Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

1 minute ago, Boxy said:

 

Nije samo to, znam da sam negde citala da su zaista u pitanju i neke lokalne politicke borbe, ali sad nema sanse da nadjem taj clanak.

Posebno sto oni toliko zatezu oko pocetka AOa, a u drugoj drzavi se igra utakmica sa 50k gledalaca na tribinama...

ma uvek su u pitanju politicke igrice

Spoiler

kod nas juce imali sastanak savezna i pokrajinske vlade da se odluci sta i kako dalje, pa da vidis koji su tu veleobrti kod pojedinih partija koje su na nivou drzave u opoziciji pa stoga pljuju vladu i njene mere, a na nivou pokrajine su u vlasti pa onda treba da hvale te iste mere... a virus isti svukuda...

 

za tu utakmicu: mogu uvek da se vade da su iskorenili virus, a nikog ne pustaju u zemlju, te mogu da dozvole narodu da se ponovo ponasa kao pre pandemije.

Spoiler

interesantno da u njihovom slucaju niko ne drami da bi zbog ostatka sveta koji pati morali da nose maske i distanciraju se

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ako je virus unutar Australije dovoljno obuzdan da mogu da se igraju utakmice, to sigurno neće biti međunarodna takmičenja, a dovesti hiljade ljudi iz svih krajeva sveta jeste problematično kad već imaš trenutno tu sreću da si nedođija koja može relativno efikasno da iskontroliše ulaske.

 

Što se tiče završnog turnira, ako bi mu menjali podlogu onda bi red bio da mu promene i mesto u kalendaru, pa da se igra u onom delu godine kad se igraju turniri na toj podlozi, i da se uzimaju rezultati iz prethodne 52 nedelje nevezano za kalendarsku godinu. Mislim da niko nema nameru da se petlja s tom logistikom i da sve tumba, pogotovo što stvarno ima smisla da svaka podloga pa i dvoranska ima bar po jedan veliki turnir u sezoni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

na kraju sezone, kad su svi mrtvi umorni, mozda i polupovredjeni, nema prvise smisla da se igra u 3 dobijena seta.

 

sad u Londonu su npr. mecevi dublova poprilicno trajali, posle cega je sledio mec singla. da je bilo publike onda bi trebalo vremena da publika dnevne sesije napusti dvoranu, pa onda da ona za vecernju udje unutra. dakle, logisticki bi takodje bilo komplikovanije organizovati takav turnir.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Što se tiče Rafe, ne bih mu ja otpisala još poneki USO ako se potrefi žreb, evo da se rešio da dođe ove godine u Njujork mogao ga je osvojiti peške, sa svim što se izdešavalo.

Ne bi ga otpisala ni na Wibledonu (bez obzira na rezultate od zadnjeg finala ),  ni na ATP Finals:classic_biggrin:

 

Iako je u domenu šbkb, ali ovo -mogao je peške osvojiti USO da je rešio da dodje deluje presamouvereno u Nadalovu formu na betonu ove godine (istiina samo dva turira  pre zamrzavanja tura) a poslednjih godina i mač up koji se razvio sa Timom

 

U Australiji je izgubio od Dominika u 4 seta. Na na prethodnom USO na kome su igrali,i 2018 pobedio je Dominika U QF u epiku od gotovo 5 sati i u TB 5 seta, ali je sledeći meč predao zbog umora najverovatnije ( možda je zadobio i povredu u tom meču).

Pitanje je da li bi bio favorit u F USO 2020 da je do njega došlo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja ne moram ni da gledam, znam medjusobni h2h i pametnome dosta:ss: Mnogi ga ne pominju vise, kao sto se i o broju nedelja na prvom mestu sve manje prica :classic_rolleyes: a kad Novak osvoji 21.GS prestace da isticu i broj slemova. Tada ce najvazniji GOAT kriterijum biti umetnicki dojam i dugovecnost :smiley2: 

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...