nam startni plej uz Jaramaza i Gordica. Mada ja godinama priželjkuje dobrog stranca na beku šuteru.

Pejdž, po mom skromnom mišljenju, može dosta da napreduje u narednih par godina, samo da se potpuno privikne na evropski stil. On je šuter zarobljen u telu pleja juniora (ne onog). Odbrana, u Evropi, je njemu dosta strana, mada se nalupao banana, nije da nije; ima taj brz vertikalni skok iz mesta. Čudno mi je da on nije čuvao Čovića u Plej-ofu, milsim da je jedini on imao potencijal da ga uštopuje. Renfroa je prolazio kako je hteo, jer ovaj ima strah od bloka, šta li. Jaramaza je lomio na svaku promenu kretnje, a Aleksej je bio spor u reakcijama. 

Pejdž je u nekim partijama pokazao da može da pokida, samo mu fali ta konstanta. Pritom, ima srpski pasoš.

Edited by Edvard
Link to comment
Share on other sites

Pa cekajte, zar nije taj isti Gordic bio prvi plej evroligaske Cedevite 2014, kao i prethodne dve godine u Buducnosti?

 

Gordic mozda nije igrac koji ce izazvati nekakve tektonske poremecaje, ali je ipak jedno fino (I provereno) pojacanje, koje u sustini ne moze da podbaci.

 

Pritom, sjajno komplementaran uz nekog pristojnog beka skorera.

 

Naravno, drugo je pitanje da li ce tog nekog skorera Partizan da i dovede...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čaršija priča da je Partizan bio počeo pregovore sa Megom oko Luke Ašćerića i da su prekinuti kada se pojavila informacija da postoji mogučnost da Gordić napusti Budućnost.
Nemamo para za obojicu, or what?!
Gordić plej, a Luka 2/3, nije baš da igraju ns istoj poziciji
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...