Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

5 hours ago, Džudi said:

@Darth Bane ne razumem ovo Ako se vec ide na AV-a onda je to jedini recept jer se "klin sa klinom izbija"! 

 

Ti porediš Dragana Đilasa sa Vučićem? On jednostavno ne može da se poredi sa Vučićem.

 

Inicijator ideje da se napravi Savez za Srbiju je upravo Dragan Đilas..i mislim da je to dovoljan odgovor na tvoj predlog.

Pa to je bila ideja iz DOSa, da se kao alternativa Milosevicu ponudi covek sa manje i vise istim, a u nekim slucajevima i ekstremnijim stavovima. Jel' mislis da bi Djindjic ikada pobedio na izborima u Srbiji?

1 hour ago, Džudi said:

Opoziciono nastrojeni moji rođaci glasaju za DS i glasaće za SZS. 

Ne sporim da postoje greške SZS. Ako žele jednu kolonu protiv AV to znači da treba da razgovaraju i sa sada nezavisnim poslanicima, i sa DSS, i sa građanskom opcijom i da u SZS uđe i Živkovićeva Nova stranka...i da dozvole tom čoveku da im savetima pomogne jer, koliko mi se čini, jedini je opozicioni političar koji je aktivno učestvovao u svim protestima od 90-tih godina.

Istraživanja..ne bih nijedno uzela za merilo nečijeg rejtinga. Ne znam ni jednu organizaciju koja se bavi istraživanjem koja je potpuno objektivna. I nepristrasna. 

Moze tu ponovo da udje i Velja Ilic, a krajnji rezultat ce biti fijasko iz 6tog oktobra, kada je vec poceo sukob unutar koalicije. Mozes ti da postavis neki program oko kojeg se svi slazu, ali kada imas jednu tako siroku koaliciju, bez jasnog lidera i bez stranke koja samostalno ne moze da predje cenzus, to je recept za propast. Zao mi je, ali nisam optimistican oko rezultata sledecih izbora. Na ovih 30tak strana stalno citam ko u toj koaliciji sve nije bitan. Nije bitan Bosko, Raskoviceva, Jeremic, Tadic, Trifunovic koji je simpatican kao glumac, ali politicar...

Ko tu onda ostaje? 

Edited by DJORDJE
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Opoziciono nastrojeni moji rođaci glasaju za DS i glasaće za SZS. 

 

Ne sporim da postoje greške SZS. Ako žele jednu kolonu protiv AV to znači da treba da razgovaraju i sa sada nezavisnim poslanicima, i sa DSS, i sa građanskom opcijom i da u SZS uđe i Živkovićeva Nova stranka...i da dozvole tom čoveku da im savetima pomogne jer, koliko mi se čini, jedini je opozicioni političar koji je aktivno učestvovao u svim protestima od 90-tih godina.

 

Istraživanja..ne bih nijedno uzela za merilo nečijeg rejtinga. Ne znam ni jednu organizaciju koja se bavi istraživanjem koja je potpuno objektivna. I nepristrasna. 

Pa lepa im je projekcija. Glasajte za nas, posto nemate za koga drugog. Ja bih to tako napisao. 

 

Ne kazem da se ne trude, ali mi deluje samo BG..Mozda i drugi delovi, ali to slabo ide. U ovakvom stanju, treba da budu svi aktivni. Cak ove sto znam iz DS-a, ne glavne, vec obicne clanove  koji su isto se dobro ogrebali od DS. E njih nema na mitinzima, frka. Nece dosta njih da se kompromituje, da rizikuje malo...

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zvezdarac said:

A sta znaci opoziciono vrlo nastrojen?Ko je citao ovaj tekst sto je Klinik postavio mogao je procitati to istrazivanje gde kazu da cak 55% onih koji izlaze na proteste nece glasati za SZS...i sta vredi onda ta opoziciona nastrojenost kada od tih nastrojenih 1/3 nece izaci na izbore,1/3 ce glasati za nekog tipa Belog a mozda tek 1/3 za SZS...SZS nije uspeo u prvoj stvari koja je potrebna da bi se pobedio AV a to je da ujedini te opoziciono nastrojene a to je tek prvi korak do koga jos nisu ni blizu


Ja sam u toj grupi po svemu sudeći

6 hours ago, Pavaroti said:

Pa lepa im je projekcija. Glasajte za nas, posto nemate za koga drugog. Ja bih to tako napisao.  

 

Ne kazem da se ne trude, ali mi deluje samo BG..Mozda i drugi delovi, ali to slabo ide. U ovakvom stanju, treba da budu svi aktivni. Cak ove sto znam iz DS-a, ne glavne, vec obicne clanove  koji su isto se dobro ogrebali od DS. E njih nema na mitinzima, frka. Nece dosta njih da se kompromituje, da rizikuje malo...


To je i program "opozicije" sa narativom: ko nije sa SzS taj je za AV.


Ja več neko vreme pišem ovde na temi je je jedini program koji opozicija nudi: mi smo opozicija,  mi nismo SNS, glasajte za nas. Zašto!?  ZATO!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Pavaroti  @Stondisha

 

Kada većina onih koji imaju politički stav kao što je tvoj (ili sličan tvome) odluče da im nije svejedno ko je na vlasti, onda se možda nešto i desi.

Sve dok ne izlaziš na izbore jer se programi i likovi koji se nude ne poklapaju u meri u kojoj ti želiš sa tvojim političkim stavovima, neće se ništa desiti, tj AV će i dalje biti na vlasti.

Sve dok ne prestaneš da glasaš za tzv minorne stranke koje, po tebi, imaju najzdravije političke stavove (koji su u ovoj zemlji najčešće i najnepopularniji), ništa se neće desiti, tj AV će i dalje biti na vlasti.

AV ima ogromnu partijsku infrastrukturu koja je novcem, obećanjima i strahom (od gubitka već nečega (koliko god to bedno nešto bilo)) izuzetno motivisana da SNS dobije svake sledeće izbore. Takođe ima, u odnosu na opoziciju, mnogo, mnogo, mnogo više medija u svojim rukama, kao i novca kojim može, ako mu se prohte, da prekrije celu Srbiju propagandnim materijalom. U svojim rukama ima sva ministarstva sile.

Opozicija nema dovoljno para. Možda je i jedini način promene vlasti da neko iz inostranstva da poveću lovu.

AV ima stabilno biračko telo koje nije preterano zainteresovano za budućnost ove zemlje u smislu šta ćemo da ostavimo svojoj deci. Nema ih dovoljno za pobedu na izborima, ali ih ima najviše. Kad dodaš jednocifrene postotke SPS-a, Ljajića, lokalnih partija, Krkobabića i ostalih (koji imaju konkretne koristi) + uplašeni, naterani + (ako se mora) ukradeni glasovi + potpuna kontrola izbornog procesa (u rukama jedne partije) na kraju dobiješ 51-55% (u provincijama i mnogo više) za AV-a.

Ja živim u provinciji, oduvek sam glasao protiv SPS-a i SNS-a, nisam se ništa ogrebao dok su Koštinica/Tadić bili na vlasti i ne pada mi napamet da se javno eksponiram i rizikujem bilo šta.

Nije tačno da je jedini program opozicije mi smo protiv AV-a, zašto zato, programi postoje i dostupni su.

Čuo sam da su u Turskoj opozicioni kontrolori u Istanbulu spavali pored džakova do ponovnog prebrojavanja glasova. Možete li zamisliti tako nešto ovde?

Novi ljudi u opoziciji se nikad neće pojaviti, to je urbana legenda. Ako se neko i pojavi, AV će naći način da ga ispljuje u svojim medijima i time neutralisati pretnju u svom glasačkom telu, a mi ćemo se upecati na neku od tih (ili ranijih) udica (odakle ti slika sa Petrom Panićem, zašto si pokrao 0.5G$ i posekao drveće u Bulevaru revolucije , možda si ipak ti ubio cimera, itd itd itd) pa ćemo onda da se uljuljkujemo i uspavljujemo uz hipnotičku mantru svi su oni isti svi su oni isti...

Dok ne siđe s vlasti, AV će prebaciti što je više moguće državnih para i imovine u privatne džepove (ovim ne sporim da su to radili i Koštunica/Tadić & kompanija).

Ako prođe previše vremena, u jednom trenutku neće više biti bitno ko je na vlasti, neće ništa ni ostati čime bi se "vladalo". Tada će jedino retroaktivni zakoni moći da povrate nekakav privid države na ovim prostorima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stray_cat said:

@Pavaroti  @Stondisha

 

Nije tačno da je jedini program opozicije mi smo protiv AV-a, zašto zato, programi postoje i dostupni su.


dede... daj de sapatniku tvome iz provincije, kome nije problem da se eksponira i da se bori protiv ovoga zla da vidimo šta su ti programi.

 

I još jednu stvar da se dogovorimo, to što se ja lečim od raka (sns/sps) terapijom kojom se meni seku ruke i noge (SzS dobija izbore) ne vidim kako će meni život da se popravi, osim što neću da umrem od raka nego ću da ležim u krevetu bez ruku i nogu...

AkO si provincija ljuta, kao ja što sam, onda vidiš šta ljudi iz opozicije rade na sprovodjenju tog famoznog programa, tvoji tu iz grada, šta rade DS i Dverjani, kakve korake su preduzeli  sem što su ih na silu verovatno terali da organizuju proteste i šta...  ništa.


pogledaj lokalni tvoj SNS, kod mene su to likovi koji su do juče bili opozicioni lideri ili njihovi "mali od palube", ali bukvalno... i evo i dalje preleću (bukvalno pre 7 dana) iz SzS-a u SNS.

edit:

da ne bude da smo problem sveli na basic level, evo malo za ove opzicionare, što vole da gledaju vodje i Beograd i to...
 

Quote

 

Edited by Stondisha
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@Stondisha

 

Posle 2012. su me uvek zvali da kontrolor na glasačkom mestu (lokalne opozicione partije, zadnji put DS). Uvek sam ja bio taj koji je brojao SNS glasove i uvek na licu mesta nije bilo nepravilnosti, imali su najviše. Hipotetički situaciju u kojoj ne dobijaju onoliko glasova koliko su planirali neću da razmatram.

Na sledećim izborima, sigurno neću biti kontrolor. Ako opozicija izađe, na lokalnim izborima ću glasati za, po meni pretpostavljenu, najjaču opozicionu grupaciju koja god to da bude. Na republičkim, ako izađe, glasam za Đilasa.

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stray_cat said:

@Stondisha

 

Na sledećim izborima, sigurno neću biti kontrolor. Ako opozicija izađe, na lokalnim izborima ću glasati za, po meni pretpostavljenu, najjaču opozicionu grupaciju koja god to da bude. Na republičkim, ako izađe, glasam za Đilasa. 


Bar bi na lokalu glasanje trebala da bude prosta stvar, pogotovo nama provincijalcima što se znamo medjusobno ko je ko i ko je šta...

ali ne volimo mi Srbi da to sve dižemo na neki nivo... pa umesto da isteramo lokalne šerife iz svoga mesta, mi ćemo da glasamo za Djilasa, pa će Djilas iz Beograda da čisti naš svinjac... lebe mekani, blago si ga onom Vučiću.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJORDJE said:

Pa to je bila ideja iz DOSa, da se kao alternativa Milosevicu ponudi covek sa manje i vise istim, a u nekim slucajevima i ekstremnijim stavovima. Jel' mislis da bi Djindjic ikada pobedio na izborima u Srbiji?

Moze tu ponovo da udje i Velja Ilic, a krajnji rezultat ce biti fijasko iz 6tog oktobra, kada je vec poceo sukob unutar koalicije. Mozes ti da postavis neki program oko kojeg se svi slazu, ali kada imas jednu tako siroku koaliciju, bez jasnog lidera i bez stranke koja samostalno ne moze da predje cenzus, to je recept za propast. Zao mi je, ali nisam optimistican oko rezultata sledecih izbora. Na ovih 30tak strana stalno citam ko u toj koaliciji sve nije bitan. Nije bitan Bosko, Raskoviceva, Jeremic, Tadic, Trifunovic koji je simpatican kao glumac, ali politicar...

Ko tu onda ostaje? 

 

Koliko se sećam DOS je prvo imao neke planove sa Stambolićem koji je ubijen... Znam da su Koštunicu dugo ubeđivali da bude predsednički kandidat. 

 

Usred predizborne kampanje Vuk Drašković i SPO napuštaju DOS jer Vuk ( Dana ) nije bio zadovoljan kvotama posle izbora. Tražio je 60 posto za SPO i 40 za sve ostale a bilo ih je 19.

 

Ja ne spominjem Velju Ilića ali je poznato da on podržava SZS i da ide u šetnje koje se održavaju u Čačku.

 

Zoran Đinđić je, po meni, bio dobar kandidat i ponavljam i dalje imam pozitivno mišljenje o njemu i tužna sam što je ubijen 2003. godine.

 

DS, Dveri, Narodna stranka i ostale stranke - nijedna sama ne bi prešla cenzus i to je činjenica. Samo udruženi mogu da pobede. 

 

I važni su svi..i Sanda Rašković Ivić i Jeremić i Obradović, važan je i Đilas koji je ponavljam, bio inicijator okupljanja i udruživanja stranaka.

 

DSS nije ušao u SZS zbog DS-a ...DS im je, koliko znam ukrao 42-43 mandata u Skupštini Srbije...a od nastanka DSS-a postoji neki animozitet između DS-a i ove stranke. 

 

Ne postoji neka treća opcija političara, ne postoje stranke koje bi se dopale i levici i desnici i večitim apstinentima na izborima.

 

Da li treba da čekamo tu neku novu stranku, ili nove stranke a da za to vreme trpimo sve što SNS radi?    

 

 

8 hours ago, Pavaroti said:

Pa lepa im je projekcija. Glasajte za nas, posto nemate za koga drugog. Ja bih to tako napisao. 

 

Ne kazem da se ne trude, ali mi deluje samo BG..Mozda i drugi delovi, ali to slabo ide. U ovakvom stanju, treba da budu svi aktivni. Cak ove sto znam iz DS-a, ne glavne, vec obicne clanove  koji su isto se dobro ogrebali od DS. E njih nema na mitinzima, frka. Nece dosta njih da se kompromituje, da rizikuje malo...

 

Da, treba svi da budu aktivni. Možda su i aktivni, ali mi ne znamo jer od slobodnih medija imamo samo TV Šabac, list "Danas" i TV N1Info. 

 

Ostale medije drži AV. 

 

Obični članovi  DS-a koji su uzeli i parčence kolača na lokalu ili u gradu više nisu aktivni u DS-u. Poznajem takve..samo su još na papiru članovi DS-a.

 

Edited by Džudi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Džudi said:

Opoziciono nastrojeni moji rođaci glasaju za DS i glasaće za SZS. 

 

Ne sporim da postoje greške SZS. Ako žele jednu kolonu protiv AV to znači da treba da razgovaraju i sa sada nezavisnim poslanicima, i sa DSS, i sa građanskom opcijom i da u SZS uđe i Živkovićeva Nova stranka...i da dozvole tom čoveku da im savetima pomogne jer, koliko mi se čini, jedini je opozicioni političar koji je aktivno učestvovao u svim protestima od 90-tih godina.

 

Istraživanja..ne bih nijedno uzela za merilo nečijeg rejtinga. Ne znam ni jednu organizaciju koja se bavi istraživanjem koja je potpuno objektivna. I nepristrasna. 

Pomenuta istrazivanja su NSPM i neka istazivacka grupa profesora sa filozofskog fakuleteta tamo da ne mozemo da kazemo da su pristrasna i da navlace za AV...ne slazes se sa procenom da vecina ljudi koji setaju ili barem dobar deo nece glasati za SZS???...A Zoran Djindjic ne bi imao nikave sanse protiv SM na izborima 2000...uostalom i posle do atentata njegov rejting je bio jako slab

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

...

 

Za 'srpsku opoziciju' mogu da glasam samo u jednom slucaju: da mi stave lisice na ruke, odvuku na birackog mesta, silom umoce prst u mastilo i utisnu otisak na glasacki listic.

:wicked:

Posto me jako malo zanimaju 'drzavni mediji', malo me zanimaju i 'opozicioni mediji', a pogotovo je smorna prica o nekim 'slobodnim medijima'. Nesto kad pogledam tu i tamo, pa to su sve egzaltirani likovi iz neke dilkarnice. Nesuvisle projekcije, pretnje, resantiman uz propratno klovnovsko budalasenje. Ov provizorijum je po njima samo ilustracija one bajke 'Lepotica i zver', gde je dvorac tek 6% beo, a ostalo je crno da crnje ne moze biti. Ali - u njihovoj glavi.

 

Ja sa time / njima - nista ne zelim da imam. U sta bi mi prosle godine i neko iskustvo da pod stare dane hvalim jednog lopinskog dzibrova kao sto je Djitler. Zar je on zaboravio pismo koje je pisao onom evropskom gradonacelniku nudeci mu beogradske rome djuture?

:furious:

O skutonosama ne bih - to su slucajevi za 'Lazu'. Doduse, trenutno su na 'produzenom vikendu'.

 

Necija opsesija AVom mi nista ne znaci, u tudje fantazije se ne pacam, pa neka opozicione narikace to rese sami.

Kako bese onaj oglas u novinama: 'povoljno naricem na sahranama'.

:classic_biggrin:

Ima ovde mnogo neotkrivenih talenata za zapevanje / guslarenje. Evo, naprimer, profesorka VRV:

 

>> ... Govor drži Vučić Aleksandre, U kongresnom centru skrovitome, Šumicama, podno Beograda. 
Svu gospodu pred sebe sjednuo, Svu gospodu, ali i gospođe, Pa uzima zlatna mikrofona
I besjedi svoj gospodi srpskoj: ... <<

 

...

Link to comment
Share on other sites

 
 
 
25 minutes ago, Džudi said:

 

Koliko se sećam DOS je prvo imao neke planove sa Stambolićem koji je ubijen... Znam da su Koštunicu dugo ubeđivali da bude predsednički kandidat. 

 

Usred predizborne kampanje Vuk Drašković i SPO napuštaju DOS jer Vuk ( Dana ) nije bio zadovoljan kvotama posle izbora. Tražio je 60 posto za SPO i 40 za sve ostale a bilo ih je 19.

 

 

Zoran Đinđić je, po meni, bio dobar kandidat i ponavljam i dalje imam pozitivno mišljenje o njemu i tužna sam što je ubijen 2003. godine.

 

DS, Dveri, Narodna stranka i ostale stranke - nijedna sama ne bi prešla cenzus i to je činjenica. Samo udruženi mogu da pobede. 

 

I važni su svi..i Sanda Rašković Ivić i Jeremić i Obradović, važan je i Đilas koji je ponavljam, bio inicijator okupljanja i udruživanja stranaka.

 

DSS nije ušao u SZS zbog DS-a ...DS im je, koliko znam ukrao 42-43 mandata u Skupštini Srbije...a od nastanka DSS-a postoji neki animozitet između DS-a i ove stranke. 

 

Ne postoji neka treća opcija političara, ne postoje stranke koje bi se dopale i levici i desnici i večitim apstinentima na izborima.

 

Da li treba da čekamo tu neku novu stranku, ili nove stranke a da za to vreme trpimo sve što SNS radi?    

 

 

 

 

 

Ne moze se u 2019 jos pisati/pricati o Djindjicu.  To je sustina, da je bilo naslednika njegove politike, do sada bi izasao sigurno.

 

Oni imaju veliki problem, ti navedeni lideri, prosto umesto da naprave jednu stranku i da se sloze, oni prave 22 stranke  i svi su neki lideri itd..Ne moze to tako, ovde ljudi vole vrhovnu glavu. Ne kazem da je to ispravno, ali prvi cilj je pobediti na izborima, taj prolazak cenzusa i sto se to slavi je jadno. Moraju sujete da sklone sa strane i da rade za narod i da bolje upoznaju svoj narod i da idu iskljucivo na pobedu. Godine prolaze, decenije a mi smo truli.

 

Jbga, zato i ne dobijaju glasove i ljudi beze, muka im je vise da cekaju. Realno, niko lud ne bi trebao ovde da ceka bilo sta. Opozicija bi se sutala u dupe da ima 20% na izborima,a fora je pobeda..i onda se menja svest. Ne oni hoce da promene svest, pa  onda da vladaju, pa ne ide to bas tako.

 

Evo vidim i Jermica su namestili za neki razgovor, vise covek ne zna da li je tacno ili ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma to je okej, Vaš stav nam je poznat i ne verujem da iko ovde ozbiljno pretenduje da pokuša da Vam ga promeni. Znate bolje od većine ovde da ovo u Srbiji nije ništa novo - nit je AV do sada neviđeni diktator/demokrata/veliki lider/radikalski kompleksaš (nepotrebno precrtati, po želji), niti je ova dezorganizovana skupina što dobronamernih što zlonamernih opozicionara nešto neviđeno do sada u svetu/okruženju/provizorijumu. Rešiće se i ovo, nadam se što brže. A, u međuvremenu, apsolutno podržavam Vašu tezu da je rad na sebi nezamenljiv.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

@Pavaroti  @Stondisha

 

Kada većina onih koji imaju politički stav kao što je tvoj (ili sličan tvome) odluče da im nije svejedno ko je na vlasti, onda se možda nešto i desi.

Sve dok ne izlaziš na izbore jer se programi i likovi koji se nude ne poklapaju u meri u kojoj ti želiš sa tvojim političkim stavovima, neće se ništa desiti, tj AV će i dalje biti na vlasti.

Sve dok ne prestaneš da glasaš za tzv minorne stranke koje, po tebi, imaju najzdravije političke stavove (koji su u ovoj zemlji najčešće i najnepopularniji), ništa se neće desiti, tj AV će i dalje biti na vlasti.

AV ima ogromnu partijsku infrastrukturu koja je novcem, obećanjima i strahom (od gubitka već nečega (koliko god to bedno nešto bilo)) izuzetno motivisana da SNS dobije svake sledeće izbore. Takođe ima, u odnosu na opoziciju, mnogo, mnogo, mnogo više medija u svojim rukama, kao i novca kojim može, ako mu se prohte, da prekrije celu Srbiju propagandnim materijalom. U svojim rukama ima sva ministarstva sile.

Opozicija nema dovoljno para. Možda je i jedini način promene vlasti da neko iz inostranstva da poveću lovu.

AV ima stabilno biračko telo koje nije preterano zainteresovano za budućnost ove zemlje u smislu šta ćemo da ostavimo svojoj deci. Nema ih dovoljno za pobedu na izborima, ali ih ima najviše. Kad dodaš jednocifrene postotke SPS-a, Ljajića, lokalnih partija, Krkobabića i ostalih (koji imaju konkretne koristi) + uplašeni, naterani + (ako se mora) ukradeni glasovi + potpuna kontrola izbornog procesa (u rukama jedne partije) na kraju dobiješ 51-55% (u provincijama i mnogo više) za AV-a.

Ja živim u provinciji, oduvek sam glasao protiv SPS-a i SNS-a, nisam se ništa ogrebao dok su Koštinica/Tadić bili na vlasti i ne pada mi napamet da se javno eksponiram i rizikujem bilo šta.

Nije tačno da je jedini program opozicije mi smo protiv AV-a, zašto zato, programi postoje i dostupni su.

Čuo sam da su u Turskoj opozicioni kontrolori u Istanbulu spavali pored džakova do ponovnog prebrojavanja glasova. Možete li zamisliti tako nešto ovde?

Novi ljudi u opoziciji se nikad neće pojaviti, to je urbana legenda. Ako se neko i pojavi, AV će naći način da ga ispljuje u svojim medijima i time neutralisati pretnju u svom glasačkom telu, a mi ćemo se upecati na neku od tih (ili ranijih) udica (odakle ti slika sa Petrom Panićem, zašto si pokrao 0.5G$ i posekao drveće u Bulevaru revolucije , možda si ipak ti ubio cimera, itd itd itd) pa ćemo onda da se uljuljkujemo i uspavljujemo uz hipnotičku mantru svi su oni isti svi su oni isti...

Dok ne siđe s vlasti, AV će prebaciti što je više moguće državnih para i imovine u privatne džepove (ovim ne sporim da su to radili i Koštunica/Tadić & kompanija).

Ako prođe previše vremena, u jednom trenutku neće više biti bitno ko je na vlasti, neće ništa ni ostati čime bi se "vladalo". Tada će jedino retroaktivni zakoni moći da povrate nekakav privid države na ovim prostorima.

Mene si kroz lose procenila. Idem na izbore, idem na proteste i skoro nista nisam propustio. Samo kazem ono sto vidim. Mozemo mi ovde da se lazemo da je super sto se tu neko trudi, ali dzaba sve kad ne mogu da se pomere dva koraka napred.

 

Koji je tacno program opozocije oko Kosova, oko finansija....Nisam nigde cuo a ni video. Niti je to neko pricao od njih na protestima. Licno sam samo cuo uva vucic, lopovi,a to sve znamo i bez njih.

 

Moraju se uprljati ruke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:

Radomir Lazović pozvan na odsluženje kazne zatvora zbog organizacije protesta
 

EVO GA JOŠ jedan penal za SzS... živ nisam da isčekam kako će i ovaj da omaše.

 

Mislim da znam u čemu je štos:

 

Quote

"Inicijativa Ne davimo Beograd donacijama građana uspevala je da pokrije sve troškove kazni i procesa vođenih protiv naših aktivista, pa će tako platiti i ovu kaznu. Ukoliko želite da nam pomognete i obezbedite nesmetan rad to možete uraditi materijalnom donacijom", navela je inicijativa.

 

Ako je i dalje jedan dan = 1000 dinara, ovo je odličan način da se zaradi. Da se razumemo, nemam ništa protiv, čak i kod deklarisanih levatora radi smisao za bizMis.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Mislim da znam u čemu je štos:

 

 

Ako je i dalje jedan dan = 1000 dinara, ovo je odličan način da se zaradi. Da se razumemo, nemam ništa protiv, čak i kod deklarisanih levatora radi smisao za bizMis. 


ne znam šta ti je sporno, ja sam im više puta neku kintu uplaćivao, jer za sve proteste, flajere, kancelarije  sve to košta jebi ga...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stondisha said:


dede... daj de sapatniku tvome iz provincije, kome nije problem da se eksponira i da se bori protiv ovoga zla da vidimo šta su ti programi.

 

I još jednu stvar da se dogovorimo, to što se ja lečim od raka (sns/sps) terapijom kojom se meni seku ruke i noge (SzS dobija izbore) ne vidim kako će meni život da se popravi, osim što neću da umrem od raka nego ću da ležim u krevetu bez ruku i nogu...

AkO si provincija ljuta, kao ja što sam, onda vidiš šta ljudi iz opozicije rade na sprovodjenju tog famoznog programa, tvoji tu iz grada, šta rade DS i Dverjani, kakve korake su preduzeli  sem što su ih na silu verovatno terali da organizuju proteste i šta...  ništa.


pogledaj lokalni tvoj SNS, kod mene su to likovi koji su do juče bili opozicioni lideri ili njihovi "mali od palube", ali bukvalno... i evo i dalje preleću (bukvalno pre 7 dana) iz SzS-a u SNS.

edit:

da ne bude da smo problem sveli na basic level, evo malo za ove opzicionare, što vole da gledaju vodje i Beograd i to...
 

 

A i ti si takav lik, i svi takvi kao ti- pomalo "zaguljeni" tipovi, s oprostenjem, kojima niko i nista ne valja?!! 

Vladajuca garnitura- ne valja,SzS- ne valja, Ceda - ne valja .... pa ko onda valja, majku mu??? Sto kaze nas narod "krivom ku...cu i dlaka smeta"! 

Ti imas danas na politickoj sceni Srbije 2-3 ozbiljne opcije koje mozes da biras, i ako sebe ne nadjes ni u jednoj, treba da se zapitas dal mozda tebi nesto fali??? A uvek postoji i ona opcija da se i ti kandidujes na izborima! 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Darth Bane said:

A i ti si takav lik, i svi takvi kao ti- pomalo "zaguljeni" tipovi, s oprostenjem, kojima niko i nista ne valja?!! 

Vladajuca garnitura- ne valja,SzS- ne valja, Ceda - ne valja .... pa ko onda valja, majku mu??? Sto kaze nas narod "krivom ku...cu i dlaka smeta"! 

Ti imas danas na politickoj sceni Srbije 2-3 ozbiljne opcije koje mozes da biras, i ako sebe ne nadjes ni u jednoj, treba da se zapitas dal mozda tebi nesto fali??? A uvek postoji i ona opcija da se i ti kandidujes na izborima! 


https://www.caringpets.org/wp-content/uploads/goldfish-bowl-small.jpg

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Stondisha said:

... 

 

Ja sam jednom sa uplatnicom Infostana dobio i uplatnicu za neki deciji dom.

Njima s vremena na vreme uplatim neku sitninu.

 

Ovima, za 'patkometriju' ne dam ni dinar.

Manje kafica, manje bazanja, manje glupiranja. No, ako to vec rade - neka rade iz sopstvenog dzepa.

Sta sve cerka i ja nismo kupili za vreme 'protesta & setnji' i nije mi zao - no gde su svi rezultati?

:classic_dry:

Ko ono bese najveci uvoznik zuto-plavih pistaljki?

 

... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Stondisha said:


ne znam šta ti je sporno, ja sam im više puta neku kintu uplaćivao, jer za sve proteste, flajere, kancelarije  sve to košta jebi ga...

 

Ništa, a to sam naveo i u prethodnom postu. Politika je biznis, a svako zarađuje onako kako ume. Činjenica je da jesu levatori.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:

 

 

Da li je realno da si u fazonu u politiku svi uulaze da bi krali?

 

Napisao sam da svako zarađuje onako kako ume. Naravno da ne mogu da kažem za njih da kradu iz budžeta (ili nekog sličnog izvora) jer nemaju pristup izvorima finansija. Neko zarađuje tako što prodaje hleb, neko znanje, a neko maglu, što nije protivzakonito.

 

Doduše, imajući u vidu sve koji su se izređali na vlasti, vidim da baš i nema neke volje da se krađi stane na put.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...