Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

23 minutes ago, Plavi Golub said:


Ja sa brojevima sadasnjim ne operisem. 
 

Ono sto znam da ih mnogo napusta drzavne firme bez prolaska kroz privatne. Da se deo nasih koji rade kao menadzeri stranih ogranaka firmi (ogranicavam se na sektor koji mi je poznat i na primere koje znam) zali da ne nalazi na dovoljan broj strucnih. 

 

Neformalnu diskusiju sam imala u novembru prosle godine sa nekima iz branse koje znam od ranije sa zajednickih projekata  i koji zive jednom nogom napolju (potkovani sa vise pasosa) i jednom nogom tu (relativno mala deca) da ne vide smisao odlaska ljudi kad plate nisu lose (nisam se upustala u nelose iznose). 

 

Ono sto je meni takodje poznato je da je dobar deo boljih radnih mesta targetovan za vec vidjene, da ti krugovi ne funkcionisu unutar firme, vec celog prostora, bez obzira da li su drzavne ili privatne firme.

 

Da bi covek izasao iz zatvorenog kruga umrezenih kontakata za odabrane i eventualno napravio bolji finansijski dil za sebe jednostavno mora da se rizikuje i iseli se.

 

Zato mene izuzetno iritira odlaganje na insistiranju na EU, dok dobar deo Srbije funkcionise sa EU pasosima iz okruzenja, pa im se ne zuri, da ne pominjem koliko me iritira suverenizam za jednu ekonomski potpuno devastiranu zemlju. Tu mi vec spada poklopac.

 

Tek sa otvaranjem ljudi ce imati pravu sansu da pronadju koliko vrede bez posrednika. To da je u nas manje vise losa radna snaga, ja se necu sloziti s tobom.

 

A i ovo Sinisino pizdjenje na Djokovica je prouzrokavano materijalnom frustracijom koju je promena dovela odsecajuci ceo korpus ljudi koji u nekoj varijanti svog posla «moraju» da saradjuju sa drzavom. Kultura i slicno.
 

Ovo sto se desilo (AV) mene nije iznenadilo, ali sam zapamtila podosta ljudi koji nisu glupi za sebe, ali koji su bukvalno ignorisali sve znakove naopakosti dok hodajuca pohlepa nije spustila sapu na svaki protok kesa tu.
 

Ono sto meni tada nije bilo jasno, a nije ni danas kako nisu (oni dovoljno odrasli) primetili sa cim i pre svega kim imaju posla da se to na vreme spreci.
Bolela ih je straznjica jer je njima dugo bilo dovoljno dobro, a kad je prestalo, ajde napadaj na sve, pa i Djokovica da se vrati na staro.

 

EU je apsolutno interes svakog malog coveka tu do onog zadnjeg sto cevci mlako pivo ispred diskonta.

 

Problemi su vrlo siroki i nema sanse da sve obuhvatim u jednom postu, ali cu se osvrnuti na neke stvari koje si navela.

 

Prva stvar koja jeste problem je nedovoljan broj strucnih. Postoji i clash izmedju mladjih koji dolaze i sposobniji medju njima  se i brzo penju kroz rankove i "starih kadrova" koji su tu posadjeni i pustili korenje kao stoletni hrast. To se obicno zavrsava tako sto taj mladi koji je zaista mogao da napravi nesto u firmi ode dalje vrlo brzo, a firma nastavi da radi dalje gluva i slepa na tehnicki napredak, potrebe trzista i krajnjih korisnika itd. I to postoji i u drzavnim i u privatnim firmama, cak i privatna firma ce nesto menjati tek kad pocne da im gori pod nogama, a onda ce u klasicnom balkanskom maniru bolesnika da proba svako zmijsko ulje koje mu ponude, pa dodje do pacijent odzeparen i umro jako cesto.

 

Postoji taj paralelni zivot koji se ovde moze lako voditi, ako imas platu koja je u rangu nekih 2000 evra, sto u mnogim novim industrijama i ITu uopste nije necuveno. Sposobni frilenseri prave i troduplo toliko bez vecih problema i njima zaista nije problem da zive ovde jer su potpuno van sistema, posmatraju ovu zemlju kao Britanac oi mate Serbia great country, cheap booze and hot girls everywhere!

 

Kada predjes neki prag od 80 hiljada mesecno prihoda (pa jos i zena doda toliko) u unutrasnjosti zivis bez problema onaj zivot koji je tipican za nekadasnju srednju klasu, ne fali ti nista, iskljucis TV i ne razmisljas o Vucicu. To je i politicki problem naravno, zato on takve i ne dira niti ce ih dirati. I takvih ljudi ima mnogo vise nego sto mi mislimo, odnosno, dok ne dogori do nokata, takvim ljudima nece biti dovoljno lose da izlaze na ulice narocito posto vide ko su i kakvi su ovi sa kojima treba da izlaze na te ulice. To je nazalost tako i nema pomoci.

 

No, da se vratimo na ovo - kod nas radna snaga jeste uglavnom losa. Ali nije toliko losa sto se tice strucnosti i mogucnosti ucenja, koliko ima los mentalitet. Nas mentalitet je poguban za nove poslove na kojima treba konstantno da ucis, napredujes, ako te ne ispunjava to sto dobijas od te kompanije, da dizes sidro i dalje gradis karijeru. To ogroman procenat Srba ne sme, nece, ne zeli da radi. I to ih kasnije sputava i u profesionalnom i u licnom zivotu.

 

Sa poslednjim delom tvog posta se slazem.

Link to comment
Share on other sites

https://sport.blic.rs/tenis/novak-djokvoci-sergej-trifunovic-napad/c6v0k2w

 

Evo kako se putem Blica, na jedan veoma kvaran nacin, u isti kontekst stavljaju Sinisa Kovacevic, Sergej Trifunovic i onaj Goran Davidovic, iz nacionalnog stroja.

 

Osim toga, svojevrstan dokaz da je Sinisa u pravu. Posebno zbog naslova.

 

Quote

Zašto je Sergeja i Sinišu Kovačevića "IZNERVIRALA" Novakova podrška borbi protiv rasizma

 

Spin je naravno u tome sto nikoga nije iznervirala borba protiv rasizma, vec cinjenica da se Novak interesuje za sve, samo ne za svoje sunarodnike i njihovu patnju.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Laki John Terry said:

https://sport.blic.rs/tenis/novak-djokvoci-sergej-trifunovic-napad/c6v0k2w

 

Evo kako se putem Blica, na jedan veoma kvaran nacin, u isti kontekst stavljaju Sinisa Kovacevic, Sergej Trifunovic i onaj Goran Davidovic, iz nacionalnog stroja.

 

Osim toga, svojevrstan dokaz da je Sinisa u pravu. Posebno zbog naslova.

 

 

Spin je naravno u tome sto nikoga nije iznervirala borba protiv rasizma, vec cinjenica da se Novak interesuje za sve, samo ne za svoje sunarodnike i njihovu patnju.

Moze li neki dokaz na ovu tvrdnju?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Moze li neki dokaz na ovu tvrdnju?

 

Za sta, za to sta ih je iznerviralo ili za to za sta se Novak interesuje? 

 

Za ovo prvo nemam dokaz, ali mislim da su ga zbog toga kritikovali. Za ovo drugo dokaz su sva javna istupanja Novakova. Ni jednom nije zeleo da se javno zabrine za ljudska prava u svojoj zemlji, sta vise, slizao se vrlo cesto sa vladaocem i njegovim stavovima.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Nema nikakvog spina. To što je Kovačević napisao zaista je interpretirano tačno. I treba da nas kecaju kad smo glupi.

 

Mislis da nije spin staviti fasistu u isti tekst sa Sergejem i Sinisom jer su kritikovali Novaka? Cilj je da ljudi i njih dvojicu percipiraju kao fasiste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Mislis da nije spin staviti fasistu u isti tekst sa Sergejem i Sinisom jer su kritikovali Novaka? Cilj je da ljudi i njih dvojicu percipiraju kao fasiste.

 

To jeste nisko i jeste spin  i zato bi oni morali da imaju na umu opasnost od toga kad izjavljuju bilo sta sto moze da im se podmetne. Bar bi Kovacevic trebalo da ima toliko pameti, obrazovanja  i zivotnog iskustva, pa ako se hoce i politickog . Sergej je pocetnik u politici i ako njom misli ozbiljno da se bavi obavezno da nadje ucitelja jedan na jedan iz oblasti komunikacija.

 

Onaj Kovacevicev tvit lici na kafansku provokaciju. Ne moze na njemu puno da dobije, a kao sto vidimo moze puno da izgubi. Sportskim recnikom namestio se na volej.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa cekaj, nisu se sami svrstali tu? Mislim, ovo sto je Kovacevic rekao svakako nije fasizam, ne bih isao toliko daleko u kvalifikaciji, ali ko je slusao i pamtio takve i slicne, zna sta se krije iza toga. Ocito je.

 

To sto je nacionalizam tako nepatvoren kod Srbalja i dalje ne znaci da u stvarnosti ima pozitivnu konotaciju. A iza toga mogu da se kriju i razni drugi izmi, pa i oni najgori.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Kovacevic kao politicka figura uvek bio pomalo iritantan,mnogo teatralnosti,ipak od nekoga ko je knjizevnik ocekujem malo vise analitickog duha,a malo manje patetike...

Ja licno nisam nikada bio pristalica nekog konzervativizma, narodnjastva i sabornosti,ali nazivati Kovacevica fasistom zbog ovog prozivanja Djokovica je blago receno bezobrazluk...

Mada,kada covek razmisli i priseti se kakve su Novak i Jelena stavove iznosili po raznoraznim pitanjima u poslednje vreme,mozda je i bolje sto ne komentarisu desavanja u Srbiji...:s_d:

Edited by mare80
Link to comment
Share on other sites

Činjenica jeste da se Novak nije odredio ni prema jednoj nepravdi ili "nepravdi" u Srbiji. I to jeste lecemerno sa njegove strane da u SAD podržava borbu protiv rasizma dok kod nas imamo organizacije kao što su Levijatan i slični koje javno napadaju rome a od skoro i imigrante. Ako je toliko osetljiv na patnju ljudi mogao je bar tu da se oglasi ako već ne želi nešto ozbiljnije da se posveti svojoj zemlji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Činjenica jeste da se Novak nije odredio ni prema jednoj nepravdi ili "nepravdi" u Srbiji. I to jeste lecemerno sa njegove strane da u SAD podržava borbu protiv rasizma dok kod nas imamo organizacije kao što su Levijatan i slični koje javno napadaju rome a od skoro i imigrante. Ako je toliko osetljiv na patnju ljudi mogao je bar tu da se oglasi ako već ne želi nešto ozbiljnije da se posveti svojoj zemlji.

 

Pa da, ali onda bi pre kraja karijere trebalo da odredi koji deo srpskog naroda podrzava, a svi glanc beli. A sto se boldovanog tice, tada bi ga mrzeli svi sem onih koje i ovde posrpdno zovu gradjanistima . Je li tako? Jeste.

Damned if you do ir, damned if you don't. Bolje da cuti.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

Pa o tome Kovačević i priča. Ako ćutiš o sranjima u svojoj zemlji nemoj ni drugima da soliš pamet. Ono što je mene začudilo je podrška od Sergeja jer njih dvojica mi nikako ne idu u "isti film".

 

Ja se ne secam da je Novak izasao na tviter pa Kovacevica i koga jos prozvao zasto se angazuje za ovo, a ne za ono.

 

Kardinalno losa je ta taktika sejmovanja ljudi i pokusavanja da se na silu usmere ka cilju koji neko hoce. I moze da se osveti. Sad kao ja nisam dovoljno medijski jak, pa cemo malo da se ocesamo o Djokovica. Ko one glupace kad "zapale" Instagram. 

 

Upravo za predstavu Sveti Sava, Zarko Lausevic samo sto nije lincovan pocetkom devedestih u Beogradu. Politicki aktivizam i za sta covek hoce da se angazuje i u kojoj meri je privatna stvar. Ako su to koale, onda su koale. 

 

Djokovic ima i svoj PR tim koji to valjda procenjuje.

 

Kako se provodi u javnosti Mirjana Karanovic? Sta su sve ovih dana pisali o Miri Furlan.

 

PS Sergej voli malo da se ocese, pa sad o sta moze gde. Nece da se baci.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Plavi Golub said:

 

Pa da, ali onda bi pre kraja karijere trebalo da odredi koji deo srpskog naroda podrzava, a svi glanc beli. A sto se boldovanog tice, tada bi ga mrzeli svi sem onih koje i ovde posrpdno zovu gradjanistima . Je li tako? Jeste.

Damned if you do ir, damned if you don't. Bolje da cuti.

mrzeli bi ga i ti sto ih posprdno zovu građanistima isto, u srbiji se uspeh ne prasta pa svaki umisljeni nacionalist, građanist, liberal ili komunist trazi priliku da zapljune nekog uspešnog. tako se promovise i postaje popularan.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

mrzeli bi ga i ti sto ih posprdno zovu građanistima isto, u srbiji se uspeh ne prasta pa svaki umisljeni nacionalist, građanist, liberal ili komunist trazi priliku da zapljune nekog uspešnog. tako se promovise i postaje popularan.

 

Ne daj boze da su bolji. Mogu da budu samo gori. 😀 Kakogod, komentar se odnosio na boldovano u Klotzenovom postu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Zasto da ne?

Ne treba biti ideoloski iskljuciv... :classic_biggrin:

 

 

Mmm... ne slazem se, jer analiza stanja u Srbiji koja se zasniva na ideologiji, pogotovo na toliko puta porazenom ekonomskom socijalizmu kojem je posle cuvenog - sounds great, doesn't work, ostalo samo da pravi babarogu od tzv. neoliberalnog kapitalizma, koji ne postoji u stvarnosti 21. veka.

 

Svaka takva analiza je besmislena i nistava.

 

Ako bismo zeleli da definisemo oblik vladavine u Srbiji na taj nacin, ono bi po knjiskoj definiciji bilo najblize miksu kleptokratije, plutokratije i partokratije, dok bi ekonomski sistem bio nekakav hibridni market socijalizam.

 

Oni koji se bave ekonomskom teorijom (ili koji misle da se bave istom) bi mogli da obrate paznju da ta babaroga od kapitalizma (i neoliberalnog i kakvog hoces) u sebi ima osnovnu pretpostavku postojanja trzisne ekonomije.

 

Koja u Srbiji ne postoji.

 

Kamo srece da u Srbiji vlada cist kapitalizam. Deset puta bi bolje ziveli.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2020 at 4:15 PM, Klotzen said:

Pa o tome Kovačević i priča. Ako ćutiš o sranjima u svojoj zemlji nemoj ni drugima da soliš pamet. Ono što je mene začudilo je podrška od Sergeja jer njih dvojica mi nikako ne idu u "isti film".

 

ako i jedan i drugi nastoje da sruse aktuelnu vlast onda `idu u isti film`

 

to je jedan povrsan zakljucak jer ne znam za sta se tacno zalaze trifunovic osim ovoga za sta se zalaze opozicija u celosti - da dodju na vlast

a sto im i jeste posao. Jedino su im porivi kao i instrumenti nejasni, ne izjasnjavaju se jer ipak treba pokupiti glasove sa obe strane klackalice.

 

Link to comment
Share on other sites

Kovacevic mi nije ni najmanje simpatican.

 

Ima recnik ulicara i verovatno bi i bio ulicar da nije imao srece da se obrazuje i postane umetnik. Uopste, to obracanje, "diko nasa", "majstore" i ostalo samo govori o nepostajanju elemtarne kulture cak ni kod intelektualaca kod nas.

 

Nazalost, ono u cemu je u pravu je stanje medija koji su globalnoscu i masovnoscu doveli do sirenja ideja koje svaka poznata licnost pokusava da deli da bi sebe podigli u ocima miliona koji ih prate. Zasto bi se Djokovic osvrtao na izbore u Srbiji kad na istim tim izborima nekih 20-25% glasa protiv vlasti?

 

Umesto da slusamo politicare kako govore o politici, naucnike kako govore o nauci, sportiste kako pricaju o sportu, glumce i kriticare i njihov osvrt na neki film, mi sad imamo celebrity people koji imaju misljenje o svemu, pa kad vam jedan glumac kaze da neka politicka stranka ne valja, onda znate da ne valja i ako vam sportista kaze da je joga dobra, svi bi trebalo da vezbaju jogu!

 

Ako nekome, ne ne nekome, milionima njih, treba poznata licnost da govori sta da jedu, kako da se oblace, za koga da glasaju, u koju bogomolju da idu (ili da ne idu uopste), sta je bitno, a sta ne, onda smo mi kao civilizacija u jednom velikom problemu i nije ni cudo sto svako ko zajase medije dobija lagano vlast u mnogim zemljama.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...