Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

1 minute ago, LordOfTerror said:

 

Pa ja o tome govorim...

 

Kako ocekujes da FVV odigra dobru utakmicu kad ti glavni igraci ispali 40+ suteva ?

 

Taj je progutao drugu i trecu napadacku opciju prasiniari nisu imali cast ni loptu da prenesu.

 

Kako je Hill izgledao dok nije dosao u Milvoki?

Nema veze losa  igra VanVleeta sa Lenardom. FVV je dobijao loptu u ruke i prostor da kreira, ali nije mogao nista da napravi. 

 

Ovo za Hilla ne kapiram. On je uvijek bio dobar igrac. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

- čekaj, kawhi sprečava fred van vleeta da pokaže grejtnes?

 

- hill je izgledao i sjajno i očajno tokom cele karijere, isto kao i u milvokiju

 

Nikakav grejtnes ne mora da pokaze nego da bude ono sto je uvek bio.

 

Kako je zivnula klupa GS kada se 7'0 trol povredio?

 

Do tada se pricalo o najgoroj klupi u istoriji sporta. Sada mozes da pustis Klaya da igra sa 4 budale i drzis vodu.

 

Jednostavno sve zecepi svojim ball hogom ni jedan role igrac se ne oseca prijatno u tvoj situaciji. Kad uzme loptu i drvi  20 sekundi i onda ako ne uradi nista doda nekom igracu u cosku koji treba da sutne neki sut preko ruke.

 

Lebron je imao isto takvih problema u ekipama gde glumi sve od ekonoma do sobarice. Pa kad udju taj isti Hill, Hood i slicni koji sada kidaju lice na amatere ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Which begs the questions to many, are the Warriors better off without Durant?

"That's idiotic," Green said to The Athletic's Tim Kawakami Thursday after the Warriors' 114-111 win in Game 2 of the Western Conference finals over the Blazers. "It's very idiotic. I don't think there's one person in this locker room, one person in this organization that thinks that. And I know for damn sure that any idiot that does possibly (say) it don't believe it."

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Riviera, mislim da ce odluka pasti izmedju Brogdona i Midltona. Velika dilema je koga birati izmedju njih dvojice?

 

I da dodam jos da je Mirotic dosta podcijenjen igrac. Nijesam ga previse cijenio dok je igrao za Bulse, ali mi je prosla sezona dosta promijenila misljenje o njemu. Bio je vjerovatno kljucni faktor u dobroj sezoni Pelikana. 

ne znam sta ce uraditi a jos manje je poznato kakve ce ponude na trzistu biti za igraca brogdonovih kvaliteta (midlton moze do max-a u vise timova). jedino sam cuo vlasnika da je spreman da plati porez na luksuz ali je dodao da bi to uradio za sampionsku ekipu i da treba sacekati da se zavrsi plejof da vide sta ko moze da pruzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najvise sam bacio onaj cold take oko Kavaja zbog nacina na koji se igraci obicno porede. Porede se njihove boxscore brojke i ono sta mogu sa loptom, svi ostali posedi se apsolutno zanemaruju, iako igraci mnogo vise vremena provode bez lopte nego sa.

 

Sve bi ovo bilo arbitrary da mi nemamo neke on/off, adjusted plus-minuse i slicne brojke, i nijedan on tih podataka nema Leonarda kao igraca koji ima elitni ofanzivni impact.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Kakve su brojke u defanzivi? Spoji ih zajedno pa mi reci jel elitini igrac?

 

Odlican napadac i brutalan defanzivac ili fenomenalan napadac a prosjek defanzivac? Sta je bolje?

Govorio sam iskljucivo o ofanzivnom impactu, posto se obicno uzima da su svi ti elitni igraci negde podjednaki na ofanzivnoj strani terena a da se u odbrani pravi razlika, sto mislim da nije tacno.

 

Od ovih brojki sto imamo, u defanzivi je ok, nista vise od toga. Sigurno je faktor to sto je kroz sezonu Toronto bio bolja defanzivna ekipa kad on nije bio na terenu, iako ne mislim da je los/prosecan defanzivac, niti ove brojke to govore. Svakako, siguran sam da je Janis u ovom trenutku mnogo znacajniji defanzivac.

 

Takodje, individualna ofanziva > individualna defanziva, sa solidnom marginom, narocito kad je defanziva na perimetru u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kopam malo po playtypes pa naidjoh na nesto sto je meni zanimljivo.

 

Kad je odbrana pnr u pitanju u ovom plejofu, sledeca je situacija:

 

Sruder poss 7.2 / freq 50% / ppp 1.11 / percentile 13.7

Russ  poss 5.4 / freq 44.3% / ppp 1.22 / percentile 9.6

 

U sustini, Sruderovih 50% defanzivnih poseda je odbrana ball handlera u pnr, tu prima 1.11 poena po posedu i samo 13.7% kvalifikovanih igraca (mora da se ispuni odredjeni broj poseda po tekmi) brani gore pnr od njega. Sa Russom je jos gora situacija. Kad se oni ukombinuju dobijemo nekih 115 ortg Portlanda u napadima na njih dvojicu iz pnr-a, uzasno. 


Solidno pokazuje koliko su Blazersi dominirali u toj seriji kroz pnr.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

ako bucks uđu u finale pa tamo pokažu zube, iskesirace obojicu imho 

Nema IF kod njih sto se tice Istoka, jedini IF je oko titule, a i tu su favoriti IMHO.
Jedino ako se KD vrati, a Curry and co zadrze ovaj vajb na koji su naterani povredom KD-a.
Suvisno je da napominjem da cu navijati za GSW kao i svake godine

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Najvise sam bacio onaj cold take oko Kavaja zbog nacina na koji se igraci obicno porede. Porede se njihove boxscore brojke i ono sta mogu sa loptom, svi ostali posedi se apsolutno zanemaruju, iako igraci mnogo vise vremena provode bez lopte nego sa.

 

Sve bi ovo bilo arbitrary da mi nemamo neke on/off, adjusted plus-minuse i slicne brojke, i nijedan on tih podataka nema Leonarda kao igraca koji ima elitni ofanzivni impact.

Pre pojave Brogdona na forumu, sam morao sam da vodim ove bitke, sad ima neko drugi ko ce umesto mene, sa jos dodatim brojkama i sl.
Samo pricali smo vec o tome, ta matematika pada u vodu kad naidjes na egal ekipu, gde okolnosti, tu mislim pre svega na nacin sudjenja i na to da sporedni igraci gube znacaj jer usled pritiska i vaznosti treba da rade nesto sto nisu naviknuti da rade, da odlucuju. 
Koliko god ta kosarka nije bas my cup of tea, i da u regularnim uslovima nije mnogo produktivna. Na 3 minuta pred kraj tekme finalne serije, gde se utakmica vise svede na pozicione napada, onda ISO igraci dobijaju na svom znacaju.
Kavaj nije bolji igrac od Janisa, full package ces dobiti vise od Janisa, ali na kraju dana, ako je Kawhi suterski raspolozen,  u bitnim trenucima mozes samo da places kao Embiid.
Janisa mozes da nateras da baci pas nekom, nekom ko tada nece ubacivati u procentima u kojima ubacuje cesce.

Dosta je tu relativnih stvari.
 

1 hour ago, Miki28 said:

Kakve su brojke u defanzivi? Spoji ih zajedno pa mi reci jel elitini igrac?

 

Odlican napadac i brutalan defanzivac ili fenomenalan napadac a prosjek defanzivac? Sta je bolje?

Ne mozes tako da  gledas.

Grubi kvantifikuj neciji kvalitet u odbrani i u napadu, recimo na skali od 1/100.
Je l bolji igrac, kome je OFF na 75 i DEF na 75 a drugom OFF na 90 a DEF na 60.
Tom grubom matematikom pa se ta prica o svestranosti malo rusi.

Sad u jednacinu ubaci onaj znacajniji, slojevitiji deo. 
A to je koliko se ofanzivni index vise multiplikuje na ucinak ekipe u odnosu na defanzivni.

To sto je Curry overall prosecan defanzivac (mada pre bih rekao da je nesto iznad toga, ali nmvz), jer ga to cini manje produktivnijim igracem nego sto je to George koji je dobar na obe strane terena?

Link to comment
Share on other sites

meni se cini da je jedini problem koji Durant pravi Ratnicima Zlatne Drzave to sto svi znaju da je najbolji igrac na rosteru i da je najbolji igrac na svetu, ne zapinju i nisu na 100 % ni u odbrani ni u napadu jer ono, what could possibly go wrong, nema tog problema iz kog ih 5-ominutni KD takeover ne moze izvaditi

 

nije zbog Duranta Steph zaboravio da sutira, da mesa i kreira masu dobrih suteva za druge, nije zbog Duranta Klay zaboravio da posprema trojke ili Green da je najbolji help defender na svetu, jednostavno otaljavaju regular season pa su ostali u tom fazonu i u playoff-u jer su svesni koliko su premocni sa Kevinom

 

sada kada se povredio upalila se sirena za uzbunu, svi su poceli da ginu, od prvog do poslednjeg, pogledajte kako igra jedan Jordan Bell, da ne pominjem ove nosioce

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

budale 

 

They also will look into offers for Ntilikina to see if they can add another early second-round or late first-round pick.

Ntilikina has been a disappointment in his first two seasons and will make $5 million next season.

Moving Ntilikina would give the Knicks plenty of space to enforce the option clauses of Trier and Damyean Dotson without affecting their room for the two max contracts to land Durant and Kyrie Irving, whom many league insiders feel have talked about forming a Knicks tandem.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Ej drzis vodu i zivnula klupa, jeste protiv Mocnog Portlanda koji je u poslednjih 10 godina ubedljivo najgora ekipa u Finalu Zapada. 
Steta sto nece Midrange troll da propusti i finala pa da vidimo tu zivu klupu i kleja sa 4. 

 

Odakle ta glupost da je Portland ''ubedljivo'' najgora ekipa u finalima Zapada zadnjih 10 godina?

 

Dobili su i Hjuston u gostima maltene rutinski nakon sto to nisu uspeli zadnjih 4-5 puta sa Durantom...

 

Odlican je klip coach Nicka koji se bavi time zasto je napad dosta zacepljeniji sa njim, covek se uopste do minimalno krece bez lopte.

 

Igra se dosta razvija, ne sumnjam da ce i to za 10-20 godina biti neizostavan segment kosarkaske igre...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Pa ne moras nista vise da budes uz njega nego uz bilo kog respektabilnog sutera, s obzirom da sve vreme sedi u korneru i izadje samo kad zahteva da primi loptu. 

 

Janis se sigurno trosi u odbrani koliko i Kavaj. Stefa targetuju vrlo cesto pa se ni on na toj strani terena ne odmara. Bron je u svom prajmu bio top notch help defanzivac. 

 

Sto se igre bez lopte tice, Lebron je odlican roll-man, samo sto nije igrao uz vrhunske plejmejkere u svojoj karijeri. Cak je 2016. sa mucenim Delijem uspostavio odlicnu saradnju i njihov pnr sa Bronom kao roll-manom je rastavio Raptorse na delove u toj seriji. 

 

I za Hardena i Durenta vazi ista kritika u kretnji bez lopte kao i za Kavaja, s tim sto je razlika sto i Durent, a narocito Harden, bolje resavaju double team-ove i tako mogu da doprinesu van skoringa na neki nacin. Durentu pomaze visina, pa cesto sa posta moze da podeli dobar pas i iskoristi to sto su ga udvojili, a Harden je vrhunski decision maker i iskoristice na odlican nacin bilo kakvu vrstu udvajanja. 

 

S druge strane, Kavaj ne poseduje nista od toga, pa i dalje ne vidim nacin na koji on doprinosi ofanzivi van skoringa, sto ga verovatno razdvaja od svih ostalih "superstarova" u negativnom smislu.

 

Kawhi je bolji ofanzivni skakač od superstarova koje si naveo, izuzev Janisa. Takođe, veća je pretnja u šutu od LeBrona i Janisa, samim tim više će vezivati defanzivce za sebe. Izvanredan je u spot up situacijama, ima odličan šut i sjajno napada kada mu izlaze na closeout. Takođe, ima šut iz izlaznih kretnji, posebno kada se otvara na levu ruku, može da šutne odmah po prijemu, može da napravi curl, pa pull up sa poludistance, ili jako i do samog kraja. Znači, upotrebljiv je bez lopte na razne načine, koliko će zapravo biti korišćen u tim situacijama ipak zavisi od ofanzivnog sistema, tipa saigrača i sl.

 

Generalno, jedini superstar koji pravi razliku u igri bez lopte je Steph, svi ostali dominiraju pre svega zahvaljujući igri sa loptom, svako na svoj način. Dakle, ništa se Kawhi tu značajno ne razlikuje od drugih, od nekih je i bolji/upotrebljiviji. Plejmejking je pak totalno druga tema, tu je slabiji od svih navedenih igrača.

 

P.S. James Harden - Igrač koji gubi 5 lopti u proseku ne može biti vrhunski decision maker. Prilično je neodgovoran, ležeran, sklon pomračenjima uma kada greši kod bazičnih dodavanja i kada gubi lopte u serijama, samo jednom u karijeri je imao odnos asistencija i izgubljenih 2 prema 1... Za igrače koji troše puno šuteva da bi došli do poena ima pregršt izraza, možda bi trebalo izmisliti i neki za ove plejmejkere koji u procesu kreiranja za saigrače bace gomilu lopti u bunar... Nakon promašenog šuta makar imaš šansu za ofanzivni skok. :classic_sleep:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

 

Kawhi je bolji ofanzivni skakač od superstarova koje si naveo, izuzev Janisa. Takođe, veća je pretnja u šutu od LeBrona i Janisa, samim tim više će vezivati defanzivce za sebe. Izvanredan je u spot up situacijama, ima odličan šut i sjajno napada kada mu izlaze na closeout. Takođe, ima šut iz izlaznih kretnji, posebno kada se otvara na levu ruku, može da šutne odmah po prijemu, može da napravi curl, pa pull up sa poludistance, ili jako i do samog kraja. Znači, upotrebljiv je bez lopte na razne načine, koliko će zapravo biti korišćen u tim situacijama ipak zavisi od ofanzivnog sistema, tipa saigrača i sl.

 

Generalno, jedini superstar koji pravi razliku u igri bez lopte je Steph, svi ostali dominiraju pre svega zahvaljujući igri sa loptom, svako na svoj način. Dakle, ništa se Kawhi tu značajno ne razlikuje od drugih, od nekih je i bolji/upotrebljiviji. Plejmejking je pak totalno druga tema, tu je slabiji od svih navedenih igrača.

 

P.S. James Harden - Igrač koji gubi 5 lopti u proseku ne može biti vrhunski decision maker. Prilično je neodgovoran, ležeran, sklon pomračenjima uma kada greši kod bazičnih dodavanja i kada gubi lopte u serijama, samo jednom u karijeri je imao odnos asistencija i izgubljenih 2 prema 1... Za igrače koji troše puno šuteva da bi došli do poena ima pregršt izraza, možda bi trebalo izmisliti i neki za ove plejmejkere koji u procesu kreiranja za saigrače bace gomilu lopti u bunar... Nakon promašenog šuta makar imaš šansu za ofanzivni skok. :classic_sleep:

Odlican post, hvala za doprinos diskusiji.

 

Mogu generalno da se slozim oko svega u prvom delu posta, Kawhi sigurno moze da bude pretnja bez lopte i kao spot up suter a i iz nekih kretnji. Zapravo, svaki suter koji je dobar u sutu van balansa jeste potencijalna spot up pretnja kao i pretnja iz kretanja bez lopte. Medjutim, on tako ovde nije koriscen. Da li je do toga sto on ne zeli da igra tako, da li je do Nursa, ne mozemo da znamo, ali u svakom slucaju Nurse snosi bar deo krivice, vec sam pisao o tome da nisam zadovoljan njegovim radom.

 

Medjutim, i ovo spada u posede gde on zavrsava napade sutom, tako da u svakom slucaju to ne moze da bude vise od 30 napada po tekmi (osim ako ne odigra neku tekmu sa 40 suteva kao protiv Fili). Veci problem je 1) sto on ne ume da iskoristi visak koji napravi i podeli pas tako da iskreira otvoren sut ili 4v3 situaciju i 2) sto je slabo aktivan bez lopte u smislu da postavlja blokove i krece se i kad nije ideja da on primi loptu i zavrsava napad. I Bron i Janis, pa cak i Stef su aktivni kao roll-ljudi u pnr igri, to od Kavaja slabo mogu da vidim, iako sam ubedjen da bi pnr Lowry-Kawhi u teoriji mogao da radi ako Lowry agresivno bude napadao kos iz istog.

 

Sto se tice drugog dela, stvarno ne mogu da se slozim. Nikad nisam sam decision making potpuno vezivao za broj asistencija/turnovera. Veliki broj turnovera kod Hardena je rezultat toga sto je lopta stalno kod njega, i sto je na njemu da donese ogroman broj odluka u toku utakmice, sto garantuje veliki broj turnovera. Ne mislim da je on decision maker na nivou prime CP3, ali je u odnosu na ostale superstarove (Kawhi, Durant, Janis, Steph) solidno iznad.

 

Sto se tice neodgovornosti, to prihvatam, jer na momente deluje lezerno, slicno kao Stef kad baca pasove iza ledja, ali mu je i dalje decision making on point ako je fokusiran solidno. Njegovi problemi su druge prirode, a ne nemogucnost donosenja ispravne odluke.

Edited by Malkolm Brogdon
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LordOfTerror said:
 
 
 
3 hours ago, LordOfTerror said:

 

Odakle ta glupost da je Portland ''ubedljivo'' najgora ekipa u finalima Zapada zadnjih 10 godina?

 

Dobili su i Hjuston u gostima maltene rutinski nakon sto to nisu uspeli zadnjih 4-5 puta sa Durantom...

 

..

Jeste bas je bilo rutinski, do samog kraja je bilo drz ne daj kao  skoro cela serija. Sta bi bilo da nije bilo maltene rutinski protiv Hjustona.....
Nadji goru ekipu od ove Blazersa kome je prvi C Kanter   I njih su "rutinski" dobili u 2, bas rutinski je bilo.
Memfis iz hard and grind ere,? ili Sas ali to je Zaza resio da budu losi klizecim startom. Tako da jedna od gorih ekipa koja se dogegala do finala Zapada je ovaj Portland.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Jeste bas je bilo rutinski, do samog kraja je bilo drz ne daj kao  skoro cela serija. Sta bi bilo da nije bilo maltene rutinski protiv Hjustona.....
Nadji goru ekipu od ove Blazersa kome je prvi C Kanter   I njih su "rutinski" dobili u 2, bas rutinski je bilo.
Memfis iz hard and grind ere,? ili Sas ali to je Zaza resio da budu losi klizecim startom. Tako da jedna od gorih ekipa koja se dogegala do finala Zapada je ovaj Portland.
 

Mozda Rocketsi 2015. ?

 

Portland ove godine ima bolji netRtg od tih Rocketsa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...