Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

9 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Na ovom primeru GS od nocas se najvise ogleda ta besmisao mock draftova.

 

Posto sam pratio board GS na nekim forumima i kad je izabran Pool krece kuknjava kako to "nije igrac za prvu rundu" ma sta god to znacilo i bas dosta idijota je konkretno navodili kako su mogli da pokupe tog Paschalla.

 

I naravno namesti se da pokupe bas tu strvinu sa 41. pozcije. Onda shvatis kako je to sve produkt neke medijske manipulacije i kako taj Chad Ford za par iljada eura moze da gurne neko ime na dno prve runde i kreira tako neku skroz pogresnu sliku.

 

Verovatno bi 90% "strucnjaka" gradiralo ocenom B da su sa 28. pozicije pokupili Paschalla a sa 41. Poola ali ovako je to ocena D. 

 

Da ne ulazim u to ko je kakav igrac ..

 

Sve vreme ti izmice kontekst, covece.

 

Potpuno je nebitno da li sliku drafta kreira Ford, Givony, Schmitz ili veliki majstor Malteskog reda. Poenta je u tome da je ta slika (opsti dozivljaj i rangiranje prospekata) na samo vece drafta vec umnogome formirana i da je egzekutivci svih timova odlicno znaju. Tako svaki GM moze sa prilicnom izvesnoscu da zna koji igrac hoce, a koji nece biti dostupan kada na njega dodje red. Nije tu stvar samo procene kvaliteta i buduce karijere - mozda neki momak iz druge runde postane najbolji igrac ove klase za x godina i konkretan GM to vidi i predoseca, ali je besmisleno uzimati ga sa pozicije #1 kad sve sto dise zna da je za preostale GM-ove i vaskoliku javnost to neupitno Zion. Tada se jednostavno trejduje taj pik i usput uzme dosta dobrih asseta pomeranjem nadole, a opet u ekipi imas bas tog coveka koga si hteo sve vreme. Ciniti suprotno znaci da si neminovno na gubitku. Simple as that. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Sve vreme ti izmice kontekst, covece.

 

Potpuno je nebitno da li sliku drafta kreira Ford, Givony, Schmitz ili veliki majstor Malteskog reda. Poenta je u tome da je ta slika (opsti dozivljaj i rangiranje prospekata) na samo vece drafta vec umnogome formirana i da je egzekutivci svih timova odlicno znaju. Tako svaki GM moze sa prilicnom izvesnoscu da zna koji igrac hoce, a koji nece biti dostupan kada na njega dodje red. Nije tu stvar samo procene kvaliteta i buduce karijere - mozda neki momak iz druge runde postane najbolji igrac ove klase za x godina i konkretan GM to vidi i predoseca, ali je besmisleno uzimati ga sa pozicije #1 kad sve sto dise zna da je za preostale GM-ove i vaskoliku javnost to neupitno Zion. Tada se jednostavno trejduje taj pik i usput uzme dosta dobrih asseta pomeranjem nadole, a opet u ekipi imas bas tog coveka koga si hteo sve vreme. Ciniti suprotno znaci da si neminovno na gubitku. Simple as that. 

 

Ti pricas o Zionu poenta je da na su ovakvom draftu razlike izmedju recimo 15. i 30. pika mozda i dalje minimalne ako uopste i postoje.

 

To sto su ljudi idijoti pa se loze na Bruno Cabocole, Fab Meloe i ko zna sta im jos poture pod nos je druga prica. Ako je GS potreban suter uzece Poola umesto jebene Impale.

 

Jel sad treba osudjivati timove sto ne pokupe nekog bezveznjaka jer eto u imaginarnom svetu ima 10. pozicija bolji ceiling od onoga sto ti treba pa sada treba da razmiljas i prekombinujes zbog te nijanse i rizikujes da propustis igraca koji ti se svidja? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

mozda neki momak iz druge runde postane najbolji igrac ove klase za x godina

Gafford?! :59:

 

Jedan Clint Capelica bi tako lepo legao kao backup Wendellu

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

Goga Bitadze... 

 

 

https://www.instagram.com/p/By93YH5pwxW/?igshid=yhov0opwi9yr

 

Čitao sam malo komentare navijača Pacersa, uglavnom su ili začuđeni ili jako zadovoljni, par forumaša ga vidi kao miks Tarnera i Sabonisa. 

 

Ja ne znam šta da mislim, verujem da ovo nije bila ideja ni Miska ni Indiane, ali su ga uzeli kao BPA, pa će usput videti šta sa njim.

 

Btw skaut koji je preporučio Gogu je Srbin, internacionalni skaut Indiane lol, bogovi smo nepotizma. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Goga moze bez problema da bude dobar steal na ovom draftu.

 

Ni meni nisu jasni neki pikovi, ali realno gledano na ovom draftu, Osim ovih prvih za koje se znalo kako ce ici i da su NBA ready, ostalo ti je stvar koncepcije.

 

I meni GSW nije najjasniji sa ovim Poolom jer deluje da je bilo boljih bekova sutera od njega u tom trenutku dostupnih, ali razlike su stvarno minimalne, osim, kako trenutno izgleda, u tih prvih 4-5 pikova.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

Lakers have strong interest in D'Angelo

pakuj

2 hours ago, delgado said:

@Miki28   Podrazumeva se da dovodimo Mela za minimalac. Bez njega nista, treba nam Vinijeva podrska. I Frenchija primamo.

onda je dobro sto smo zastitili sledeceg pika 1 - 8  😂

Edited by HAMMER
Link to comment
Share on other sites

Ako postoji nagrada za Zemljaka Godine, Vlade Divac je doživotni laureat. Kud mi ne pošaljemo Nešu Ilića u neku Atlantu da nam tamo žari i pali po potrebi...Vlajko sve radi. Baždari trenere po letnjoj, draftuje, časti ugovorima, kakav apsolutni jebeni bogotac.

Edited by Mairosu
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Uh Jazz ako se oslobodi Favorsa, moze da ponudi Randle-u  ugovor na 3-4 godine. Sa njime, Conley, Spida, Ingles, Randle, Gobert bi bila top petorka. randle bi razvaljivao dole, ne bi morao bas mnogo da se cima oko odbrane... Superishka!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...