Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

5 minutes ago, Issey said:

 

Stav o EU... Kao što reče Mc karte su već podeljene i pitanje je da li nas EU i hoće ovakve. Nevezano za to, treba raditi na ispunjavanju svih uslova za ulazak, ali ne zbog EU nego zbog nas samih. Tako bi se država dovela u red pre svega, i tome treba težiti. Deklarativno zalaganje za sam ulazak u EU ne znači ništa. I vučić je za EU na papiru pa je državu uveo u diktaturu, urušio institucije i medije. A ovamo navodno otvara poglavlja, koja ga ne zanimaju na najmanje, niti će sa ovakvom štetočinskom politikom ikada zatvoriti većinu njih. On je i pre dolaska na vlast svojom pričom o EU mogao da zavara samo boodale. Sad se lepo vidi kako on razume "evropske vrednosti"...

 

To isto je govorio i Radule, tj iz programa stranke "Dosta je Bilo". 

Jer, nema sanse da mi sami dovedemo Srbiju na nivo evropskih standarda, od toga nema nista. Ta prica zapravo predstavlja dalje odlaganje pristupa u EU. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Darth Bane said:

Jer, nema sanse da mi sami dovedemo Srbiju na nivo evropskih standarda

početak i kraj svake rasprave.

Nema šansi sami, samo zato što nemamo volje?
Nemamo potrebu?

Ili Vođa ispunjava naše potrebe? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja samo kažem da deklarativno zalaganje za EU ne znači ništa. AV ti je najbolji primer. On je svetlosnim godinama daleko od EU priče.

Dok se zemlja ne oslobodi od dokazanih štetočina i parazita, moj glas neće zavisiti od bilo čijeg stava za ili protiv EU, jer smatram da priču o EU, kao i sve druge priče, treba odložiti dok traje borba za slobodu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da tako ljudi doživljavaju i Dveri i Narodnu stranku, bez čitanja njihovih Programa. Nevažno. 

 

Neću svima da repliciram, jer neću da trolujem temu. U onih 30 tačaka Programa SZS nema EU i to je tačno. Zašto je to tako, pitajte direktno lidere svih stranaka-super su aktivni na Tviteru.

 

Ovo je tema o opoziciji i istinama i zabludama. Dodala bih i o manama i vrlinama opozicije. Sama činjenica da su u Savezu okupljeni i levičari i desničari i Sindikati govori da se svi oni zajedno bore protiv AV i cilj je svima da taj štetočinski autokratski režim ode.

 

Atipični član stranke znači da taj član ne mora u svemu da se složi sa liderom, i da prihvata ostale političke stranke uz puno uvažavanje i toleranciju. 

 

Nisam fanatik i možete i o Jeremiću i o Obradoviću da pišete šta želite- to se zove demokratija.

 

I nikada, ama baš nikada neću na ovom forumu vređati nijednu političku opciju -demokratski i opoziciono orijentisanu.

 

Mogu samo da pišem o kupljenim diplomama i svim užasnim stvarima koje je za ovih sedam godina učinilo DNO napredno.. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Issey said:

 

Stav o EU... Kao što reče Mc karte su već podeljene i pitanje je da li nas EU i hoće ovakve. Nevezano za to, treba raditi na ispunjavanju svih uslova za ulazak, ali ne zbog EU nego zbog nas samih. Tako bi se država dovela u red pre svega, i tome treba težiti. Deklarativno zalaganje za sam ulazak u EU ne znači ništa. I vučić je za EU na papiru pa je državu uveo u diktaturu, urušio institucije i medije. A ovamo navodno otvara poglavlja, koja ga ne zanimaju na najmanje, niti će sa ovakvom štetočinskom politikom ikada zatvoriti većinu njih. On je i pre dolaska na vlast svojom pričom o EU mogao da zavara samo boodale. Sad se lepo vidi kako on razume "evropske vrednosti"...

 

Ovo pre svega.

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto je ocigledno je da je Vucic kriminalac.

A ti proteste gradjana i insistiranja opozicije da se stvore uslovi za slobodne izbore nazivas erekcijom onih koji bi da postanu sultan umesto sultana?

I pritom ti nije problem ludacka situacija u jednoj de jure demokratskoj drzavi, gde se jedan bednik i kriminalac proglasio za sultana?

 

Odavno nisam video da se covek ovako u svom prvom postu diskredituje i samog sebe izopsti iz bilo kakve dalje diskusije.

Sto bi se reklo, dobro dosao i dovidjenja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Walking Dravot said:

Pominjao je preki neki dan Bane da ce opozicija stopirati strane investicije.

Nego sta nego ce stopirati ovakve investicije.

 

 

 

Jasno je I zasto. Priozvodnja guma je u EU regulisana kolicinama razredjivaca po toni gume, to jest kroz VOC (Volatile organic Compound)

Koriscenje skupljih I drugacijih rastvaraca, vodjenje racuna o otpadu je za kineske proizvodjace verujem smor, kad jeftiniji aromaticni rastvaraci I drugi ketoni

zavrsavaju posao uz pojacanu produktivnost po nizoj ceni.

Bas me zanima kako je regulisano u Srbiji...

 

Poslednjih godina I Kina uvodi veoma zeznute regulative koje se ticu ekologije, a ja to direktno znam, prateci gomile raznih materijala uvezenih iz kine

I teskoce njihovih proizvodjaca da zadovolje lokalne kineske propise. 

I te kako se oseti u USA kad Kinezi kazu od danas ovo pravimo samo ovako I zatvore 40 % fabrika dok ne ispune propisano.

Proizvodnja guma je sigurno na udaru.

 

Zato im trebaju ovakve zemlje poput Srbije, blizu EU, a ipak nazalost dovoljno 'daleko'.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Bas me zanima kako je regulisano u Srbiji...

 

Standardno nikako.

Kao i u svim drugim oblastima deklarativno uskladjeno sa propisima, a fakticko stanje na terenu je ultimativni pragmatizam.

 

Vidis da grad i republika nemaju pojma ni za kakve studije u vezi sa ovim problemom, a pokrajina nema pojma da je nadlezna i da treba da se oglasi.

Ako bude pritiska izbacice saopstenje kako je sve uskladjeno sa EU normama, za sta ne postoji nacin da se proveri, a radice kao i do tada.

Link to comment
Share on other sites

Protesti gradjana i opozicije su bazirani na izuzetno primitivnom insinktu, poput malog Pere koji se zali sto je Djuri poklonjena petica iz matematike.
Inicijalno je u pravu mali Pera gde skrece paznju na nepravdu ali je pojam pravde kod njega diskutabilan. Pera nece da trazi da se Djuri spusti ocena i time postigne pravda, nego da se i njemu pokloni.
Vucic jeste kriminalac ali kao i svi pre njega. Kada je Sloba otisao u Hag, niko nije spomenuo da bi trebalo prvo kod nas da lezi doivotnu a sada su svi borci protiv kriminala.
Lljudi nisu nezadovoljni zbog ekonomske i spoljne politike, jer je sve oduvek bilo isto, nego zato sto je Vucic zgrabio sav plen za sebe i javno se hvali.
A i ko ne bi zgrabio plen? Koji su motivi za bavljenje politikom? Da zivis od poslanicke plate? Price poput opsteg dobra i boljeg sutra su bajke.
A i mislite da ce Bosko, ukoliko dodje na vlast, ostati na tome da jede poparu i pastetu ili ce i on hteti da skine kajmak i namaze ga na lebac?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
I batali ovo propagiranje i aboliranje kriminala i kriminalaca.

Oh ne...ja ni u najmanju ruku to ne branim niti odobravam, nego samo ukazujem na licemerje naroda.
Kada Vucic bude bio smenjen ko ce da organizuje proteste pod nazivom “1 od 5 opljackanih milijardi”, za pocetak istrage protiv njega? Gradjani mozda, buduca vlast? Sve ce to ostati ruzna uspomena i prica za unuke:”Sedi mali da ti pricam kako je Vucic organizovao prevoz”.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

 
Da, jasno je da pratis proteste.

Pa vise ne jer nemaju smisao. Sto se tice ekonomije svi su fazonu: “Lose nam je, nemamo para a bice nam dobro kada budemo imali para”, niko ne spominje ni kako ni zasto.
Niko ne spominje pasulj iz Kitgistana, beli luk iz Kine, paprike iz Albanije itd. Jedino mozda ludi Radule.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Nastavljas da banalizujes i relativizujes proteste i bunt ljudi, dok Vucica vidis kao garanta mira i stabilnosti.

A ti nastavljas da ponavljas “banalizovanje i relativizovanje” kao mantru. Kao i ostali koji “slobodno misle”.
Ja nisam rekao da je Vucic garant bilo cega, nego da po mom misljenju pokusava da balansira stvari, sada mozemo diskutovati koliko uspesno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 4_Webber said:

Dravote, ti znas moje stavove, ali ovaj pretposlednji post mu ima smisla. Nazalost.

 

Nikako ne moze imati smisla sbb kbb post u kome insistira da ce sve ostati kao sto je bilo, a ovi protesti se desavaju upravo da bi se raskinulo sa starim obrascima i da vise nikad ne bude kao sto je bilo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexanderTheGreat said:


A ti nastavljas da ponavljas “banalizovanje i relativizovanje” kao mantru. Kao i ostali koji “slobodno misle”.
Ja nisam rekao da je Vucic garant bilo cega, nego da po mom misljenju pokusava da balansira stvari, sada mozemo diskutovati koliko uspesno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Balansira sta? Kosovo, EU, privreda, ekonomija, oni za i protiv njega... sta tacno?

Njegov balans je njemu napunio dzep dok je unistitio i ono malo institucija i privrede koja je postojala. Sada nudi 'roblje' i resurse za dzabana, pa dok traje traje... Fenomenalno, treba ga pustiti jos jedno dvadesetak godina dok i poslednji ne ode i ostavi mu komad u sred Evrope da proda bez trzavica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Nikako ne moze imati smisla sbb kbb post u kome insistira da ce sve ostati kao sto je bilo, a ovi protesti se desavaju upravo da bi se raskinulo sa starim obrascima i da vise nikad ne bude kao sto je bilo.

Desavaju se. Ali to zelimo mi, koji idemo na proteste. Mozda trenutno zele iskreno i neki lideri opozicije. Ali sta ako se ponovi situacija iz 2000, pa jednostavno promene dres i sutradan postanu deo SzS i to im bude dozvoljeno?

Edited by 4_Webber
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...