Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

48 minutes ago, Davidović said:

Apsolutno. Decko dominira na oba kraja terena. Voriorsi koji inace dobro brane tranziciju nisu mogli nista kad im je on trcao u ledja. Neverovatan napredak ovog momka. I jos nesto bi istakao , nije jednodimenzionalan igrac. Dobar je u tranziciji , na postu , a i solidan je suter za tri poena. Sto se tice odbrane , moze cuvati sve od 1-5. Dobro nogama prati bekove. Ukoliko ne uspeju zadrzati Lenarda , Reptorsi fransizu moraju graditi oko ovog momka. Ove sezone je ekstremno napredovao , i sada moze biti samo bolji. Iduca sezona je u potpunosti njegova.

 

 

Odličan je Siakam, sjajan defanzivac prije svega. Kako je samo čuvao Thompsona u par navrata, a ovaj mislio da ima mismatch. Ipak, ne vjerujem da on može da bude nosilac franšize, bolji je puno iz drugog plana

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, LordOfTerror said:

Od Greena ocekujem tantalove muke u napadu kroz celu seriju ako mu ne proradi sut za 3.

 

On se tradicionalno muci da finisira na obrucu protiv tih vecih centara koji osim sto su defanzivno solidni mogu da mu izvuku energiju i na drugom kraju parketa kao Adams, Gasol itd... 

 

Da ne govorimo sto sa strane pomoci ovde vrebaju Siakam i Ljupce Lenard. 

 

Mada generalno mislim da je ovo neki napadacki maksimum za GS kada se dozvoli ovoliko kontakta.

 

Rezerve imaju samo defanzivno gde moraju bolje da zatvore ove ulaze Siakamu.

 

Da pocnem od bolda : Kad neko odigra cvrstu odbranu na GSW onda je previse kontakta, kada GSW  handchekuju i cepaju sekirice onda je to PO tekma? Kad Dreymond "sweepuje" Leonarda to je OK, kad Leonard to uradi Looney onda je i "mutavi naucio trikove"? Ono sto je Toronto dobro radio, a to je pocelo posle game2 sa Bucksima, je da ne dozvoljava +1. Ako fauliras uradi to k'o covek, ili ne fauliraj

 

Toronto je mnogo bolje od Houstona i Portlanda pokrivao Stephova dodavanja iz udvajanja, mozda i zbog toga sto je Steph dugo zadrzavao loptu. Leonard je recimo to mnogo brze resavao, pre nego dodje u situaciju da mora da se oslobodi lopte

 

Siakam ima ludacku energiju, koja noze da parira Dreymondu, kao recimo Tucker, ali ima mnogo raznovrsniji ofanzivni potencijal. Sinoc je ima i par pull up jumpera, sto njemu nije specijalnost. Pitanje je hoce li se Kerr odluciti da mu lupi flastera i da ga udvaja, pri cemu onda ostavlja Leonarda samog videcemo

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neće se ponoviti ovakva partija Siakama, šanse za to su stvarno minimalne. Ne treba sad od njega praviti superstara jer on to nije. Vrlo moguće da će se desiti i neka utakmica finalne serije gde neće moći ništa da ubaci. S tim u vezi, ne verujem da će Kerr njemu davati neki poseban tretman. Jesu ga sinoć malo potcenili ali neki rizik mora da se preuzme. Svaka utakmica će ovde biti priča za sebe, ovu već treba arhivirati i ona je samo početak, naročito se to odnosi na Raptorse.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Odgledah sad ostatak tekme sto sam propustio.

 

  Kako je samo Gasol mucio Currja, redovno ga je mucio na pick'nrollu. Siakam se bukvalno usrao u Grina i sve GSW defanzivce. Danny samo da bude dvocifren. Lowry -> most impactful partija sa 4 poena, kralj chargeva, asista i pametnih odluka. Ibaka je u kanalu, ali od njega niko nista ne ocekuje. Fredi je neki Torontov Slatki Lu Vilijams, a Kawhi je odigrao koliko moze u skladu sa mogucnostima. 

 

   Iguadala se muci sa listom, solidan je bio juce, ali ocekivao sam vise od njega. Nema sta da se prica, ubedjen sam da ce ih Toronto otresti i u G2, bez Duranta oni ne mogu da pariraju ovoj masi iskusnjaka i plejof kajli, tu su jedino mladi Fredi i Siakam, ali i oni igraju sto bi kolege sa ESPNa rekle magnificient and fearless.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Odličan je al nije bolji od Giannisa i Lebrona u tom segmentu.

 

Stvarno hvalospeve zaslužuje Pascal za partiju od sinoć, ofanziva je opevana, ali je i defanzivno poprilično ugasio Greena, ono kad ga je zalepio za tablu je bilo sjajno.

 

Pascal jos nema resenja kada je na lopti u tranziciji, tu ponekad skripi i resenja mu nisu uvek najbolja. Medjutim, neverovatno je koliko brzo stize ispod protivnickog kosa, a da nije "zbusavao" u odbrani i bio negde na perimetru, pri cemu pravovremene lopte od Lowryja (i FVV) svakako pomazu. U tom segmentu je ako ne u rangu Lebrona i Janisa onda odmah ispod njih sto nije nimalo za podcenjivanje.

 

Sad da se uzme i druga kod kuce i pritisak prebaci na GSW

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ma jok. ovaj novi drejmond nema vremena za sranja

 

 

 

 

 

 

bold: because he hasn't been tested....yet

zavisi kakav ce skor biti posle 4 utakmice, jos je sve otvoreno. On pocne da divlja kad ne ide po planu za GSW. Videcemo kako ce se ponasati ako (veliko ako) Toronto prvi dodje do 3 pobede

 

Ove izjave su dobre....i Steph je izjavljivao da za Leonarda imaju "beyond capable defenders" ... malo podcenjivacki za moj ukus...ali neka

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nego, da mi je da vidim procene i komentare o siakamu u prve dve sezone, živ nisam na temu. 

 

liku je ovo treća sezona a ima 25 godina. uz butlera, dobar primer da ne treba opisivati mlade igrače nakon par sezona, pog kada ulaze u ligu sa 19 godina 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Chaos Is Me said:

Neće se ponoviti ovakva partija Siakama, šanse za to su stvarno minimalne. Ne treba sad od njega praviti superstara jer on to nije. Vrlo moguće da će se desiti i neka utakmica finalne serije gde neće moći ništa da ubaci. S tim u vezi, ne verujem da će Kerr njemu davati neki poseban tretman. Jesu ga sinoć malo potcenili ali neki rizik mora da se preuzme. Svaka utakmica će ovde biti priča za sebe, ovu već treba arhivirati i ona je samo početak, naročito se to odnosi na Raptorse.

Bas tako. Samo da Toronto ne poleti jer game 2 ce biti jos tezi. Slijedi prilagodjavanje GS a nadam se da Nurse ima jos neki as u rukavu da iznenadi.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

nego, da mi je da vidim procene i komentare o siakamu u prve dve sezone, živ nisam na temu. 

 

liku je ovo treća sezona a ima 25 godina. uz butlera, dobar primer da ne treba opisivati mlade igrače nakon par sezona, pog kada ulaze u ligu sa 19 godina 

 

Masis poentu totalno.

 

Godine su apsolutno manje bitne vec da li neko zna da igra kosaku ili ne.

 

Ako je neko crna rupa kao Wiggins manje je bitno da li ima 17,20 ili 25 godina.

 

Treba jednostavno da cene vise ove koji imaju kosarku u malom prstu a u ligu ulaze iz sredine prve ili druge runde jer eto imaju 21 godinu u tom trenutku...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne treba preterivati sa euforijom, Toronto ceka ozbiljan pritisak u g2, ako GSW to uzme automatski je u ogromnoj prednosti. Kahwi je ocigledno ozbiljno povredjen i nije ni blizu onog monstrouznog  nivoa kada je fully healthy. 

 

Dobili su najvise zbog gasenja Draymonda kao p&r handlera, odlicno su taj zadatak odradili Spicy P i pogotovo vaskrsnuli Gasol koji je i Stepha isterao iz pameti na preuzimanjima u piku. Dosta je pomoglo sto Dray nije mogao da ubaci trojku pa su mogli puno da kombinuju, i da ga izazivaju da sutira i da brane linije dodavanja, i da povremeno trapuju. Klay potpuno odsecen, dosta prostora su Raptorsi uzurpirali duzinom i dobrim pokrivanjem terena tako da nije imao previse spejsa za off ball manevar ali se nije preterano ni trudio, prilicno sramotan pristup sinoc.

 

Slazem se sa Haosom sto se tice Siakama, tesko ce ponoviti slicnu partiju, ulazilo je tu svasta, ali njegova pokretljivost i duzina ruku dovoljna je da okupira Greena na low postu i spreci ga da radi sve ono sto radi kao help defender.

 

Nista GSW jos nije izgubio, vratice se KD, ali bez obzira bice pakleno do kraja, pogotovo ako Raptorsi sacuvaju hc, ipak je to ekipa koja je dobila Buckse 4 puta zaredom sto je izgledalo gotovo nemoguce, mnogo su mocni kada im se neke stvari poklope.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

nego, da mi je da vidim procene i komentare o siakamu u prve dve sezone, živ nisam na temu. 

 

liku je ovo treća sezona a ima 25 godina. uz butlera, dobar primer da ne treba opisivati mlade igrače nakon par sezona, pog kada ulaze u ligu sa 19 godina 

 

Ja sam već samo-kvotovao komentar kad sam radio njegovu tekmu dok je bio na Nju Meksiku, 2016. 

 

Naravno, nisam predvideo ovakvog ubicu, ali sam odmah rekao da izgleda kao neko ko bi mogao da igra u NBA, ukoliko bi nabacio šut. Interesantno je da je on, za dve godine na koledžu, dao ukupno 3 trojke.

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SunZero said:

Ne treba preterivati sa euforijom, Toronto ceka ozbiljan pritisak u g2, ako GSW to uzme automatski je u ogromnoj prednosti. Kahwi je ocigledno ozbiljno povredjen i nije ni blizu onog monstrouznog  nivoa kada je fully healthy. 

 

Dobili su najvise zbog gasenja Draymonda kao p&r handlera, odlicno su taj zadatak odradili Spicy P i pogotovo vaskrsnuli Gasol koji je i Stepha isterao iz pameti na preuzimanjima u piku. Dosta je pomoglo sto Dray nije mogao da ubaci trojku pa su mogli puno da kombinuju, i da ga izazivaju da sutira i da brane linije dodavanja, i da povremeno trapuju. Klay potpuno odsecen, dosta prostora su Raptorsi uzurpirali duzinom i dobrim pokrivanjem terena tako da nije imao previse spejsa za off ball manevar ali se nije preterano ni trudio, prilicno sramotan pristup sinoc.

 

Slazem se sa Haosom sto se tice Siakama, tesko ce ponoviti slicnu partiju, ulazilo je tu svasta, ali njegova pokretljivost i duzina ruku dovoljna je da okupira Greena na low postu i spreci ga da radi sve ono sto radi kao help defender.

 

Nista GSW jos nije izgubio, vratice se KD, ali bez obzira bice pakleno do kraja, pogotovo ako Raptorsi sacuvaju hc, ipak je to ekipa koja je dobila Buckse 4 puta zaredom sto je izgledalo gotovo nemoguce, mnogo su mocni kada im se neke stvari poklope.

 

Naravno da nista nije gotovo, to je i sam Toronto pokazao protiv Buscksa. Sigurno je da ce sledeca utakmica biti drugacija i videcemo kako ce se Toronto prilagodjavati, do sada su u PO pokazali da znaju i mogu da igraju raznovrsno cak i u toku jedne utakmice.

Sad ako Toronto dobije sledecu GSW ce biti u situaciji u kojoj nisu bili nikad 0:2. Mogu oni da dobiju 4 uzastopno ali se ja nadam da Toronto nije Portland

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Odgledah sad ostatak tekme sto sam propustio.

 

  Kako je samo Gasol mucio Currja, redovno ga je mucio na pick'nrollu. Siakam se bukvalno usrao u Grina i sve GSW defanzivce. Danny samo da bude dvocifren. Lowry -> most impactful partija sa 4 poena, kralj chargeva, asista i pametnih odluka. Ibaka je u kanalu, ali od njega niko nista ne ocekuje. Fredi je neki Torontov Slatki Lu Vilijams, a Kawhi je odigrao koliko moze u skladu sa mogucnostima. 

 

   Iguadala se muci sa listom, solidan je bio juce, ali ocekivao sam vise od njega. Nema sta da se prica, ubedjen sam da ce ih Toronto otresti i u G2, bez Duranta oni ne mogu da pariraju ovoj masi iskusnjaka i plejof kajli, tu su jedino mladi Fredi i Siakam, ali i oni igraju sto bi kolege sa ESPNa rekle magnificient and fearless.

 

Ja mislim da je on odigrao ono sto treba i da je to vise bio plan nego njegova povreda. Potpuno drugacija igra od poslednje 2 sa Bucksima, gde je isto bio povredjen. Izvlacio 2 defendera i otvarao prostor za Gasola i Siakama. Ne bih rekao da je to bas slucajno ni od Toronta ni od GSW, s tim sto je Toronto to odradio uspesnije. Mozda Kerr pokusa sa Bogutom na Gasolu a leonarda udvajaju Iggy i Dreymond.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto se Kawhiu spočitava kao neka slaba partija, mislim jeste slabija za monstruozne kriterijume koje je postavio ali se i on fino prilagodio, nije išao na silu, već se oslobađao lopte. Naravno da je bocnuo dve bitne trojke kad se prelamalo. Doduše, delovao mi je sinoć dosta trapavo sa loptom u pojedinim momentima. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Masis poentu totalno.

 

Godine su apsolutno manje bitne vec da li neko zna da igra kosaku ili ne.

 

Ako je neko crna rupa kao Wiggins manje je bitno da li ima 17,20 ili 25 godina.

 

Treba jednostavno da cene vise ove koji imaju kosarku u malom prstu a u ligu ulaze iz sredine prve ili druge runde jer eto imaju 21 godinu u tom trenutku...

 

 

 

 

vazi. a ti si znao da siakam zna kosarku sa svojih matorih 22/3 i 24 godine u odnosu na vreme koje je proveo na parketu i ucinak?

 

pitam te zato sto kada ja tvrdim da ntilkina ima potencijal da bude dobar nba igrac a igra odbranu bolju od siakama sa 22/24 god i ima pravilniju mehaniku suta a pri tome ima 3 godine manje - ti ga zoves nateklina. u cemu je onda stos? 

 

pretpostavljam da si oduvek znao da ce siakam ovako odigrati. kada je vec tako, po cemu si znao da siakam ima kosarku u malom prstu i koje sezone te je to strefilo??

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Siakam, Gasol i pogotovo VanVleet ne mogu da imaju u sledećoj utakmici ovakvu partiju, s druge strane i Draymond i Klay i Iggy/Livingston itekako mogu bolje tako da očekujem brejk i to sa osetnom razlikom.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, realno *w said:

 

Ja sam već samo-kvotovao komentar kad sam radio njegovu tekmu dok je bio na Nju Meksiku, 2016. 

 

Narano, nisam predvideo ovakvog ubicu, ali sam odmah rekao da izgleda kao neko ko bi mogao da igra u NBA, ukoliko bi nabacio šut. Interesantno je da on za dve godine na koledžu, dao ukupno 3 trojke.

 

 

svaka cast. mene interesuje period u nba - posto je sada standard da se nakon sezone ili dve procenjuje kakav je neko igrac. ti svakako nisi od tih, mene interesuje ovaj wannabe stiven ej smit aka lord of terror, npr (on je samo najglasniji pa eto)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dekkard said:

Mislim da Siakam, Gasol i pogotovo VanVleet ne mogu da imaju u sledećoj utakmici ovakvu partiju, s druge strane i Draymond i Klay i Iggy/Livingston itekako mogu bolje tako da očekujem brejk i to sa osetnom razlikom.

 

 

van vleet poslednje 4 tekme ima sut

5/6

7/13

5/6

5/8

 

nema garancija da ce tako i nastaviti ali daleko od toga da mu svezija istorija ne ide u prilog

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...