Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

18 minutes ago, Darth Bane said:

Ajde da neko iz Dveri to izjavi, bar ne bi bilo nikakvo iznenadjenje. Ali Narodna stranka? Mislio sam za Jeremiju da je "svetski covek" , lik koji "parla" engleski - bez obzira sto se politicki ne slazem sa njegovim programom. Ali, mislio sam da je relativno tolerantan i korpulentan covek.

 

ovi iz opozicije su otisli na burek kod coveka....

 

sto to ne urade ovi iz SNS-a ?  sto ne odu kod coveka da ga podrze ?

 

glupo im ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ovi iz opozicije su otisli na burek kod coveka....

 

sto to ne urade ovi iz SNS-a ?  sto ne odu kod coveka da ga podrze ?

 

glupo im ?

Pa i Ceda Jovanovic je medju prvima osudio taj cin (mislim: demonstracije ispred pekare) pa opet ni  Ceda nevalja ....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Bane said:

Pa i Ceda Jovanovic je medju prvima osudio taj cin (mislim: demonstracije ispred pekare) pa opet ni  Ceda nevalja ....

Lako je iz skupstinske fotelje osudjivati - sto ne ode sa svojih 10 clanova da odbrani vlasnika?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

 

osudili su i iz SNSa-  zvanicno

 

ali sto oni ne odu na burek tamo

A zasto bi isli na burek? Ako se ljudima to ne jede? 

Ja volim burek i cak mi dodje da odem do te pekare - jer Albanci prave najbolji burek, ali sam predaleko, ako me nekad put nanese - navraticu obavezno! I bozu da popijem- obozavam taj napitak , a samo ga Albanci dobro prave. Otkako nema vise albanskih poslasticara u mom gradu - nema vise ni boze, a ni dobrog bureka! Prave burek u desetinama pekara, ali ni jedan nije tako dobar! 

Ali, ne treba ljude silom terati da idu da jedu burek!? Ipak, to i nije bas najzdravija hrana, jer sta imas u njemu? Samo testenine i malo sira! 

Link to comment
Share on other sites

Ej ljudi vi bas idete iz krajnosti u krajnost! 

Ali slazem se da je policija tu trebala rigoroznije da intervenise, u cilju zastite pekare i njenog vlasnika. 

A sad, to sto Ceda nije otisao na burek ....

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Ej ljudi vi bas idete iz krajnosti u krajnost! 

 

 

sta je krajnost ??  ako su solidarni nek odu tamo i nek uzmu bilo sta ?

 

to je pekara ... ima i bureka i kifli i sendvica...

 

nije bitno sta , ali nek pokazu da su solidarni sa njim...

nije poenta sta ce da jedu nego zasto su dosli... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 

sta je krajnost ??  ako su solidarni nek odu tamo i nek uzmu bilo sta ?

 

to je pekara ... ima i bureka i kifli i sendvica...

 

nije bitno sta , ali nek pokazu da su solidarni sa njim...

nije poenta sta ce da jedu nego zasto su dosli... 

Pa ljudi mozda i odlaze, ali ne radi politickog marketinga. Da sam blize i ja bih otisao vec danas, ali sam a ne coporativno sa izvesnim politickim grupacijama.

Link to comment
Share on other sites

samo mutis kad nemas odgovor...

 

nisam rekao da Ceda treba da ode ( mada bi i mogao) , nego iz SNS-a .... oni su na vlasti..... niko ne ocekuje Vucica licno... ali mozda neki funkcioner i nekolko clanova je moglo da dodje na taj jeheni burek ili nesto drugo , ne zbog bureka nego da pokazu da su uz tog coveka.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

samo mutis kad nemas odgovor...

 

nisam rekao da Ceda treba da ode ( mada bi i mogao) , nego iz SNS-a .... oni su na vlasti..... niko ne ocekuje Vucica licno... ali mozda neki funkcioner i nekolko clanova je moglo da dodje na taj jeheni burek ili nesto drugo , ne zbog bureka nego da pokazu da su uz tog coveka.

Pa trebali su - i tu se slazem. I trebala je policija da bude za nijansu zesca prema onima koji su dosli da demonstriraju ispred pekare. Ali, to sto nisu, ne moze biti argument da oni to nasilje podrzavaju, ili jos gore, da potajno stoje iza njih! 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, A sad said:

 

Kojih 10 clanova?

 

 

mozda nema clanova ali ima jednog vecnog fana :classic_love:

 

deo intervjua:

Malo o unutrašnjoj politici, kakav epilog protesta "1 od 5 miliona" očekujete?

Jovanovic:

Očekivao sam da Vuk Jeremić proglasi da je Vučić bio gotov za Uskrs, ali da je onda, čudom, vaskrsao. I da Boško Obradović opkoli Crkvu Svetog groba u Jerusalimu, sve dok sam gospod ne povuče svoju čudnu odluku, i proglasi Boška za boga. I da Đilas u svoju stranku onda primi i ostale pale anđele, uz sve ove koje je primio. I da Srbija konačno bude proglašena ne za republiku, nego za Pandemonijum, a Vučić za Sotonu. Tek da bismo svi mi mirno mogli da gorimo u vatri koju smo sami zapalili i s kojom već decenijama ne znamo šta ćemo. Zbog toga smo društvo bez istina, bez vrednosti, jer drugačije ne može da se objasni to što bilo ko, danas, može da doživljava Boška, Đilasa i Vuka kao istinu i vrednost, a Vučića kao Lucifera. A kada je lepio plakate sa imenom Ratka Mladića na Đinđićev bulevar, ja sam isterivao đavola iz njega, a ne Đilas i Tadić. Oni su mu tada pravili stranku. I krajnje vreme je da i ovde neko kaže - pakao, to smo mi, pa da od toga krenemo dalje.

 

Kažete da ulica nije mesto na kojem može da se razgovara o važnim društvenim temama, i da zato niste tamo. Da ste na mestu vođa protesta, šta biste drugačije uradili?

Jovanovic:

Nikako ne mogu da budem na njihovom mestu. Kao što oni nisu mogli da budu na mom pre skoro dvadeset godina. Nikada nisu imali ni snage, ni pameti, ni hrabrosti da budu original. Samo imitacija i falsifikat. Uostalom, tada se na ulici rešavala najvažnija društvena tema, a danas isključivo njihov odnos prema Vučiću, koji je mešavina ljubomore, histerije i neodgovornosti. Pošto ih ništa drugo ne zanima. Ni Kosovo, ni region, ekonomija, demografija, a pogotovo ne sumrak svih vrednosti u kojima živimo. I pre neki dan, na poslednjem protestu, niko se nije setio, nijedna stranka, da uputi podršku onom pekaru iz Borče, kome su mahali, istog dana, svinjskim glavama, samo zato što se neko, pre dve godine, slikao sa rukama ukrštenim u znak dvoglavog orla. Dakle, neko, ko je Albanac, uradio je isto ono što radimo kada podignemo tri prsta. I niko da kaže, to je ok, ima prava, baš kao što imamo mi, on je ljudsko biće, baš kao i mi, čovek, kao i mi. Niko da upozori na to da mrzeći druge, mrzimo i sebe, da nemamo prava na to, ni prema sebi i prema drugima, i da je preka potreba ovog društva da se prvo suoči sa sobom, sa svim greškama, od kojih su mnoge bile i zločini, pa tek onda sa drugima, da ne pričam o tome da neko treba da vikne: "Ej, zaglupljujemo se, ako mrzimo neke ukrštene prste i mahanje rukama." Ničeg od toga, danas, na ulici nema, zato što ljude koji su sve organizovali ne zanima društvo, nego samo njihov položaj u njemu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Pa trebali su - i tu se slazem. I trebala je policija da bude za nijansu zesca prema onima koji su dosli da demonstriraju ispred pekare. Ali, to sto nisu, ne moze biti argument da oni to nasilje podrzavaju, ili jos gore, da potajno stoje iza njih! 

 

eto najzad nesto razumno i do tebe... bices ti jos i opozicionar 😛

 

vidi... ne mora da znaci da stoje iza njih, ali i ocigledno cute na to...  A kolko sam primetio neki portali su poceli da "cerece" one iz 
 " ne davimo Beograd "  sto su iz solidarnosti pokazivali rukom onog orla na tom bureku...

  Dalje , sa druge strane imamo one isto izjave Voolina protiv albanaca...

  Seselj pravi kongres u svojoj kuci u Hrtkovcima...

 

 odlican nacin da se pokaze proevropski put Srbije

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 

sta je krajnost ??  ako su solidarni nek odu tamo i nek uzmu bilo sta ?

 

to je pekara ... ima i bureka i kifli i sendvica...

 

nije bitno sta , ali nek pokazu da su solidarni sa njim...

nije poenta sta ce da jedu nego zasto su dosli... 

 

Prekini vise da spinujes. Za Vucica svi znamo kakav je. Ovde se radi o tome da je stranka, koja navodno treba da donosi slobodu i demokratiju, podrzala sikaniranje  pekara Albanca koji nije kriv ni za sta. 

 

Zasto Vuk Jeremic ili ljudi iz njegove stranke nisu prisustvovali  akciji "Burek solidarnosti" ? 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skyglider said:

 

Prekini vise da spinujes. Za Vucica svi znamo kakav je. Ovde se radi o tome da je stranka, koja navodno treba da donosi slobodu i demokratiju, podrzala sikaniranje  pekara Albanca koji nije kriv ni za sta. 

 

Zasto Vuk Jeremic ili ljudi iz njegove stranke nisu prisustvovali  akciji "Burek solidarnosti" ? 

 

ne spinujem nego odgovaram na banetove tvrde stavove...

 

da.. trebao je Jeremic da ode... na taj nacin bi demantovao tvrdnje ovih da su to njegovi...

 

a nije otisao iz potpuno istih razloga kao sto nisu ni ovi iz SNS..... jer svi oni jasu na nacionalizmu i mrznji prema nesrbima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

mozda nema clanova ali ima jednog vecnog fana :classic_love:

 

deo intervjua:

Malo o unutrašnjoj politici, kakav epilog protesta "1 od 5 miliona" očekujete?

Jovanovic:

Očekivao sam da Vuk Jeremić proglasi da je Vučić bio gotov za Uskrs, ali da je onda, čudom, vaskrsao. I da Boško Obradović opkoli Crkvu Svetog groba u Jerusalimu, sve dok sam gospod ne povuče svoju čudnu odluku, i proglasi Boška za boga. I da Đilas u svoju stranku onda primi i ostale pale anđele, uz sve ove koje je primio. I da Srbija konačno bude proglašena ne za republiku, nego za Pandemonijum, a Vučić za Sotonu. Tek da bismo svi mi mirno mogli da gorimo u vatri koju smo sami zapalili i s kojom već decenijama ne znamo šta ćemo. Zbog toga smo društvo bez istina, bez vrednosti, jer drugačije ne može da se objasni to što bilo ko, danas, može da doživljava Boška, Đilasa i Vuka kao istinu i vrednost, a Vučića kao Lucifera. A kada je lepio plakate sa imenom Ratka Mladića na Đinđićev bulevar, ja sam isterivao đavola iz njega, a ne Đilas i Tadić. Oni su mu tada pravili stranku. I krajnje vreme je da i ovde neko kaže - pakao, to smo mi, pa da od toga krenemo dalje.

 

Kažete da ulica nije mesto na kojem može da se razgovara o važnim društvenim temama, i da zato niste tamo. Da ste na mestu vođa protesta, šta biste drugačije uradili?

Jovanovic:

Nikako ne mogu da budem na njihovom mestu. Kao što oni nisu mogli da budu na mom pre skoro dvadeset godina. Nikada nisu imali ni snage, ni pameti, ni hrabrosti da budu original. Samo imitacija i falsifikat. Uostalom, tada se na ulici rešavala najvažnija društvena tema, a danas isključivo njihov odnos prema Vučiću, koji je mešavina ljubomore, histerije i neodgovornosti. Pošto ih ništa drugo ne zanima. Ni Kosovo, ni region, ekonomija, demografija, a pogotovo ne sumrak svih vrednosti u kojima živimo. I pre neki dan, na poslednjem protestu, niko se nije setio, nijedna stranka, da uputi podršku onom pekaru iz Borče, kome su mahali, istog dana, svinjskim glavama, samo zato što se neko, pre dve godine, slikao sa rukama ukrštenim u znak dvoglavog orla. Dakle, neko, ko je Albanac, uradio je isto ono što radimo kada podignemo tri prsta. I niko da kaže, to je ok, ima prava, baš kao što imamo mi, on je ljudsko biće, baš kao i mi, čovek, kao i mi. Niko da upozori na to da mrzeći druge, mrzimo i sebe, da nemamo prava na to, ni prema sebi i prema drugima, i da je preka potreba ovog društva da se prvo suoči sa sobom, sa svim greškama, od kojih su mnoge bile i zločini, pa tek onda sa drugima, da ne pričam o tome da neko treba da vikne: "Ej, zaglupljujemo se, ako mrzimo neke ukrštene prste i mahanje rukama." Ničeg od toga, danas, na ulici nema, zato što ljude koji su sve organizovali ne zanima društvo, nego samo njihov položaj u njemu.

Cedica bi, na prvom mestu, morao da se zapita zasto je ovoliko nisko pao tokom vremena.

Samo da ne pocne od stare, poznate mantre: drugi su krivi, okolnosti, bla.bla, bla ....

Ivan Marovic se, bar, povukao na vreme i nije se ukaljao u ovom blatu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Cedica bi, na prvom mestu, morao da se zapita zasto je ovoliko nisko pao tokom vremena.

Samo da ne pocne od stare, poznate mantre: drugi su krivi, okolnosti, bla.bla, bla ....

Ivan Marovic se, bar, povukao na vreme i nije se ukaljao u ovom blatu.

On je pao zato sto je jedini (uz mozda , povremeno i Canka) jasno i glasno iznosio realne stavove koji su bili prava jeres za vecinu u Srbiji. Ceda je bio lakmus koliko je "normalnih" bilo u Srbiji tokom zadnjih 30-ak godina. 

Medjutim, danas su neki njegovi stavovi, vremenom, vec postali pomalo prevazidjeni. Pogotovo u vezi uclanjenja u NATO: Srbija je trebala sa se uclani u NATO pre 15-20 godina (kada su Djitleri bili na vlasti) ali ako se vec tada nije uclanila, pitanje je ima li smisla da postane clan sada?! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Bane said:

On je pao zato sto je jedini (uz mozda , povremeno i Canka) jasno i glasno iznosio realne stavove koji su bili prava jeres za vecinu u Srbiji. Ceda je bio lakmus koliko je "normalnih" bilo u Srbiji tokom zadnjih 30-ak godina. 

Medjutim, danas su neki njegovi stavovi, vremenom, vec postali pomalo prevazidjeni. Pogotovo u vezi uclanjenja u NATO: Srbija je trebala sa se uclani u NATO pre 15-20 godina (kada su Djitleri bili na vlasti) ali ako se vec tada nije uclanila, pitanje je ima li smisla da postane clan sada?! 

Da se Sloba `91 odlucio za clanstvo u NATO - Srbija bi bila do Ogulina....

Daj, ne zajebavaj - Ceda je samo neko ko je gurao svoju agendu tako da bi opstao na povrsini: ugusio je Gradjanski Savez, a oberucke prihvatio ono zlo Jova Kapicica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam bot Dveri..ali kad ste ih već spomenuli, Dveri se nisu oglašavale povodom tog pekara iz Borče, ili grešim? 

 

Ako već pričamo o pekaru, poziciji i opoziciji...razmislite malo. Zašto nisu došli u pekaru kod mog ex komšije Miftara koji pravi odlične lepinje? Zato što je mnogo siromašniji od Đulaja iz Borče.

 

Zašto nije bilo policije danas ako protest i šetnja po Borči nisu prijavljeni MUP-u?  Zašto nema SNS političara na bureku? Zato što podržavaju te ljude koji su protestvovali. Pa čiji je učenik Vođa? 

 

Sada sam ulazila na profil NS Stari grad. Tog tvita nema. Nije ni postojao.

 

Opoziciji vlast sada podmeće klipove. Slobodna zona im smeta.

 

A narod je počeo da dolazi u onaj šator u Pionirskom parku i donosi palačinke, kuvalo za kafu..i ljudi žele razgovor..daju predloge, savete.. 

 

Mislim da u SZS još nisu pristupili Živković i Nova stranka i Sergej i PSG, ali oni trenutno dežuraju u Slobodnoj zoni. 

 

I nisam bot SZS ali ipak molim, pročitajte Programe i SZS i ovih stranaka i videćete da to nije isto što i DOS. 

 

Nema više bračnog para Drašković da mrsi konce.  

 

Ponavljam, nema savršene opozicije, i niko nije savršen. Treća opcija-DSS, Šapić nemaju šanse sami..A ni građanska opcija kao četvrta neće moći sama da skine ovo zlo.

 

Moramo zajedno, a ideološke i političke razloge treba ostaviti po strani dok zlo ne padne. Na pravim demokratskim izborima svako će moći da bira koga želi.

Edited by Džudi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim o Jeremiću ništa dobro, ali takođe je očigledno da su on i njegova stranka ovih dana targetirani od SNS bot službe za žestoke napade i pljuvačinu. Što se i na ovom forumu može videti, dežurni likovi pojačali aktivnosti. Pitanje je šta je od ovih silnih objava tačno a šta nije. Sekta se očigledno plaši da zbog vučićeve trule priče o Kosovu ne izgubi deo glasača, pa udaraju na onoga kome bi se ti glasovi prirodno prelili, Dveri included... 

Cilj ovog spinovavanja, kao i uvek, je da se pažnja okrene na opoziciju, koliko god ona bila loša...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Džudi said:

Nisam bot Dveri

I nisam bot SZS ali ipak molim, pročitajte Programe i SZS i ovih stranaka i videćete da to nije isto što i DOS. 

 

Nema više bračnog para Drašković da mrsi konce.  

 

 

 

 

sada ne razumem `nisam ovaj bot nisam onaj`...pa ciji si?

 

a to sto mislis da je utesno da dveri i szs imaju razlicit program od dos-ovog i sto nema draskovica

 

jos nesto je dverovima i inima utesno - nema ni djindjica

 

 

:classic_dry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...