Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

21 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

TS je egzaktan, to je cist podatak. Interpretacija TS-a moze da bude shit, pa da neko odatle izvuce da je Kapela mnogo bolji skorer od nekog guarda koji sam sebi kreira sut.

 

sta podrazumes da je cist podatak, ostali nisu?

pa mozes i druge statisticke parametre da interpretujes lose.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

sta podrazumes da je cist podatak, ostali nisu?

pa mozes i druge statisticke parametre da interpretujes lose.

 

 

Da, malo sam lose napisao, mislio sam da je samo podatak, i da sam po sebi ne govori nista.

 

Ne govore ni drugi, ali imaju dosta sire znacenje nego TS. TS je formula, RPM je model pa je i pitanje koliko dobar model, dok ne vidim da bilo ko ima problema sa formulom izracunavanja TS. RPM bi trebalo da govori o tome koliki je uticaj igraca na igru, a to je mnogo teze odrediti nego efikasnost skoringa.

 

Naravno da svaki podatak moze da se interpretira lose, zato i mora da postoji kontekst kada se isti koriste. Sam TS po sebi je odlican alat, ali ako se koristi lose onda ne znaci mnogo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Ako si ovo kupio sa stats.nba, oni imaju mnogo cudan nacin odredjivanja sta je kakav posed, dosta cesto sam nasao ogromne razlike izmedju njihovih podataka i podataka sa nekih drugih sajtova. Evo kazu da Kawhi u ovom plejofu izoluje 14% poseda a imam solidan problem da poverujem u to.

 

Sto se tice two-way playera, nikad mi nije bilo jasno sta to znaci, i sta je dovoljno da budes kvalifikovan za debatu za najboljeg two-way playera u ligi.

 

Sa Sinerdzija su podaci, od toga teško da može pouzdanije. :classic_smile: 

 

Sto se tiče two-way igrača, već je uini odgovorio: onaj koji značajno doprinosi i u odbrani i u napadu. Kawhi je jedan od boljih napadača u ligi, a uz to je jedan od najboljih defanzivaca - znači elitni two-way igrač. I naravno da to ima ogromnu vrednost, kao što i generalno ima odbrana u košarci. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Sa Sinerdzija su podaci, od toga teško da može pouzdanije. :classic_smile: 

 

Sto se tiče two-way igrača, već je uini odgovorio: onaj koji značajno doprinosi i u odbrani i u napadu. Kawhi je jedan od boljih napadača u ligi, a uz to je jedan od najboljih defanzivaca - znači elitni two-way igrač. I naravno da to ima ogromnu vrednost, kao što i generalno ima odbrana u košarci. 

Ne kazem da nisu pouzdani podaci, samo kazem da zavisi od toga na sta gledaju kao na izolaciju. Recimo, Kavaj pozove blok, Fili switchuje i on ostane da izoluje protiv igraca koji ga je preuzeo, udari par driblinga i potegne midrange. Oni ce to da racunaju verovatno kao pnr.

 

Za ovo drugo se nismo razumeli izgleda. Ne kazem ja da odbrana nema vrednost, kazem da sam taj pojam meni nema vrednost. Ako Harden u odbrani + napadu doprinosi vise nego Butler (mislim da se ovde slazemo), a Butler se spominje kao two-way player, kakvu vrednost onda ima taj pojam? Ako "one-way player" moze da bude bolji od two-way playera onda mi nije jasno cemu koriscenje tog termina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Ne kazem da nisu pouzdani podaci, samo kazem da zavisi od toga na sta gledaju kao na izolaciju. Recimo, Kavaj pozove blok, Fili switchuje i on ostane da izoluje protiv igraca koji ga je preuzeo, udari par driblinga i potegne midrange. Oni ce to da racunaju verovatno kao pnr.

 

Za ovo drugo se nismo razumeli izgleda. Ne kazem ja da odbrana nema vrednost, kazem da sam taj pojam meni nema vrednost. Ako Harden u odbrani + napadu doprinosi vise nego Butler (mislim da se ovde slazemo), a Butler se spominje kao two-way player, kakvu vrednost onda ima taj pojam? Ako "one-way player" moze da bude bolji od two-way playera onda mi nije jasno cemu koriscenje tog termina.

 

Ne, to Sinerdzi isto računa u izolaciju, samo posle ako hoćeš da gledaš tipove izolacija ide pod "From P&R Defensive Switch".

 

Naravno da vrhunski napadač može da doprinosi više od two-way igrača, al' ako je neko na elitnom nivou na obe strane terena to mu svakako daje prednost u odnosu na nekoga ko je samo na jednoj... A takve zverke su izuzuetno retke i Kawhi je upravo jedna od njih. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Guru said:

Naravno da vrhunski napadač može da doprinosi više od two-way igrača, al' ako je neko na elitnom nivou na obe strane terena to mu svakako daje prednost u odnosu na nekoga ko je samo na jednoj... A takve zverke su izuzuetno retke i Kawhi je upravo jedna od njih. 

Ali kako da izmerimo da li je razlika izmedju Hardena i Kavaja veca u napadu u korist Hardena ili u odbrani u korist Kavaja?

 

Nije dovoljno samo reci da je neko elitan, postoji razlika u impaktu na nekoj strani terena i izmedju elitnih igraca.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

 

U sezoni kada je Kawhi napadački eksplodirao (2016-17, 25.5 ppg) svega 5.9% poseda San Antonija su bile izolacije. Od Kawhi-evih poseda svega 12.6% su bile izolacije. Dakle, može i drugačije kada postoji trener koji će da postavi pravi sistem.

 

Kawhi je fenomenalan igrač sa izvanrednim fizikalijama i skillsetom, verovatno najbolji two way igrač današnjice, koji može u svakom trenutku da iskreira sebi šut sa bilo koje pozicije na terenu i da isti pogodi u visokom procentu, a pritom nije neko ko puca pod pritiskom - štaviše, tada diže nivo svoje igre. Takav igrač će da se uklopi u koju god eru i koji god sistem ga staviš, jer je to elitni i šampionski igrač. To naravno ne znači da će doneti titulu ovakvom Torontu, al' će bez dileme uraditi sve što je do njega. 

Pinujte ovo. Svaka ti ko u Njegosa.

 

Kawhi Bogotac!!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ali kako da izmerimo da li je razlika izmedju Hardena i Kavaja veca u napadu u korist Hardena ili u odbrani u korist Kavaja?

 

Nije dovoljno samo reci da je neko elitan, postoji razlika u impaktu na nekoj strani terena i izmedju elitnih igraca.

 

Najbolji igrači u ligi su po pravilu vrhunski napadači, naravno da među njima postoje razlike u stilu igre i impaktu, ali razlike u overall napadačkom kvalitetu nisu toliko velike. Ako su pak neki od njih u stanju da odigraju i vrhunsku odbranu, to im daje prednost u odnosu na one koje su tek decent na toj strani terena, a posebno u odnosu na one koje protivnici mogu da targetiraju i eksploatišu. 

 

@threepwood  

Al' ne verujem da te kolege baš loguju NBA utakmice. :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne znam koliko Montyu ovo treba nakon svega. Idiot ce ekspresno sprziti i njega.

 

 

Dobar je Monti. Ako je gledati po ostalim Popovim i Bretovim izdancima, igrace se lepa kosarka u Finiksu. 

E sad, trebace dosta strpljenja tu. Valjda ce ga Sarver imati, ipak je Monti domaci lik, a ne neki stranac poput kouc Koka, pa da mu je redovno glava na giljotini.

 

U svakom slucaju, drago mi je zbog njega. Posle svega sto mu desilo, zasluzio je.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ZoltanWantsToDie said:

Dobar je Monti. Ako je gledati po ostalim Popovim i Bretovim izdancima, igrace se lepa kosarka u Finiksu. 

E sad, trebace dosta strpljenja tu. Valjda ce ga Sarver imati, ipak je Monti domaci lik, a ne neki stranac poput kouc Koka, pa da mu je redovno glava na giljotini.

 

U svakom slucaju, drago mi je zbog njega. Posle svega sto mu desilo, zasluzio je.

 

O tome se i radi. Nije zasluzio da se jebava sa onim retardom Bobbyem. Nemoguca je to atmosfera za rad, konstantni atak na psihu.

Link to comment
Share on other sites

Najjaca stvar je sto se tako zove i preziva moj drug iz NS.

 

Vec sam na jednom prethodnih foruma imao awkward situaciju da ja i jedan drug iz razreda pisemo tamo.

 

Nadam se da to nije Marko na kojeg ja mislim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...