Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

2 hours ago, Constantin said:

Pa lako je sa tupanima...otvoriš fabriku u Mexico i prodaješ kao meksički proizvod, ništa čudno....Već viđeno...svi srećni i zadovoljni ......

 

Totalni rebus za mene je ta tvoja trgovina sa "americkim tupanima". Mislim da se mnogo kreces u krugovima trgovine na crno. Nije bitno sto sam mnogo puta boravio u USofA i Meksiku, niti je bitno sto moram znati dobar deo starog i novog trgovinskog sporazuma te 3 zemlje. Jer mi je to posao. 

 

Mnogo bitnije je da si sve to mogao naci na google da si hteo i da nisi zaslepljen srbskom ljubavi prema nasim najstarijim prijateljima, starijim i od nas samih jer su jeli zlatnim stapicima.

 

Meni je najveca zagonetka odakle ti ideja da Meksikance zabole njihiv gonzales za neku tamo Kinu i da bi zbognekog novog pravoslavno-kineskog svetskog poretka turali prst u oko svom najvaznijem partneru i komsiji.

 

Elementarni kurslus. Ti mozes i danas da kupis kineski auto i da ga uvezes, sklopis, jedino sto ne mozes da ga registrujes jer je nebezbedan, a valjda je i u Evropi tako, to ne znam. Da podsetim da je i Yugo prosao kroz slicnu pricu pre 40 godina.

 

Na kraju, nemoj da mislis da se kineski automobili nece jednog dana prodavati, naravno da hoce. Ako uspeju da kvalitetom kao Japanci i Koreanci zadovolje. Fiat, Alfa Romeo, Renault, Peugeot, Mitsubishi i mnogi drugi su probali ..... i propadali, vise puta.

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Totalni rebus za mene je ta tvoja trgovina sa "americkim tupanima". Mislim da se mnogo kreces u krugovima trgovine na crno. Nije bitno sto sam mnogo puta boravio u USofA i Meksiku, niti je bitno sto moram znati dobar deo starog i novog trgovinskog sporazuma te 3 zemlje. Jer mi je to posao. 

 

Mnogo bitnije je da si sve to mogao naci na google da si hteo i da nisi zaslepljen srbskom ljubavi prema nasim najstarijim prijateljima, starijim i od nas samih jer su jeli zlatnim stapicima.

 

Meni je najveca zagonetka odakle ti ideja da Meksikance zabole njihiv gonzales za neku tamo Kinu i da bi zbognekog novog pravoslavno-kineskog svetskog poretka turali prst u oko svom najvaznijem partneru i komsiji.

 

Elementarni kurslus. Ti mozes i danas da kupis kineski auto i da ga uvezes, sklopis, jedino sto ne mozes da ga registrujes jer je nebezbedan, a valjda je i u Evropi tako, to ne znam. Da podsetim da je i Yugo prosao kroz slicnu pricu pre 40 godina.

 

Na kraju, nemoj da mislis da se kineski automobili nece jednog dana prodavati, naravno da hoce. Ako uspeju da kvalitetom kao Japanci i Koreanci zadovolje. Fiat, Alfa Romeo, Renault, Peugeot, Mitsubishi i mnogi drugi su probali ..... i propadali, vise puta.

 

Sve što te zanima, reći ću ti, ali prvo kad počneš ozbiljno da pišeš. Prvo izbrišeš one bljuvotine tipa "snošaj" "oplodi Trampe", ne priliči ti, i kao drugo, da prestaneš da nagađaš čime se bavim, sa posebnom aluzijom na pijacu i crno tržište. Valjda polemišeš s nekim mojim stavom, utiskom, a ne pripremaš svoj post prema sagovorniku i njegovom obrazovanju. Uostalom svaka aluzija na privatni život je forumskim pravilima zabranjena. AKo te baš zanima daću ti moj profil fb.twitter, linkedin...šta god, ali u suštini koji ću ti ja, i ti meni, to suštinski nije bitno za bilo kakvu raspravu. AKo ti baš nešto znači, na avataru je moja fotografija iz RL....

 

Znači...isključi bezobrazluk, ponašaj se normalno, i sve će funkcionisati kako treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Constantin said:

Prvo izbrišeš one bljuvotine tipa "snošaj" "oplodi Trampe"...

 

Ma zasto su bljuvotine? Bas je adekvatno, mene je bas nasmejao. Smorili ste vise sa tom kinom. Bila kaze civilizacija dok su evropljani pili krv zaklanih zivotinja iz pehara napravljenih od lobanja ubijenih neprijatelja bla bla bla... Pa akcenat je na "bila". Kad je bila? Pre tri hiljade godina. I sta je postigla ta "civilizacija" dok nije pocela kako tako da kopira evropski nacin, sa sve komunizmom? Nista. Da sve te hiljade godina zivi na nacin kamenog doba - manuelna poljoprivreda, i to je to. Isto kao i svi ostali. A sta je postigla evropska civilizacija, osim ociglednog, da se sav normalan i polunormalan svet na nju ugleda (osim nekih) ? Pored ostalog, i to da jezik tih divljih plemena sa severa koja su pila krv iz tih lobanja postane jezik covecanstva, pa i u toj kini. Niko ne kaze da ce evropska civilizacija trajati vecito, naravno da nece, u stvari ako je suditi po ovim komunistima i idiotima koji se po njoj kote na sve strane, verovatno je blizu kraja, onakva kakva je, ali i tada nece propasti, nego ce postati nesto bolje. A sve te kine i bine... nema tu nista. I sta god da rade tamo, osim sto kopiraju nacin evropske civilizacije, kakve to veze uopste ima sa ovim delom sveta? Osim sto dok prave to sto tamo prave drugovi pokusavaju da rovare po ovom delu sveta, koristeci takve kao ovi tu sto su, kojima su malo bili rusi, nego su sad nasli nove kamarade u borbi protiv mrske civilizacije. Nasla rupa zakrpu.

 

Evo, ovo mogu da budu isto ovako i Kinezi:
 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Ma zasto su bljuvotine? Bas je adekvatno, mene je bas nasmejao.

Dodaj ga na fb kao prijatelja pa uveseljavajte jedan drugog...

 

P.S. Vidim da je moderaciji ipak stalo do normalnog nivoa komunikacije pa je izbrisao bljuvotine. :23: za moderaciju....

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Ma zasto su bljuvotine? Bas je adekvatno, mene je bas nasmejao. Smorili ste vise sa tom kinom. Bila kaze civilizacija dok su evropljani pili krv zaklanih zivotinja iz pehara napravljenih od lobanja ubijenih neprijatelja bla bla bla... Pa akcenat je na "bila". Kad je bila? Pre tri hiljade godina. I sta je postigla ta "civilizacija" dok nije pocela kako tako da kopira evropski nacin, sa sve komunizmom? Nista. Da sve te hiljade godina zivi na nacin kamenog doba - manuelna poljoprivreda, i to je to. Isto kao i svi ostali. A sta je postigla evropska civilizacija, osim ociglednog, da se sav normalan i polunormalan svet na nju ugleda (osim nekih) ? Pored ostalog, i to da jezik tih divljih plemena sa severa koja su pila krv iz tih lobanja postane jezik covecanstva, pa i u toj kini. Niko ne kaze da ce evropska civilizacija trajati vecito, naravno da nece, u stvari ako je suditi po ovim komunistima i idiotima koji se po njoj kote na sve strane, verovatno je blizu kraja, onakva kakva je, ali i tada nece propasti, nego ce postati nesto bolje. A sve te kine i bine... nema tu nista. I sta god da rade tamo, osim sto kopiraju nacin evropske civilizacije, kakve to veze uopste ima sa ovim delom sveta? Osim sto dok prave to sto tamo prave drugovi pokusavaju da rovare po ovom delu sveta, koristeci takve kao ovi tu sto su, kojima su malo bili rusi, nego su sad nasli nove kamarade u borbi protiv mrske civilizacije. Nasla rupa zakrpu.

 

Evo, ovo mogu da budu isto ovako i Kinezi:
 

 

Pre 700 godina u hriscanskoj Evropi se svako ko misli drugacije spaljivao na lomaci, Jevreji proterivali, dok se u danasnjoj Spaniji negovala nauka.

Razvoj Evrope pocinje tek od Martina Lutera i njegove kritike dotadasnjih privilegija katolicke Crkve.

Smatrati Muslimane, Kineze, Budiste.... nizim je samo arogancija paganskog Hristantsva, koje je, odavno, izgubilo vezu sa osnovnom idejom reformacije Judaizma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako smo zavrsili sa kineskim zlatnim kasikama/stapicima da se vratimo na ovaj dil koga je Trump.maestralno odradio. Totalni poraz kineske komunisticke partije.

 

Znaci oni su prvo pratili njegove tarife reciprocno 16 milijardi on - 16 miliardi oni. 34 on 34 oni. 200 milijardi on - oni 60. Opet 200 on - oni "prate" sa 60 i na kraju poslednja tura 200 Trump - oni NULA i potpisuju ugovor! 

 

5 kineskih inzenjera uhapseni u Tesla fabrici pokrali 300 hiljada fajlova ceo kod za Tesla autopilota i predali nekoj fabrici kineskih krseva X- peng. Priznali.

 

Ona spijunska drolja Huawei sto je prodavala softver iranskim mulama trune u kanadskom zatvoru, Kina uvela Kanadi sankcije satro dok je ne puste, Posle 2 meseca se predomislili, ukinuli "sankcije", odustali od nje, a nju ispituje CIA svaki dan u kanadskom zatvoru vec 14 meseci? Nece skoro dana videti.

 

Mozak iranskog terorizma skenjan kao u igrici, ostali samo dugmici od njega. Mule budale i cupaju brade, arlaucu ali se ponasaju pristojno.

 

Nezaposlenost vise nema gde da padne, svi rekordi potuceni, americki biznisi, berza vuku ceo svet iz recesije .......  

 

Svet dugo nije bio mirnije i bolje mesto za zivot bez ratova. Hocete da se povucemo iz Iraka, nema problema, prijatno.

 

Ime mu je Donald J Trump! :s_d: Mirotvorac. 

 

Nobel jednog dana, nikada nije kasno, a zna se .....  TRUMP 2020!

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Vise za reklamiranje primitivizma pojedinaca.

Tocno! Nacionalizam bilo koje vrste je primitivan. 

Inace, Kinezi su snazno investirali u Srbiju, i nastavljaju da investiraju. Nadajmo se da ce i Srbija uskoro poceti da lici na Kinu. 

Kazu da ce Kinezi opremiti skole u Srbiji najsavremenijom tehnologijom- ukljucujuci i predavanja hologramskom tehnologijom i uz pomoc virtuelne realnosti! To ce zaista biti veliki skok! 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Denis Jasharevic said:

Ona spijunska drolja Huawei sto je prodavala softver iranskim mulama trune u kanadskom zatvoru, Kina uvela Kanadi sankcije satro dok je ne puste, Posle 2 meseca se predomislili, ukinuli "sankcije", odustali od nje, a nju ispituje CIA svaki dan u kanadskom zatvoru vec 14 meseci? Nece skoro dana videti.

 

Brt, moraš malo više vesti da čitaš...žena sa nanogicom živi u svojoj kući u Vankuveru. Čuj CIA ispituje u zatvoru u kome trune :roflmao:

 

A što se tiče prodaje Iranu...i tu si omanuo...još više...al da ti ne rušim sneška, lepo si sve to upakovao. :kece:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NMX said:

 

Brt, moraš malo više vesti da čitaš...žena sa nanogicom živi u svojoj kući u Vankuveru. Čuj CIA ispituje u zatvoru u kome trune :roflmao:

 

A što se tiče prodaje Iranu...i tu si omanuo...još više...al da ti ne rušim sneška, lepo si sve to upakovao. :kece:

 

A sta, prebacili je u kucni pritvor? Pa slusaj, nije bas da je neka spijunska drolja koja mulja sa iranskim teroristickim mulama u centru paznje mog skromnog zivota.

 

Jesu se Kinezi zalili da su prekrsena sva pravila ponasanja prema uhvacenim spijunima? Jesu. Je li ona isledjivana pre nego su joj rekli da je uhapsena? Jeste. Jesu li je agenti iz druge zemlje (USA) ispitivali na teritoriji Kanade, a kanadska policija im predala sve njene telefone i laptopove ..... jesu.

 

Znaci totalno ponizenje. Jel tako - jeste.

 

Znaci tretirana kao ISIS? Jel tako. Jeste.

 

Znaci terorista. Tako je.

 

Je li Kina uvela totalne sankcije na uvoz kanadskih proizvoda i rekla da ce trajati sve dok se ona ne vrati u Kinu? Jeste. 

 

Jesu li ukinuli totalno "necemo se saginjati" sankcije posle par meseci kao poslednje ...... kukavice :roflmao: JESU.

 

Je li ona u Kini - NIJE.

 

Ima tu 23 kriminalne optuznice, polako brt ..

.. bice ona i u zatvoru ...... americkom ..... posle ekstradicije.  

 

Tako da, osim iz srbsko-kineske nebeske perspektive, ja stvarno ne vidim sta je netacno u mom postu.

 

U srbsko-kineskoj nebulozi ona je kao Ceca ..... srbsko-kineska majka heroj ....... sa nanogicom :s_d:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

A sta, prebacili je u kucni pritvor? Pa slusaj, nije bas da je neka spijunska drolja koja mulja sa iranskim teroristickim mulama u centru paznje mog skromnog zivota.

 

Jesu se Kinezi zalili da su prekrsena sva pravila ponasanja prema uhvacenim spijunima? Jesu. Je li ona isledjivana pre nego su joj rekli da je uhapsena? Jeste. Jesu li je agenti iz druge zemlje (USA) ispitivali na teritoriji Kanade, a kanadska policija im predala sve njene telefone i laptopove ..... jesu.

 

Znaci totalno ponizenje. Jel tako - jeste.

 

Znaci tretirana kao ISIS? Jel tako. Jeste.

 

Znaci terorista. Tako je.

 

Je li Kina uvela totalne sankcije na uvoz kanadskih proizvoda i rekla da ce trajati sve dok se ona ne vrati u Kinu? Jeste. 

 

Jesu li ukinuli totalno "necemo se saginjati" sankcije posle par meseci kao poslednje ...... kukavice :roflmao: JESU.

 

Je li ona u Kini - NIJE.

 

Ima tu 23 kriminalne optuznice, polako brt ..

.. bice ona i u zatvoru ...... americkom ..... posle ekstradicije.  

 

Tako da, osim iz srbsko-kineske nebeske perspektive, ja stvarno ne vidim sta je netacno u mom postu.

 

U srbsko-kineskoj nebulozi ona je kao Ceca ..... srbsko-kineska majka heroj ....... sa nanogicom :s_d:

 

Ok, znaci samo nisi pratio vesti i ispratio do kraja jer si opet pola netacnog napisao. Kakav ISIS, kakve gluposti čoveče...uhapšena po optužnici i poternici suda u NYC...Ima slobodu kretanja gde god hoće u okviru Vankuvera. Nemam potrebu da branim bilo koga, samo si jednostavno u nekom slavodobitničkom postu izneo notorne neistine pa da ti ukažem na to. 

 

A optužnice nisu protiv nje nego protiv komapnije, jedna je samo protiv nje. 

 

Kad te malo više bude zanimalo da pričaš o Huaweiu, Eplu i Samsungu i tužbama u toj industriji, javi se 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NMX said:

 

Kad te malo više bude zanimalo da pričaš o Huaweiu, Eplu i Samsungu i tužbama u toj industriji, javi se 🙂

 

Odakle ti neinteligentna ideja da bih na podforumu Politika hteo da razgovaram o Tehnologiji? Mislim, shvatam da si ponosan jer si skupio neko znanjce iz oblasti, ali bi to ovde bio teski trol.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Odakle ti neinteligentna ideja da bih na podforumu Politika hteo da razgovaram o Tehnologiji? Mislim, shvatam da si ponosan jer si skupio neko znanjce iz oblasti, ali bi to ovde bio teski trol.

 

Ju, ja mislio da smo na podforumu o tehnologiji jer si pričao o softveru prodatom Iranu, špijunskoj kurvi i šta već sve ne...pa si me zbunio malo, silly me.

 

Ovde se ne radi o skupljenom znanju nego o tvom neznanju o oređenom događaju i određenoj osobi koje si prosuo u dva posta za redom. Procenat šuta 10%. Nešto kao kad Šek šutira trojke :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NMX said:

Kakav ISIS, kakve gluposti čoveče...uhapšena po optužnici i poternici suda u NYC...Ima slobodu kretanja gde god hoće u okviru Vankuvera. Nemam potrebu da branim bilo koga, samo si jednostavno u nekom slavodobitničkom postu izneo notorne neistine pa da ti ukažem na to. 

 

A optužnice nisu protiv nje nego protiv komapnije, jedna je samo protiv nje. 

 

🙂

 

Ne umes da citas? Naravno da ona nema nikakve veze sa ISIS .... lepo pise "tretiraju je kao da je ISIS". Okay? To je velika razlika.

 

I sta kazes ..... optuznice nisu protiv nje, nego protiv kompanije.

 

:roflmao: to zvuci vrlo ohrabrujuce, nazalost vlasnik kompanije joj je otac, a ona drugi covek.

 

Tako da kompanija = oni.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne umes da citas? Naravno da ona nema nikakve veze sa ISIS .... lepo pise "tretiraju je kao da je ISIS". Okay? To je velika razlika.

 

I sta kazes ..... optuznice nisu protiv nje, nego protiv kompanije.

 

:roflmao: to zvuci vrlo ohrabrujuce, nazalost vlasnik kompanije joj je otac, a ona drugi covek.

 

Tako da kompanija = oni.

 

Pa da, tretiraju je kao ISIS....glupost na kub...lupio i ostao živ :lol_2:

 

Uzmi pročitaj optužnice, ne blamiraj se čoveče, baš je tužno ovo što pričaš. Ako te mrzi da čitaš, reci, ja ću ti prepričati, nije frka. 

 

Ona nije drugi čovek kompanije...ni treći..ni peti...ali dobro...ako još malo citiraš nekog Donaldovog China hawk možda i sam poveruješ u te gluposti.

 

edit...da..ni ćale nije vlasnik firme...ali da ti ne rušim sneška... :kece:

 

Krenuo si, ničim izazvan, slavodobitnički da pišeš o TraNpu. Sve ok, imam rispekt za rezultate koje je postigao i onda si se ničim izazvan nalupetao u delu oko Huaweia i dotične gospoje.

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NMX said:

 

 

Ona nije drugi čovek kompanije...ni treći..ni peti...ali dobro...ako još malo citiraš nekog Donaldovog China hawk možda i sam poveruješ u te gluposti.

 

edit...da..ni ćale nije vlasnik firme...ali da ti ne rušim sneška... :kece:

 

 

 

Ne rusis ti meni sneska, nego ti je to uzrecica.

 

Pa naravno da u Kini ne postoje vlasnici kompanija. Samo budala moze da pomisli da je onaj Alibaba vlasnik ili da je ovaj popravljac telefona stvorio Huawei .... nego je tako odredjeno u komitetu da se predstavi u svetu.

 

Medjutim ona je zvanicno deputy chairwoman i chief financial officer sto je sasvim dovoljno za Amere, oni su pragmaticni ljudi, boli ih obama za kinesko-kadrovsku kom-partijsku politiku.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne rusis ti meni sneska, nego ti je to uzrecica.

 

Pa naravno da u Kini ne postoje vlasnici kompanija. Samo budala moze da pomisli da je onaj Alibaba vlasnik ili da je ovaj popravljac telefona stvorio Huawei .... nego je tako odredjeno u komitetu da se predstavi u svetu.

 

Medjutim ona je zvanicno deputy chairwoman i chief financial officer sto je sasvim dovoljno za Amere, oni su pragmaticni ljudi, boli ih obama za kinesko-kadrovsku kom-partijsku politiku.

 

b1...jbt, jel realno da se ovoliko blamiraš? Alibaba se kotira na NYSE, valjda toliko znaš koji su uslovi da bi ti firma uopšte izašla na NYSE što se tiče vlasničke strukture..ovo su osnovne čoveče, mislio sam da ipak malo više znaš o ovim stvarima...firma sa najvećim IPO na NYSE i ti kažeš da samo budala može da pomisli da je Alibaba vlasnik  :roflmao:

 

Alibaba više nije vlasnik, naravno, ali se znala struktura sve vreme prilikom IPO...ili misliš da bi IPO od 21b USD prošla tek tako za firmu gde se ni vlasništvo ne zna?

 

b2...telefoni nisu postojali kada je stvorio kompaniju...i nećeš verovati, iako komitet svakako odredi nekim firmama vlasništvo...ovde to nije slučaj.

 

b3...šta je za amere dovoljno, s obzirom da im je corporate governance drugačiji, znam ali je ovde potpuno irelevantno...ona nije taj čovek u firmi kojim je predstavljaš...

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Pa da, tretiraju je kao ISIS....glupost na kub...lupio i ostao živ :lol_2:

 

 

 

Pazi ovako ....

 

Koliko ja znam, a zivim u ovoj zemlji 20 godina.

 

Nijednog gradjanina Kanade, a jos manje stranog drzavljanina Policija nema pravo da ZADRZAVA, PRETRESA, ISLEDJUJE pre nego im se kaze da su UHAPSENI i ZASTO. Cak ni tada nema pravo da ti konfiskuje sve telefone i laptopove, nabavi passworde, pregleda sve sadrzaje i posalje sve uredno spakovano pravo u Washington. :roflmao:

 

Znaci ona nije tretirana kao domaci ili strani gradjanin/drzavljanin, vec kao ...... ti sad probaj da nadjes neki uvrnut izraz ..... ali meni lici na teroristu, odnosno osobu koja se smatra pretnjom za nacionalnu bezbednost.

 

Ne znam koliko ti je poznato, ali ona je iz tog razloga tuzila kanadsku vladu, kanadsku carinu i kanadsku policiju.

 

Siguran sam da ces ti opet da mi srusis sneska.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NMX said:

 

b1...jbt, jel realno da se ovoliko blamiraš? Alibaba se kotira na NYSE, valjda toliko znaš koji su uslovi da bi ti firma uopšte izašla na NYSE što se tiče vlasničke strukture..ovo su osnovne čoveče, mislio sam da ipak malo više znaš o ovim stvarima...firma sa najvećim IPO na NYSE i ti kažeš da samo budala može da pomisli da je Alibaba vlasnik  :roflmao:

 

Alibaba više nije vlasnik, naravno, ali se znala struktura sve vreme prilikom IPO...ili misliš da bi IPO od 21b USD prošla tek tako za firmu gde se ni vlasništvo ne zna?

 

b2...telefoni nisu postojali kada je stvorio kompaniju...i nećeš verovati, iako komitet svakako odredi nekim firmama vlasništvo...ovde to nije slučaj.

 

b3...šta je za amere dovoljno, s obzirom da im je corporate governance drugačiji, znam ali je ovde potpuno irelevantno...ona nije taj čovek u firmi kojim je predstavljaš...

 

 

 

Ti ustvari u istom postu priznajes da komunisticka partija Kine odredjuje vlasnike kompanija, ali po tvojim insajderima is Pekinga znas pouzdano da to nije slucaj sa Huawei i Alibabom.

 

Kineski multimilijarder se "povukao sa polozaja CEO Alibabe i resio da bude ucitelj u ruralnoj Kini". :roflmao: Vidis kako Kinezi zovu Sibir. :s_d: Bas su mastoviti.

 

Pa ..... moram priznati da si ti do sada najveci kalibar forumasa sa kojim smo imali cast ....

 

Do sada je to bio DayTrader, cuveni finansijski prorok sa pokojnog foruma.

 

U medjuvremenu svaki dan citam vesti ..... kineski milijarder uhapsen na Menhetnu zbog spijuniranja :roflmao: ..... kineski tajkun uhapsen zbog pedofilije ( bio pedofil ceo zivot, ali je igrao kako partija svira) odjednom se zamerio ..... pa jel ima tamo neki multimilijarder a da ne radi za UDBU? Normalno da nema, nema ni u Srbiji, kamoli u Kini.

 

Dozvolices valjda da sumnjam u kineske "vlasnicke strukture".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...