Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Kad već pominjete Nadala, kad je beše bila ona predugačka pauza Nadala? Sa sve nekom neznanom/fantomskom povredom kao zvaničnim objašnjenjem za višemesečni izostanak sa toura. A ko zna zapravo, pa su krenule raznorazne teorije i zavere na temu. Mrzi me sad da kopam po netu dok ne nađem. Znam da se baš oteglo, i da je bilo priče i na starom forumu oko toga i šta bi sve moglo biti. Toliko se sećam.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za razmišljanje. Koliko je sigurno profi sportistima vakcinisati se ovim regularnim vakcinama protiv COVID 19 koje su trenutno u opticaju u vezi mogućih posledica na doping test. Poznato je da oni ne smeju uzimati ni tako banalne stvari kao što su kapi za nos ili aspirin ukoliko nisu dobili dozvolu od zvaničnog lekara, tima/ekipe/krovne organizacije i slično. Da li su antidoping agencije proveravale ove vakcine. Dno dna bi bilo da neko padne na doping testu zato što se vakcinisao vakcinom koja u minimalnim dozama sadrži neku hemikaliju koja je na spisku zabranjenih. 

Edited by We lose every week
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

u Charlstonu su kao ponidili teniserkama da se vakcinisu s J&J po zavrsetku turnira. To je vakcina koja je najmanje proverena u praksi na nezeljene efekte ( u Evropi je niko nije primio koliko ja znam).

E sad, ako se ispostavi da i J&J izaziva one trombove kod mladih zena (mada retko) kao i AZ, pitam se ko ce onda da snosi odgovornost ako nesto strefi neku teniserku?

Link to comment
Share on other sites

Lična odgovornost kao i kod ostalog stanovništva.

 

We Lose ..

Delikatno  je pitanje, slažem se . Da li je bilo dovoljno vremena za višegodišnje ispitivanje efekata na opštoj populaciji ? Naravno da nije, a sporskih takmičenja je bilo u ograničenom obimu. Koliko su tu i bili u mogućnosti iz WADE da ispitaju dejstvo na sportiste i njigove preformanse  u takmičenju ? Pretpostavljam zanemarljivo , za pouzdan zaključak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

  (kad moderator troluje temu... :classic_rolleyes:  nego, da prebacimo ovde)

 

16 minutes ago, McLeod said:

 

Uopste nije mesanje baba i zaba. Apsolutno svaka predaja moze da se stavi pod lupu i da se pise o tome nasiroko.

 

Da se fokusiramo na njegov - povreda ledja zbog prethodnog meca. Ok. Preskocio je naredni turnir. Zasto se nije povukao na vreme iz zreba, nego je pokupio pare i poene za drugo kolo? 😉

 

I onda na sledecem turniru igra bez problema, bez vidljivih znakova povrede. Hajde da malo pricamo o Karenjo Busti. Ali necemo, jer nije zanimljiv, neki tamo Spanac, solidan teniser bez navijaca.

 

I bez hejtera 😉

 

 

 

i sad reci da ne mesas babe i zabe? covek se tokom meca povredio ili pogorsao prethodnu povredu, lepo naveo to kao razlog odustajanja i povukao se iz narednog meca. nigde problema. nikakava pravila nisu prekrsena.

A ti to zamisljas da neka povreda nikad ne moze da se zaleci i da traje doveka?

 

a nisu svi u situaciji da tek tako iz cista mira preskacu turnire i koriste slemove kao pripremne turnire. :wink2: neki igraci zaradjuju mnoooogo manje od Feda, te igraju i polupovredjeni, dok se povreda ne pogorsa dovoljno da vise ne mogu dalje. mnogi igraci igraju s nekim sitnicama, koje se mogu pogorsati tokom meca, ako nemaju srece.

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Jos jednom, uopste nije mesanje baba i zaba. Naravno da je moguce. I da je lagao, ja necu u to da ulazim. Niti je to poenta ove price.

 

Poenta ove price je bila samo da pokazem da se igraci povlace sa turnira na najrazlicitije nacine i iz najrazlicitijih pobuda bukvalno svakodnevno i tako otvorim oci clanu koji je ovde dosao da soli pamet, a veze nema sa zivotom ni sa tenisom ni sta se u njemu desava van polufinala i finala slema kad igra Djokovic. Sto je skroz okej, nikome ne treba clanska karta da bi mogao da gleda i komentarise bitne meceve, a da ga 90% sezone i 100% drugih igraca apsolutno ne zanima.

 

Nije ok kada takva osoba dodje i krene ovde da se bahati i tvrdi nesto sto CINJENICNO nije tacno. Sto sam lepo i elegantno i dokazao.

 

A onda si dosla ti i pocela da cetvoris dlaku.

 

Prvo i prvo, SVAKO odustajanje ima svoj razlog. Mi dlaku mozemo cetvoriti i pricati o tome koliko su razlozi stvarni i legitimni. Nikakav problem nije.

 

Ono sto jeste problem je da recimo konkretno ti sa svih strana pokusavas da diskreditujes potez Federera, dok potez Musetija juce maltene nisi ni prokomentarisala.

 

Potez koji je objektivno nesportski, nipodastavajuci i prema sebi i prema protivniku i prema turniru i prema gledaocima. Predajes mec jer ces da izgubis? Pa ti si decko onda sisica ne bolji od jednog Kirjosa.

 

A ovo gore za trolovanje teme me zaobidji. Ti si jedna od najzasluznijih za to, posto si podgrevala tu besmislenu diskusiju.

 

A onda svaki put kada se dokaze da niste u pravu, onda kuku vredjanje, trolovanje, sramota sto sam moderator i slicno. Za tvoju i informaciju drugih, ja sam dao otkaz pre godinu dana. Niko nije nasao za shodno da me skloni sa liste.

 

A takodje ako neko nikada nije koristio svoj status, to sam ja, nego jos trpim da me provlace ovde po komentarima ljudi koji ajde sto veze nemaju sa onim sto pisu, nego su odozgo i bezobrazni.

 

I onda je, zamisli, blasfemija, kad im odgovorim 10% kako zasluzuju, a zasluzuju mnogo gore.

 

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da odgovorim samom sebi, tj. moze li se dobiti Serena i uzeti turnir. Oslanjam se na svoje secanje, poslednjih 15 godina:

 

AO:

2008 - 1/4 finale - Jelena, gubi u narednoj rundi

2012 - 1/8 finala - Makarova, gubi u narednoj rundi

2013 - 1/4 finale - Stivens, gubi u narednoj rundi (igrala odmah sutradan)

2014 - 1/8 finala - Ana, gubi u narednoj rundi

2019 - 1/4 finale Pliskova, gubi u narednoj rundi (igrla odmah sutradan)

2020 - 3 kolo - Vang - gubi u narednoj rundi

2021 - 1/2 finale - Osaka, osvojila turnir

 

RG:

2007 - 1/4 finale - Enan - osvojila turnir

2009 - 1/4 finale - Kuznjecova, osvojila turnir

2010 - 1/4 finale - Stosur, izgubila finale

2012 - 1 kolo - Razano, gubi u narednoj rundi

2014 - 2 kolo - Muguruza, gubi u 1/4 finalu

2019 - 3 kolo - Kenin, gubi u narednoj rundi

2021 - 1/8 finala - Ribakina, gubi u narednoj rundi

 

W:

2007 - 1/4 finale - Enan, gubi u narednoj rundi

2011 - 1/8 finala - Bartoli, gubi u narednoj rundi

2013 - 1/8 finala, Lisicki, gubi u finalu

2014 - 3 kolo - Korne, gudi u narednoj rundi

 

USO:

2007 - 1/4 finale - Enan - osvaja turnir

2009 - 1/2 finale - Klajsters - osvaja turnir

2015 - 1/2 finale - Vinci, gubi finale

2016 - 1/2 finale - Pliskova, gubi finale

2020 - 1/2 finale - Azarenka, gubi finale

 

Ne mogu da se setim RG iz 2008. Ukupno samo 5 od 23 su osvojile turnir, 2 su otisle do finala (a da je nisu dobile u 1/2 finalu). Cak 15 igracica je izgubilo naredni mec, samo je Muguruza u "sredini" sa rezultatom na RG 2014.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ti sve to držiš u glavi :Hail: mislila sam na osvajanje titule u finalu.

Meni onaj čuveni meč sa Klajsters ostao kao finale, pojma nemam zašto. Uopšte se ne sećam da je Kuznjecova igrala sa Serenom te godine na RG kad je osvojila.

Mislim da je Venus jedne godine osvojila W kad su igrale pre finala, ali mnogo davno sigurno.

 

U svakom slučaju, nijedna od tih igračica iz današnje perspektive nije neka autsajderka. 

Link to comment
Share on other sites

Ipak je trebalo popuniti i rupu koju je ostavilo ograničenje publike, e sad neko da sedne i lepo izračuma gubitke i uporedi to s prihodima od Amazona... ne može se sve ni pokriti zakidanjem bogatih nagrada u dublu :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...