Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

3 minutes ago, Kinik said:

 

Nemoj podmetati i lagati - ti ne znas nista o meni osim onoga sto sam hteo da kazem, ili bacio kosku pa je neki jos uvek glodju.

A bajke o drugaru ostavi za 'vox populi'.

:whistling:

 

...

 

 

Da da... isto tako si pisao da neces doci na novi forum i da te ta prica ne zanima... svasta si ti pricao i pisao, dobro je da te malo ko vise uzima za ozbiljno.😉 

Link to comment
Share on other sites

...

 

10 minutes ago, Belgrade said:

...  

 

Samo ti lupetaj - to ti je ocigledno preslo u naviku.

 

Ti pojma nemas ko me je sve zvao da dodjem i pisem na 4umu, pa nemoj ni da drombuljas.

Btw, ovo nije tema o Kiniku - vec ste smorili.

 

Pisi covece, niko ti ne brani - samo nemoj vecito opoziciJono trc-prc, bla-bla.

Jel ti drugar i Ozilenda rekao kako on vidi ovo mesto? Pa sto ga nisi ubedio u opoziciJono katastroficarstvo?

 

Niko srpskoj opoziciji nije kriv sto se zabagovala u slinjenju i suludim konstrukcijama.

Oni ce nesto da promene, pocnu da 'ciste ribu od glave'!?

:smiley26:

Zar ti opozicijoni kenjci, koji ne mogu da sastave ni 10% biraca?

 

Normalno, uvek su drugi krivi - raja koja je glupa pa glasa za 'naprdnjake', ali, ocigledno nije dovoljno glupa da glasa za opoziciju, neko cetvorenje dlake u racunanju, kad se manipulacijama dokazuje da je a=b (tezina muve i tezina slona), pa opet od toga nema nikakve vajde ... i sva ostala opoziciJona vriska / paranoja.

Hoce vlast, a nece da rade!

:lol_2: 

 

...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Belgrade said:

 

U opoziciji ima svega i svacega ( ok, istina manje 'kupusa' nego u vladajucoj koaliciji) ali ko god bi sutra dosao iz te opozicije na vlast ne bi mogao na isti nacin tj. ovako okrutno i bez posledica da urusava institucije, krsi zakone, gusi medije itd. Ovakvo zlo tesko, da ne kazem nemoguce, iko vise moze da ponovi/iskopira/upgrade-uje.

Zuti, kakvi god da su bili ( btw, za ove su bili 'majke Tereze'), otisli su bez buke i halabuke ( iako su i tad bili upitni rezultati, setite se dzakova i stiropora). Kako ce ovi? Da da... 

 

 

 

 

u ovoj zemlji nikad ne reci nikad... ovde svi imaju manje vise Napoleonov sindrom...  svi bi da budu diktatori.... Pa i Tadic je iskoristio odlazak CG i na taj nacin se kandidovao po treci put iako je dozvoljeno samo dva puta...

 

  I zbog toga mislim da bi SzS (  ovo je delom usmereno ka @Džudi  kao clanu SzS )  da nakon eventualnog pada AV-a bude i ta 31va stavka  da se do daljeg u ustavu  mandat predsednika i premijera ogranici samo na jedan mandat ...  jer kakav smo narod , mislim da vise od toga , barem dok se ne uljudimo ne bi trebalo dozvoliti...  Sa jednim mandatom niko se ne bi mogao toliko razmahati da postane diktator

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@BelgradeNisam siguran u to sto pises. Tih 50% sto ne izadje, ko zna za koga bi glasalo. Mnogo ti ulazes nade u to, a veliko je pitanje. ''Pametnijih'' ljudi od opozicionara nema, mnogo su glasni,na TW, forumima, FB ih ima 100-200k za 5 minuta, ali dodju protesti, njih nema nigde, dolaze im majke,babe i dece.

 

Jedino moguce je bojkot i nek se tera u 3pm, dok uslovi za nekog drugog ne budu bar na 50% njegovih. Sramotno sta im rade i kako ih samaraju, ako ih opet navuku, jos na 4 godine i onda ti prodje 11g sa ovim mentalcima, ona ne moraju ni da ih ruse.

 

Svaki naprednjak sa kojim sam pricao u zadnjih mesec dana kaze da jedva ceka da ode sns sa vlasti, realnost je da lazu. Znaju u kom su cabru, ali kad dodju izbori, eno ih po svim gradovima Srbije. Bojkot je jedino pravo resenje, i nema tu sta da se razmislja pod ovakvim uslovima. Pa liku se hebe sta misli ovi sto su glasali za njega, stavi Brnabicku i Vesica,bas ga bolelo uvo sta narod misli..dane idem dalje, mogao bi ceo dan.

 

Davno sam rekao da mi iz prave opozicije treba da se prebrojimo, posaljemo NZ neko psimo za azil, da nam daju neki deo da napravimo grad i da tu zivimo... 🙂 Nek ostanu sami i nek se hebu medjusobno zohari.

 

To mi deluje kao najbolji moguci plan.

Edited by Pavaroti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mama_mia said:

 

to kad kazem da hocu da obelezim krivca, kazem naravno ironicno,

ipak nikada jos nisam cula da je takav pronadjen i obelezen i upravo je to razlog sto je nemoguce pronaci nekoga ko ce da resi probleme jer odgovornost za preduzeto ne postoji

 

znaci predstavis se i budes prihvacen kao Onaj Koji Resava Stvar - i ako ne resi nikom nista idemo dalje trazi se sledeci...hrcak na tocku.

Odgovornost bi trebalo da se proveri na izborima, prvo u partiji a posle i na opštinskim i republičkim izborima. Kod nas retko ko bude u partiji smenjen kad izgube, iko neće da preda makar i tu partijsku vlast.    

Edited by perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Belgrade...nikada ama bas nikada taj neki normalan put Srbije nije imao vecinsku podrsku na izborima(cak i kada su mediji naginjali ka DS & co).Posle 2000 morali su da oduzmu mandate DSS da bi imali vecinu(jedna od najvecih gresaka Zorana Djindjica,klasicna kradja volje gradjana),2004 su pukli na izborima lagano,2007 takodje,2008 su malo bolje prosli ali svaki put su laganu vecinu imali SRS,DSS i SPS ...Vlada DS i SPS bila vestacka i totalno nije bila u skladu sa voljom naroda(glasaci SPS ne verujem da su bili za da to da se pravi vlada sa DS umesto sa SRS)...Imali su znaci podrsku medjunarodne zajednice,da se ne lazemo mediji jesu bili slobodniji mnogo ali su naginjali ka njima itd i opet nikada nisu uspeli da imaju podrsku na izborima,nego su se pravile neke neprirodne koalicije...Ne znam zasto neko misli da bi na slobodnim izborima sada bilo drugacije.Opet bi SNS i SPS imali laganu vecinu naravno mnogo manju nego sada.E sada je pitanje na koju bi stranu SPS otisao ali onda se opet vracamo na pocetak i tako u krug

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, perkos said:

Odgovornost bi trebalo da se proveri na izborima, prvo u partiji a posle i na opštinskim i republičkim izborima. Kod nas retko ko bude u partiji smenjen kad izgube, iko neće da preda makar i tu partijsku vlast.    



predao BoTa mirno vlast u stranci kad je izgubio izbore....  sve ono demokratCki se izljubio sa protivkandidatom koji ga je pobedio... a onda par meseci pred izbore pocepao stranku  i oformio neki SDP ili kako mu se zove preregistrovana Zelena Stranka, koja je valjda sad opet zelena od kako se BoTa vratio u DS :s_d:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Stondisha said:



predao BoTa mirno vlast u stranci kad je izgubio izbore....  sve ono demokratCki se izljubio sa protivkandidatom koji ga je pobedio... a onda par meseci pred izbore pocepao stranku  i oformio neki SDP ili kako mu se zove preregistrovana Zelena Stranka, koja je valjda sad opet zelena od kako se BoTa vratio u DS :s_d:

Nije izašao i kazao "ja sam kriv za loše rezultate, loše smo radili"  nego sve uz neku priču kako su ga drugi namestili, i onda cap nova stranka.

Ko zna koja po redu proizilašla iz DS. 

Edited by perkos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, perkos said:

Nije izašao i kazao "ja sam kriv za loše rezultate, loše smo radili"  nego sve uz neku priču kako su ga drugi namestili, i onda cap nova stranka.

Ko zna koja po redu proizilašla iz DS. 

Sudeci po onoj emisiji na N1 o nastanku SNS, BoTa ne samo da je rehabilitovao SPS,nego je i Vucica i Tomu promovisao kao novopecene evropejce...

Bravo za BoTu... 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Belgrade 

Ne poznajem tvog druga. Meni je AV (SMs pallbearer) sramota za Srbiju. Jedino što ja smatram da on jeste pravo lice iste, a ti misliš da je uzurpirao to mesto. 

Seci, ali čime?

 

*ono što meni više smeta - to je što ovi drugi (koji nisu učestvovali u zločinačkim poduhvatima i nacionalnim preporodima koji su im predhodili) nemaju čime da ga preteknu. To me ubija od 2003. 

Link to comment
Share on other sites

...

 

21 minutes ago, GlennGould said:

... to me ubija od 2003 ... 

 

Bice da, ipak, ptererujes. Zasto bi te to 'ubijalo'? 

 

Pa to je RL u srbiji.

Zar je iko pomislio da ce se socium tek tako izvuci posle svih nepodopstina?

Taj gnjojavi cir jos nije sazreo za pucanje, a stiskanje / cedjenje moze samo pogorsati stanje.

 

A likovi koji misle da zasluzujemo bolje - pa oni se samozavaravaju. Nicim ovaj provizorijum nije pokazao da zaslusuje bolje.

I dan-danas se kurobeca i urchi, namece neku svoju poremecenu istinu i patologiju.

Jednostavno, treba pustiti da pacijent pandrkne, ma koliko nekome bio drag i mio srcu.

:smiley26: 

Kako je u onoj radio emisiji pred kraj 'protesta' Z.Dj. odgovorio na pitanje - sta sada?

- Nista. Da se razilazimo.

 

To je bilo mnogo pre 2003, i traje do dan danas.

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Doc Holiday said:

 

  I zbog toga mislim da bi SzS (  ovo je delom usmereno ka @Džudi  kao clanu SzS )  da nakon eventualnog pada AV-a bude i ta 31va stavka  da se do daljeg u ustavu  mandat predsednika i premijera ogranici samo na jedan mandat ...  jer kakav smo narod , mislim da vise od toga , barem dok se ne uljudimo ne bi trebalo dozvoliti...  Sa jednim mandatom niko se ne bi mogao toliko razmahati da postane diktator

 

Ta stavka postoji u Sporazumu sa narodom 7.11. Izmena izbornog zakonodavstva  Jedino promenom izbornog zakonodavstva može da se stavi u  zakon o izboru Predsednika Republike čl. da predsednik može da ima samo jedan mandat. 

Premijera bira Skupština i ne znam da li je pravno izvodljivo da se pored mandata predsednika ograniči i mandat premijera- mislim da je moguće ali pravnici i advokati to bolje znaju.

 

 

4 hours ago, Zvezdarac said:

@Belgrade...nikada ama bas nikada taj neki normalan put Srbije nije imao vecinsku podrsku na izborima(cak i kada su mediji naginjali ka DS & co).Posle 2000 morali su da oduzmu mandate DSS da bi imali vecinu(jedna od najvecih gresaka Zorana Djindjica,klasicna kradja volje gradjana),2004 su pukli na izborima lagano,2007 takodje,2008 su malo bolje prosli ali svaki put su laganu vecinu imali SRS,DSS i SPS ...Vlada DS i SPS bila vestacka i totalno nije bila u skladu sa voljom naroda(glasaci SPS ne verujem da su bili za da to da se pravi vlada sa DS umesto sa SRS)...Imali su znaci podrsku medjunarodne zajednice,da se ne lazemo mediji jesu bili slobodniji mnogo ali su naginjali ka njima itd i opet nikada nisu uspeli da imaju podrsku na izborima,nego su se pravile neke neprirodne koalicije...Ne znam zasto neko misli da bi na slobodnim izborima sada bilo drugacije.Opet bi SNS i SPS imali laganu vecinu naravno mnogo manju nego sada.E sada je pitanje na koju bi stranu SPS otisao ali onda se opet vracamo na pocetak i tako u krug

 

U vezi ovog boldovanog- zašto i ti, i svi vi koji ovde kritikujete taj SZS unapred imate nepoverenje prema tom Savezu. 

 

Zaista mi to nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stondisha said:

Pregovarač oko demokratskih uslova za izbore...

 

Nisu bili pregovori već okrugli sto, tribina, zovi to kako hoćeš. Pregovori NISU bili.

 

Što se Molera tiče, zamrznuo je sve stranačke funkcije, ali ga je kum, prijatelj Vođa garant zamolio da se tamo pojavi..a on ga fanatično voli i to godinama..plus ima on koristi od Vođe.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebala @Džudi da obraćaš potencijalnim glasačima SzS kao da su SNS botovi. Ovi tvoji upisi đuka zamrzao funkcije nije on u SNS više, pre toga SRS i NDM BGD su ista opozicija i slično... samo nas guraš sve dalje i dalje. Ima tu par @Pavaroti -ja koji furaju  priču: nema veze glasamo pa šta bude nek se samo ova hovna oteraju, a ima i nas koji smo u fazonu: daj bre nemojte da nas zajebavate više idete iz greške u grešku, rade vas kao mlade majmune, a vi mi se tu predstavljate kao neki pobednici sa nekim uspešnim potezima. Sve stativa do prečke  i onda ti nama ovde kreneš da objašnjavaš kako su se oni krijući sastajali na FPN da bi menjali recepte, a kolače, a zonBi je eto to jer je na dijeti, pa je predstavnik anti kolačarskog lobija, jer očigledno da nije u stranci....:whistling:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ta stavka postoji u Sporazumu sa narodom 7.11. Izmena izbornog zakonodavstva  Jedino promenom izbornog zakonodavstva može da se stavi u  zakon o izboru Predsednika Republike čl. da predsednik može da ima samo jedan mandat. 

Premijera bira Skupština i ne znam da li je pravno izvodljivo da se pored mandata predsednika ograniči i mandat premijera- mislim da je moguće ali pravnici i advokati to bolje znaju.

 

 

 

U vezi ovog boldovanog- zašto i ti, i svi vi koji ovde kritikujete taj SZS unapred imate nepoverenje prema tom Savezu. 

 

Zaista mi to nije jasno.

Zato sto su npr u Lucanima osvojili 9% a neka GG 7%...U Lucanima za koje je Bosko u toj kampanji pricao da ce pobediti itd...Ok kupio AV odredjen broj glasova itd ali gde su isparili glasovi bastiona Dveri?Znam da je na BM SZS imalo ok ljude i nije bilo primedbi...znaci 2% vise od neke GG...To je najveci problem SZS,oni nisu uspeli da oko sebe okupe najveci deo gradjana koji su za opoziciju a to je tek prvi korak,kasnije se pridobiju neodlucni pa tek onda protivnici.A za to nije kriv AV,ni Pink itd...krivi su oni sami

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zvezdarac said:

Zato sto su npr u Lucanima osvojili 9% a neka GG 7%...U Lucanima za koje je Bosko u toj kampanji pricao da ce pobediti itd...Ok kupio AV odredjen broj glasova itd ali gde su isparili glasovi bastiona Dveri?Znam da je na BM SZS imalo ok ljude i nije bilo primedbi...znaci 2% vise od neke GG...To je najveci problem SZS,oni nisu uspeli da oko sebe okupe najveci deo gradjana koji su za opoziciju a to je tek prvi korak,kasnije se pridobiju neodlucni pa tek onda protivnici.A za to nije kriv AV,ni Pink itd...krivi su oni sami

 

A pre toga preskočili Majdampek, a nisu učestvovali u Kuli, Doljevcu i "Mionici" koji su se održavali u isto vreme kao i u Lučanima...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

... zašto i ti, i svi vi koji ovde kritikujete taj SZS unapred imate nepoverenje prema tom Savezu ... 

 

Da odgovorim cuvenim jevrejskim kontrapitanjem: a zasto da ne?

:classic_biggrin:

 

...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:

 

A pre toga preskočili Majdampek, a nisu učestvovali u Kuli, Doljevcu i "Mionici" koji su se održavali u isto vreme kao i u Lučanima...

Pa prica je bila kako su u Lucanima jaki,imace jaku kontrolu i tu ce sve biti fer,a u stvari je prica ovde smo jaki  tu mozemo.Evo citam neku Boskovu izjavu upravo.Kaze nece dozvoliti da se odrze izbori.Oni moraju da shvate da se trenutno obracaju nama koji smo protiv AV a mene ove budalastine npr mogu samo da oteraju od SZS.

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Zvezdarac said:

Pa prica je bila kako su u Lucanima jaki,imace jaku kontrolu i tu ce sve biti fer.Inace u isto vreme su odrzavani.Evo citam neku Boskovu izjavu upravo.Kaze nece dozvoliti da se odrze izbori.Oni moraju da shvate da se trenutno obracaju nama koji smo protiv AV a mene ove budalastine npr mogu samo da oteraju od SZS.

 

 

Moj SzS-ovac, dverjanin kao predsednik biračkog odbora, u 18h upalio youtube na kompu u učionici i od izbornog mesta napravio mobu... da li je izlišno reći da je SNS imao oko 75% na mom izbornom mestu?

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Zato sto su npr u Lucanima osvojili 9% a neka GG 7%...U Lucanima za koje je Bosko u toj kampanji pricao da ce pobediti itd...Ok kupio AV odredjen broj glasova itd ali gde su isparili glasovi bastiona Dveri?Znam da je na BM SZS imalo ok ljude i nije bilo primedbi...znaci 2% vise od neke GG...To je najveci problem SZS,oni nisu uspeli da oko sebe okupe najveci deo gradjana koji su za opoziciju a to je tek prvi korak,kasnije se pridobiju neodlucni pa tek onda protivnici.A za to nije kriv AV,ni Pink itd...krivi su oni sami

 

Već počinješ da budeš naporan sa ovim...

 

Pa jbt taj dan u Lučanima je bilo bukvalno opsadno stanje. Grad mesec dana bio prepun sns-ovaca sa džipovima bez tablica, obilazili kuće sa spiskovima glasača, direktno i indirektno pretili ljudima i vršili pritisak na njih. Ljudi imaju strah u tim manjim mestima jer se tamo maltene sve zna, ko je ko i ko je za koga. Tako su svi sns glasači bili primorani da izađu i glasaju, dok veći broj opozicionih nije. Policijska stanica je na izborni dan bila bukvalno zauzeta od strane Dijane Hrakolvić koja je izdavala naređenja. Policija nije smela da reaguje uopšte na brojne nepravilnosti, na sns-ovce sa biračkim spiskovima koji su kružili gradom. Lučani su bili bukvalno zauzet grad na taj dan.Medije da i ne spominjem u celoj priči i mogućnost za neku smislenu kampanju. Vučić je hteo da u Lučanima na sve moguće načine nabije procenat kako bi pokazao da je moćan i da ga ljudi podržavaju. Podržavaju ga mahom ucenjeni, plaćene bitange i nekoliko procenata boodala... 

 

I onda u tim uslovima, gde su ti vezane i ruke i noge, gde ne postoji minimum minimuma za fer, poštene izbore, ti dođeš i bubneš da je opozicija sama kriva za to i samo u tri reći uzmeš u obzir okolnosti koje sam naveo (AV kupio određen broj glasova). Dajte ljudi, skinite te maske više... ako ste za SNS ok je to, vaše je pravo, ali nemojte da se predstavljate šatro opoziciono nastrojenim glasačima, a ovamo vam je svaki post henjanje po opoziciji u koju ste kao razočarani. Razočaran sam i ja mnogim stvarima, ali treba realno sagledati neke stvari i konstatovati da su uslovi za bilo kakav ozbiljan opozicioni rad i aktivizam danas u Srbiji svedeni na minimum, jer vučić i ekipa svesno i u korenu guše svaku moguću alternativu, svim mogućim zakonskim i nezakonskim sredstvima... 

Edited by Issey
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...