Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

Milvoki je izgubio od Toronta jer nije imao plan b za onu svoju ruznu igru, a Toronto ce iz istog razloga da izgubi od gsw. Nisam ih mnogo gledao u sezoni, ali u play off-u nisam video mnogo toga sem izolacija za Kawhi- ia, a odbranu protiv neprestanih izolacija gde su im protivnici bili 3 od 5 najboljih iso igraca lige su ratnici doktorirali.

Jednostavno toliki broj izolacija protiv Kleja , Grina i Igudale je cisto samoubistvo. Moras imati dva minuta kada nista ne ulazi, a za ta dva minuta ti ovi saspu brdo poena.

Sa druge strane Toronto je fizicki kadar da se suprostavi i u slucaju da dobro i agresivno pritisnu Stefa mozda otkinu neku pobedu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja bih stvarno volio da se finale malo zakuva, ali ne vidim način za to. Raptorsi su imali gomilu momenata sa totalnom bezidejnošću u napadu, a GSW to jednostavno neće opraštati (čak su i Bucksi uspijevali da dolaze do osjetnije prednosti u tim periodima, ali su na kraju ipak izvršavali samoubistvo).

 

Takođe, imam osjećaj da se zanemaruje u kakvoj formi i sa kakvim intezitetom igra Drejmond. Ako bude na nivou iz serije protiv Portlanda ima sam da poništi Ibaku, Paskala i Marka (posebno Marka kojeg na ovaj način koriste). Sa druge strane Kawhi jeste robot, ali ako ko može da ga uspori, onda je to svakako Iggy, a Dray i Looney na preuzimanju svakako mogu da odrade kvalitetan posao.

 

Danny bi zaista morao nešto početi da pogađa, jer ukoliko budu imali još dodatni luksuz da opušteno "kriju" Stefa na njemu, porađaće Raptorsi svaki koš.

 

Ovo sve sa pretpostavkom da KD neće igrati veliku većinu serije. Sa njim u sastavu kapiram da je jedino pitanje, metla ili ne. 😁

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao poslednje 3 tekme, ali stvarno mi nije jasno kako je to Tor uspeo da izbaci Mil. bio sam 99 posto siguran da prolazi Mil 😮
Jedino da je Kawhi krenuo da se brze oslobadja lopte.

Vec sam pisao, mnogo mi je cudno kad gledam njega, imam neki utisak da je on najbolji igrac na Svetu i da samo taj autizam sputava da to pokaze.
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

kakav crni autizam sta pricas

reci cu eufimizam, lik je precudan.

I ne mislim da playmaking ne pokazuje zato sto nema kapaciteta da radi to. Nego, eto, lik je odlucio da vozi neki svoj fazon.
Koliko je poboljsao hendling, i to ne samo brzina ruku, nego osecanje prostora, gde su protivnici, ima nekad fenomenalna resenja u trap-ovima.
Vidi se da prirodno oseca zapravo igru, ali da je u fazonu "Sad cu samo ISO da silujem".

Jedini kosarkas kojeg sam gledao na TV-u i da imam dojam da je neko drugacije bice od regularnog coveka. sto se tice onih ruku i ramena.
Kao oni avatar likovi iz Football Fantasy.
Ni za Lebrona nikad nisam imao toliko dojma da je bas zver te vrste.

Link to comment
Share on other sites

lik je introvertan i to je to. nikakav autizam. ne interesuje ga nista osim kosarke. mnogo mi je kulji takav nego ovi hajp ludaci i samoproklomovani kraljevi.

 

sto se tice igre, ocigledno je da se od njega trazi da solira toliko. u poslednje 2-3 utakmice to bolje izgleda jer su igraci toronta sve zivo ispogadjali. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

people are strange  when you are stranger, the Claw mi je totalno u tom fazonu

 

klinac iz Comptona koji se zakljucava u sobu na svoj rodjendan, razvedeni roditelji, 4 sestre, ubistvo caleta, jedinstvena prica, mogao bi se snimiti super film o najvecem osobenjaku u ligi

 

ja ga bas gotivim zbog toga sto je autistican, ima sve preduslove da se qrci, patetise i insistira na tom getto narativu, uz svu moc koju poseduje moze da pojuri i ubice caleta, njega to jednostavno ne zanima

nece covek da glumata i pozira kako bi ispunio neke off court zabavljacke standarde prosecnog konzumenta nba estrade i to je za najdublje postovanje

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbmlg, ja sam ga obozavao bas.
I nisam kupio tu pricu o autizmu zbog toga sto sam odlucio da budem na strani Spursa (ne marim mnogo za njih).
Vise na racun toga kako igra mi je bio cudak.

Ne verujem u to da bilo koji trener u ligi zeli da mu igrac nekad toliko unisti toliko flow igre.
Ne znam, nisam pametan....mnogo cudna pojava. Postoji nesto nesvakidasnje sa njim.

Sve da je ta prica o autizmu totalni bullshit, ta cudnost ga sputava da vise demonstrira koliko je mocan igrac.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, BattleBorn said:



Ne verujem u to da bilo koji trener u ligi zeli da mu igrac nekad toliko unisti toliko flow igre.

 

 

jbg, ne ide im lose

mada kapiram to, Larry Brown je jednom rekao za Iversona i 76s u fazonu the toughest thing for me is to have one guy take all of the shots and we still call ourselfes a team

ima Kawhi i odredjene limite, pravo je cudo koliko je razvio svoju ofanzivnu igru i nestvaran sut sa onim saketinama, bilo bi nerealno ocekivati i neki bekovski handling, courtvision i dodavanja

 

ne treba zaboraviti da je on pri ulasku u ligu ipak bio predodredjen da bude samo  dobar wing defender i da ponesto ubaci u napadu

 

Link to comment
Share on other sites

Ballhandling mu je odlican sada, pogotovo sa onim saketinama prelako radi promene.
Igraci sa mocnim sakama prave mnogo prednosti pre nego sto krenu da driblaju, i nakon sto zavrse dribling. Mogu vise stvari da fintiraju i da okrecu pod boljim uglovima loptu, da je zadrze.
Ali on sad i sam dribling dobro radi.
Odbranu kida ne samo na fizikalije. Ne mozes da imas onakav instikt i razumevanje za odbranu a da nemas za samu igru kad napadas.

Kad nadjem vremena, pogledacu na neki fast forward ove tri utakmice. Bas me zanima kako je to odigrao.

Link to comment
Share on other sites

Toronto mora da se fokusira i da da sve od sebe da uzme jednu od prve dvije utakmice, dok GSW jos uvijek igra bez Duranta, da pokusa da iskoristi tu priliku.

Poslije jos samo da pobjedjuje kuci, sto bi moglo biti realno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBorn said:

Ballhandling mu je odlican sada, pogotovo sa onim saketinama prelako radi promene.
Igraci sa mocnim sakama prave mnogo prednosti pre nego sto krenu da driblaju, i nakon sto zavrse dribling. Mogu vise stvari da fintiraju i da okrecu pod boljim uglovima loptu, da je zadrze.
Ali on sad i sam dribling dobro radi.
Odbranu kida ne samo na fizikalije. Ne mozes da imas onakav instikt i razumevanje za odbranu a da nemas za samu igru kad napadas.

Kad nadjem vremena, pogledacu na neki fast forward ove tri utakmice. Bas me zanima kako je to odigrao.

 

U poslednje dve utakmice 9+7 assistencija, potpun ucinak u svim segmentima igre. Imao bi verovatno i preko 10 +10  assistencija da je D. Green pogadjao trojke iz coskova koje mu je pakovao

 

Moje vidjenje je da Kawhi igra ono sto se od njega trazi. Uopste ne trazi loptu ili siluje iso kad ekipu ide, kad ne ide preuzima odgovornost i vecinom isporucuje. Nema karizmu i lucidnost u dodavanjima kao LBJ ali isporucuje vise nego dovoljno.

Ono sto treba da se napomene je da on i iso radi vrlo raznovrsno, od trojki do zavrsavanja na obrucu, pull up jumpera, postovanja. To sto je GSW dosta dobro branio iso Hardena ne mora da znaci da ce automatski lako da zaustave Kawhija. Morace se ovde vise raditi nego protiv Hustona

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Toronto mora da se fokusira i da da sve od sebe da uzme jednu od prve dvije utakmice, dok GSW jos uvijek igra bez Duranta, da pokusa da iskoristi tu priliku.

Poslije jos samo da pobjedjuje kuci, sto bi moglo biti realno.

 

prve dve se igraju u Torontu, bilo bi bolje da obe dobiju, ako ne uzmu ni jednu pisi propalo

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Toronto mora da se fokusira i da da sve od sebe da uzme jednu od prve dvije utakmice, dok GSW jos uvijek igra bez Duranta, da pokusa da iskoristi tu priliku.

Poslije jos samo da pobjedjuje kuci, sto bi moglo biti realno.

Toronto ako uzme jednu od prve dve utakmice i posle dobija samo kod kuce gubi seriju 4-1 ili 4-2 u najboljem slucaju:classic_biggrin:

 

Toronto ima prednost domaceg terena, prve dve utakmice se igraju u Torontu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, uini said:

 

green ako mu krene šut, biće mvp finala

 

jedino možda da ga siakam čuva pojma nemma

 

Green ne samo sto je odlican defanzivac, stamen, brz, nalazi se uvijek na dobrom mjestu da iscacka loptu, presjece dodavanje itd. Odlicno kontrolise def. skok, poslije kog odma vuce tranziciju. Ako ga protivnik zaustavi i ne zavrsi kontru, ostatak napada gsw diktira tempo, jer se desio rani miss-match, i kako se lopta&igraci krecu brzo, veoma je tesko protivniku da izbalansuje odbranu. Jos jedna njegova vrlina koja prolazi dosta ispod radara je pregled terena, anticipacija kretnje odbrane. Kako se desi greska u odbrani, bespotrebna ispoc ili udvajanje, dodaje loptu otvorenom igracu kao na tacni. S toga, njegov direktni cuvar mora da mu pridje blize, da mu oteza pregled terena, napravi pritisak, a to ne moze da radi teski centar (Mark), cim se to desi, ide prodor, ili hand-off, pick, sta god, gdje se sporiji igrac izgubi na perimetru.
Cim gsw krene sa niskom postavom, tu bih direktno napadao Green-a na niskom postu, da se uvuce u probleme sa faulovima. Bas bih to forsirao, cak i kada budu udvajali na niskom postu, ne bih zavrsavao sutem iz vana, nego bas uguravao loptu kroz reket. Ako ne da rezultat u 1-2 napada, tu bi brzinski Ibaka trebao da udje i da umanji stetu small-ball-a.

Toronto mora da drzi intenzitet u odbrani, disciplinovana odbrambena tranzicija se podrazumjeva i uzdati se u domaci teren/sudjenje. Mijenjati cuvare nad Green-om, ne dati da se razmase, konstantno ga napadati na razlicite nacine. On je njihov motor, ako on stane, pola pobjede je u dzepu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

Green ne samo sto je odlican defanzivac, stamen, brz, nalazi se uvijek na dobrom mjestu da iscacka loptu, presjece dodavanje itd. Odlicno kontrolise def. skok, poslije kog odma vuce tranziciju. Ako ga protivnik zaustavi i ne zavrsi kontru, ostatak napada gsw diktira tempo, jer se desio rani miss-match, i kako se lopta&igraci krecu brzo, veoma je tesko protivniku da izbalansuje odbranu. Jos jedna njegova vrlina koja prolazi dosta ispod radara je pregled terena, anticipacija kretnje odbrane. Kako se desi greska u odbrani, bespotrebna ispoc ili udvajanje, dodaje loptu otvorenom igracu kao na tacni. S toga, njegov direktni cuvar mora da mu pridje blize, da mu oteza pregled terena, napravi pritisak, a to ne moze da radi teski centar (Mark), cim se to desi, ide prodor, ili hand-off, pick, sta god, gdje se sporiji igrac izgubi na perimetru.
Cim gsw krene sa niskom postavom, tu bih direktno napadao Green-a na niskom postu, da se uvuce u probleme sa faulovima. Bas bih to forsirao, cak i kada budu udvajali na niskom postu, ne bih zavrsavao sutem iz vana, nego bas uguravao loptu kroz reket. Ako ne da rezultat u 1-2 napada, tu bi brzinski Ibaka trebao da udje i da umanji stetu small-ball-a.

Toronto mora da drzi intenzitet u odbrani, disciplinovana odbrambena tranzicija se podrazumjeva i uzdati se u domaci teren/sudjenje. Mijenjati cuvare nad Green-om, ne dati da se razmase, konstantno ga napadati na razlicite nacine. On je njihov motor, ako on stane, pola pobjede je u dzepu.

 

Slazem se sa tobom. I ja vidim da je za Toronto najvaznije da njega neutralise, najbolje da ga napuni faulovima.

Ono sto je problem sto se njemu svasta dopusta (da ima 4 ruke da stavi na igraca na psotu ne bi mu svirali faul). U utakmici koju je Toronto dobio u Oraclu polomio je Valanciunasu prst a faul naravno nije dobio.

Toronto je i poslednju seriju dobio kad se uspostavio kakav takav kriterijum sudjenja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li vi stvarno mislite da je realno da Gasol i Ibaka, 40togodišnjaci, mogu da ostanu u igri? Da preuzimaju pik koji ne uspeva ultraagilni Kapela da preuzima?

Da li mislite da Fredi Vanvlit, plej/bek sa valjda najsporijom lateralnom kretnjom u NBA može da ostane ispred igrača GSW?

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, freethrow said:

Da li vi stvarno mislite da je realno da Gasol i Ibaka, 40togodišnjaci, mogu da ostanu u igri? Da preuzimaju pik koji ne uspeva ultraagilni Kapela da preuzima?

Da li mislite da Fredi Vanvlit, plej/bek sa valjda najsporijom lateralnom kretnjom u NBA može da ostane ispred igrača GSW?

 

 

 

Mozda Toronto ima nekog igraca koji bi mogao da bude faktor u odbrani tog pika? Ili kontas da ce u tim momentima u 4/4 Kawhi biti u cosku na Igudali?

 

Da li mislis da ce se Kawhi sakrit u misju rupu ko Lilard? 

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da se Lilard sakrio u mišju rupu, mislim da je odigrao izuzetan plejof, čak i protiv Denvera, pa i GSW. Ne možeš očekivati od Dejma da bude poput Karija, a to je ono što ljudi izgleda čine dosta često. Nema plejmejking, nema dribling i nema brzinu izbačaja, kao ni raznovrsnost šuta koju ima Kari, ali zato je Kari to što jeste, a Dejm jedan od najboljih igrača današnjice. Ne verujem da će se Kawhi kriti na Igiju, mislim da će pokušati da ga uključe kao nekakav defanzivni lepak, ali takođe ne verujem da će se specijalizovati za Karija ili Kleja, jer će ga u protivnom napuniti faulovima... Ne kažem da neće biti interesantno, ali verujem da bi Milvoki bio mnogo teži test za GSW. Nisam, ponavljam, siguran na koji način će se postavljati odbrana Toronta u one 2 do 3 sekunde od defanzivnog skoka GSW...

 

Bumo videli.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Jesu li Lauri i Kandza > LBJ i Irving

Da ne komentarisemo pomocno osoblje, ali cini mi se da se svede na to.

Jel igra KD? FMVP zadnja 2 finala i covjek koji je ubio svaki momentum Cavsa.

Jesu Steph i druzina bez KD 1-1 u finalima? 

Jel Toronto defanzivno los kao proslogodisnji Cavsi?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, freethrow said:

Ne mislim da se Lilard sakrio u mišju rupu, mislim da je odigrao izuzetan plejof, čak i protiv Denvera, pa i GSW. Ne možeš očekivati od Dejma da bude poput Karija, a to je ono što ljudi izgleda čine dosta često. Nema plejmejking, nema dribling i nema brzinu izbačaja, kao ni raznovrsnost šuta koju ima Kari, ali zato je Kari to što jeste, a Dejm jedan od najboljih igrača današnjice. Ne verujem da će se Kawhi kriti na Igiju, mislim da će pokušati da ga uključe kao nekakav defanzivni lepak, ali takođe ne verujem da će se specijalizovati za Karija ili Kleja, jer će ga u protivnom napuniti faulovima... Ne kažem da neće biti interesantno, ali verujem da bi Milvoki bio mnogo teži test za GSW. Nisam, ponavljam, siguran na koji način će se postavljati odbrana Toronta u one 2 do 3 sekunde od defanzivnog skoka GSW...

 

Bumo videli.

Protiv Okc je odigrao, protiv Denvera u game 7 neprepoznatljiv a onda i u seriji sa GS nestao sa terena. 

 

Vjerovatno bi Milvoki bio nezgodniji rival ali tog Milvokija je Toronto 4 puta zaredom dobio tako da malo vise respecta prema njima...

 

Da ima jos jednog Allstara kraj sebe Kawhi, lagana serija za Toronto.

Ovako ce presudit vracanje na teren najboljeg igraca lige. Moze im se tako

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...