Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

2 hours ago, Gb92 said:

IMG-da9f9591a3883f62d0de09c2985c6212-V.jpg

Zar se 8 sekundi ne svira kada na satu stoji 15 sekundi do kraja napada?! Na  slici se jasno vidi da je lopta preneta na protivnicku polovinu terena na vreme!

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, medobrundo said:

Najmanji problem je što je instaliran SNS-ovski predsednik. Veći problem je što je dosta toga u klubu, ipak, suštinski "SNS-ovski", i bukvalno (u određenoj meri) i metaforčki.

 

Jedan od razloga, verovatno i najvažniji, zašto mi je 'utrnula' emocija i bliskost sa ovim klubom. Doduše, ne bih mogao baš sve što mi smeta da podvedem pod 'esenesizam', nije to jedino zlo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, medobrundo said:

Da KK Partizan -- bilo menadžment, trener, ili igrači -- pa čak i neki verni navijači -- imaju i malo integriteta, barem bi se oglasili, izvinili, i rekli da takvim porukama nije mesto na sportskim manifestacijama. 

 

Najmanji problem je što je instaliran SNS-ovski predsednik. Veći problem je što je dosta toga u klubu, ipak, suštinski "SNS-ovski", i bukvalno (u određenoj meri) i metaforčki.

 

 

bold 1 - Apsolutno. Ali kontam da je za njih integritet precenjena kategorija - oni su tu i bore se samo i isključivo za svoje dupe, uzme se po koja parica, malo se bude u medijima, malo se tezgari za sledeći posao u slično...

 

Takođe, neko kod vas napisa da bi Sale morao iz pedagoških razloga da odstrani Zagorca sa šireg spiska. Apsolutno se slažem, čisto da se dečku pokaže šta profesionalnom sportisti ne priliči. Nikakav adrenalin, nikakva mladost nije opravdanje. To bi mu, in a long run, samo koristilo, ukoliko je pametan (u šta sve više sumnjam). Drugo, ako si zaista profesionalac, unajmi nekoga da se bavi tvojim društvenim mrežama. Tako samo pokazuješ da si u suštini glup za život oko sebe, a još gluplji si zato što si pretenciozan i predstavljaš se kao alternativa, kulturiška i sl. 

 

Grow up, Rade. I malo fokusa na teren, odavno nisam video čoveka sa takvim predispozicijama koji se zamalo izlomio kod polaganja 1 na 0 (umesto da kuca, npr). Šut da ne pominjem, odbranu takođe.

 

bold 2 - Tako je. Ja ne znam da li je to zaista toliki rocket science ili šta već, ali bih u apsolutno svakom poslu pošao od core values - da li su vrednosti koje mi podržavamo vređanje protivnika, morbidnost i sl? Zar je toliko teško reći - ovo nismo mi, mi želimo da budemo nešto drugo. Zar je toliko teško okrenuti leđa kretenim na šipci i reći - to što vi predstavljate i što želite da mi predstavljamo, to nije ono što mi želimo, mi želimo nešto drugo i radićemo da to postane norma, a ne izuzetak. Put je dug, ali se njim mora krenuti, jer drugog puta nema. Samo je potrebno da neko stisne muda. I da neko to želi, ali mi se čini da ne želi, njima je sasvim ok valjanje u mulju, izgleda su navikli...

 

16 hours ago, Beonegro said:

Prođe 40 dana od upokojenija B92 voruma, pa računam da sad mogu i ovdje da počnem, mada je atmosfera svakako zagrobna... 😉

 

De si maćori. Daj nekog centra za sledeću godinu, da se malo zamajavamo, kad je već atmosfera prilično zagrobna

Edited by Dzep
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dzep said:

 

bold 1 - Apsolutno. Ali kontam da je za njih integritet precenjena kategorija - oni su tu i bore se samo i isključivo za svoje dupe, uzme se po koja parica, malo se bude u medijima, malo se tezgari za sledeći posao u slično...

 

Takođe, neko kod vas napisa da bi Sale morao iz pedagoških razloga da odstrani Zagorca sa šireg spiska. Apsolutno se slažem, čisto da se dečku pokaže šta profesionalnom sportisti ne priliči. Nikakav adrenalin, nikakva mladost nije opravdanje. To bi mu, in a long run, samo koristilo, ukoliko je pametan (u šta sve više sumnjam). Drugo, ako si zaista profesionalac, unajmi nekoga da se bavi tvojim društvenim mrežama. Tako samo pokazuješ da si u suštini glup za život oko sebe, a još gluplji si zato što si pretenciozan i predstavljaš se kao alternativa, kulturiška i sl. 

 

Grow up, Rade. I malo fokusa na teren, odavno nisam video čoveka sa takvim predispozicijama koji se zamalo izlomio kod polaganja 1 na 0 (umesto da kuca, npr). Šut da ne pominjem, odbranu takođe.

 

bold 2 - Tako je. Ja ne znam da li je to zaista toliki rocket science ili šta već, ali bih u apsolutno svakom poslu pošao od core values - da li su vrednosti koje mi podržavamo vređanje protivnika, morbidnost i sl? Zar je toliko teško reći - ovo nismo mi, mi želimo da budemo nešto drugo. Zar je toliko teško okrenuti leđa kretenim na šipci i reći - to što vi predstavljate i što želite da mi predstavljamo, to nije ono što mi želimo, mi želimo nešto drugo i radićemo da to postane norma, a ne izuzetak. Put je dug, ali se njim mora krenuti, jer drugog puta nema. Samo je potrebno da neko stisne muda. I da neko to želi, ali mi se čini da ne želi, njima je sasvim ok valjanje u mulju, izgleda su navikli...

Da se razumijemo nisam fan Zagorca, razloga je vise, a jedan je i ovaj koji tebi i medi smeta. Ali mislim da se prosto previse ocekuje od sadasnjih sportista, pogotovo nedokazanih i skrajnute karijere kao sto je njegova. 

 

Odavno vec pricam kako su nasi klubovi (Zvezda i Partizan) sijaci mrznje kroz svaki oblik komunikacije u javnosti. Ovo je samo rialiti faza njihovog rada, a pocela je mbogo ranije. U tom smislu i igraci koji dolaze u njih i navijaci koji ih podrzavaju su vec na taj nacin osteceni i uprljani, tako da je tesko da se izmaknu iz te zamke i pogledaju sa strane. Zato i ne bih sada Zagorcu stavljao zvono zabludjele ovce, a drugi su kao uzorni i primjerni.

 

Svako malo kada dodjemo u ove situacije neko se prisjeti i Bogdanovog ekscesa sa konferencije za stampu, koji nije nista manji od ovoga rekao bih. A vidis koliko umjerenije djeluju njegovi stavovi sada nego tada. Jednostavno, atmosfera ponese i pojede i jake, a ne nestabilne i ranjive.

 

A zasto sam negativan sto se Zagorca tice. Vec par puta sam oponirao navijackoj vecini na maticnoj temi i to u vrijeme kada mu je sve islo od ruke. To je u sustini decko koji je do sada u karijeri nedostojan sveg hajpa koji ga prati, vjeciti underperformer. Njemu je u stvari sve islo glatko do Memfisa. I suvise glatko. 

Igrao u Megi neobaveznu kosarku, igrao u U20 reprezentaciji prvenstvo na koje je otisao kao glavno ime, a bio peti igrac po znacaju. Onda mu menadzer sredio pripremu za draft, ugovor i kada je trebalo da ponese na ledjima obavezu poceli problemi. 

 

E ti problemi stoje i danas. A bori se sa njima veoma lose. Uzasno lose kanalise svoju energiju. Sad je to i kulminiralo nekom navijackom ulizivanju, sto naravno nece na dobro izaci. Umjesto da udje u utakmicu i pokusa da se ostvari u malim stvarima, da odigra odbranu, bude cvrst, realizuje sigurne napade, on je sav u show off stilu. Pa ova utakmica mu je bila sramotna kako je igrao. Ako mu je trojka pomogla da vrati vjeru u rad i zalaganje onda je imala smisla, ako ce pomisliti opet da je on giga mega igrac onda ce ga samo vise ukopati. Kako god da bude uticala na njega znacice da je tako i trebala da utice. Nema njega vise sta ko izvoditi na pravi put ako toga sam nije svjestan. A to vise nije ni tako mlad igrac.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne mislim da pravdam Zagorca za postupke, ali stavite se makar malo u njegovu kožu.

Početkom sezone je bio projektovan za nosioca - to je upravo i bio, ali onda se desio Gagić.

Posle preloma nosa on se pojavljuje sa maskom na derbiju i debakl.

Praktično je tada i počeo njegov pad koji i dalje traje.

Na stranu SNS situacija u kojoj se klub nalazi i koju je očigledno nemoguće izbeći - ja igrače sa tim zlom (osim naravno Gagića) ne mogu da povežem.

Jednostavno hoću da verujem da oni igraju za GRB , a ne za jbng Ostoju.

Da se vratimo na Zagorca - čovek je posle kanala u kom je bio u utakmici br.2, prvo uspeo da položi loptu u kontri,a potom i da pogodi 3ojku za pobedu u derbiju.

Znači, uspeo je sebe da izvadi iz govana na toj utakmici i da donese pobedu svom timu - zamislite koji je teret momku pao sa ramena.

Sve ovo je i dalje jedno veliko NIŠTA, ukoliko se ne dovede u red na sledeće 2 ili 3 utakmice...

BTW - uopšte nisam gledao šta je pevao niti šta je lajkovao na jbn socijalnim mrežama, niti me zanima .

Dečko je sebe još prošle godine proglasio GROBAROM, a to valjda znači da mu czv nije baš draga.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, pepe sancez said:

Ali mislim da se prosto previse ocekuje od sadasnjih sportista, pogotovo nedokazanih i skrajnute karijere kao sto je njegova. 

...

Jednostavno, atmosfera ponese i pojede i jake, a ne nestabilne i ranjive.

 

bold 1 - Mislim da se apsolutno ne očekuje ništa previše od njih, samo da razmišljaju o svojim postupcima. Jebem li ga ukoliko je to previše.

 

bold 2 - Moja poenta je da klub mora imati nekoga ko će ih upravo sprečavati da rade ovakve stvari - ili da se to jednostavno sistematski ugrađuje u igrače kroz priču (ali i kroz kazne) ili upošljavanjem PR tima koji će brinuti o igračima i njihovom ponašanju van terena, a što da ne i kombinacijom dveju stvari. To je apsolutno izvodljivo, samo da se neko seti, plati i preuzme odgovornost. Moguće je biti normalan

Edited by Dzep
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dzep said:

 

bold 1 - Mislim da se apsolutno ne očekuje ništa previše od njih, samo da razmišljaju o svojim postupcima. Jebem li ga ukoliko je to previše.

 

bold 2 - Moja poenta je da klub mora imati nekoga ko će ih upravo sprečavati da rade ovakve stvari - ili da se to jednostavno sistematski ugrađuje u igrače kroz priču (ali i kroz kazne) ili upošljavanjem PR tima koji će brinuti o igračima i njihovom ponašanju van terena, a što da ne i kombinacijom dveju stvari. To je apsolutno izvodljivo, samo da se neko seti, plati i preuzme odgovornost. Moguće je biti normalan

Slazem se i zato stavljam akcenat na klubove kao glavne sijace mrznje. I svako od nas onda moze akonima potrebu da bar uskrati podrsku svom klubu. 

Evo npr. ja sam poslije pete utakmice ABA finala rekao nece me vidjeti pionir ove godine. Dva puta sam od tada bio u prilici da idem i izborio sam se da ne odem.

 

Edit. Mislim prodajem muda za bubrege, da mi i dalje nije stalo odjebao bih i forum i komentarisanje, a to vec teze ide.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

Ljudi, ne mislim da pravdam Zagorca za postupke, ali stavite se makar malo u njegovu kožu.

Početkom sezone je bio projektovan za nosioca - to je upravo i bio, ali onda se desio Gagić.

Posle preloma nosa on se pojavljuje sa maskom na derbiju i debakl.

Praktično je tada i počeo njegov pad koji i dalje traje.

Na stranu SNS situacija u kojoj se klub nalazi i koju je očigledno nemoguće izbeći - ja igrače sa tim zlom (osim naravno Gagića) ne mogu da povežem.

Jednostavno hoću da verujem da oni igraju za GRB , a ne za jbng Ostoju.

Da se vratimo na Zagorca - čovek je posle kanala u kom je bio u utakmici br.2, prvo uspeo da položi loptu u kontri,a potom i da pogodi 3ojku za pobedu u derbiju.

Znači, uspeo je sebe da izvadi iz govana na toj utakmici i da donese pobedu svom timu - zamislite koji je teret momku pao sa ramena.

Sve ovo je i dalje jedno veliko NIŠTA, ukoliko se ne dovede u red na sledeće 2 ili 3 utakmice...

BTW - uopšte nisam gledao šta je pevao niti šta je lajkovao na jbn socijalnim mrežama, niti me zanima .

Dečko je sebe još prošle godine proglasio GROBAROM, a to valjda znači da mu czv nije baš draga.

LOL  jbt

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Luchifer89 said:
11 minutes ago, Golijat said:
"Ne opravdavam Radeta sto to radi ali" ali ga u stvari potpuno opravdavam jer ipak se lik izjasnio kao grobar jelte pa je logicno da "kurva umire..."

Samo on pevao?


svi koji su pevali su retardirani, ne samo Rade. U pravu  si 100%

Pravda za ostale Radetove drugare iz hora.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Luchifer89 said:
3 minutes ago, Stondisha said:

svi koji su pevali su retardirani, ne samo Rade. U pravu  si 100%

Pravda za ostale Radetove drugare iz hora.

Ma ne boli njih trojka , nego Radetove fantastične glasovne mogućnosti


jer je Rade pre neki dan kukako na primitivizam, a onda i on se poneo kao primitivac najgori (valjda).

A nemoj da se tripuješ mnogo I likovi koji kukaju na Radeta i njegovo licemerje su manje više najglasniji kad se peva oda našoj nesvrstanoj braći iz Indije i Pakistana.

ne kažem na forumaše ovde koji su izneli problem, nego ono u globalu situaciju komentarišem i nije opravdanje za Radetov i Novičin retardirani potez...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Luchifer89 said:
11 minutes ago, Stondisha said:

svi koji su pevali su retardirani, ne samo Rade. U pravu  si 100%

Pravda za ostale Radetove drugare iz hora.

Ma ne boli njih trojka , nego Radetove fantastične glasovne mogućnosti

:ajme:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...