Jump to content

MAKROEKONOMIJA: Novosti, projekcije, diskusija


McCarthy

Recommended Posts

30 minutes ago, sasa965 said:

Siguran je petro dolar još  70 godina.

Je li tako?

 

Tako je. 

I da razmišlja, kao što ne razmišlja, opet bi USD bila referentna cena, pa bi SA juane pretvorila u dolare.

 

Ali ne razmišlja. Samo bez neuroze.

Edited by McCarthy
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Neće.

Moraš da naučiš da čitaš, ne mogu da ti budem logoped.

 

Lažna vest da SA razmatra prodaju nafte u juanima nije podrazumevala ostala dobra i usluge, već samo DEO od ukupne količine nafte. Ali je i to negirala SA, što je bilo očekivano, pa dakle neće niko kupovati bilo šta za juane na relaciji SA-Kina.

 

Moraš da čitaš, trudi se, ne odustaj od nauke.

 

28 minutes ago, sasa965 said:

Kupovaće za dolare?

Kinesku robu , da bude jasno.

 

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

Just now, McCarthy said:

Moraš da čitaš, trudi se, ne odustaj od nauke.

Veliko hvala.

Taj ex kathedra ton je vazda bio koristan.

2 minutes ago, McCarthy said:

pa dakle neće kupovati bilo ništa za juane na relaciji SA-Kina.

I to do sastanka aprilu.

A posle ko zna?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Nema veze .

 

 

Ima veze.

 

Quote

Čekamo april .

 

Tako je, čekamo april, 2090.

 

Quote

 

P.S.

 

Oholost i nadmenost su uvek bile ograničavajuće osobine

 

 

Svoja ograničenja ne treba da peguješ na druge niti da ih se sramotiš. 

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

Kriza je već počela. Dok god bude neizvesno šta će biti ubuduće cene će da lete gore-dole. Kada budemo znali na čemu smo onda će se situacija umiriti i tek onda ćemo znati kada i da li ćemo se vratiti na period pre ovog rata. Ukratko čekamo spisak konačnih sankcija Rusiji i kako će se to odraziti na druge ( da li će SAD insistirati na tim sankcijama kod svih zemalja).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ridji said:

Prethodnih nekoliko dana opet blagi skok cene nafte. 

Vi što se razumete, ima li barem nekih iole pozitivnih stvari da se nadamo da ne sledi ekonomska katastrofa

 

Ne znam koliki optimista treba da budes pa da se nadas da ne sledi ekonomska katastrofa 😞 

 

Nekoga ce vise, nekoga manje pogoditi, ali da ce imati uticaja na sve - pa imace. 

 

Kao zemljotres u okeanu, sad cekamo cunami, nekoga ce bas tesko pogoditi a nekom ce biti i zabavno da jase na tim talasima.

 

Razmisljao sam o nekim investicijama bas pred pocetak rata u Ukrajini, da li u nekretninu ili u nesto drugo, nesto prakticno imao i dogovoreno, ali sada ni sam nisam pametan sta je dobro raditi. Pratim, slusam, citam. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ne znam koliki optimista treba da budes pa da se nadas da ne sledi ekonomska katastrofa 😞 

 

Nekoga ce vise, nekoga manje pogoditi, ali da ce imati uticaja na sve - pa imace. 

 

Kao zemljotres u okeanu, sad cekamo cunami, nekoga ce bas tesko pogoditi a nekom ce biti i zabavno da jase na tim talasima.

 

Razmisljao sam o nekim investicijama bas pred pocetak rata u Ukrajini, da li u nekretninu ili u nesto drugo, nesto prakticno imao i dogovoreno, ali sada ni sam nisam pametan sta je dobro raditi. Pratim, slusam, citam. 

 

Valjalo bi bar orjentaciono reći šta je ekonomska katastrofa, šta kriza, poremećaji...

Pošto se ne može reći dokle će trajati rat ni kako će se završiti, teško je govoriti i o posledicama, svakako će ih biti ali u kojoj meri to je zasad neizvesno. Da sutra rat prestane i da se postigne sporazum zainteresovanih da se sve vraća na stanje pred početak sukoba, čak i da se ukinu sve sankcije posledica će biti, ne verujem da će se ukinuti sve sankcije a ni da će se striktno sprovoditi, može se ekonomija brzo oporaviti ali se ne može sve vratiti na početne pozicije.

Neko će iz cele situacije profitirati a neko najebati, ne znam zašto ali mislim da ćemo mi biti u drugoj grupi, možemo se nadati da nećemo najviše, da će biti jesmo najebali ali hrvati su više najebali.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Razmisljao sam o nekim investicijama bas pred pocetak rata u Ukrajini, da li u nekretninu ili u nesto drugo, nesto prakticno imao i dogovoreno, ali sada ni sam nisam pametan sta je dobro raditi. Pratim, slusam, citam. 

 

Nekretnine su u sustini najsigurnije. To ne moze da propadne.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Nekretnine su u sustini najsigurnije. To ne moze da propadne.

 

To ako je razmisljanje tipa da slamaricu prebacis u nekretninu - to je mozda i ok.

 

Ali nisam na to mislio. Vec vise nesto tipa uloziti u nekretninu koja bi donosila pare, pa jos ako je zaduzivanje u pitanju da bi se u tako nesto uslo, onda nije svejedno sta ce biti. Jer mora da donosi pare da bi se isplatilo ulaganje i vracao kredit ili pozajmljeni novac. A ko zna kakvo nas vreme ceka i da li ce moci da donosi pare.  

 

 

 

  

9 minutes ago, sasa965 said:

Rej Dalio

Daj neki konkretan video od njega ili prepricaj sta kaze ukratko 😕 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

@Kooineeperk pa izdajes, to se podrazumeva. Cak i ako tenutno padne cena nekretnina, dugorocno ce sigurno da raste, jer sve poskupljuje vremenom, pa i stambena gradnja.

U mom razmisljanju je bila neka vise turisticka nekretnina. Ako dodje do globalnog rata, tesko da ce ljudi toliko putovati, a s obzirom da je ovo nesto apart-hotel tipa, da bi se isplatilo mora da ima konstantno goste, ne samo klasicne consumer-e vec i business consumer-e koji bi tu odrzavali skupove i tako to. 

 

Ne verujem da ce padati cena nekretnina s obzirom da iz Ukrajine i Rusije dolazi materijal, celik, aluminijum koji je potreban za gradnju. Moze da se desi da cene nastave da idu gore jos i brze nego do sada, samo ne znam ko ce kupovati. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...