Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 minutes ago, djole said:

Ljakse. Ali ipak pre svega ne verujem koliko je glup.

Pa da imaju svi đuture 200 gr funkcionalnih delova mozga, ne bi nas ovaj Nazgul jahao već 8 godina. 

Inače, danas videh vozača srs koji je onda autom udario nekog ispred skupštine, vidim valja cigare sa poznatim krajiškim mafijozama iz Zemuna... 

A bio mi poznat, eto setio sam se 😬 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se taj Jovanović nije dopadao ni pre ovoga. Ne svidja mi se način na koji priča, sve nekako deluje veštački, harizma minus jedan. Može možda biti koristan šraf u nekoj opozicionoj partiji, ali nikako jedan od lidera. 

 

Ne treba ni ovaj razgovor previše da začudi, svakako da ljudi u opoziciji nisu andjeli i da kod njih isto svako gleda da uzme svoj deo kolača i da bude deo ekipe gde može imati najviše koristi. Nažalost, to je tako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

...sada vidim o kome pisete, to je onaj koji je bio vidjen za gradonacelnika bg jednog dana u skoroj buducnosti

 

ne mogu da kazem da mi je zao sto se ispostavilo da je diletant (bar da je jedini)

ali sam odmah posumnjala u pristrastan izbor i hvalospeve o njemu od strane Lukine devojke

 

moram da pronadjem taj post...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kome smeta jak Nikola Jovanovic? 

 

Nije bas bistar a i namestio se sam, morace Djilaz da ga salje na klupu ko Bastaca

 

Generalno sav taj pristup ‘ja dovodim 400 ljutih oklopnika’ nece moci da radi za opoziciju. 
Treba im bolja vizija,  visi nivo sinergije po nekom vaznom pitanju, i treba im covek, objedinitelj, da probudi sve sto je usnulo. 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Pitam se kome smeta Nikola Jovanović i zašto?

 

Nema kome smeta i zasto, nego je covek ispao ljakse i diletant i samo su to iskoristili, kao što iskoriste sve što nadju za Djilasa, Mariniku, Jeremica, ali oni verovatno nisu toliko eksplicitni u razgovorima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2020 at 10:19 AM, Klotzen said:

Da ne ponavljam već rečeno na temu "bošnjaci-pozderac" pogledajmo šta on sada radi. On iz stranke koja je neki desni-centar ide u levičarsku stranku a stare "drugare" proziva da nisu desno :) . Koliko god je kod mene imao respekt ovime je poslao poruku da ga samo funkcija zanima a da realnu politiku nema. A kada se tome doda i ovaj "puzajući šovinizam" koji je pokazao ozbiljan znak uzvičnika stavljam nad njega dok se ne iskupi ili objasni.

 

On priča da je to montaža ali meni to ne zvuči kao montaža. Ako jeste tome ko je to radio treba dati nobelovu nagradu za montažu :)

 

 

Nije mu bio Pozderac kad ga je Jeremic vukao sa sobom, od one organizacije za spoljnu politiku, do sranke i kandidature za gen.sek UN.

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

 

Nema kome smeta i zasto, nego je covek ispao ljakse i diletant i samo su to iskoristili, kao što iskoriste sve što nadju za Djilasa, Mariniku, Jeremica, ali oni verovatno nisu toliko eksplicitni u razgovorima.

Jeste ispao ljakse, ali sve sto je rekao je u sustini istina. Jes da se nije izrazavao polit-korektnim terminima, ali takav je svojevremo bio i Sergej Trifunovic.

Zar je "lepa laz, uvijena u oblandu" i dalje bolja od surove istine? 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Darth Bane said:

Jeste ispao ljakse, ali sve sto je rekao je u sustini istina. Jes da se nije izrazavao polit-korektnim terminima, ali takav je svojevremo bio i Sergej Trifunovic.

Zar je "lepa laz, uvijena u oblandu" i dalje bolja od surove istine? 

 

ovo zvuci kao da si zaista kliknuo taj klip...sada je i mene zainteresovalo sta je rekao

 

ali taj je, sudeci po komentarima, ogovarao iza ledja,

a postojanje ili nepostojanje politicke korektnosti se racuna samo kada nesto kazes/napises javno,

ono sto u sebi mislis i trabunjas u kafani ne bi trebalo da se racuna posebno ako si polu-niko i polu-nista u politici...

 

nego, ako je rekao tu neku `surovu` istinu, zasto se toliko polemise? Istina zaustavlja svaku polemiku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mama_mia said:

 

ovo zvuci kao da si zaista kliknuo taj klip...sada je i mene zainteresovalo sta je rekao

 

ali taj je, sudeci po komentarima, ogovarao iza ledja,

a postojanje ili nepostojanje politicke korektnosti se racuna samo kada nesto kazes/napises javno,

ono sto u sebi mislis i trabunjas u kafani ne bi trebalo da se racuna posebno ako si polu-niko i polu-nista u politici...

 

nego, ako je rekao tu neku `surovu` istinu, zasto se toliko polemise? Istina zaustavlja svaku polemiku.

 

 

Zato sto vecinu ljudi istina najvise boli. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ciao said:

 

NA ovom Forumu se mnogo više pričalo o slici ČeGevare iz Dubravkinog kabineta nego o tekstovima koje je objavljivala, o analizama i kritikama vlasti i opozicije.
 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/15/2020 at 3:49 PM, Darth Bane said:

Jeste ispao ljakse, ali sve sto je rekao je u sustini istina. Jes da se nije izrazavao polit-korektnim terminima, ali takav je svojevremo bio i Sergej Trifunovic.

Zar je "lepa laz, uvijena u oblandu" i dalje bolja od surove istine? 

 

Sta je surova istina?

 

Jeremic je potomak Bosnjaka pa nije "pravi Srbin"? Sto je ovaj shvatio tek nakon par godina provedenih u NS, ali necemo o tome. Dakle, merenje krvnih zrnaca u politici je "surova istina"?

 

Sve ostalo je jedan jezivi oportunizam i karijerizam individue koja nema harizmu ni kisne gliste. Tip je samo jos jedan Marko Bastac, a Djilasu ne cini na cast sto se povezuje sa takvim ljudima.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, goldberg said:

Tip je samo jos jedan Marko Bastac, a Djilasu ne cini na cast sto se povezuje sa takvim ljudima.

 

Drugačiji je od Marka Bastaća. Iskreniji, koliko mi se čini, na prvom mestu.

 

Ovde polemišemo o krvnim zrncima, o tome da li je ljakse ili ne..a niko nije postavio pitanje: Ko je, kako i zašto neovlašćeno snimao? 

 

Mislim da je neovlašćeno snimanje i iznošenje privatnih razgovora-bez znanja lica koje se snima zakonski kažnjivo.

 

Što se Đilasa tiče, on nije dao nijedan komentar u vezi ovih snimaka. 

 

Kada je privatno mišljenje u pitanju, ono treba da ostane privatno..

 

Čak je i ovde na netu, na forumima zabranjeno iznositi privatne poruke u javnost..tj na forum. 

 

 

 

  

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Što se Đilasa tiče, on nije dao nijedan komentar u vezi ovih snimaka. 

 

Kada je privatno mišljenje u pitanju, ono treba da ostane privatno..

 

Čak je i ovde na netu, na forumima zabranjeno iznositi privatne poruke u javnost..tj na forum. 

 

 

 

  


Ovo oko privatnosti podataka je sigurno nesto sto treba da zabrine i nadam se da ce se pojaviti jace grupe koje ce promovisati zastitu podataka,

 

Ali, 

(My brother once told me...)

To sve nema puno veze sa politickim padom Nikole Jovanovica koji sledi. (Nece biti primljen u SSP sa ‘svojim ljudima’)
Ne vidim sada prostor za njega na politickoj sceni. Jedino bi Vucic mogao da mu izmisli ulogu. 
Mozda ce za njega biti dobra ta situacija otklona od politike, bice srecniji svakako. 
+

Djilas cuti zato sto Djilas nikada ne kritikuje javno nikoga, paralela sa Bastacem stoji. 
Mutni likovi svakako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Može da ode recimo kod Samardžića u stranku. Ta stranka je slična sa Jeremićevom. A ne da prelazi iz stranke desnog centra u levicu a da priča o doslednosti. Mislim ima za njega mesta i dalje u politici ali ne u SSP-u. Sinoć je Marinika rekla da se nada da on nikada neće biti član SSP-a a čisto sumnjam da je to rekla na svoju ruku.

 

Jovanović jeste bio kost u grlu za Faraona. Mlad, nije bio na vlasti pa ne može ništa da mu prišije i ono što Marinika radi na nivou Srbije on je radio na nivou Beograda. On je posle ovoga ugasio kod ljudi koji naginju levici, jedan deo centra i građanskoj opciji ali bi mogao i dalje da bude pijun u nekoj stranci sličnoj NS a što da ne čak i u pravoj desnici. Možda Dveri dobiju nenadano pojačanje :)

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Drugačiji je od Marka Bastaća. Iskreniji, koliko mi se čini, na prvom mestu.

 

Ovde polemišemo o krvnim zrncima, o tome da li je ljakse ili ne..a niko nije postavio pitanje: Ko je, kako i zašto neovlašćeno snimao? 

 

Mislim da je neovlašćeno snimanje i iznošenje privatnih razgovora-bez znanja lica koje se snima zakonski kažnjivo.

 

Što se Đilasa tiče, on nije dao nijedan komentar u vezi ovih snimaka. 

 

Kada je privatno mišljenje u pitanju, ono treba da ostane privatno..

 

Čak je i ovde na netu, na forumima zabranjeno iznositi privatne poruke u javnost..tj na forum.

 

Pa mogao je on u privatnom razgovoru da hvali politiku Adolfa Hitlera. Da li bi i u tom slucaju vazilo "svako ima pravo na privatno misljenje"?

 

Njegov razgovor je problematican na vise nivoa. SSP bi ga mozda i primio i sa takvim stavovima, ali samo zato sto oni i ne znaju da su to njegovi stavovi. Njegovo "ja sam glavni, ovaj je nula, ona tamo je nista bez Djilasa, jesam bio u jednoj partiji vise godina, ali ne krijem da mislim o predsedniku sve najgore" i tome slicno uz izrazavanje ksenofobicnih stavova i presudjivanje nekome na osnovu porekla i prezimena - niko ozbiljan nece primiti takvog coveka u stranku.

 

"Nijedan general se nije prezivao Ponos i Pozderac" - nije ni Djilas. I sta treba da misli Djilas o takvom coveku, koji ce sutra da ga uporedjuje sa Milovanom Djilasom kad bude preletao u SNS? Zapravo, najbolje mu je da odmah preleti u SNS, takvi ljudi su i razlog propasti Demokratske stranke i takvi su medju prvima preletali u SNS.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@goldberg Najiskrenije se nadam da neće preći u SNS.

 

Ponoviću ponovo- pitanje svih pitanja je - ko je neovlašćeno prisluškivao i snimao?  To je krivično delo koliko ja kao laik znam..ili je najmanje za prekršajnu prijavu.

 

Jeste za osudu to iznošenje ksenofobičnih stavova, tu se slažemo. Mislim da je on to objasnio - dao je kratku izjavu u nekim novinama. 

 

Što se tiče iznošenja drugačijih stvavova u javnost- evo priznajem da i ja imam neke političke stavove koje ovde ne iznosim ( i forum je javnost, zar ne ).

 

Opet to prisluškivanje. Zar nije bilo dosta 90tih godina, prisluškivanja, snimanja, praćenja? 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Klotzen said:

Može da ode recimo kod Samardžića u stranku. Ta stranka je slična sa Jeremićevom. A ne da prelazi iz stranke desnog centra u levicu a da priča o doslednosti. Mislim ima za njega mesta i dalje u politici ali ne u SSP-u. Sinoć je Marinika rekla da se nada da on nikada neće biti član SSP-a a čisto sumnjam da je to rekla na svoju ruku.

 

Jovanović jeste bio kost u grlu za Faraona. Mlad, nije bio na vlasti pa ne može ništa da mu prišije i ono što Marinika radi na nivou Srbije on je radio na nivou Beograda. On je posle ovoga ugasio kod ljudi koji naginju levici, jedan deo centra i građanskoj opciji ali bi mogao i dalje da bude pijun u nekoj stranci sličnoj NS a što da ne čak i u pravoj desnici. Možda Dveri dobiju nenadano pojačanje 🙂

 

Neveruem da bi ga uzo bilo ko ko je u u ovoj Udruzbi.

Mislim da je bolje sto je ljosnuo kao mladji pretendent, pa makar ga se Vucic i plasio.

Srbiji trebaju ljudi sa vise integriteta a Velja Ilic treba da se napije dobro da bi ovako zborio.

 

Svim pretendentima na opoziciono delovanje dobro ce doci ovakvi testovi tipa Bastac - Jovanovic

da se proberu oni koji mogu to da izdrze.

 

Da Jovanovic nije sada pao, verovatno bi pao kasnije, mozda kada bi bilo kljucno.

( A mozda je samo previse u njemu vidim nekakvog Vuksanovica. )

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kido from Junkovac said:

A mozda je samo previse u njemu vidim nekakvog Vuksanovica. )

 

Na kog Vuksanovića misliš?

 

Btw, neću više o Jovanoviću..malo je nezgodno što sam sa njim ok na Tviteru+ četovali smo ovih dana i vidi se da sam subjektivna.

 

I zaista, zaista mi je neverovatno da pored da se pored SNS-a ( verovatno ) i opozicione stranke bave neovlašćenim snimanjima. 

 

Kada se jednog dana promeni vlast, to je jedna od stvari koje treba uraditi- sprečiti dalje prisluškivanje i odrediti visoke kazne za one koji to rade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Na kog Vuksanovića misliš?

 

Btw, neću više o Jovanoviću..malo je nezgodno što sam sa njim ok na Tviteru+ četovali smo ovih dana i vidi se da sam subjektivna.

 

I zaista, zaista mi je neverovatno da pored da se pored SNS-a ( verovatno ) i opozicione stranke bave neovlašćenim snimanjima. 

 

Kada se jednog dana promeni vlast, to je jedna od stvari koje treba uraditi- sprečiti dalje prisluškivanje i odrediti visoke kazne za one koji to rade.

Sad je skroz nebitno neovlasceno snimanje. Opozicija zna da im se prati svaki pokret i razgovor i to sto je rekao bi trebalo da mu zavrsi politicku karijeru. Brojanje krvnih zrnaca je uzasno u ovom delu Evrope.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...