Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

18 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa to valjda svako zna. Imaju i Srbi.

 

Htedoh reci oni slave Bozic na Tajvanu i u Hong Kongu, u Kini nije bas preporucljivo. Mogu nastati gadne posledice. :classic_ninja:

 

Zato oni cim dodju ovde potrce u crkve ..... nije bitno koja je samo da je crkva, sto popovi koriste, vole ih.

 

A dekoracijom stvarno nisam impresioniran, izgleda vrlo jeftino, bas kineski,  ja sam siguran da su molovi u Srbiji bolje ukraseni.

 

"Siromasan Hriscanin nije dobar hriscanin". To je kineskim "hriscanima" mantra. To je kao klub, ne kao vera. Isto i u Juznoj Koreji.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Nije mi gospodar Vucic ipak jasan. Umesto da se opusti jer opozicije nema, samo neki cobani, pa moze vladati komotno koliko i Putin ili Panda, znaci dozivotno, on je stalno u nekom grcu, njegovo dusevno stanje zabrinjava. Ovo je bas ono klasika, podjes na posao, a zaboravis lekove da uzmes. 

 

Pa koliko imas istomisljenika, videce se na izborima.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Denis Jasharevic said:

Ko bi rek'o negde pre 30 godina da cu doziveti radost i satisfakciju? Nisam mogao ni da sanjam.

 

U pravu su bili oni koji su me zvali izdajnikom. Jesam. Sto jes - jes! Najbolji je SPS.

 

A dobri su i radikali. :roflmao:

 

Radost zbog cega?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Hamilton said:

Klasika melankolic - procita naslov i OJSA PRSKE, otvaraj sampanjac :lol_2: 

 

ili je problem jezik

 

I brzina i jezik.

 

Meni je interesantno kako se neki, doduse beznacajni, likovi - koji su se godinama na forumu kamuflirali u nekakve sorabske liberale otvaraju, skidaju maske i "prelaze" u ljubitelje tvrdog komunizma sa sve koncentracionim logorima usput demonstrirajuci iracionalnu mrznju prema USA i Engleskoj :classic_biggrin: .

 

Priceless!

 

Oni nikako da shvate da niko nema nista protiv Kineza i Kine, vec protiv toga da neki Panda odlucuje o sudbini 1.5 milijarde ljudi, potencijalno o svima nama, a da to zavisi iskljucivo od njegovog trenutnog psihickog stanja, da li je uzeo lekove to jutro ili ga je mucila prostata te noci.

 

Pa jos uzimaju sebi za pravo da zajebavaju gospodara Vucica. A on za njih suvi genije :roflmao:, on bar "prica" kineski ....... sa teskim akcentom :roflmao::smiley58:

Zivelo kinesko-srbsko bratstvo i jedinstvo!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

...

Oni nikako da shvate da niko nema nista protiv Kineza i Kine, vec protiv toga da neki Panda odlucuje o sudbini 1.5 milijarde ljudi, potencijalno o svima nama, a da to zavisi iskljucivo od njegovog trenutnog psihickog stanja, da li je uzeo lekove to jutro ili ga je mucila prostata te noci.

...

Pa ima u Beloj kuci sada jedan koji isto tako odlucuje pa se pola Amerike oseca nekomforno da je on za komandama.

 

Nego, ako nisi znao, na 19. Kongresu Komunisticke partije (Boljsevika) 1952. (Tito nije bio) ali su bili drugi komunisticki lideri, ukljucujuci i Mao Tse Tunga.

 

"Roughs and toughs" su dobili zmarce niz kicmu kada je Mao Tse Tung izjavio: "A sto se mi toliko plasimo nuklearnog rata? Njega bi prezivelo 40% stanovnistva planete a ako ga mi, komunisti zapocnemo i brzo zavrsimo, resili smo ideoloska pitanja, konacno".

 

Od takve Kine danas nema nista. A mediji tvrde da je isto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Yoyogi said:

Pa ima u Beloj kuci sada jedan koji isto tako odlucuje pa se pola Amerike oseca nekomforno da je on za komandama.

 

Ne osecaju se komforno u glavi  ali to nema veze sa realnoscu.

 

Zasto se ne osecaju komforno? Zato sto .........

 

1. Ubija novinare i opozicione lidere kao Putin?

 

2. Otvara koncentracione logore kao Si Djinping-pong?

 

3. Nije zapoceo nijedan rat kao sto je Hussein Obama zapocinjao po jedan novi svaka 3 meseca?

 

Taj strasni Donald J Trump ......... :roflmao:

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Nešto čistio po dnevnoj sobi (papuča sam šta ću) i na N1 čujem (neka emisija ne znam kako se zove) da u nekom gradu ili gradovima u Kini, pazite sad - zatrpaju čitavo groblje i na njemu grade stambeni kompleks, fabriku i sl. Uzalud protivljenja plebsa, protesti, pitanja gde su tela/grobovi umrlih. Sve potvrđeno preko google mapa, satelita itd. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne osecaju se komforno u glavi  ali to nema veze sa realnoscu.

 

Zasto se ne osecaju komforno? Zato sto .........

 

1. Ubija novinare i opozicione lidere kao Putin?

 

2. Otvara koncentracione logore kao Si Djinping-pong?

 

3. Nije zapoceo nijedan rat kao sto je Hussein Obama zapocinjao po jedan novi svaka 3 meseca?

 

Taj strasni Donald J Trump ......... 

 

To su pausalnosti, kao "A sta vi radite crncima".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

I brzina i jezik.

 

Meni je interesantno kako se neki, doduse beznacajni, likovi - koji su se godinama na forumu kamuflirali u nekakve sorabske liberale otvaraju, skidaju maske i "prelaze" u ljubitelje tvrdog komunizma sa sve koncentracionim logorima usput demonstrirajuci iracionalnu mrznju prema USA i Engleskoj biggrin.png .

 

Priceless!

 

Oni nikako da shvate da niko nema nista protiv Kineza i Kine, vec protiv toga da neki Panda odlucuje o sudbini 1.5 milijarde ljudi, potencijalno o svima nama, a da to zavisi iskljucivo od njegovog trenutnog psihickog stanja, da li je uzeo lekove to jutro ili ga je mucila prostata te noci.

 

Pa jos uzimaju sebi za pravo da zajebavaju gospodara Vucica. A on za njih suvi genije roflmao.gif, on bar "prica" kineski ....... sa teskim akcentom roflmao.gifsmiley58.gif

Zivelo kinesko-srbsko bratstvo i jedinstvo!

 

A kako misliš da krepa komunizam u Kini? Na nekom trgu?

A da se proba sa bogaćenjem? Mislite o tome.

 

I nemoj mi samo ti sprovoditi istragu pravovernih. Do sada se niko od vas trumpovaca nije ogradio od ljubavi sa Severnom Korejom i Putinom. Tako da, tišina tamo.

Zna se da je Kuba laka meta ali već sa Putkom i Ping Pongom nema zajebancije. Može i Mar- a- Lago za staljinistu (a on njemu vazu) ili kako se već zove one poslednje utočiste.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

To su cinjenice, a ne "pausalnosti", ali priznajem ti da si u pravu da se ne bi uvukli u jos jednu besmislenu "diskusiju".

 

Ma kakve cinjenice. Konzumerizam, kojeg smo mi u SFRJ bili gladni, jos gore onima u Varsavskom paktu, ta stvar u Kini vec 20 godina ne postoji. Imaju sve sto im padne na pamet. Do mere da je neka zenska kupila Gucci tasnu u Parizu, ne u Kini, istu takvu. I mogla da putuje i da je tamo kupi.

Zapadne firme se cak i ponizavaju u nadi da ce osvojiti kinesko trziste.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...