Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

On 8/5/2019 at 10:04 PM, Drakaris said:

Timovi decenije 2010-ih.

 

Prvi tim: Lebron Dzejms, Kevin Durent, Kavaj Lenard, Stef Kari i Dzejms Harden

 

Drugi tim: Entoni Dejvis, Karmelo Entoni, Kris Pol, Rasel Vestbruk i Blejk Grifin

 

Treci tim: Kobi Brajant, Dvejn Vejd, Janis Adetokumbo, Pol Dzordz i Lamarkus Oldridz. 

Meni je ovo genijalno. NBA objavila tri prve petorke decenije(tj 15 najboljih igraca), a decenija TRAJE JOS GODINU I 5 MJESECI.

Fail decenije(pun intended) 😁😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Meni je ovo genijalno. NBA objavila tri prve petorke decenije(tj 15 najboljih igraca), a decenija TRAJE JOS GODINU I 5 MJESECI.

Fail decenije(pun intended) 😁😂😂😂

Gresite kosta. Decenija nije kao vek ili milenijum, ne racuna se od prve godine, vec se uzima random period od 10 godina, tako da devedesete krecu od 1990. a ne od 1991. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Gresite kosta. Decenija nije kao vek ili milenijum, ne racuna se od prve godine, vec se uzima random period od 10 godina, tako da devedesete krecu od 1990. a ne od 1991. 

Mozda najgluplja stvar koju sam ikada procitao na forumu.

Devedesete pocinju sa 1.1.1991.,a zavrsavaju zakljucno sa 31.12.2000.

E moj Brogdone, dje si matematiku izucavao 😁

Link to comment
Share on other sites

Da objasnim, ne mozes, Brogi, da uzimas random period. Svaki vijek ima deset decenija, i za svaku deceniju se zna kad pocinje i kad zavrsava. Ne mogu ja, kako ti kazes, random da uzimam kada pocinje decenija. Ako devedesete pocinju 1.1.1990.,kojoj deceniji si oduzeo godinu, tj koja decenija onda traje DEVET godina? E moj statisticaru....

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam ja to izmislio, tako ljudi dozivljavaju jednu deceniju, kao bilo koji period od 10 godina. Tako se za devedesete uzima period od 1990. do 1999.

 

Nema ovo nikakve veze sa statistikom, sam pojam decenije je socijalni konstrukt, tako da ljudi mogu da odrede sta god hoce da im bude decenija, a meni se cini da su odredili da to bude random period od 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Nisam nigde cuo da neko 2000. godinu racuna u devedesete, a i prilicno je glupo tbh.

Moze da bude glupo, ali je tacno. U nekom mom blizem krugu prijatelja imam previse matematicara, cak i jednog doktora matematike. Mogu da ga priupitam, ali svejedno znam da sam u pravu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Nisam nigde cuo da neko 2000. godinu racuna u devedesete, a i prilicno je glupo tbh.

Ja nikada, ali NIKADA nisam cuo da neko racuna 31.12.1999. kao zadnji dan devedesetih. Zna se kad zavrsava milenijum, tebra.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Matematcki je ispravno da je 2000. poslednja godina devedestih, ali se kod ljudi odomacilo ovakvo racunjanje kao sto Brogdon spominje.

Ne postoji nulta godina, pa je normalno da je prva decenija pocela sa 1, a zavrsila se 10. godinom

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

Moja poenta je da dekada nije fiksni period vremena, vec bilo kojih 10 godina. Kao sto se recimo cetvrt veka uzima za bilo kojih 25 godina, tako se i dekada uzima za bilo kojih 10. Pa je tako dekada devedesetih deset godina izmedju 1990. i 1999. 

 

decade
/ˈdɛkeɪd,dɪˈkeɪd/
noun
 
  1. 1.
    a period of ten years.
    "he taught at the university for nearly a decade"
Link to comment
Share on other sites

kada se kaze devetesete, naravno da se misli od 1.1.1990. do 31.12.1999. to je kolokvijalni izraz 

Nigde se ne kaze 199a, 200a ili bilo kija druga decenija, da bi se merilo od prve godine na ovamo i da bi se pratila ta logika. Zato se i ne vuče paralela sa vekovima i matematicki ne može da se posmatra isto.

prilično bi glupo bilo da u 80e spada i 1990. godina, izraz gubi smisao.

 

threep, ponavljaj u sebi, 2000. spada u devedesete, u jednom trenutku mora da ti postane nelogicno 😄 devedesete= godine koje imaju devedeset u imenu

Edited by dee jay
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam zgrozen matematickim neznanjem pojedinih forumasa, pa to su stvari koje se uce u petom osnovne. Ali avaj, poslat je sms doktoru matematike, cim odgovori, ja prenosim.

Cuj, devedesete pocele 1.1.1990.....to je kao da ti neko kaze da brojis od 1 do 10,a ti pocnes sa nulom, a zavrsis sa devetkom 😁

Link to comment
Share on other sites

jel citas ti neki post od početka do kraja? zasto je za pojam "devedesete" bitno da li brojanje godina krece od nulte ili prve? ( ne mislim na 1990 i 1991, vec bas nulta i prva)

pojam nije matematicki u tom smislu kako ga ti dozivljavas  iskreno sumnjam da si tom prijatelju doktoru uspeo da postavis pravo pitanje.

Edited by dee jay
Link to comment
Share on other sites

Postavio sam mu pitanje-citiram-koji je prvi, a koji zadnji dan "devedesetih" i da li se decenije tacno odreduju unutar vijekova ili se odreduju odokativno ili "po zvuku" (1990. ne moze spadati u osamdesete po nekima)?

lud sam, znam 😁

Link to comment
Share on other sites

dakle, ako kazes deseta decenija 20. veka, onda je tako kako kazes ti.

 

ako kazes devedesete, ovako kako ti pisem .

 

simple

 

hocu da ti kazem, u smsu si ponovo mesao babe i zabe. mozda te doktor ne skapira 😄

Edited by dee jay
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosta said:

Ja sam zgrozen matematickim neznanjem pojedinih forumasa, pa to su stvari koje se uce u petom osnovne. Ali avaj, poslat je sms doktoru matematike, cim odgovori, ja prenosim.

Cuj, devedesete pocele 1.1.1990.....to je kao da ti neko kaze da brojis od 1 do 10,a ti pocnes sa nulom, a zavrsis sa devetkom 😁

Pics or gtfo

  • Like 3
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na nba temu, Melo je sranje, ima dupe da proda za mesto u rosteru. Samo je Lin gori, jao jadan on u teskoj je situaciji a odbija ruske milione. Iako ga rasa kocila na startu karijere, posle mu je ta i ista rasa i produzila i donela vise creama.

da je crnac igrao bi kao Rio Chalmers u nekom Virtusu a da je belac vec bi prodavao polovna kola u Texasu.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Da se vratimo na nba temu, Melo je sranje, ima dupe da proda za mesto u rosteru. Samo je Lin gori, jao jadan on u teskoj je situaciji a odbija ruske milione. Iako ga rasa kocila na startu karijere, posle mu je ta i ista rasa i produzila i donela vise creama.

da je crnac igrao bi kao Rio Chalmers u nekom Virtusu a da je belac vec bi prodavao polovna kola u Texasu.

 

Meni je ovo sa Meloom vec tesko blamiranje. Lik treba u penziju i cao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, LayupFromTheMidget said:

 

Inace da vide padobranci sto nas prozivaju da koristimo ovde previse engleske reci.

To samo elita moze, mi i doktori matematike.

Common misconception je da smo mi crnci, samo nam je crna dusa

Haha, to ovaj ortak Aca koristi jer je dugo zivio preko bare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...