Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ok, ovo stoji, slazem se.

 

S tim sto ovo nije kosarkaski kvalitet vec vise mentalni.

 

Ne pokusavam ja da kazem da je Murray los igrac ili nesto slicno, samo kazem da ni ja nisam sebi mogao da odgovorim na pitanje u cemu je on kosarkaski dobar i sta ima sto ce mu doneti neku rolu u konkurentu za titulu.

 

taj mentalni aspekt je, needless to say, važan deo basketsporta. ne bih odvajao, pogotovo što ne znaš gde prestaje značaj suterske forme i decision makinga a gde počinje taj mentalni aspekt 

 

mislim, nevezano za ovu diskusiju 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

bas ne gotivim Murray-a, njegov basket je silovanje bez predigre, prosecan handling, pogotovo trapava zadnja promena koju najvise koristi kada nadriblava i uzima taj pull up jumper

 

volume scorer bez stida i savesti, tik iza Burtona u tom segmentu, jednu od pet tekmi ce sam da dobije,da ubacuje frizidere, dve ce biti solidan a dve tekme ce da proda i usere trud citave ekipe bez da pomisli da je hladan kao tastina sisa i da je barem nominalno plejmejker i da bi mozda mogao da pokusa nesto drugo osim ispucavanja

 

jedini segment koji za sada cenim kod njega je sto beskompromisno napada obruc, neko ce reci nije tesko posle hand off-a i livade ali bas ume da bude eksplozivan i neustrasiv

 

ne bih ocenjivao krajnji domet, mlad je i sigurno bi sa sazrevanjem mogao da bude konstantniji i da poboljsa decision making ali za sada mi je vrlo iritantan, ide solidno preko opanaka

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uz sve muke Denvera, imaju još i najgori raspored utakmica u PO. Jedino oni nemaju veću pauzu od dva dana u ovoj rundi, dok recimo GSW i HOU koji su ranije završili svoje utakmice prve runde, imaju čak 4 dana odmora između 2. i 3. utakmice, a ostala dva para 3 dana. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Sta se desilo sa G. Harris? 

Imao je dosta povreda ove sezone, potpuno mu je bio razbijen ritam. Vracao se pa pauzirao bar 3-4 puta. Moze on mnogo bolje od ovoga sto igra sada mada je sasvim solidan u PO, najbolji defanzivac njihov na perimetru.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Mozes da izguglas formulu za TS. FG je apsolutno nebitan u danasnjoj ligi, zapravo postao je nebitan kad je uvedena trica, zato se i koristi TS.

 

Evo mogu da ti dam primer za ovo boldovano. 

 

Igrac A sutira 45 FG% i 40 3P%.

Igrac B sutira 47 FG% i 41 3P%.

 

Deluje da je igrac B sigurno efikasniji. Ali ako igrac A uzima procentualno vise trojki, njegov TS moze da bude veci -> on je efikasniji. 

 

Takodje i bacanja ulaze u TS formulu.


Sa aspekta logike ovo ne funkcionise iako je sa aspekta matematike ispravno.
Ukoliko igrac A sutira 6/10 za 3 u 10 napada, a igrac B sutira 9/10 za 2 u 10 napada, TS bi bio pokazivao istu efikasnost.
Ono sto se ne vidi su 3 stvari:

1. iz 4 promasena napada igraca A mogu mnogo lakse proisteci kontre i igre u tranziciji protivnicke ekipe

2. Kada osoba ima odlican fg% i prakticno je neodbranjiv ( kao u slucaju igraca B) to ubija moral protivnicke ekipe, a doprinosi samopouzdanju ne samo tog igraca B nego i cele njegove ekipe. 

3. Momentum se znacajno menja kada je igrac prakticno nezaustavljiv ( igrac B) i to je stvar koja moze preokrenuti ceo mec ( pa i seriju), s obzirom da je kosarka igra gde se promena momentuma mozda i najdrasticnije vidi od svih sportova. 

To su nemerljive situacije koje TS nikako ne moze uzeti u obzir a i matematika kao nauka.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:


Sa aspekta logike ovo ne funkcionise iako je sa aspekta matematike ispravno.
Ukoliko igrac A sutira 6/10 za 3 u 10 napada, a igrac B sutira 9/10 za 2 u 10 napada, TS bi bio pokazivao istu efikasnost.
Ono sto se ne vidi su 3 stvari:

1. iz 4 promasena napada igraca A mogu mnogo lakse proisteci kontre i igre u tranziciji protivnicke ekipe

2. Kada osoba ima odlican fg% i prakticno je neodbranjiv ( kao u slucaju igraca B) to ubija moral protivnicke ekipe, a doprinosi samopouzdanju ne samo tog igraca B nego i cele njegove ekipe. 

3. Momentum se znacajno menja kada je igrac prakticno nezaustavljiv ( igrac B) i to je stvar koja moze preokrenuti ceo mec ( pa i seriju), s obzirom da je kosarka igra gde se promena momentuma mozda i najdrasticnije vidi od svih sportova. 

To su nemerljive situacije koje TS nikako ne moze uzeti u obzir a i matematika kao nauka.

Hm, sve ovo je prilicno arbitrary.

 

Prvo, imamo analitiku koja pokazuje da je veca verovatnoca za ofanzivni skok sto je veca distanca suta, tako da sa te strane moze da bude i bolje ako imas isti TS a vise promasaja za 3 jer imas vise sansi za ofanzivni skok. E sad, neki timovi uopste ne idu na ofanzivni skok, vec idu nazad da brane tranziciju, pa i nije toliko velika razlika, odnosno ni tvoja ni moja teorija nisu veliki faktori.

 

Drugo i trece je takodje arbitrary, trica isto daje veci momentum od dvojke, tako da nikako ne mozemo da izracunamo da li ce situacija biti bolja posle 6 pogodjenih trojki iz 10 napada ili posle 9 pogodjenih dvojki.

 

Cak i da je neko istrazivao ovo, cisto sumnjam da bi izaslo u javnost toliko jednostavno, mozemo samo da nagadjamo da li ima vrednost ili ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Ja ne uzimam ovaj PO kao merilo, vec sve ono sto je on pokazao u ligi do sad.

 

Nema sanse da ozbiljno uzimas uzorak od 5 utakmica protiv jednog protivnika kao faktor u ocenjivanju igraca.

 

kako god, nije ni tokom sezone lillard imao mnogo bolju statistiku. a jos je igrao i u boljoj ekipi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

 

kako god, nije ni tokom sezone lillard imao mnogo bolju statistiku. a jos je igrao i u boljoj ekipi.

Nisu samo brojke u pitanju. Koliko mogu da se setim, Lilard je tad bio solidno bolji passer a i suter u odnosu na ovo sto je Murray sad.

 

Znam da sa njim nisam imao toliko problema koliko sa Jamalom sada, mada moze da bude i zbog toga sto sam mnogo manje znao o basketu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...