Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

mislim da se Rafa danas bunio jer je par Timovih loptica zakacilo liniju tek za koji milimetar, pa je "robot" (kao mi je to glup naziv za HE) ispravno udarce proglasio za ispravne, a linijski sudija (ako je sklon Rafi kao igracu) bi ih proglasio za aute. Zato bi on da i dalje ljudski faktor odlucuje da li je nesto aut ili ne. Plus, ako bi se ujednacilo stopovanje vremena pred servis (ako bi to nekako "robot" iliti program merio) onda bi on dobio mnogo vise opomena za prekoracenje vremena. Ovako mu glavne sudije jos uvek mnooogo gledaju kroz prste.

:classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Abudžaba Dabila said:

Nego, zanima me šta na ovu Rafinu izjavu ima za reći @Darth Steva

 

Svako od njih gleda samo svoje dupe, odnosno ono sto je w vec napisala

 

7 hours ago, wwww said:

mislim da se Rafa danas bunio jer je par Timovih loptica zakacilo liniju tek za koji milimetar, pa je "robot" (kao mi je to glup naziv za HE) ispravno udarce proglasio za ispravne, a linijski sudija (ako je sklon Rafi kao igracu) bi ih proglasio za aute. Zato bi on da i dalje ljudski faktor odlucuje da li je nesto aut ili ne. Plus, ako bi se ujednacilo stopovanje vremena pred servis (ako bi to nekako "robot" iliti program merio) onda bi on dobio mnogo vise opomena za prekoracenje vremena. Ovako mu glavne sudije jos uvek mnooogo gledaju kroz prste.

:classic_biggrin:

 

Plus ako dodamo da je Nadal taj koji je mentalno najstabilniji od svih (u smislu da stvarno igra poen za poen i da prethodni poen ili odluka sudije ne utice na njegovu igru u sledecem poenu) tako da i tu gubi uvodjenjem robota jer vise ne moze doci u situaciju da se protivnik iznervira zbog odluke sudije a da ga on dovrsi odmah nakon toga i prelomi set/mec.

 

 

Edited by Darth Steva
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, wwww said:

mislim da se Rafa danas bunio jer je par Timovih loptica zakacilo liniju tek za koji milimetar, pa je "robot" (kao mi je to glup naziv za HE) ispravno udarce proglasio za ispravne, a linijski sudija (ako je sklon Rafi kao igracu) bi ih proglasio za aute. Zato bi on da i dalje ljudski faktor odlucuje da li je nesto aut ili ne. Plus, ako bi se ujednacilo stopovanje vremena pred servis (ako bi to nekako "robot" iliti program merio) onda bi on dobio mnogo vise opomena za prekoracenje vremena. Ovako mu glavne sudije jos uvek mnooogo gledaju kroz prste.

:classic_biggrin:

 

Vjerojatno si u pravu  :classic_tongue: mada to ne mijenja suštinu.

 

Jel' spominjao išta za hawk-eye na zemlji (šljaci)?

 

 

 

:wicked:

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Darth Steva said:

 

Bio sam primoran da gledam prvi set i ono sto je greota je to sto je Nadal patuljak.

TB raspad dostojan 2-3 Lajovica

 

20 minutes ago, Darth Steva said:

 

Plus ako dodamo da je Nadal taj koji je mentalno najstabilniji od svih (u smislu da stvarno igra poen za poen i da prethodni poen ili odluka sudije ne utice na njegovu igru u sledecem poenu) tako da i tu gubi uvodjenjem robota jer vise ne moze doci u situaciju da se protivnik iznervira zbog odluke sudije a da ga on dovrsi odmah nakon toga i prelomi set/mec.

 

 

 

Bitno je da si dosledan :classic_sleep:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad nešto guglam i izađe mi naslov

 

Quote

ŽIVOT POSLIJE TRIDESETE

Federer: Slušam tijelo, a ono mi kaže da nisam star

Objavljeno: 12. kolovoz 2011. 20:11

 

Kako smiješno zvuči danas.

 

Evo i do tog vremena osvajača GS-a nakon 30. godine. Rosewall je ekstrem (možda bi neko objašnjenje za njega ili zgodnu crticu mogao dati @Milutinov Tata), ostali uglavnom sa 30 ili 31 godinom.

 

Quote

30+ Grand Slam pobjednici

Rod Laver: 4 naslova

- Australac je 1969., kad je imao 31 godinu, kompletirao drugi Grand Slam i do danas ostao posljednji tenisač koji je osvojio sva četiri najveća turnira u istoj godini

Ken Rosewall: 4 naslova

- igrao je do poznih godina i najstariji je pojedinačni Grand Slam pobjednik u Open eri; kad je osvojio Australian Open 1972. imao je već 37 godina

Andre Agassi: 2 naslova

- osim dva naslova na Australian Openu (2001. i 2003.), Agassi je igrao i dva finala, na US Openu 2002. i 2005.

Jimmy Connors: 2 naslova

- upečatljiviji od dva naslova što ih je osvojio nakon 30. rođendana, bio je put do polufinala US Opena 1991.; Jimbo je na tom turniru proslavio 39. rođendan

Pete Sampras: 1 naslov

- trijumf na US Openu 2002., pobjeda u finalu protiv Agassija, bio je posljednji meč u karijeri tadašnjeg Grand Slam rekordera; imao je 31 godinu

Od višestrukih Grand Slam pobjednika po jedan naslov nakon 30. rođendana još su osvojili Arthur Ashe (Wimbledon 1975.) i John Newcombe (Australian Open 1975.), a Andresu Gimenu (Roland Garros 1972.), Andresu Gomezu (Roland Garros 1990.) i Petru Kordi (Australian Open 1998.) to je bio i jedini Grand Slam trofej u karijeri.

 

Link to comment
Share on other sites

Boze, kako Viskovic i Govedarica lupetaju u poslednjem podkastu :ajme:

 

Opet su protiv "robota", a argument im je da greske koje prave linijske sudije daju smek tenisu, kao i citava drama kad igraci pocnu da se svadjaju s sudijama. A i nervira ih sto bi se ovim HE live ubrzao tenis i ne bi bilo praznog hoda :twak:

 

Da ne pricam o lupetanjima oko anti corona mera, posto Viskovicu smeta sto nema vise ljudi na terenu (linijskih sudija)  i vise kontakata medju ljudima :ajme: i to u UK koja je rekorder po broju umrlih u Evropi! (j... te andrak, ljudi umiru jer ima previse kontakata medju ljudima, a on bi da mu tenis ima smek pa da poredja sto vise ljudi na teren :twak: )

 

A onda su opleli po Australiji jer su imali prestrog lokdown i sad "tvrde pazar" jer se radi o nekim lokalnim politickim igricama! :twak:

Mamlazi jedni, trebalo bi neko da ih odvede do covid bolnica, pa da vidim da li bi pricali istu pricu. :furious: 

(Viskovic: "ne negiram postojanje corone" (nije nego!), "ali cemu to prenaduvavanje, cemu sirenje panike, sta, da bih se usr'o i da bih platio vakcinu?" :twak: Verovatno se i on plasi da ce ga Bil cipovati, sta li :ajme:

Govedarica: "pa dobro, vakcina je civilizacijska tekovina, to uopste nije pod znakom pitanja, od penicilina pa na dalje, uopste je izlisno pricati o tome, ali treba normalno ziveti"

 

BRE!!! Kad sportski komentatori imaju MISLJENJE o pandemiji, virologiji i ostalom!

 

Jos jedan biser: oni bi da menjaju podloge na WTF, eto tako bi im se vise svidelo! Pa jedne godine beton, druge sljaka, trece trava u Australiji!

Ne dao bog da njima neko nesto da vlast da donose ovakve odluke! On bi posle sezone betona da igraci u roku od par dana prelaze na sljaku ili travu (i jos lete za Australiju :ajme: ). Mislim, i ja bih malo da skoknem do Meseca, cisto da bacim pogled i vidim da li su Ameri zaboli onu zastavu ili su sve iscenirali u nekim pustinjama Nevade ili gde vec, ali nece da moze!

 

 

 

Edited by wwww
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko si ovih :twak:stavila evo me glava zaboli :smiley5: ali sve si u pravu:thumbsup: i neka si ga napisala:writing: pogotovu deo o linijskim sudijama! Zbog smeka i tradicije zaustaviti napredak civilizacije? A sto on onda koristi internet za prikupljanje podataka i emitovanje podkasta? Sto se ne drzi tradicijie, pa lepo otvori enciklopedije i stare casopise, lizne prst pa krene u pretragu :chemistry: sto je otvorio kanal na you tube? Sto ne uzme radio stanicu pa emituje podkast putem radio talasa (lupam ja:05:

Sto se mera i pandemije tice meni nije jasno kako vise ovi zdravstveni radnici ne polude i ne naprave strajk od samo sat vremena, pa bi se mnogi pametnjakovici uozbiljili. Samo jedan dan da obuku Viska u zastitnu opremu koju oni nose svakodnevno i puste ga da seta po kovid bolnici sigurno vise ne bi lupetao gluposti ili barem ne javno.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ide mi na zivce kuknjava sto se WTF igra na betonu u dvorani. Pa majku mu, ako si GOAT onda bi trebalo da mozes da osvojis sve turnire na bilo kojoj podlozi, a ne da insistiras da ti se postavi sljaka da bi ti osvojio taj turnir!

 

Ja bas mislim da bi WTF i trebalo da ostane na betonu i u dvorani. A razlog je vrlo jednostavan: 4 najvaznija turnira (GS-ovi) se igaju na otvorenom na podlogama koje su zastupljene u celokupnom tenisu (spori i brzi beton, sljaka i trava), WTF "reprezentuje" turnire u dvorani koji su "5. podloga" tj. gde se uslovi za igru razlikuju od svih ostalih. Na taj nacin su svi "teniski uslovi" zastupljeni medju najznacajnijim turnirima, pa ako si vest (kao Novak i Fed) i kandidat za GOATa onda ces svih 5 "podloga" da savladas i osvojis titule. Molim fino.

3 minutes ago, Milica said:

Koliko si ovih :twak:stavila evo me glava zaboli :smiley5: ali sve si u pravu:thumbsup: i neka si ga napisala:writing: pogotovu deo o linijskim sudijama! 

i mene zabolela glava od njih, pa otuda :twak:

:classic_biggrin:

 

jedino sto ovo moje pisanije nece doci do njih, a i kad bi doslo - bas bi ih zabolelo...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ok ideja da se WTF seta po gradovima, a ne da 10+ godina bude u jednom gradu, medjutim ideja da se menja podloga je nemoguca, jer oni mesecima igraju na HCu i nema sanse da sad za 5 dana promene podlogu, da tenis bude na visokom nivou, a da ne pricam o povecanoj mogucnosti povrede.

 

Medjutim, sto se tice AOa tu su donekle u pravu, tu postoji i politicka igra, nije samo u pitanju zdravlje i briga za stanovnistvo.

 

 

Edited by Boxy
slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milica said:

Jesi li ti  jutros nesto ljuto doruckovala  :smiley12:

 

iznervirase me na prazan stomak :classic_biggrin:

ja reko' da opusteno pocnem dan, kad tamo a ono medjutim...

 

Just now, Boxy said:

Medjutim, sto se tice AOa tu su donekle u pravu, tu postoji i politicka igra, nije samo u pitanje zdravlje i briga za stanovnistvo.

pa sad, ljudi su se zrtvovali 4 meseca i bili u lockdownu i ne bi sad da to sve bace niz vodu, jer ce im stranci uneti virus. ne mogu da ih krivim zbog toga.

 

elem, USO je pokazao da se moze organizovati uspesno GS i jos jedan turnir i u doba pandemije (i to u epidemijom najgore pogodjenom gradu na svetu), a bez da se dovede u opasnost iko od domacina. igraci su imali cipove za pracenje kontakata, nosili su maske, testirani su regularno, nisu izlazili nigde niti se mesali s lokalcima i sve na kraju dobro proslo (ako izuzmemo dramu oko Pera i osmorke). doduse, AO hoce da ima gledaoce na tribinama.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

pa sad, ljudi su se zrtvovali 4 meseca i bili u lockdownu i ne bi sad da to sve bace niz vodu, jer ce im stranci uneti virus. ne mogu da ih krivim zbog toga.

 

elem, USO je pokazao da se moze organizovati uspesno GS i jos jedan turnir i u doba pandemije (i to u epidemijom najgore pogodjenom gradu na svetu), a bez da se dovede u opasnost iko od domacina. igraci su imali cipove za pracenje kontakata, nosili su maske, testirani su regularno, nisu izlazili nigde niti se mesali s lokalcima i sve na kraju dobro proslo (ako izuzmemo dramu oko Pera i osmorke). doduse, AO hoce da ima gledaoce na tribinama.

 

 

Nije samo to, znam da sam negde citala da su zaista u pitanju i neke lokalne politicke borbe, ali sad nema sanse da nadjem taj clanak.

Posebno sto oni toliko zatezu oko pocetka AOa, a u drugoj drzavi se igra utakmica sa 50k gledalaca na tribinama...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...