Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

1 hour ago, ... said:

Naletija san na tviterima na jedno solidno pitanje, pa rekoh i ovde da ostavim. Mozda ima ok odgovora. 

 

Ko je najgori suter za 3 sa reputacijom sutera za 3? 

 

Meni zvuci kao neki Belineli.:classic_unsure:

 

 

Jel se računa Kuzma?

 

Monk, Ubre, Bejzmor...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

KCP je verovatno najlažniji šuter - to mu je jedina uloga u napadu, često se igraju akcije za njegov šut, čak na oko ima finu mehaniku, a teško da može biti nepouzdaniji i nekonstantniji, plus kada stvarno treba nikada ne pogodi. Takođe, C.J. Miles me je prilično nervirao u Torontu, ono vreme što je provodio na terenu su ga forsirali kao da je Klej Tompson, on pripaljivao bez savesti iz svakakvih pozicija, a mahom se blamirao i upadao u slump-ove iz kojih nedeljama nije mogao da izađe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gerald Green not even close. Kada je popadao ceo Hjuston zbog povreda, ovaj je dobio lopte i prestizno mesto u mom fantazi, recimo da sam mu pogodio stats A temi i kako ce da sutira na sledecoj utakmici, sutirao je 5/15 za 3.
Ni Debeli Gordon nije nesto bolji, srce me zaboli kada se digne sa 10 metara i baci ciglu a fg% pada i pada

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, delgado said:

Bogdan Bogdanović.

 

sad gledam, šutirao je tek 36%, svakako ispod njegovog renomea. other notable underachievers - eric gordon 36%, cp3 35.8%, kemba 35.6%, durant 35.3, beal 35.1, harden, lilly, d'angelo nešto bolji sa 36.9-36.8%

Link to comment
Share on other sites

Ako bi gledali samo kroz procente, onda definitivno i Devin Booker - 32.6% prošle sezone, 35.4% u dosadašnjoj karijeri. Al' kod njega je to najpre do uloge, jer u Finiksu previše igra sa loptom i uzima dosta teških šuteva iz driblinga, da ima više otvorenih pogleda i catch and shoot situacija, to bi sigurno bilo mnogo bolje.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ovo za izbor 20 odabranih sam video pre 4,5 dana. Sprdnja obicna, ko zna koga su zapravo ukljucili u anketu, ovo zaista izgleda kao da su deca radila. Mislim Rubio @17py je gore nego Rozier @19. Yeah right.

 

Ako zanemarimo Sarlot i celu situaciju tamo, pre bih dao Rozieru 20 meleona py nego Rubiu 17...

 

Rubio je dokazano govno od igraca bez trunke upside-a. Kod Roziera barem ostaje ta iluzija sta ce se desiti kad mu se oslobodi prostor da bude startni play.

 

Da je ovakav ugovor potpisao nakog proslogodisnjeg PO verovatno bi to bila normalna stvar ali je bas zagovnjao sve ove sezone gde je bio back up toksicni otrov ako Iriving ne bude dovoljan da raznese sve u pm.

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LordOfTerror said:

 

Ako zanemarimo Sarlot i celu situaciju tamo, pre bih dao Rozieru 20 meleona py nego Rubiu 17...

 

Rubio je dokazano govno od igraca bez trunke upside-a. Kod Roziera barem ostaje ta iluzija sta ce se desiti kad mu se oslobodi prostor da bude startni play.

 

Da je ovakav ugovor potpisao nakog proslogodisnjeg PO verovatno bi to bila normalna stvar ali je bas zagovnjao sve ove sezone gde je bio back up toksicni otrov ako Iriving ne bude dovoljan da raznese sve u pm.

 

 

 

Ako neko nije fan Brickya, taj sam. Medjutim, ne bi bilo lose biti malo realan. 

 

Sa Rubiom se tacno zna sta donosi, a sta odnosi svojim prisustvom na parketu. Tu nema nikakvih iznenadjenja. Nije neko ko pravi razliku na vrhunskom nivou, ali je bez dileme starter u NBA. Granicni, ali ipak starter. Znamo svi da je ozbiljan ciglar iza linije za 3, da nema prefinjene skorerske instinkte and stuff. Medjutim, reci da 1 Rozier koji od kako je usao u ligu ne moze da prebaci 40% iz igre vredi nekoliko miliona vise je ono kao...nategnuto u najmanju ruku. Cak i taj famozni PO 17/18 ne odstupa narocito od svega ostalog - i tu je jedva dosao do 41% iz igre, dobacio do nekakvog prosecnog TS% i to je otprilike to. I takav igrac vredi 20 milki godisnje? U mojoj knjizi, sigurno ne.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Samo kazem da u ligi gde Rubio ima 17 nije tragedija imati Roziera na 20 cak sta vise.

 

On je za taj 1 PO uradio vise nego Rubio za celu karijeru koji je bukvalno bio minus igrac za Jutu u doigravanju.

 

Recimo pre bih imao za PO Roziera nego Bledsoa da sam na mestu Milvokija, oni su mi neki slican kalup igraca pa uporedjujem.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Samo kazem da u ligi gde Rubio ima 17 nije tragedija imati Roziera na 20 cak sta vise.

 

On je za taj 1 PO uradio vise nego Rubio za celu karijeru koji je bukvalno bio minus igrac za Jutu u doigravanju.

 

Recimo pre bih imao za PO Roziera nego Bledsoa da sam na mestu Milvokija, oni su mi neki slican kalup igraca pa uporedjujem.

Rubio je oba puta u PO bio u plusu po svim mogućim statistikama dok je Rozier bio pozitivan samo prošle godine a tri puta je bio minus igrač 😄

 

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne znam koje parametre posmatras ali on sto sam video da ih je njegova nemogucnost da pogodi otvoren sut kostala mnogo. Rotirao je Hjuston sa njega kako je hteo sto je mnogo ozbilniji problem od bilo kakvih "naprednih" statistika pri tome nikad ne mozes da se oslonis da ce ostati zdrav u kontinuitetu.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, LordOfTerror said:

Samo kazem da u ligi gde Rubio ima 17 nije tragedija imati Roziera na 20 cak sta vise.

 

On je za taj 1 PO uradio vise nego Rubio za celu karijeru koji je bukvalno bio minus igrac za Jutu u doigravanju.

 

Recimo pre bih imao za PO Roziera nego Bledsoa da sam na mestu Milvokija, oni su mi neki slican kalup igraca pa uporedjujem.

 

Cekaj, zasto bismo uzimali samo taj jedan PO i to odigran pre 2 sezone i bas na osnovu njega ekstrapolirali? Tim pre sto je taj PO dosao nakon vrlo slabe reg. sezone. Zasto recimo ne bi bili reprezentativniji podaci njegovih proseka na nivou dosadasnje karijere ili na primer bas PO protekle sezone koji je odigrao skandalozno? Sto se mene tice, ja sam daleko vise sklon da pomislim da je taj performans u doigravanju 17/18 bio fluke (a kao sto napisah cak ni to nije  bilo nesto bajno&sjajno niti salje poruku o tome da je nedvosmisleno starter materijal).

 

Rubio je zapravo odigrao vrlo korektan PO ove godine. Ogoljen je veliki problem sa sutem za 3 i to jeste napravilo dosta problema Jazzu i onemogucilo ih da ucine vise, ali moze se reci da je to njihov problem, tj. problem front officea - znali su dobro sta dobijaju sa njim i koje su mu slabosti i odlucili da rolaju sa njim 2 sezone. On se samo vratio na svoje nakon jedne dobre (ocito srecne) suterske sezone i to je to. U svim ostalim segmentima igre je isporucio i u njima donosi daleko vise od gospodina Roziera. Dati 19 miliona coveku koji jos nicim nije dokazao da moze biti legit starter u ligi i to u trenutku kada postoji bar jos 2-3 igraca koji deluju kao daleko realniji i spremniji za tako nesto za mene ne moze biti bolji potez od davanja 17 milki coveku koji je gotovo citavu karijeru do sada bio prvi PG ekipa u kojima je igrao da bi dosao u tim koji godinama nema ni Evrokup igraca na toj poziciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rubio dil je skroz ok. Sansi su i odlucili da sastave ekipu, pre tog potpisa, tako da imaju suta, pa Rubio dolazi u malo bolju situaciju sa spejsingom nego u Dzezu, gde je imao Gobera koji je operisan od suta (za razliku od Ejtona koji nije i koji ima potencijala da prosiri svoj domet). Sansi su u ovom fa periodu, pocevsi od drafta, napunili svoj tim sasvim dobrim suterima tako da ne verujem da ce Rubiov nedostatak toliko moci da dodje do izrazaja ovde. 

Sa druge strane, to ce osloboditi Armanija prevelikog zadatka i pustiti ga da prigrli ulogu za koju je i stvoren - da trpa efikasno i mnogo. Tako da ovo nije ni los dil, a daleko bilo najgori u proteklom fa. Mislim da mi se kod Sansa najmanje dopada ono davanje para na Ubrea, ali hajd'.

Sto se Skerija Terija tice, nemam bas neki utisak o njemu, ali videcemo. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...