Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Što se tiče sl sezone, najviše mi je žao što  ide Zagor. Mislim da zna košarke i očekujem neku putanju sličnu Vasi Miciću (AKO ga zaobiđu povrede). 

Od ostalih, jedina mi je dilema Vanja. Ako može da produži ugovor super, u suprotnom za njegovu platu plus obeštećenje može da se dovede nešto solidno. 

Dakle:

Plej Skorer,  Ali

Bek, Jaramazov, Puškica

Krilo, Si

Četvorka, Peca, Tanasko i neki min Si

Centar, Nikola J

 

Probao bih da dovedem Paunića recimo kao swingmana, onda možda i ne mora i bek i krilo, tad bih moooožda zadržao Pejdža. 

 

Očekujem, znajući Trinkija, jedno jako ime kao i bar jednog anonimusa. 

 

Sve u svemu, nešto kraća rotacija sa nešto više opipljivog kvaliteta. 

 

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Ma kako znaju i umeju da obezbede 330k za Trinkija i Šćepu.

Po cenu da u timu bude samo 12 seniorskih igrača plus 3 klinca.

Neki idealan balans su 2 solidna stranca od po 250k-300k, 2 ispod radara i ovo što je preteklo iz ove i što je prelazi 100k.

Za 2 milke može sve da se pokrije, samo da li će biti na vreme kada krenu pripreme.

Mislim da će prodajama Lendejla i Vanje pokriti bar trećinu.

Link to comment
Share on other sites

Outsider perspective : 

-- Partizanu trebaju kompletni igrači ne projecti, pogotovo ne projecti koji već ulaze u kategoriju doživotnih. Ne napada se ABA sa Zagorcima i Marinkovićima sa jakim minutima, da su to neki klinci koji dobace sa strane kul, ali ne mogu da budu nosioci.
-- Evroliga bi bila dobrodošla ali nisam siguran jel' Partizan ima resurse da se održi u EL i radi nešto u ABA. 

-- Ja bih zapravo zadržao Paigea jer kvaliteti koje ima mogu doći do izražaja uz rad, on ima dobar šut, quick release što reče kolega Uini, a da ga koristi kako treba će lakše naučiti nego da uči da šutira.
-- Obavezno bih zadržao Jaramaza jer je on mnogo bliži kompletnosti nego drugi sa rostera, navijao sam dosta jako da Jaramaz pre bolesti dođe u Zvezdu, mislim da je njemu problem samo malo discipline i usmerenosti, inače može biti vrlo vrlo kvalitetan i upotrebljiv na duge staze.
-- Centrima treba kompletan remont.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Haggard said:

Pa neće ovaj tim igrati Evroligu ako dođe wc. U tom slučaju doći će 10 novih igrača.

Mislis, nakucace ih Ostoja 😄

 

Dok slusas Beonegra rekao bi Partizan je za betona, samo cekam da kaze kako treba sezonu podrediti Tanasku i Trifi junioru. 

 

Situacija jeste zajebana, jer za ljudski nastup u EL treba dovesti nosioce i zadrzati ovo sto valja (a sta valja). Ali svakako za vaditi se iz rupe lakse je produbiti dzep, platiti skuplje par nosioca pa onda graditi kor tima za buducnost nego zivjeti u zabludi je za visine dovoljno da se ide na organski rast od nule, tj. od igraca iz omlaTinskog pogona .

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mairosu said:

 Ne napada se ABA sa Zagorcima i Marinkovićima sa jakim minutima, da su to neki klinci koji dobace sa strane kul, ali ne mogu da budu nosioci.
 

 

sa ostatkom posta se slažem, ovde i ne baš.

 

kod zagorca svi imamo naknadnu pamet ali on je ono što ameri zovu low risk - high reward. na stranu mnoge mane i falinke koje treba da ispravi, mentalno i tehnički, stekao sam utisak da je na njegovu sezonu presudno uticalo to što je bila išarana dužim i kraćim odsustvovanjima sa terena zbog povreda. možda je realni pomenuo negde na pola sezone (možda sam mu pripisao misao), tek, nekako je izgledalo kao da ga je svaka nova pauza resetovala negde na početak priprema.  povremeno je pokazivao da je u stanju da napravi "takeover" utakmice, makar u periodu od 3 do 5minuta, naravno, uglavnom protiv manje talentovanih protivnika ali svejedno.

 

što se vanje tiče, mislim da je odigrao jako dobru sezonu za njegove standarde, verovatno najbolju u karijeri. pri tome ne mislim isključivo na napad, po meni je pokazao značajan napredak u odbrani i u tako nekim specijalnim zadacima koje mu je trinkijeri davao, nije bio loš.

 

pitao sam ovde pa me je kronos napušio (iskreno sumljam da čovek gleda kk partizan al' to je druga tema : )), kako je to vanja u subotu na derbiju ubacio 17pts u prvom uz fantastične procente (taj deo sam gledao) da bi zatim u drugom pol (nisam gledao) šutnuo tipa jednom ili dva puta??

 

izgledalo je kao da komotno može da ubaci 35pts a on čak nije ni pokušao, prewtpostavljam zato što ga je neko stegao u odbrani. to bi verovatno trebalo da bude sledeći (ne toliko težak) zadatak za vanju: ako tako uđeš u tekmu kao mećava, ima da i nastaviš tako, pa makar srušio i svoje u nekom trenutku, odnosno, promašio 3-5 x redom.

 

u svakom slučaju, iznenadiću se ako partizan ne nađe neku ponudu koja im odgovara za vanju a i ukoliko zagorac ode, to bi me takođe začudilo, pošto mu akcije nisu baš visoko trenutno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

sa ostatkom posta se slažem, ovde i ne baš.

 

kod zagorca svi imamo naknadnu pamet ali on je ono što ameri zovu low risk - high reward. na stranu mnoge mane i falinke koje treba da ispravi, mentalno i tehnički, stekao sam utisak da je na njegovu sezonu presudno uticalo to što je bila išarana dužim i kraćim odsustvovanjima sa terena zbog povreda. možda je realni pomenuo negde na pola sezone (možda sam mu pripisao misao), tek, nekako je izgledalo kao da ga je svaka nova pauza resetovala negde na početak priprema.  povremeno je pokazivao da je u stanju da napravi "takeover" utakmice, makar u periodu od 3 do 5minuta, naravno, uglavnom protiv manje talentovanih protivnika ali svejedno.

 

što se vanje tiče, mislim da je odigrao jako dobru sezonu za njegove standarde, verovatno najbolju u karijeri. pri tome ne mislim isključivo na napad, po meni je pokazao značajan napredak u odbrani i u tako nekim specijalnim zadacima koje mu je trinkijeri davao, nije bio loš.

 

pitao sam ovde pa me je kronos napušio (iskreno sumljam da čovek gleda kk partizan al' to je druga tema : )), kako je to vanja u subotu na derbiju ubacio 17pts u prvom uz fantastične procente (taj deo sam gledao) da bi zatim u drugom pol (nisam gledao) šutnuo tipa jednom ili dva puta??

 

izgledalo je kao da komotno može da ubaci 35pts a on čak nije ni pokušao, prewtpostavljam zato što ga je neko stegao u odbrani. to bi verovatno trebalo da bude sledeći (ne toliko težak) zadatak za vanju: ako tako uđeš u tekmu kao mećava, ima da i nastaviš tako, pa makar srušio i svoje u nekom trenutku, odnosno, promašio 3-5 x redom.

 

u svakom slučaju, iznenadiću se ako partizan ne nađe neku ponudu koja im odgovara za vanju a i ukoliko zagorac ode, to bi me takođe začudilo, pošto mu akcije nisu baš visoko trenutno.

Za sve mlade i nedokazane igrace u ovom novom dobu nezdrava atmosfera koja se stvara u a jos vise oko kluba direktno utice na njihov performans. 

 

Od price kako mlade treba zalijevati i njegovati doslo se do toga da se svake sezone preko ledja tih mladih igraca predje borba protiv Vucica, sudija, Mordora, huligana na tribinama, Djordija, sirok je taj narativ. Kad se doda tome i pomjeranje planova planova u toku sezone nema mladog igraca koji bi to iznio bez posljedica.

 

Zagorac je najveca zrtva te situacije, popusio je cijelu pricu, u miksu sa razocarenjem kuda mu ide karijera dosao je u corsokak i sada ne zna gdje bije. Treba li napomenuti da nije cudo sto se Vanja bolje snalazi jer je on vec prosao toplog zeca kada mu je uvaljena kapitenska traka sa 19 godina. 

 

Kad bi se pogledalo u ogledalo moglo bi se vidjeti da je najizvjesniji scenario da Zagorac sutra ode da se taj talas nezadovoljstva prenese recimo na Pecarskom, a vec je na putu. 

 

Ako postoji nesto u cemu bi kao Zvezdin navijac mogao da dam savjet jeste bas u ovome. Nagledao sam se toga vec dosta puta, generacije dobrih igraca i timovs Zvezde su slomile zube na Partizanu i na toj euforiji da se protiv Partizana nesto mora, a da nisu dobili ni pravu sansu. Sve isto kao i danas samo obratnih uloga. Da bi se nesto pravilno ocijenilo prvo treba omoguciti miran rad i bez euforije pa da se vidi ko koliko moze. 

Dokle to sljepilo moze da ide pokazuje da mnogima od nas ni Kari nije valjao. O Sakoti da ne govorim. Tako da blacenje Trinkija nije ni neko cudo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potpisujem sve što je uini napisao u vezi Vanje. Nisam pratio redovno ali na osnovu onog što sam video ukupna ocena je sasvim pozitivna. Tačno se videlo da mu je bio potreban Trener. Uz dobar rad i pripreme, u nekom korektnom sastavu KKP od jeseni, mislim da može još više. Nadam se da će mu pozitivan razvoj ove sezone pojačati samopouzdanje.

 

Zagora bi trebalo zadržati ako se može ali oko njega se ne može graditi ekipa. On može da bide prvo rešenje na tri i da zatvorimo tu poziciju sa Sijem, plus one minute koje igraju gore ili dole po pitanju pozicije. On mora da bude okružen dobrim i još važnije pouzdanim igračima kako bi u miru mogao da napreduje iz potaje. Bacanje previše svetla na njega je štetilo i klubu i njemu. 

 

Sveukupno sam zadovoljan Andreinim radom. U vezi uigravanja odbrane, o kojoj ste pričali, imali smo periode koji su bili sasvim dobri, što pokazuje da je radio. Verujem da su kvalitet igrača, fizika, a često i psiha (koncentracija i ovogodišnji KKP su dva pojma) osnovni razlozi što nismo uspevali da postanemo bolja ekipa u tom segmentu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, pepe sancez said:

Sto ne otvarate temu prelazni rok? Nema smislada ne lupetamo bar dok se ne rijesi za divlju macku. Evo npr, da vratite Gosa bio bi odlican posao. Kao stvoren za Trinkijerija.

Jes`, pa da nam Duhovnik iz Zeleznika pokupi ispred nosa.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pepe sancez said:

Dok slusas Beonegra rekao bi Partizan je za betona, samo cekam da kaze kako treba sezonu podrediti Tanasku i Trifi junioru. 

Pa ja sam i napisao da me KLS zanimala samo pod uslovom da Mikrofonko ima minute iz tekme u tekmu. Osim toga, ljepse je poljubiti beton, nego gujscu precednika 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...