Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Amigo said:

Sad sam upravo pricao sa jednim pravim Kinezom. Kaze koliko je ljudi umrlo to niko prakticno ne zna, tijela se spaljuju, uzasna je situacija.

Virus je izgleda dosao iz vojne laboratorije, otrgao se kontroli. Sve je mnogo ozbiljnije nego sto izgleda.

Milioni ljudi su napustili taj grad prije nego sto se desio karantin, ko ce to da pohvata vise.

 

Bold bi moro biti rasiren ako vec imas info. Koje? Cije?
U Wuhanu?
Ako ne znas, malo je piglu pisati kao da je ustanovljeno..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Squabbit said:

Bold bi moro biti rasiren ako vec imas info. Koje? Cije?
U Wuhanu?
Ako ne znas, malo je piglu pisati kao da je ustanovljeno..

 

Tako kaze ovaj Kinez, on prati te opozicione izvore, kao sto ovi  nasi gledaju N1 i citaju Pescanik :default_coffee:

 

I meni je malo to sumnjivo da tako jedna strasna epidemija krene sa pijace, gdje oni cerece te zivotinje stotinama godina.

Na stranu sto je to tesko divljastvo i da se covjeku smuci zivot kada to gledas, ali nesto ne vjerujem u ti pricu.

 

Generalno sva ta trka u naoruzanju i vojnoj premoci ne moze donijeti nista dobro.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Chinese tech giant Huawei can reportedly access the networks it helped build that are being used by mobile phones around the world. It's been using backdoors intended for law enforcement for over a decade, The Wall Street Journal reported Tuesday, citing US officials. The details were disclosed to the UK and Germany at the end of 2019 after the US had noticed access since 2009 across 4G equipment, according to the report.

The backdoors were inserted for law enforcement use into carrier equipment like base stations, antennas and switching gear, the Journal said, with US officials reportedly alleging they were designed to be accessible by Huawei.

"We have evidence that Huawei has the capability secretly to access sensitive and personal information in systems it maintains and sells around the world," Robert O'Brien, national security adviser, reportedly said.

 

https://www.cnet.com/news/us-finds-huawei-has-backdoor-access-to-mobile-networks-globally-report-says/

 

 

Preposteni Huawei. 

Link to comment
Share on other sites

Brt Sprivele...ti si bar advokat...znas sta je "law enforcement", znaš šta je "lawful interception", ima ga i naš Zakon o elektronskim komunikacijama ("Zakonito presretanje"), tamo neki 130 clan, tako negde.

 

I to nema veze sa Huaweiem...SVAKI vendor mora u svojoj opremi da ima takvu opciju kako bi država mogla zakonito da presrece komunikacije (sud, tuzilastvo, istraga, bia, cia..kurac palac).

 

Svaki operator je duzan da drzavi to omoguci, a da bi joj omogucio, mora tehnicki da to bude moguce. Eriskon, Nokia...svi to imaju i moraju da imaju.

 

A da li neko to koristi i izvlači podatke....smešno je govoriti jer svaki telekom operator to vrlo lako kontroliše. Imao sam prilike da vidim Telekomove protokole za takve stvari (Telekom gde je mreža Eriksonova i Nokijina). 

 

Ovaj O Brajan se baš nalupetao.

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

Moze da gvirka koliko mu telekom operator omoguci. Ne kontrolise Huawei tu opremu zaboga. Plus sto svaki telekom operator ima multi vendor opremu, bas iz tih razloga. Od svih stvari koje se mogu Huaweiu spocitati to je bukvalno najvece sranje i glupost. Veruj mi. 

 

A za Pentagon...pa to je ok. Ljudi (US) nece da ima bilo sta sa kineskim vendorom koji je tehnoloski toliko ispred ostalih vendora. Ne mogu da ih ukljuce u svoje najvece telekom operatere jer ti operateri istovremeno rade i za vojsku. Huawei radi u US samo u ruralnim delovima sa mikro operaterima. I to je ok. Američke sankcije Huaweiu su na kraju sjebale podjednako američke dobavljače koliko i kineze. Ako ne i više američke dobavljače. Kome će sada da prodaju sve to?

 

A ostale države, UK, Nemačka, Francuska, Španija su idioti što pristaju da ih Huawei špijunira?

 

Pa im je više od 50% mreže Huawei?

 

Neće biti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

In a bizarre coincidence, a 1981 fictional novel The Eyes of Darkness by Dean Koontz predicts a Coronavirus like outbreak and its origin. The book talks about how the virus called Wuhan-400, was developed in military labs around the Chinese city of Wuhan from where it got its name. The top secret information of the Biological weapons Program is later acquired by US intelligence from a Chinese defector. The American military is ultimately successful in creating a vaccine which the Chinese could not.

Wuhan-400-1981-Novel-predicts-Coronaviru

 

https://www.zerohedge.com/

Link to comment
Share on other sites

Ovo me podestilo na izbijanje kuge u 14 veku. U roku od nekoliko godina - zbrisala je pola populacije Evrope! 

A oni najavljuju vakcinu za,, mozda 18 meseci!!! To je dovoljno vremena da se epidemija rasiri na citavu planet i "zbrise" stotine miliona !!!

Alarmantno!

Danasnje nauka i tehnologija, kojih se toliko dicimo, a jedan virus , jos uvek, moze da izazove  pravi dar-mar!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Darth Bane said:

Ovo me podestilo na izbijanje kuge u 14 veku. U roku od nekoliko godina - zbrisala je pola populacije Evrope! 

A oni najavljuju vakcinu za,, mozda 18 meseci!!! To je dovoljno vremena da se epidemija rasiri na citavu planet i "zbrise" stotine miliona !!!

Alarmantno!

Danasnje nauka i tehnologija, kojih se toliko dicimo, a jedan virus , jos uvek, moze da izazove  pravi dar-mar!!!

 

Ovo je i meni apsolutno naucno fantasticno.
Nauka i tehnologija na istorijskom maxmumu, a za vakcinu treba 18 meseci. 

Bice da ta nauka i nije toliko za ponos i diku..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Squabbit said:

 

Ovo je i meni apsolutno naucno fantasticno.
Nauka i tehnologija na istorijskom maxmumu, a za vakcinu treba 18 meseci. 

Bice da ta nauka i nije toliko za ponos i diku..

Sva sreca da ovo izgleda i nije bas toliko opasno, ali neka nova i nepoznata pandemija bi u roku od 2 godine ( dok oni ne pronadju vakcinu…)mogla da "zbrise" … pa bar 1/3 covecanstva.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Squabbit said:

Opet moj koment bi bio nauka nam i nije za neku diku ako treba 10 godina i sl..


Pa sad, to je relativan pogled na tematiku. Takođe, to je više stvar strogih regulativa i etičkih pitanja, nego samo naučnog razvoja. I dobro je što je tako. 

 

1 hour ago, Darth Bane said:

Za to vreme - ode mast u propast! Ko prezivi - nece mu trebati , jer je ili razvio prirodni imunitet, ili je virus ponovo mutirao. 


Suviše je to komplikovana tematika da bismo je na ovaj način banalizovali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


Pa sad, to je relativan pogled na tematiku. Takođe, to je više stvar strogih regulativa i etičkih pitanja, nego samo naučnog razvoja. I dobro je što je tako. 

 


Suviše je to komplikovana tematika da bismo je na ovaj način banalizovali.

Agree as well , samo i mi konstantujemo da ako se pojavi nesto zaista zahebano (poput kuge u srednjem veku i ts) napravice  pokolj. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Squabbit said:

Opet moj koment bi bio nauka nam i nije za neku diku ako treba 10 godina i sl..

Sent from my SM-G965U using Tapatalk
 

 

6 hours ago, Squabbit said:

Sta da ti velim, sem agree to disagree. 🙂

Sent from my SM-G965U using Tapatalk
 

 

Jbg, nije to procesor ili klasicna industrija pa da ga lako ubrzas. Na primer, poljoprivrednom se ljudi bave cca 12 hiljada godina, pa uz sav napredak opet moras da cekas ceo ciklus od na primer godinu dana da ti jabuka ponovo sazri. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2020 at 3:13 PM, Amigo said:

Sad sam upravo pricao sa jednim pravim Kinezom. Kaze koliko je ljudi umrlo to niko prakticno ne zna, tijela se spaljuju, uzasna je situacija.

Virus je izgleda dosao iz vojne laboratorije, otrgao se kontroli. Sve je mnogo ozbiljnije nego sto izgleda.

Milioni ljudi su napustili taj grad prije nego sto se desio karantin, ko ce to da pohvata vise.

 

 

Ako je nesto procurelo iz vojne labaratorije to sigurno nije se tek tako desilo, nismo deca tu imas x zastita i kontrola. Jedino sto je moguce je da su sami Kinezi pustili taj virus da testiraju svoj sistem, elem virus je bas idealan za test, najvise kaci Azijate i to izgleda Kineze a nije smrtonosan ko virusi koji bi se koristili u stvarnim sukobima. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

@MeanMachine ja sam kazem ono sto sam cuo od kinekosg opozicionara, danas bas rece da su u Wuhanu napravili neke krematorije koji kada ubace tijelo ono ne sagori u pepeo, nego kompletno ispari :classic_ohmy:

 

Pazi ja uopste ne iskljucujem mogucnost da je to uradila drzava samo sto to ne znaci da je slucajno jer ako drzava stoji iza toga ne moze biti slucajno. Ne bi bio prvi ni poslednji put da se testira nesto na svojim gradjanima, to su radile drzave koje znatno vise postuju pravo i slobode od NRK, plus sto su Azijati u fazon zrtve za drustvo/drzavu/partiju/cara dakle uopste nije nemoguce da je neki false flag.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

@MeanMachine ja sam kazem ono sto sam cuo od kinekosg opozicionara, danas bas rece da su u Wuhanu napravili neke krematorije koji kada ubace tijelo ono ne sagori u pepeo, nego kompletno ispari :classic_ohmy:

Temperature kod kojih telo totalno ispari su zadnji put vidjene u Hirosimi i Nagasakiju - nesto mi je sumnjiva ta informacija.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...