Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

Neka sutiraju oni trojke i 50% (a nece nikad iznad 33%), ako to znaci smanjivanje poseda Lenarda - idealno. Lenard ne moze da se brani, kada Dzimi ne moze da ga sacuva kad je ovako vruc, ne moze apsolutno niko.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

to sto do pre mesec dana nisi cuo za siakama ne znaci da nije bio drugi najbolji igrac toronta u ovoj sezoni a mozda i prvi kada se uzme sve u obzir.

na kraju ispade da toronto ima roster phoenixa.

 

LOL

 

Ja pricao odmah posle drafta da iako je drven moze da bude zver i da mi nije jasno kako je na onom krs draftu izabran tek kao 27. al nema veze, neka bude da sam sad cuo za njega.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

Pa kako nije bitno Brogdone 😄 To sa kim igras utice na odluku. Evo vrati se na Hardena u OKC-u, on je kao sesti covek jedne sezone bese imao najveci broj uzetih suteva po minutu u celoj NBA ili se varam? Sad nema sanse da nadjem taj podatak svakako, ali generalno je tada igrao sam i uzimao svaki sut na svaki moguci nacin, zato mu u tom trenutku i nije predvidjano nista bolje od sixth mana u plejof timu ili alfe i omege u nekim Niksima ili Bobketsima, on je realno prevazisao sve procene iz tog perioda.

 

Kavaj iz sampionske sezone Spursa uopste nije kocio onaj godlike protok lopte, stavise, doprineo je tome potpuno.

Utice na odluku ali ne utice na kvalitet donosenja odluke koji posedujes ili ne posedujes. Tebe protivnicki tim dovede do situacije gde mozes da doneses x odluka, a neka od njih je najbolja. Harden ce mnogo cesce da donese tu n-tu najbolju odluku nego Kawhi. Naravno, nemam nikakav dokaz za ovo, to je moje subjektivno gledanje na kosarku koju igraju njih dvojica.

 

E sad, ako je u korneru Andre Roberson umesto Takera, naravno da ce napad biti manje efikasan jer ce Andre manje pogadjati, ali to ne utice na kvalitet donosenja odluke.

 

S druge strane, ako je u korneru neki apsolutni nesuter tipa Son Livingston, onda je to vise greska u izradi seme od strane trenera nego Hardenov decision making.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se Nurse ne sviđa. Gasola ofanzivno koristi za pik & pop. Ne iskorišćava njegovu kreaciju i post igru. Takođe ga krivim za Kavajevu neracionalnost i silovanje (iako to daje rezultat). Neka Nurse pogleda kasete Kavaja iz Spurs dana i implementuje Popove setove za Leonarda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mr clutch said:

Meni se Nurse ne sviđa. Gasola ofanzivno koristi za pik & pop. Ne iskorišćava njegovu kreaciju i post igru. Takođe ga krivim za Kavajevu neracionalnost i silovanje (iako to daje rezultat). Neka Nurse pogleda kasete Kavaja iz Spurs dana i implementuje Popove setove za Leonarda.

Slazem se za ovo oko Kavaja, cele sezone nije implementiran u ofanzivu i tu Nurse snosi najveci deo krivice.

 

E sad, meni deluje kao da oni nad njim nemaju nikakav autoritet, odnosno da cine sve sto mogu da bi ga zadrzali i naredne sezone, pa je zato odmarao ogroman broj utakmica. Ako Kavaju ovakav nacin igre odgovara, onda mi je razumljivo da ceo FO Rapsa okleva da dira bilo sta da bi on bio zadovoljan, iako je jasno da njihova ofanziva moze da deluje znatno bolje od ovog jer je Kavaj masina.

 

Naravno, ni u takvoj situaciji Kavaj ne snosi krivicu jer je na treneru i upravi da nametnu nacin na koji tim zeli da igra.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, McLeod said:

 

LOL

 

Ja pricao odmah posle drafta da iako je drven moze da bude zver i da mi nije jasno kako je na onom krs draftu izabran tek kao 27. al nema veze, neka bude da sam sad cuo za njega.

 

mozes linkovati taj tvoj post jer sam evo sada presao pedeset stranica posle drafta i nisi ga nijednom spomenuo. jedino ako ne mislis pod 'odmah posle drafta' 20. april 2019.

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

Primecujem jedan solidan fenomen po bball related internetu, pa moram malo da odem u off.

 

Tokom regularne sezone, cim neko veze par dobrih tekmi automatski postaje top5 igrac, pa sredinom aprila skoro svako ima 7-8 top5 igraca u ligi.

 

Cim pocne plejof i igraci krenu sa slabijim partijama, jedan po jedan gube top5 status pa sezonu zavrsimo sa maksimum 3 top5 igraca.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam otkud uopste teza ko je bolji za ekipu, Harden ili Leonard. Prvi potrosi 30 suteva da bi ubacio 12 suteva iz igre, drugi je prilicno precizan i ima brutalne brojke. Apsolutno ima smisla da jedan igrac sutira 15 puta za 3, ako je u stanju da pogodi 8 trojki, ako je ta brojka 3 i ako ubaci 9 suteva iz 28 pokusaja iz igre to se zove "njegova je lopta i moze da sutira odakle hoce".

 

Nadam se finalima Milwaukee - Toronto i GSW - Portland.

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Ne znam otkud uopste teza ko je bolji za ekipu, Harden ili Leonard. Prvi potrosi 30 suteva da bi ubacio 12 suteva iz igre, drugi je prilicno precizan i ima brutalne brojke. Apsolutno ima smisla da jedan igrac sutira 15 puta za 3, ako je u stanju da pogodi 8 trojki, ako je ta brojka 3 i ako ubaci 9 suteva iz 28 pokusaja iz igre to se zove "njegova je lopta i moze da sutira odakle hoce".

Pa nismo diskutovali o tome ko je bolji za ekipu, samo je bilo malo poredjenja stilova igre, nista vise.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Pa nismo diskutovali o tome ko je bolji za ekipu, samo je bilo malo poredjenja stilova igre, nista vise.

 

Postovi na ovoj strani su u vezi sa tim ko ima kakvu ekipu i @McLeod je cak i nabrajao zasto Harden ima bolje saigrace od Leonarda. Jasno je da je Leonard SF i napadacka masina koja je uz to i odlican u odbrani, a Harden kreator 80% poena svoje ekipe, znaci radi za celu u ekipu u napadu.

 

Harden bi mozda i mogao da bude najbolji napadac lige sa razumnijim brojkama, sa ovakvim kakve jesu i on i rakete su najnegledljiviji tim lige. Ove sezone istok bas odskace u odnosu na zapad po kvalitetu meceva i kvalitetu timova koji su se nasli u polufinalu. Da nema GSW mislim da bi mi bilo koji tim sa istoka bio favorit u odnosu na bilo koji tim sa zapada.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gggggggg said:

 

mozes linkovati taj tvoj post jer sam evo sada presao pedeset stranica posle drafta i nisi ga nijednom spomenuo. jedino ako ne mislis pod 'odmah posle drafta' 20. april 2019.

 

Mrzi me, a mozda i nije bilo na forumu, nego na chatu.

 

Mozes mi verovati na rec, ili verovati da nisam cuo za Siakama do plejofa (a pominjao sam ga u istom ovom kontekstu pre jedno 4 meseca).

 

Izvini sto ne drkam na rekreativne utakmice koje se igraju u trecini meceva NBA regularne sezone kao ti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Postovi na ovoj strani su u vezi sa tim ko ima kakvu ekipu i @McLeod je cak i nabrajao zasto Harden ima bolje saigrace od Leonarda. Jasno je da je Leonard SF i napadacka masina koja je uz to i odlican u odbrani, a Harden kreator 80% poena svoje ekipe, znaci radi za celu u ekipu u napadu.

 

Harden bi mozda i mogao da bude najbolji napadac lige sa razumnijim brojkama, sa ovakvim kakve jesu i on i rakete su najnegledljiviji tim lige. Ove sezone istok bas odskace u odnosu na zapad po kvalitetu meceva i kvalitetu timova koji su se nasli u polufinalu. Da nema GSW mislim da bi mi bilo koji tim sa istoka bio favorit u odnosu na bilo koji tim sa zapada.

Pa da, ali to je bilo vise u sluzbu pokazivanja da je Hardenu olaksan decision making, bar sam ja na to tako posmatrao. Niko nije pominjao njihov impact na igru ekipe, koliko sam ja uspeo da protumacim.

 

Hjuston i GSW igraju ruznu kosarku jer je takav matchup, Hjuston bi svakako delovao bolje protiv bilo koje druge ekipe.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Primecujem jedan solidan fenomen po bball related internetu, pa moram malo da odem u off.

 

Tokom regularne sezone, cim neko veze par dobrih tekmi automatski postaje top5 igrac, pa sredinom aprila skoro svako ima 7-8 top5 igraca u ligi.

 

Cim pocne plejof i igraci krenu sa slabijim partijama, jedan po jedan gube top5 status pa sezonu zavrsimo sa maksimum 3 top5 igraca.

 

ide to od tekme do tekme, bez ikakvog posmatranja izvan statistike

evo kako sada prolazi Brada koji konstantno pravi visak i kada ne pogadja + igra super odbranu za svoje standarde

svi svrsavaju na Gordona u ovoj seriji ali niko ne vidi da je tako zahvaljujuci gameplanu D'Antonija , debeli ne ide na def skokove i ne ucestvuje u box-outu vec je konstanto u ofsajdu i gleda da izmulja nesto u open court-u a suteve spolja je ispogadjao tek u g3

 

mislim super je Gordon ali ima i do toga sto protiv GSW igra na poziciji Inzagija

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...