Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

4 hours ago, Eddard said:

I'll just leave it here... 9f977c030ac5ff1399796d1996f4a868.jpg

 

To sto si okacio, iz potpuno nepoznatog razloga jer to svi znamo, je sa svojim kolegom otkrila Shi Zhengli ........... ona je rekla i ovo, pre neki dan ......
 

Quote

 

Shi Zhengli — a virologist who is often called China’s “bat woman” by her colleagues because of her virus-hunting expeditions in bat caves over the past 16 years—walked out of the conference she was attending in Shanghai and hopped on the next train back to Wuhan.

 

The mysterious patient samples arrived at Wuhan Institute of Virology at 7 P.M. on December 30, 2019. Moments later, Shi Zhengli’s cell phone rang. It was her boss, the institute’s director. The Wuhan Center for Disease Control and Prevention had detected a novel coronavirus in two hospital patients with atypical pneumonia, and it wanted Shi’s renowned laboratory to investigate.

 

Drop whatever you are doing, go to Wuhan and deal with it now,” she recalls the director saying.

 

I wondered if [the municipal health authority] got it wrong,” she says. “I had never expected this kind of thing to happen in Wuhan, in central China.” Her studies had shown that the southern, subtropical areas of Guangdong, Guangxi and Yunnan have the greatest risk of coronaviruses jumping to humans from animals—particularly bats, a known reservoir for many viruses. If coronaviruses were the culprit, she remembers thinking, “could they have come from our lab?”

 

 

 

 

Znaci zena koja je clan kineske akademije nauka, zena koja je otkrila kako je SARS nastao, VEROVATNO AUTORITET BROJ 1 U SVETU ZA TE STVARI ........... tako glupa kakva jeste :s_d: ...... prvo se zapitala ovo nije iz prirode, ovo je iz laboratorije, nesto su zajebali :roflmao: kakvi kurac slepi misevi u Wuhanu !

 

IZVOR: https://www.scientificamerican.com/article/how-chinas-bat-woman-hunted-down-viruses-from-sars-to-the-new-coronavirus1/

 

Da ti bude malo jasnije ...... ta vrsta slepih miseva sa kojih virus prelazi na coveka ne mogu da prezive u centralnoj Kini ni preko noci!!! Iz jednostavnih - klimatskih razloga.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Bez dernjave sa terase, fontova, zacrvenjivanja:

 

Sajt nature medicine  dot com ima članak u kome se kaže: "Our analysis clearly show that SARS-CoV-2 is not a laboratory construct or a purposefully manipulated virus."

 

Autori su svi sa univerziteta i instituta. Može da se čita pola sata.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

Bez dernjave sa terase, fontova, zacrvenjivanja:

 

Sajt nature medicine  dot com ima članak u kome se kaže: "Our analysis clearly show that SARS-CoV-2 is not a laboratory construct or a purposefully manipulated virus."

 

Autori su svi sa univerziteta i instituta. Može da se čita pola sata.

 

Ne obracaj paznju. Dovlacim smece sa neta. Nisi valjda kliknuo na link :roflmao:...... sad ti kompjuter ima koronu!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno da nisam kliknuo na link, nisam link ni stavio. Ima dovoljno da se izgoogla baš taj članak ako nekoga zanima. A ne ucrveniti ravnozemljaške teorije iz inata i radi trolovanja.

Edited by Yoyogi
spelling
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne obracaj paznju. Dovlacim smece sa neta. Nisi valjda kliknuo na link :roflmao:...... sad ti kompjuter ima koronu!

 

Njemu priznajes, a meni si uvalio viruscinu prosli put.

@JoJo nemoj da te prevari, to je corona2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Njemu priznajes, a meni si uvalio viruscinu prosli put.

@JoJo nemoj da te prevari, to je corona2

 

Pusti ga, vidis da je usao u alternativnu medicinu, naturemedicine.com ..... gugla besomucno, dovlaci smece sa neta ....... katastrofa ...

 

ja mu dajem izvor zena vrh, bog za kinesku slepi-mis fast-food kujnu, kineski akademik ........ on daje neke sumnjive sajtove za magnetne narukvice i tinkture protiv raka ..... ne zna gde udara

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Razlika je u tome sto se od cele Kine epidemija razvila u vrlo "egzoticnom" gradu poznatom po malo cemu - osim po najvecoj kineskoj virusnoj laboratoriji koja je nastala posle SARSa i sto su Kinezi upozoravani od eminentnih americkih strucnjaka bukvalno - da ce im virus pobeci.

 

Da li je to dovoljno za teoriju zavere - jeste ... i vise nego dovoljno.

 

Da li neko tvrdi da je zaraza tako i tamo nastala - ne tvrdi niko, jer bi to bilo neozbiljno.

 

Da li neko sasvim logicno moze da ostavi prostor za sumnju da je taj scenario u zemlji u kojoj ljudski zivot (1 ili 1000 ili 1000000 nebitno) vredi bukvalno nula - moguc? Naravno da moze.

 

Takva mashina za laganje kao sto je komunjarska partija Kine nije vidjena jos od Hitlera i Staljina, pa sa istorijom "pravljenja beba" i ostalim nepodopshtinama ....... nije valjda da bi trebalo da se stidim sto dozvoljavam da je sve moguce. :s_d: Uprkos njihovog "briljantnog rekorda demokratske nevinosti i transparentnosti".

 

Evo bas juce citam kako je kineska "sis-mis zena" iznenadjena otkud korona tamo gde slepih miseva - predmeta njenih istrazivanja - takoreci nema. Wuhan bi joj, kaze zena strucnjak - poslednji pao na pamet.

 

Pa ja stvarno ne znam ...... ja nisam specijalista zoolog za zoonoze. Jesi li ti strucan? Cime se bavis?

 

Kako su im Americki strucnjaci savetovali da ce im virus pobeci? Otkud su znali da se igraju virusom a ne lazu ih? Kad smo vec kod Lazi i teorija zavera. Zasto ne mislis da su obavestajci namerno pustili virus u Vuhan-u?  

Mislim svasta se moze procitati od tebe. 

Ponekad napises stvarno nesto korisno, ali vecinom lupas ko Maxim po diviziji. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pusti ga, vidis da je usao u alternativnu medicinu, naturemedicine.com ..... gugla besomucno, dovlaci smece sa neta ....... katastrofa ...

 

ja mu dajem izvor zena vrh, bog za kinesku slepi-mis fast-food kujnu, kineski akademik ........ on daje neke sumnjive sajtove za magnetne narukvice i tinkture protiv raka ..... ne zna gde udara

 

Ko  zna koje si ti sajtove gledao pa ti daju koješta na osnovu tvojih prethodnih googlanja.. Nikad čuo za to što pričaš.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

To sto si okacio, iz potpuno nepoznatog razloga jer to svi znamo, je sa svojim kolegom otkrila Shi Zhengli ........... ona je rekla i ovo, pre neki dan ......
 

 

 

 

Znaci zena koja je clan kineske akademije nauka, zena koja je otkrila kako je SARS nastao, VEROVATNO AUTORITET BROJ 1 U SVETU ZA TE STVARI ........... tako glupa kakva jeste :s_d: ...... prvo se zapitala ovo nije iz prirode, ovo je iz laboratorije, nesto su zajebali :roflmao: kakvi kurac slepi misevi u Wuhanu !

 

IZVOR: https://www.scientificamerican.com/article/how-chinas-bat-woman-hunted-down-viruses-from-sars-to-the-new-coronavirus1/

 

Da ti bude malo jasnije ...... ta vrsta slepih miseva sa kojih virus prelazi na coveka ne mogu da prezive u centralnoj Kini ni preko noci!!! Iz jednostavnih - klimatskih razloga.

 

 

Ti bese neki medecinar ili venterinar? Pa ti bi morao znati da imas koliko hoces prirodnih viruse pa raznim labaratorijama sirom sveta. Dakle ovo sto si napisao je klasican trol spin, zena nigde ne kaze da je to vestacki virus ali ti eto izvodis takav zakljucak 😄

 

Nego misljenje struke (verovatno jedan od vodecih americkih epidemiologa i lik koje je se bavio sovjetskim bioloskim programom je za tebe dovoljan autoritet:

https://youtu.be/E3URhJx0NSw?t=1190

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MeanMachine said:

 

Gde je ona tacno rekla da je virus vestacki?

 

A gde sam ja tacno rekao da je virus vestacki? :roflmao:


Ja upravo pricam o biokontaminaciji. Incidentu. Sranju. Chernobilu. Kapish???? To isto sto ti pricas. To isto sto je i ona odmah pomislila.

Ne znam koliko puta treba da objasnim jedno te isto? S kim se vi svadjate ybt?

 

Kako ne shvatas? Ta laboratorija se bavi izolovanjem virusa. I ovaj su izolovali. Onda je neko zaboravio da zatvori teglu :s_d:

 

Na sve to dodaj da ja niti tvrdim, niti dokazujem da to jeste tako, vec samo ukazujem da moroni koji to vide kao "teoriju zavere" uopste ne znaju o cemu pricaju, nemaju pojma, nego samo zalezu za bracku Kinu, jer su malo hendikepirani.

 

To je vrlo, vrlo moguc scenario i zamisli ..... ovo im ne bi bio prvi put ...... citaj malo.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

A gde sam ja tacno rekao da je virus vestacki? :roflmao:


Ja upravo pricam o biokontaminaciji. Incidentu. Sranju. Chernobilu. Kapish???? To isto sto ti pricas. To isto sto je i ona odmah pomislila.

Ne znam koliko puta treba da objasnim jedno te isto? S kim se vi svadjate ybt?

 

Na sve to dodaj da ja niti tvrdim, niti dokazujem da to jeste tako, vec samo ukazujem da moroni koji to vide kao "teoriju zavere" uopste ne znaju o cemu pricaju, nemaju pojma, nego samo zalezu za bracku Kinu, jer su malo hendikepirani.

 

To je vrlo, vrlo moguc scenario i zamisli ..... ovo im ne bi bio prvi put ...... citaj malo.

 

Okej ovo je zvucalo:

ovo nije iz prirode, ovo je iz laboratorije, nesto su zajebali 

 

Kao da hoces reci da su ga napravili u labaratoriji, jer ako nije iz prirode sta drugo da pomislimo? 

 

Inace nisu sismisevi Osterholm je pomenuo onu setajucu sisarku da se na tu zivotinjicu sumlja da je izvor zaraze jer slican korona virus postoji kod tih zivotinjaca.

 

Sto se tice zajeba u labaratoriji, naravno da je moguc ali opet Osterholm smatra to malo verovatnim. Inace ocekivati da Kinezi ne istrazuju lokalne viruse u labaratoriji koji mogu da pokrenu pandemiju je suludo. Naravno da ce ih istrazivati i pored potencijalnog zajeba. 

 

Ja mislim da je neko smazao tu zivotinjcu ili da je virus presao sa neke farme tih zivotinjaca na coveka to je mnogo realnije od labaratorijskog zajeba. I da Tramp a bogme i drugi svetski lideri moraju ozbiljno da popricaju sa Xijem u vezi takvih genijalaca. Posle SARS-a su zatvorili te pijace i farme ali na kratko. Navodno deo bogatih i uticajnih se bas lozi da jede meso koje preporucuje narodna medecina?!? XXI vek u nekim stvarima su XXII vek ali bi da praktikuju nesto iz prvog milenijuma.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

 

Okej ovo je zvucalo:

ovo nije iz prirode, ovo je iz laboratorije, nesto su zajebali 

 

 

Tako je, nije iz prirode te provincije, vec iz prirode mnogo, mnogo juznije provincije (cuvano u laboratoriji) ....... znaci ona je shvatila odmah da to nije sa lokalne pijace, vec da je iz laboratorije u kojoj su razne vrste virusa iz slepih miseva izolovali.

 

Pijaca se samo nametnula kao idealan alibi.

 

Jer, shvatices, nisu slepi misevi na toj pijaci doterani 2000 kilometara iz potpuno drugog dela Kine, bar slepih miseva ima svuda, ne bi se isplatilo, vec su lokalni slepi misevi, koji opet po njoj nisu rezervoari virusa koji se prenose na coveka.

 

Te dve provincije imaju razliku u klimi najverovatnije kao ... recimo Svedska i Spanija.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Tako je, nije iz prirode te provincije, vec iz prirode mnogo, mnogo juznije provincije (cuvano u laboratoriji) ....... znaci ona je shvatila odmah da to nije sa lokalne pijace, vec da je iz laboratorije.

 

Jer, shvatices, nisu slepi misevi na toj pijaci doterani 2000 kilometara iz potpuno drugog dela Kine, bar slepih miseva ima svuda, ne bi se isplatilo, vec su lokalni slepi misevi, koji opet po njoj nisu rezervoari virusa koji se prenose na coveka.

 

Te dve provincije imaju razliku u klimi najverovatnije kao ... recimo Svedska i Spanija.

 

 

Da njena logika je sasvim okej, ako je od sismisa to moze samo iz labaratorije koja je bas u Vuhanu, cak su se i neki iz iste klekli da nisu oni posto nisu obicni Kinezi veverice.

 

Ali izgleda da nije sismis vec ova zivotinjica:

 

Zderu ih sirom Azije 😞

 

Kakogod sad je momenat da svet podrzi Kinezi a i ostali Azijati koji hoce da se prekine praksa jedenja egzoticnih zivotinja. Imas ozbiljne pokrete u Kini npr protiv ljubitelja pseceg mesa koji kupuju kucove na pijacama da ne bi kucovi zivi zavrsili u kazanu (idioti ih zive ubace u kljucalu vodu zbog neke nebuloze iz narodne medecine) kad krene taj neki festival jedenje keretine!?!

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, to je njima sad zgodno da se ljudi bave egzoticnim zivotinjama i glupiranjem, posto su mogli reci i od pasa i macaka koji imaju takodje poznate korona virus infekcije.

 

Napravili su stetu od 100 triliona dolara, pobili malo naroda i idemo dalje. Nece oni nikad stati, njih treba zaustaviti.

 

Izolacija.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

Ma dobro, to je njima sad zgodno da se ljudi bave egzoticnim zivotinjama i glupiranjem, posto su mogli reci i od pasa i macaka koji imaju takodje poznate korona virus infekcije.

 

Napravili su stetu od 100 triliona dolara, pobili malo naroda i idemo dalje. Nece oni nikad stati, njih treba zaustaviti.

 

Izolacija.

 

 

 

Osterholm je ipak znatno kompentetniji od tebe a i od te Kineskinje koja hvata sismiseve. 

 

Sto se tice izolacije prosao voz, to je trebalo uraditi kad je SSSR propao tad vise nije bilo potrebe za ovakvom Kinom dakle tad lepo usloviti dalji ekonomski rast ali jbg neki su vec krenuli da prave lepe pare na kontu kineskih robova i sad je kasno.

 

Tramp je pokusao, ujebao se sa ekonomijom sto zbog kovida ali bogme i zbog naduvane berze eno Amigo kuka jer je pukla a dok je rasla bilo mu toplo oko srca (sve deblji i deblji novcanik).

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Tako je, nije iz prirode te provincije, vec iz prirode mnogo, mnogo juznije provincije (cuvano u laboratoriji) ....... znaci ona je shvatila odmah da to nije sa lokalne pijace, vec da je iz laboratorije u kojoj su razne vrste virusa iz slepih miseva izolovali.

 

Pijaca se samo nametnula kao idealan alibi.

 

Jer, shvatices, nisu slepi misevi na toj pijaci doterani 2000 kilometara iz potpuno drugog dela Kine, bar slepih miseva ima svuda, ne bi se isplatilo, vec su lokalni slepi misevi, koji opet po njoj nisu rezervoari virusa koji se prenose na coveka.

 

Te dve provincije imaju razliku u klimi najverovatnije kao ... recimo Svedska i Spanija.

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/koronavirus-nisu-stvorili-ni-trump-ni-kinezi-stvorila-ga-je-pohlepa-evo-kako-su-ljudi-zapravo-uzgojili-opaki-virus-koji-je-blokirao-svijet-1010620 Evo kako su stigli slepi misevi 2000km do Vuhana

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, u vezi tih "teorija zavere" što ih neki izokola i stidljivo insinuiraju. Dobro, bar su to naučili, da je na (manje više) pristojnim mestima sramota pričati takve stvari. OK, čak i da ima nesto u tim buncanjima, zar ne mislite da bi taj ko je smislio virus bio jedan od najvećih humanista ikada? Zar nije očigledno da su tzv ljudi srljali direktno ka trećem svetskom ratu, posle čega bi svet bio vraćen u kameno doba. Mislim, ja nisam fan ogromne većine ljudi, i zabole me za njih, ali sam jos manje fan vraćanja u kameno doba, jer volim budućnost. Doduše, čak i da se to desilo, bar bi bila tišina, to sto jeste jeste.

 

U poslednje vreme, da ne ublazavamo, podivljali su. Potpuno su pobenavili od besa što ne znaju sta će sa sobom, jer su im guzice pune, pa se raširile, a što više u njih trpaju, one su sve šire, pa nikako da ih zapuše. I onda su pobenavili. Počeli su da izvlače iz kloaka istorije neke zaumne ideologije za koje se mislilo da su odavno bačene u đubre. Mnogo su se raskokodakali, i to o potpuno beznačajnim stvarima, razluđeni od straha i besa.

 

Sad više ne kokodaču kako vidim. Ne nosaju tamo i ovamo razne šarene krpe, trule koske, parole sa natpisima koje su smislili sumanuti, prsluke raznih boja i ostale budalaštine da mlataraju njima. Malo im se smirila svest izgleda. A zašto su se smirili? Pa vuna kićo! Svi junaci nikom ponikoše, i u štrokav nedezinfikovan patos pogledaše. To tako i treba.

 

I šta je to što je smirilo junačine i velike borce za The Pravdu? Pa to što ovaj virus nije dovoljno smrtonosan da bi se koristio kao biološko oružje, ali je dovoljno nezgodan da ih iz besomučnosti u koju su bili zapali spusti malo blize zemlji. Sve komplet, ne ogranicavam se na pojedine zemlje. Zar ne mislite da kad bi i postojao neko iza stvaranja tog virusa, da bi taj bio genije humanizma?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Kako tebi nista nije jasno o cemu mi pricamo, a? :s_w:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

 

" Kineske vlasti dobro su znale da mokre tržnice ne zadovoljavaju ni zakonski minimum da bi mogle biti otvorene. Rođene sedamdesetih godina prošlog stoljeća, nakon što je u Mao Ce tungovoj Kulturnoj revoluciji umrlo 36 milijuna ljudi, u vremenima kada je trebalo hrane, a nije je bilo ni za lijeka. 

 

...Sve dok se 2003. nije pojavio SARS. Rođen na jednoj mokroj tržnici u Foshanu na jugu Kine, usmrtio je 774 ljudi. No ni nakon toga krvavog pohoda mokre tržnice nisu trajno zabranjene. Niti su uvjeti na njima poboljšani. "

 

Znači, još jedna pošast iza koje stoji komunističko zlo. Zar ne mislite onda da pored suzbijanja virusa, prioritetni plan treba da bude da onih 14,000 borbenih aviona postanu 30,000, a onda kad prođe ovo sa virusom, da se komunističko zlo malo civilizuje, ne samo u Kini, svuda. Da bude naterano da se umalo ljudi, konkretno sto se Kine tice, kao svojevremeno kad je naterano da na trgovima buldožerima (ili beše tenkovima) gazi falsifikate CD-ova, da bude naterano da konacno ukine to zverstvo sa tim pijacama i jedenjem svega i svačega. Ne bi bilo loše.

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

" Kineske vlasti dobro su znale da mokre tržnice ne zadovoljavaju ni zakonski minimum da bi mogle biti otvorene. Rođene sedamdesetih godina prošlog stoljeća, nakon što je u Mao Ce tungovoj Kulturnoj revoluciji umrlo 36 milijuna ljudi, u vremenima kada je trebalo hrane, a nije je bilo ni za lijeka. 

 

...Sve dok se 2003. nije pojavio SARS. Rođen na jednoj mokroj tržnici u Foshanu na jugu Kine, usmrtio je 774 ljudi. No ni nakon toga krvavog pohoda mokre tržnice nisu trajno zabranjene. Niti su uvjeti na njima poboljšani. "

 

Znači, još jedna pošast iza koje stoji komunističko zlo. Zar ne mislite onda da pored suzbijanja virusa, prioritetni plan treba da bude da onih 14,000 borbenih aviona postanu 30,000, a onda kad prođe ovo sa virusom, da se komunističko zlo malo civilizuje, ne samo u Kini, svuda. Da bude naterano da se umalo ljudi, konkretno sto se Kine tice, kao svojevremeno kad je naterano da na trgovima buldožerima (ili beše tenkovima) gazi falsifikate CD-ova, da bude naterano da konacno ukine to zverstvo sa tim pijacama i jedenjem svega i svačega. Ne bi bilo loše.

 

 

Pa cekaj, jel komunisticko zlo ili genije humanizma? 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Znači, još jedna pošast iza koje stoji komunističko zlo. Zar ne mislite onda da pored suzbijanja virusa, prioritetni plan treba da bude da onih 14,000 borbenih aviona postanu 30,000, a onda kad prođe ovo sa virusom, da se komunističko zlo malo civilizuje, ne samo u Kini, svuda. Da bude naterano da se umalo ljudi, konkretno sto se Kine tice, kao svojevremeno kad je naterano da na trgovima buldožerima (ili beše tenkovima) gazi falsifikate CD-ova, da bude naterano da konacno ukine to zverstvo sa tim pijacama i jedenjem svega i svačega. Ne bi bilo loše.

 


Nece ti oni to shvatiti :classic_biggrin:. Vole "cvrstu ruku".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

OK, procitao sam do kraja onaj tekst sa scientificamerican. Oni vidis 24 februara trajno zabranili te pijace i jedenje divljih zivotinja. Sad, kako je u tim delovima Kine odakle je virus originalno to navika koja traje hiljadama godina, kako ce tu zabranu sprovesti koliko je maksimalno moguce, pa dobro, mozda komunisti to najbolje mogu :classic_smile:

 

Znaci trebalo bi da to sa hvatanjem i jedenjem egzoticnih zivotinja da predje na crnu berzu, pa, mozda sad iz ove lekcije nauce, ne samo Kinezi, bilo ko kad se sledeci put pojavi neko sa nekim drugim virusom ovog tipa - bačite ga lavovima, pre nego što se opet proširi ovako na ceo svet. Sam trazio, sam zakuvao, neka sam i pojede. Gledao sam dokumentarac kako se u Keniji obracunavaju sa ovima sto love slonove i nosoroge.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...