Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

19 minutes ago, Kinik said:

 

 

Da, bice da si na svoj nacin u pravu.

:classic_cool:

 

Sposoban je on. Sposobna - lopina.

A oko politike / pregovaranja - on je obican dzibrov koga interesuje samo novac.

Seti se kako je obogaljio DS i naterao neke clanove da stave hipoteku na imovinu da mu se isplati 'dug'.

Uostalom, imas na sajtu 'Amntidot' nekoliko istrazivanja o tom lopovluku.

 

...

Svestan sam toga. Ali opet- ima li nekog naseg politicara koji nije korumpiran na neki nacin.

Izbor za Djitlera bi u ovom slucaju bio izbor ne " manjeg zla" , ne bih ja to tako nazvao, vec optimalni izbor koji Srbija u ovom momentu ima. 

Mislim, jeste Vucic uradio i neke dobre stvari, ali je pogorsao odnose sa susedima. 

Link to comment
Share on other sites

...

 

Bane, Bane ...

:please:

 

Ne racunaju se susedi. To ulazi u 'opis posla'. I njihovog i ovog provizorijuma. 

 

Bitni su samo 'veliki igraci'.

 

Mozda je sa njima 'opozicija' izgradila neki odnos razumevanja?

U EU znaju da je 'opozicija' gora nego AV.

 

...

Link to comment
Share on other sites

Djitler bi samo trebao da napravi koaliciju sa demokratskim snagama. Ne sa Obradovicem i Jeremicem. Jeremic je istrosen politicar a Obradovic - sacuvaj me Boze njegovog programa i "ideoloskog svetonazora"! Iako je mozda jedini politicar koji dosad nije krao - iz prostog razloga jer jos nije imao prilike za to! 

A prodemokratske snage bi imale podrsku i velikih igraca. Da vidimo ko su ti: na prvom mestu USA, zatim EU, Kina, Indija, Rusija i mozda UK - kada vise ne bude clan EU. Dakle USA, EU, UK i Indija bi sigurno podrzale demokratske snage u Srbiji - jer su i same demokratske zemlje. Kina bi tu bila neutralna, ne bi se mnogo mesala, a Rusija, posto bi bila u manjini, bi morala da odstupi. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kinik said:

 

 

Da, bice da si na svoj nacin u pravu.

:classic_cool:

 

Sposoban je on. Sposobna - lopina.

A oko politike / pregovaranja - on je obican dzibrov koga interesuje samo novac.

Seti se kako je obogaljio DS i naterao neke clanove da stave hipoteku na imovinu da mu se isplati 'dug'.

Uostalom, imas na sajtu 'Amntidot' nekoliko istrazivanja o tom lopovluku.

 

...

Ko su te demokratske snage u Srbiji?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Djitler bi samo trebao da napravi koaliciju sa demokratskim snagama. Ne sa Obradovicem i Jeremicem. Jeremic je istrosen politicar a Obradovic - sacuvaj me Boze njegovog programa i "ideoloskog svetonazora"! Iako je mozda jedini politicar koji dosad nije krao - iz prostog razloga jer jos nije imao prilike za to! 

A prodemokratske snage bi imale podrsku i velikih igraca. Da vidimo ko su ti: na prvom mestu USA, zatim EU, Kina, Indija, Rusija i mozda UK - kada vise ne bude clan EU. Dakle USA, EU, UK i Indija bi sigurno podrzale demokratske snage u Srbiji - jer su i same demokratske zemlje. Kina bi tu bila neutralna, ne bi se mnogo mesala, a Rusija, posto bi bila u manjini, bi morala da odstupi. 

Demokratske snage treba da pobede u Srbiji. Ali iskljucivo levicarske partije. Takvih u Srbiji nema. Sto se tice podrske Amerikanaca, Engleza i EU, nikada te zemlje ne bi podrzale demokratsku, levicarsku vlast. Ali to nije ni bitno. Kad mi sami sebe podrzimo to je kao ceo svet da je stao iza nas. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pavaroti said:

Samo ako se digne opet, stetocine ce se vratiti opet, posebno oni koji su se ogrebali za posao, a sada ih nema nigde na protestima.

 

 

 

Ne znam za stranku u celini, ali ove kolege iz DS-a sa kojima Dveri na mojoj opštini imaju odličnu saradnju "detektovali" su štetočine  i ne postoje šanse da ponovo budu na nekom funkcionerskom mestu. Sreća je i što su na gradskom nivou novi ljudi, dobro upoznati ko su štetočine tako da isti neće imati podršku centrale stranke.

 

Veruj mi, ne pričam ovo napamet, druženja stranačkih aktivista postoje i mimo protesta, štandova i ostalih manifestacija. 

 

43 minutes ago, Darth Bane said:

Djitler bi samo trebao da napravi koaliciju sa demokratskim snagama. Ne sa Obradovicem i Jeremicem. 

 

OK. Đilas izbaci Obradovića i Jeremića...i šta se dešava dalje. Molim te da navedeš najmanje tri političke stranke demokratske opcije, tri za početak..jer mora da ih ima više kako bi zajednički pobedili ovo zlo..

 

LDP i Čanak se ne računaju jer su trenutno omiljeni "opozicionari" Velikog Vođe.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Džudi said:

 

Ne znam za stranku u celini, ali ove kolege iz DS-a sa kojima Dveri na mojoj opštini imaju odličnu saradnju "detektovali" su štetočine  i ne postoje šanse da ponovo budu na nekom funkcionerskom mestu. Sreća je i što su na gradskom nivou novi ljudi, dobro upoznati ko su štetočine tako da isti neće imati podršku centrale stranke.

 

Veruj mi, ne pričam ovo napamet, druženja stranačkih aktivista postoje i mimo protesta, štandova i ostalih manifestacija. 

 

 

OK. Đilas izbaci Obradovića i Jeremića...i šta se dešava dalje. Molim te da navedeš najmanje tri političke stranke demokratske opcije, tri za početak..jer mora da ih ima više kako bi zajednički pobedili ovo zlo..

 

LDP i Čanak se ne računaju jer su trenutno omiljeni "opozicionari" Velikog Vođe.  

Prvo : Obradovic i Jeremic samo stete Djilasu i uopste demokratskoj opozicionoj platformi. A slaba korist od njih; Jeremic verovatno ne bi ni presao cenzus samostalno, Obradovic bi bio tu negde na oko 5-6%! 

Nije potrebna stranka, vec okupiti sve demokratske snage, ljude i organizacije kojima je demokratija u srcu. Formirati jedan demokratski front, koji ce da zauzme jasne stavove i program za resavanje naraslih drustvenih i ekonomskih problema u Srbiji!

Mislim da je nama u Srbiji potrebno nesto kao sto je bila poljska "Solidarnost"!!! 

Dakle , prvo to, a zatim zestok rad na terenu, na lokalu. Da aktivisti izadju i da razgovaraju sa ljudima. Da im ponude jasnu alternativu i perspektivu. 

To je po meni jedini nacin da se ova borba zavrsi uspehom. 

Inace imati koaliciju sa tako sirokim spektrom - od krajnje levice do krajnje desnice - cak i u slucaju pobede na izborima postavilo bi se pitanje: a sta posle? Jer to smo vec imali prilike da vidimo nakon 5. Oktobra. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

... prvo : Obradovic i Jeremic samo stete Djilasu i uopste demokratskoj opozicionoj platformi. A slaba korist od njih; Jeremic verovatno ne bi ni presao cenzus samostalno, Obradovic bi bio tu negde na oko 5-6%! ... nije potrebna stranka, vec okupiti sve demokratske snage, ljude i organizacije kojima je demokratija u srcu... formirati jedan demokratski front, koji ce da zauzme jasne stavove i program za resavanje naraslih drustvenih i ekonomskih problema u Srbiji! ... mislim da je nama u Srbiji potrebno nesto kao sto je bila poljska "Solidarnost"!!! ... dakle , prvo to, a zatim zestok rad na terenu, na lokalu. Da aktivisti izadju i da razgovaraju sa ljudima. Da im ponude jasnu alternativu i perspektivu... to je po meni jedini nacin da se ova borba zavrsi uspehom ... inace imati koaliciju sa tako sirokim spektrom - od krajnje levice do krajnje desnice - cak i u slucaju pobede na izborima postavilo bi se pitanje: a sta posle? ... jer to smo vec imali prilike da vidimo nakon 5. Oktobra. 

 

Ono boldovano, to je licentia poetica, nesto za po kuci / za najblize - zenu, decu, kucne ljubimce i slicno.

Borba za vlast je nesto drugo.

 

>> ... Danas, pet i po godina nakon pada demokrata s vlasti, derivati te stranke pojavili su se u raznim kolonama kao najglasnija alternativa vladajućoj koaliciji na predstojećim izborima za Skupštinu Grada Beograda. Tako su se oko liste koju predvodi Dragan Đilas, bivši gradonačelnik Beograda i predsednik DS-a, okupili nekadašnji Ombudsman Saša Janković koji je do pre samo pola godine, prema svedočenju akademika Dušana Teodorovića, Đilasa otvoreno nazivao “trojanskim konjem vlasti”, [1] a u bloku se našlo mesta i za Vuka Jeremića koga je Đilas svojevremeno izbacio iz DS-a zbog čega ga je Jeremić nazvao "najvećim zlom koje po svaku cenu mora biti zaustavljeno". Ovoj koaliciji pristupio je i nekadašnji potpredsednik DS-a Borko Stefanović koji je svojevremeno vodio politički rat protiv Vuka Jeremića, a Đilasa je podržao i Bojan Pajtić, čovek koji ga je svojevremeno smenio sa mesta predsednika DS-a. ... <<

 

Hm, sve ljudi kojima je 'demokratija u srcu'.

Rekao bih ja u cemu je njima demokratija, no da ne pravim posao Moderaciji.

:classic_cool:

 

...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Džudi said:

 

Molim te da objasniš samo ovaj deo. Da li su bili bahati članovi i funkcioneri DS-a kojih više nema u DS-u, ili je ceo DS bio bahat dok je bio na vlasti.

 

Poznajem ex funkcionere DS-a sa lokala, najviše sa moje opštine i znam da nimalo nisu bili bahati.

 

Konkretno, za jednu osobu mogu da dam izjavu i overim je kod notara...nimalo nije bio bahat, čak je preterivao sa ljubaznošću prema svima..i prema zaposlenima i prema građanima. I svima je izlazio u susret.  Danas se više ne bavi politikom.

 

Ne znam na koje opstine mislis?Zvezdara i Vozdovac i bahati i lopovi(prvi poceli u Srbiji sa kupovanjem diploma pravnog u KG itd).Jedino Lukavcevic na Vozdovcu nije bio takav ali on se pitao kao Cvetkovic u vladi

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdarac said:

Ne znam na koje opstine mislis?Zvezdara i Vozdovac i bahati i lopovi(prvi poceli u Srbiji sa kupovanjem diploma pravnog u KG itd).Jedino Lukavcevic na Vozdovcu nije bio takav ali on se pitao kao Cvetkovic u vladi

 

Voždovac. I naravno, mislim na Lukačevića..i pitao se, znam o čemu pričam...molim te, ne želim da iznosim privatne podatke na forumu..nemoj da me dovodiš u neprijatnu situaciju, da sad krenem sa pričom, gde sam i šta radila, kako znam šta se u opštini radilo..etc... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Poznavao sam lika koji je radio u DS na Zverzdari / Vozdovcu (?), pa onda u nekoj DS firmi 'sportski centar / Ada' (?), pa mu kazem - vidim da si postao istaknuti 'DS donator'?

A on ce, ma idi, matori - pa to su sve partijske pare!

:classic_cool:

 

...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kinik said:

 

Ono boldovano, to je licentia poetica, nesto za po kuci / za najblize - zenu, decu, kucne ljubimce i slicno.

Borba za vlast je nesto drugo.

 

>> ... Danas, pet i po godina nakon pada demokrata s vlasti, derivati te stranke pojavili su se u raznim kolonama kao najglasnija alternativa vladajućoj koaliciji na predstojećim izborima za Skupštinu Grada Beograda. Tako su se oko liste koju predvodi Dragan Đilas, bivši gradonačelnik Beograda i predsednik DS-a, okupili nekadašnji Ombudsman Saša Janković koji je do pre samo pola godine, prema svedočenju akademika Dušana Teodorovića, Đilasa otvoreno nazivao “trojanskim konjem vlasti”, [1] a u bloku se našlo mesta i za Vuka Jeremića koga je Đilas svojevremeno izbacio iz DS-a zbog čega ga je Jeremić nazvao "najvećim zlom koje po svaku cenu mora biti zaustavljeno". Ovoj koaliciji pristupio je i nekadašnji potpredsednik DS-a Borko Stefanović koji je svojevremeno vodio politički rat protiv Vuka Jeremića, a Đilasa je podržao i Bojan Pajtić, čovek koji ga je svojevremeno smenio sa mesta predsednika DS-a. ... <<

 

Hm, sve ljudi kojima je 'demokratija u srcu'.

Rekao bih ja u cemu je njima demokratija, no da ne pravim posao Moderaciji.

:classic_cool:

 

...

Vecina nabrojanih su istroseni politicari! Pogotovo  Sasa Jankovic. Ali Djilas i Stefanovic jos nisu istroseni. I tu bih obavezno ukljucio i Cedu i Canka, bez obzira na sve, jer njihovi stavovi su jos uvek aktuelni i progresivni, za srpske standarde. A onda i ostale za sada neopredeljene individualce i organizacije! Zasto ne ukljuciti i Sonju Biserko i Natasu Kandic?! Vratiti Zarka Koraca u politiku! Zatim naci jake i nezavisne intelektualce poput pokojnog Nebojse Popova - ljude slicne njemu. Zatom studente i nezavisne sindikate! Eto takvi ljudi mogu da izvedu promene! A ne Prangija i Pajtic i Bole Obradovic! 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darth Bane said:

Nije potrebna stranka, vec okupiti sve demokratske snage, ljude i organizacije kojima je demokratija u srcu. Formirati jedan demokratski front, koji ce da zauzme jasne stavove i program za resavanje naraslih drustvenih i ekonomskih problema u Srbiji!

 

Molim te, navedi imena ljudi i organizacija, ne upotrebljavaj opšta mesta. 

 

Usput, zašto toliko mnogo smetaju Jeremić i Obradović? Šta su tebi oni lično i svima vama učinili da ih tako sa fanatizmom ne volite? Ukrali penzije-plate, opljačkali vaše stanove i kuće, ubili vam pola porodice...

 

Definitivno, ni na ovoj temi ne mogu više da pišem. Tj neću pisati o SZS- ionako postoji tema o srpskoj opoziciji. 

 

I nemoj Bane da misliš, a ni vi ostali, da ja nemam zamerke na rad SZS i svih ljudi tamo..imam..ali pošto većina ovde piše loše o njima, red je da neko napiše bar nešto pozitivno.

 

Navedite konkretna imena novih ljudi, novih demokratskih snaga, dajte predloge, ideje....ili vam više odgovara ovo dno, ovo zlo?  Čini mi se da vam odgovara..

 

Ovde stajem i nikome više ne odgovaram...ionako je sve ovo offtopic i treba da se seli u temu o srpskoj opoziciji...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Džudi said:

 

Ne znam za stranku u celini, ali ove kolege iz DS-a sa kojima Dveri na mojoj opštini imaju odličnu saradnju "detektovali" su štetočine  i ne postoje šanse da ponovo budu na nekom funkcionerskom mestu. Sreća je i što su na gradskom nivou novi ljudi, dobro upoznati ko su štetočine tako da isti neće imati podršku centrale stranke.

 

Veruj mi, ne pričam ovo napamet, druženja stranačkih aktivista postoje i mimo protesta, štandova i ostalih manifestacija. 

 

 

OK. Đilas izbaci Obradovića i Jeremića...i šta se dešava dalje. Molim te da navedeš najmanje tri političke stranke demokratske opcije, tri za početak..jer mora da ih ima više kako bi zajednički pobedili ovo zlo..

 

LDP i Čanak se ne računaju jer su trenutno omiljeni "opozicionari" Velikog Vođe.  

 

Imam komšiju koji radi u opštini već tridesetak godina, što znači da je imao prilike da gleda na vlasti članove Saveza komunista Srbije, zatim SPS-a, opozicije u najširem smislu, da ne kažem Kurtu i Murtu. Znam već odavno da se svi odlično slažu čim podele funkcije i plen. Još devedesetih su se u zagrljaju mogli videti pripadnici SPS i SPO ili DS i radikala kako veselo ćeretaju i dogovaraju poslove i bizMise... ma, milina jedna, čovek bi pomislio da sunce sija na lepom plavom nebu prošaranom belim oblačićima, vetrić ćarlija, ptičice cvrkuću, šareni cvetni tepih ima hiljadu boja i tako to, a istovremeno su se njihove stranke 'vatale za gušu, neki liderčići su bili iza rešetaka (vojvoda od zawđale kašike, koji je bwanio swpske zemlje, osrednji pisac koji nije imao sreće pri izboru bračnog partnera itd.), na televiziju su se gađali fekalijama, a oko njih je besneo rat. Ista priča je i sada - cela ekipa, i koja jeste i nije na vlasti tako veselo pijucka kaficu, i dalje dogovaraju bizMis, a u međuvremenu su i Kurta i Murta doveli pola familije.

 

Ne znam za tu tvoju ekipicu kako će da se slažu na sledećim izborima, tj. da li će da se lično 'vataju za guše oko lepljenja plakata ili će da se zezaju u stilu 'Aaaaa, jes' vid'o kako je onaj naš mali izmlatio ove vaše što lepe plakate, dođeš mi pivo'. Verujem i da će se baš lepo slagati oko spoljne politike, npr. ovi koji su (tobože) za EU i ovi koji su protiv. Isto tako, verujem i da mnogi vredno glancaju rezervni par opanaka, italijanskih cipela, šajkače, šešire i slično, tj. u zavisnosti od toga da li im centrala naredi da odigraju kolce u Guči ili da se prošetaju do Brisela, a sigurno je da iz istih razloga vredno uče da na engleskom, ruskom i nemačkom umeju da kažu 'ponizno ljubim dupe' ili 'ja sam srcem uz vas od rođenja'. Ima tu i mnogo pilota koji odavno vežbaju preletanje sa jednog aerodroma na drugi, zlu ne trebalo. Uostalom, otpadak zvani DS je sasvim dobro poznat tome što se deli kao ameba, pa ima kadra na tone i na vlasti i u opoziciji, pri čemu u ovom drugom ima malo veći broj stranaka. Moram priznati da to nije loše sa stanovišta strategije - sediš u vlasti ma koja stranka da je formalno dobila izbore. Juče Vesić, danas Vesić, juče Jelena Trivan, danas Jelena Trivan... Pa to je fenomenalno! Gledaš istu ekipu na vlasti, a stranke menjaju češće nego donji veš!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Džudi said:

 

Molim te, navedi imena ljudi i organizacija, ne upotrebljavaj opšta mesta. 

 

Usput, zašto toliko mnogo smetaju Jeremić i Obradović? Šta su tebi oni lično i svima vama učinili da ih tako sa fanatizmom ne volite? Ukrali penzije-plate, opljačkali vaše stanove i kuće, ubili vam pola porodice...

 

Definitivno, ni na ovoj temi ne mogu više da pišem. Tj neću pisati o SZS- ionako postoji tema o srpskoj opoziciji. 

 

I nemoj Bane da misliš, a ni vi ostali, da ja nemam zamerke na rad SZS i svih ljudi tamo..imam..ali pošto većina ovde piše loše o njima, red je da neko napiše bar nešto pozitivno.

 

Navedite konkretna imena novih ljudi, novih demokratskih snaga, dajte predloge, ideje....ili vam više odgovara ovo dno, ovo zlo?  Čini mi se da vam odgovara..

 

Ovde stajem i nikome više ne odgovaram...ionako je sve ovo offtopic i treba da se seli u temu o srpskoj opoziciji...

 

Pa naveo sam ih u prethodnom postu.

Zasto ne Bole Obradovic? Zbog njegovog politickog programa koji je po mom skromnom misljenju nacionalisticki. Eto ostavljam mogucnost da gresim - neka me forumasi demantuju ali citao sam program Dveri! Sa time se ne ulazi u Evropu- to bi bilo kao kada bi npr ocekivali da demokratske promene u Grckoj izvede Zlatna Zora???? Ili Jobbik u Madjarskoj da smeni Orbana - jer i on je "meki" autokrata. Jeremic takodje - on je nesto blaza verzija Kostunjavog. Sa takvim ljudima i programima se ne ide u Evropu. Jeremic bi u nacelu i mogao da se prikljuci demokratskim snagama, ali plasim se da bi on tu igrao ulogu "trojanskog konja"!? Nesto kao Kostunjavi u DOS-u. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

Brate Bane, napišeš onaj prvi post, gde lepo napišeš da od opozicije jedino Đilasu može da se gleda odnos + i - pa da kažeš ajde jbga glasam, a onda mu dodaš umesto opravdano potkresanih Boška i Vuka, Čedu i fakin bratanica lovera Nešu Čanka...

Njih dvojica imaju jasne stavove u pogledu: resavanja pitanja Kosova i evroatlantskih integracija Srbije. Iz tih razloga mislim da jos nisu istroseni. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darth Bane said:

Njih dvojica imaju jasne stavove u pogledu: resavanja pitanja Kosova i evroatlantskih integracija Srbije. Iz tih razloga mislim da jos nisu istroseni. 

 

Da se medicinski izrazim

 

Đilasovu nogu, napala gangrena, odsečeš nogu i izvršiš transplantaciju drugom nogom koju razjeda rak.

 

 

E tako je nešto tvoj predlog, onako banalizovan baš.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Džudi said:

... molim te, navedi imena ljudi i organizacija, ne upotrebljavaj opšta mesta. 

... usput, zašto toliko mnogo smetaju Jeremić i Obradović? Šta su tebi oni lično i svima vama učinili da ih tako sa fanatizmom ne volite? Ukrali penzije-plate, opljačkali vaše stanove i kuće, ubili vam pola porodice...

... definitivno, ni na ovoj temi ne mogu više da pišem. Tj neću pisati o SZS- ionako postoji tema o srpskoj opoziciji. 

... i nemoj Bane da misliš, a ni vi ostali, da ja nemam zamerke na rad SZS i svih ljudi tamo..imam..ali pošto većina ovde piše loše o njima, red je da neko napiše bar nešto pozitivno.

... navedite konkretna imena novih ljudi, novih demokratskih snaga, dajte predloge, ideje....ili vam više odgovara ovo dno, ovo zlo?  Čini mi se da vam odgovara..

... ovde stajem i nikome više ne odgovaram...ionako je sve ovo offtopic i treba da se seli u temu o srpskoj opoziciji...

 

Ti i Bane ste sjajan 4umski tandem!

:wink2:

 

Ne radi se o tome da nekog 'ne volim sa fanatizmom' - samo ga prezirem kao politicku protuvu i ljudsko nistavilo.

Pa makar mi 'nijee uzeo deo peMzije / opljackao stan'.

 

Mislim da je DJ_Vasa vec pisao o 'novim imenima / davanju predloga' i petljanju u stvari koje nekoga i ne interesuju, a o kojima treba da vode brigu oni koji sami sebe nazivaju 'politicar'. Neka smislja planove, iznosi ideje - pa to je njegov posao!

 

Btw, ne znam cemu ovo brecanje - 'ili po mome, ili mi vratite moje krpice' kao i drzanje hvalospeva propalim politickim likovima - pa nije ovo sahrana. 

 

Niko nije rekao da mu 'vise odgovara dno / zlo' - to je tvoja projekcija.

Samo su neki rekli da im ne odgovara 'opozicija' o da joj nece dati glas. Sta je tu problem?

 

 

PS.

Ima i verzija sa 'Crnim biserima'.

:classic_biggrin:

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Stondisha said:

 

Da se medicinski izrazim

 

Đilasovu nogu, napala gangrena, odsečeš nogu i izvršiš transplantaciju drugom nogom koju razjeda rak.

 

 

E tako je nešto tvoj predlog, onako banalizovan baš.

Pa dobro, onda neka budu samo Djilas i Stefanovic. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

 

Zasto ne Bole Obradovic? Zbog njegovog politickog programa koji je po mom skromnom misljenju nacionalisticki. 

 

Ovo pitanje očekujem od samog dolaska na ovaj forum.:classic_smile:

 

Molim i tebe, ali i sve ostale forumaše da kažu šta znače reči  "nacionalizam "  i "šovinizam". 

 

Da li sam ja automatski šovinista kad kažem da sam nacionalista?  Naravno da nisam i niko od ovih ljudi koji pripadaju SZS a koje mnogo vas ne može da podnese, ama baš niko nije šovinista..a nisu ni fašisti kako ih nazivaju AV i njegovi mediji.

 

Razlika između nacionalizma i šovinizma je ogromna. Postoji. 

 

Jedini političar sa ovih prostora za koga mogu da kažem da je šovinista je Šešelj, čovek koji se vratio na političku scenu zahvaljujući svom " političkom sinu" AV. 

 

Još jednom:  Nacionalizam nije loš. Biti nacionalista znači voleti svoju zemlju i svoj narod i poštovati druge narode i druge zemlje. Jednostavna definicija.

 

Ne znam kako je svi vi ostali definišete...ili ste svi levičari..ako je tako ok, poštujem vaše levičarsko opredeljenje.  A to se opet zove- tolerancija.

 

 

2 hours ago, Kinik said:

 

Samo su neki rekli da im ne odgovara 'opozicija'  da joj nece dati glas. Sta je tu problem?

 

 

 

Mnogi su našli mane ovom Savezu stranaka i Udruženja ( uvek se zaboravlja da su u SZS i sindikati i  da ih podržavaju sindikati.

 

Ko su te treće opcije?  DSS-Šapić, Stranka moderne Srbije, neki Građanski front koji se formira ovih dana? 

 

Koliko te treće, četvrte, pete opcije imaju simpatizera i birača, da li imaju stranačku infrastrukturu preko potrebnu za predizborne i izborne radnje? 

 

Da li udružene ili pojedinačno, te treće, četvte opcije ili pete ( napraviće ih AV to znamo ) imaju programe, planove šta posle AV?  Da li imaju uopšte snagu da sruše AV i ovu vlast?

 

Ili ćemo čekati Godoa..nekog savršenog, idealnog političara koji ima stranku punu novih, finih ljudi, samo visoko obrazovanih, koji će promeniti celokupnu sliku današnje Srbije? 

 

Po svemu sudeći...veliki broj vas ovde ali u u RL koji tražite "dlaku u jajetu"..čeka Godoa...pa onda neka AV sve uništi, sve opljačka, rasproda..neka..   

 

Cela ova diskusija me podseća na pesmu

 

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.

Martin Niemöller

 

I ovim zaista stavljam tačku na pisanje na ovoj, a možda i na još ponekoj temi.

 

Nemam nameru da repliciram u nedogled...nema šanse...

 

 

Edited by Džudi
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Džudi said:

Da li sam ja automatski šovinista kad kažem da sam nacionalista?  Naravno da nisam i niko od ovih ljudi koji pripadaju SZS a koje mnogo vas ne može da podnese, ama baš niko nije šovinista..a nisu ni fašisti kako ih nazivaju AV i njegovi mediji.

 

Bane je citirao program Dveri, ali nije ulazio u analizu tvoje ličnosti. Dakle, čovek se bavi programom koji je javno dostupan, što ovde i jeste tema.

7 minutes ago, Džudi said:

Još jednom:  Nacionalizam nije loš. Biti nacionalista znači voleti svoju zemlju i svoj narod i poštovati druge narode i druge zemlje. Jednostavna definicija.

Prema ovoj definiciji, u nacionaliste spada Nataša Kandić, a ja njen nacionalizam podržavam.

 

8 minutes ago, Džudi said:

Po svemu sudeći...veliki broj vas ovde ali u u RL koji tražite "dlaku u jajetu"..čeka Godoa...pa onda neka AV sve uništi, sve opljačka, rasproda..neka..   

Opet idemo u analize ličnosti. Da li su protivnici Dveri u RL 'tražioci dlake u jajetu' ili nešto deseto je privatna stvar, a tvoja ocena tuđe ličnosti je krajnje irelevantna za ovu diskusiju.

 

10 minutes ago, Džudi said:

I ovim zaista stvaljam tačku na pisanje na ovoj, a možda i na još ponekoj temi.

 

OK, ali ne vidim onda svrhu diskusije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Džudi said:

Ovo pitanje očekujem od samog dolaska na ovaj forum.:classic_smile:

 

Molim i tebe, ali i sve ostale forumaše da kažu šta znače reči  "nacionalizam "  i "šovinizam". 

 

Da li sam ja automatski šovinista kad kažem da sam nacionalista?  Naravno da nisam i niko od ovih ljudi koji pripadaju SZS a koje mnogo vas ne može da podnese, ama baš niko nije šovinista..a nisu ni fašisti kako ih nazivaju AV i njegovi mediji.

 

Razlika između nacionalizma i šovinizma je ogromna. Postoji. 

 

Jedini političar sa ovih prostora za koga mogu da kažem da je šovinista je Šešelj, čovek koji se vratio na političku scenu zahvaljujući svom " političkom sinu" AV. 

 

Još jednom:  Nacionalizam nije loš. Biti nacionalista znači voleti svoju zemlju i svoj narod i poštovati druge narode i druge zemlje. Jednostavna definicija.

 

Ne znam kako je svi vi ostali definišete...ili ste svi levičari..ako je tako ok, poštujem vaše levičarsko opredeljenje.  A to se opet zove- tolerancija.

 

 

Ja ne mogu da glasam, kada bih mogla za Boska i ekipu ne bih mogla, svaka celija organizma bi mi se bunila. Mogu da ih popeglaju, rebrendiraju u sta hoce. Finansijski sam konzervativac i socijalni liberal. 

 

Nisam tikva bez korena i ultimativno me nervira sto lojalnost poreklu ekvivalent za socijalni konzervativizam. Ispada da samo Bosko & co vole Srbiju sta god to kome znacilo, a svi ostali pa da ne pricam. 

 

Kako je Srbija dosla da moze da bira samo izmedju ovoga sto je trenutno na sceni, druga je prica.

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...