Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

3 minutes ago, AlexanderTheGreat said:

 

A stanovnistvo tih zemalja ide dalje na zapad. Sto znaci da bi pristupom EU, Srbi isli direktno na izvoriste "boljeg" zivota, sto apsolutno ne resava ni jedan problem.

 

 

A ovako ostaju u zemlji? Ne idu nigde. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AlexanderTheGreat said:

 

Poput Bugarske, Rumunije, Hrvatske...Sve mi se vise cini da bi u tom slucaju Srbija za EU bila isto sto i Meksiko za SAD, samo regulisano i legalno.

 

Ne znam kako je u Rumuniji i Bugarskoj, ali imam mnogo prijatelja u Hrvatskoj i svi loše žive. Stvarno loše žive. Cene su otišle gore a plate i penzije ostale iste. Mladi i tamo masovno odlaze kao i ovde. Norveška, Danska, Nemačka, Irska- to su njihove destinacije i karta u jednom pravcu.

 

***

Ali, ovo nam je tema o našoj opoziciji..SZS ima mane, i DOS je imao mane. Nema savršenih. Savršenstvo ne postoji. Ali, hajde da sačekamo 4.05. i formiranje te "Slobodne zone"..valjda će se nešto desiti.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

 

A ovako ostaju u zemlji? Ne idu nigde. 

Pa idu u svakom slucaju, samo otezano. Nisam ni hteo da kazem da sam evro skeptik zato sto bi ljudi odlazili iz zemlje, nego da je pogresno ukoliko je samo to cilj. Valjda se svi slazemo da zelimo Srbiju u kojoj se pristojno i lepo zivi, pa je samim tim izuzetno bitno da budemo upoznati kako to EU moze da pomogne/odmogne Srbiji da dostigne taj cilj i da ljudi ostanu u njoj. EU zarad odlaska iz zemlje je izuzetno povrsan razlog a i kontradiktoran sa nasom zeljom da Srbija bude bolja. Stav "Samo da ja zapalim a vi se jeb*te" je licemeran ukoliko se zalazemo za opste zajednicko dobro.

Link to comment
Share on other sites



 
Poput Bugarske, Rumunije, Hrvatske...



Da, upravo si dobro primetio i te tri zemlje [emoji106]

Odličan primer na delu pacifikacije divljih balkanskih plemena ulaskom u EU. Nezavršen posao, ali na dobrom putu. [emoji108]

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, AlexanderTheGreat said:

Pa idu u svakom slucaju, samo otezano. Nisam ni hteo da kazem da sam evro skeptik zato sto bi ljudi odlazili iz zemlje, nego da je pogresno ukoliko je samo to cilj. Valjda se svi slazemo da zelimo Srbiju u kojoj se pristojno i lepo zivi, pa je samim tim izuzetno bitno da budemo upoznati kako to EU moze da pomogne/odmogne Srbiji da dostigne taj cilj i da ljudi ostanu u njoj. EU zarad odlaska iz zemlje je izuzetno povrsan razlog a i kontradiktoran sa nasom zeljom da Srbija bude bolja. Stav "Samo da ja zapalim a vi se jeb*te" je licemeran ukoliko se zalazemo za opste zajednicko dobro.

 

A ko je ovde izneo takav stav? 

 

Ako 2019 godine neko mora da se upoznaje kako EU moze da pomogne  Srbiji, onda je to veliki problem za njega. Egzodus iz zemlje nema veze sa ulaskom i neulaskom u EU, ima veze sa potpunim urusavanjem institucija i endemskom korupcijom. 

 

Tako da moram da te pitam o cemu ti uopste pises, skaces sa teme na temu, "balansiras kao Vucic", ali nigde sustine. 

 

Evroskepticizam je legitimna opcija, i ja sam umereni evroskeptik, na ovom forumu je dozvoljeno argumentovano zastupati, braniti i hvaliti poteze Vucicevog rezima, ali botovanje je hod na ivici noza, tako da obrati paznju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Realno, mi imamo neki dug da platimo pa da pričamo o pacifikaciji, zar ne?

 

Ostao ceh u kafani koji nije regulisan još od 2000. Jbg.

 

A kad ti neko duguje... Jbg [emoji6]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fancy said:

Odličan primer na delu pacifikacije divljih balkanskih plemena ulaskom u EU. Nezavršen posao, ali na dobrom putu. emoji108.png

Pa ako divlje balkansko pleme nisi pacifikovao za 12 godina, ili to radis jako lose ili se uopste i ne trudis.

 

Quote

@A sad 

A ko je ovde izneo takav stav? 

 

Ako 2019 godine neko mora da se upoznaje kako EU moze da pomogne  Srbiji, onda je to veliki problem za njega. Egzodus iz zemlje nema veze sa ulaskom i neulaskom u EU, ima veze sa potpunim urusavanjem institucija i endemskom korupcijom. 

Istina da niko nije izneo takav stav, niti sam ja to spomenuo. Radi se o tome da jako mali broj ljudi, i to uglavnom ljudi iz struke, poznaje sve prednosti i mane EU a ni jedna vlast nije ucinila nista da to priblizi gradjanima. Samim tim svaki optimizam sto se tice EU mogu da okarakterisem kao neutemeljen i naivan. To je poenta onoga sto sam hteo da kazem.

Sto se tice urusavanja institucija i endemske korupcije, pre oko dve godine mi je pandur u centru Sofije, u sred bela dana, uzeo 50 evra za izmisljeni saobracajni prekrsaj pod pretnjom da ce me privesti ukoliko se "ne dogovorimo". Eto kako stvari funkcionisu i ko kakvu namenu ima u tom konglomeratu pod nazivom Evropska unija.

 

Quote

@A sad 

na ovom forumu je dozvoljeno argumentovano zastupati, braniti i hvaliti poteze Vucicevog rezima, ali botovanje je hod na ivici noza, tako da obrati paznju. 

Smatram da argumentovano iznosim ono sto tvrdim. A obicaj da se neistomisljenici nazivaju botovima je isto kao sto i Vucic opoziciju karakterise kao fasiste i tajkune, dakle potpuno van svake pameti.

Link to comment
Share on other sites



Pa ako divlje balkansko pleme nisi pacifikovao za 12 godina, ili to radis jako lose ili se uopste i ne trudis.


Zapravo i ne.
Samo pokazuje pogubnost komunističke ideologije u koju su divljaci 40 godina slepo verovali, a zatim je zamenili krvavim nacionalnizmom.
To se ne leči ni za 12 ni za 20 god. To vreme je u domenu generacije ili dve...

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

Samo pokazuje pogubnost komunističke ideologije u koju su divljaci 40 godina slepo verovali, a zatim je zamenili krvavim nacionalnizmom.
To se ne leči ni za 12 ni za 20 god. To vreme je u domenu generacije ili dve...

Onda sam pre za promenu lekara posto u CV-u trenutnog konzilijuma stoji osvajanje dva kontinenta i skoro potpuno istrebljenje tamosnjeg stanovnistva, jahanje crnaca u Africi kao i izuzetno "nepovoljan" odnos prema odredjenoj grupi ljudi pocetkom cetrdesetih godina proslog veka.

Link to comment
Share on other sites

Samo sam čekao da u igru uđu i crnci. [emoji1][emoji1][emoji1]

 

Aj ne bih te više zadržavao, ne verujem da si slep i glup, ali si neverovatno bezobrazan i troluješ iz zabave [emoji106]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

Samo sam čekao da u igru uđu i crnci. emoji1.pngemoji1.pngemoji1.png

Aj ne bih te više zadržavao, ne verujem da si slep i glup, ali si neverovatno bezobrazan i da troluješ iz zabave emoji106.png

Sent from my SM-N950F using...
 

Ne znam sta sam pogresno i van konteksta rekao. Mozda je sve ovo otislo van teme ali sam pokusao da ukazem da ne treba po svaku cenu traziti spas od onih koji imaju istoriju koja ja daleko problematicnija od nase.

Link to comment
Share on other sites

EU nema “istoriju koja je daleko problematičnija od naše”. 

To što ti nisi informisan je prvenstveno tvoj problem.

Ako si hteo reći da je to i problem opozicije - što nedovoljno dobro informiše javnost o prednostima učlanjenja u EU - možeš slobodno nastaviti. 

Ako pak želiš prodavati ova muda za bubrege - bojim se da si ispucao toleranciju za tvoje balansiranje na žici na ovoj temi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AlexanderTheGreat said:

Elem, ja sam samo razumeo da si zagovornik onog izlizanog slogana "Evropa nema alternativu", ali ja sam spomenuo balansiranje. A balansiranje samo po sebi znaci hodati na zici, pa ukoliko se ne padne sa iste, videti da li je bezbednije sici na levu ili desnu platformu (da ne kazem istocnu i zapadnu).

 

EU je zapravo veoma opskuran pojam koji se ne predstavlja tako. Na koji nacin bi EU uticala na nasu privredu? Da li bi se pristupom u EU podstakla proizvodnja i izvoz srpskih proizvoda? Koliko bi novca Srbija uopste morala da izdvoji kao godisnju clanarinu i kakav bi pristup EU fondova bio? O tome se ne prica i nikome nista nije jasno.

Verujem je EU fanaticima glavni motiv mogucnost da slobodno zapale iz zemlje i legalno odu u "Njemacku". Ta prica meni licno ne pije vodu.

 

Ono što je jasno je zabrana pečenja rakije i uniformisana dužina krastavaca. Ostalo što se tiče EU je black box.

 

Šta predstavlja ta Istočna platforma? Je l' to jasno bilo kome pa i zagovornicima? Je l' jasno bar tebi? Šta se o njoj zna i koliko više od Zapadne platforme? O privredi, proizvodnji i izvozu srpskih proizvoda, o članarini, fondovima i slično? Gde bi mesto Srbije bilo u toj priči? Ko bi sve bio u toj Istočnoj platformi? Kako i na kojim temeljima bi bilo sve to usklađeno i organizovano? Na kraju, koliko je to uopšte realno ako već članstvo u EU nije?

 

Od nadnaravnog Vulina sam upravo pročitao izjavu suštinski sličnu tvom stavu. U stilu, ako nas neće EU, ima ko hoće. Tako se od ovih ostataka države pravi ćopava jednooka prostitutka koja se nudi onome ko je hoće, pa ko dâ više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AlexanderTheGreat said:

 

Argumentum ad hominem je uvek korisna stvar. Pogotovu je rec "bot" jako primamljiva. Zvuci dovoljno savremeno, odaje utisak uvida u to sta se valja ispod zita a i nailazi na izuzetno odobravanja odredjenog dela populacije, pa samim tim pruza osecaj posebnosti, prihvacenosti i pripadanja cemu ljudsko bice oduvek i tezi.

 

Elem, ja sam samo razumeo da si zagovornik onog izlizanog slogana "Evropa nema alternativu", ali ja sam spomenuo balansiranje. A balansiranje samo po sebi znaci hodati na zici, pa ukoliko se ne padne sa iste, videti da li je bezbednije sici na levu ili desnu platformu (da ne kazem istocnu i zapadnu).

 

EU je zapravo veoma opskuran pojam koji se ne predstavlja tako. Na koji nacin bi EU uticala na nasu privredu? Da li bi se pristupom u EU podstakla proizvodnja i izvoz srpskih proizvoda? Koliko bi novca Srbija uopste morala da izdvoji kao godisnju clanarinu i kakav bi pristup EU fondova bio? O tome se ne prica i nikome nista nije jasno.

Verujem je EU fanaticima glavni motiv mogucnost da slobodno zapale iz zemlje i legalno odu u "Njemacku". Ta prica meni licno ne pije vodu.

 

ajde ovako.... mada sam vec napisao..

ako bi otisli na tu istocnu platformu   posledice direktne su

 1.  vracanje viznog rezima za EU - u prevodu... nema rada u Slovackoj, Rumuniji, sezonsko baustelisanje  u Nemackoj,  krecenje po Danskoj itd....  to su sve sezonski poslovi , istina, ali to obavljaju nezaposleni... i uglavnom od tog sezonskog posla zive ostatak godine...  a to su stotine hiljada ljudi....  i sve te pare od njihovih plata se trose i sliju u Srbiju....

2.  ukidanje  bezcarinskog izvoza u zemlje EU....   80 % svog naseg izvoza ide u zemlje EU....  bez toga nema ni jedne od onih 180 fabrika i motalica kablova koje je AV otvorio ... sve do jedne ce otici... , odlaze i svi ostali,  odlazi i FIAT....

3.  vise 100 miliona eura Srbija dobija bespovratno na ime pomoci od EU..

 

  u prevodu..... Srbija je takoreci u trenutku u bankrotu  ako odjebe EU...

 

navedi sta dobija Srbija od EAU  u zamenu za to ?? 

  1.  jos koji polovni Mig....

   2.  BUK PVO sistem,  mozda cak i S-300...

  3.   zacementiran mafijasko oligarhiski sistem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GlennGould said:

EU nema “istoriju koja je daleko problematičnija od naše”. 

To što ti nisi informisan je prvenstveno tvoj problem.

U pravu si. Evo upravo sam prelistao kratku istoriju EU i konacno shvatam da je simbol slobodoumlja i demokratije.

 

Quote

@GlennGould 

Ako si hteo reći da je to i problem opozicije - što nedovoljno dobro informiše javnost o prednostima učlanjenja u EU - možeš slobodno nastaviti. 

Ako pak želiš prodavati ova muda za bubrege - bojim se da si ispucao toleranciju za tvoje balansiranje na žici na ovoj temi.

Nedovoljno informisanje je problem pre svega svake vlasti do sada.

 

Quote

@Doc Holiday

u prevodu..... Srbija je takoreci u trenutku u bankrotu  ako odjebe EU...

I pored sve te velikodusne pomoci, EU je dobra jer finansijski zavisimo od nje? 

 

Sto se tice tzv. istocnog bloka ni tu stvari nisu razjasnjene, niti ga ja zastupam kao alternativu. EU potenciram jer se promovise kao magicni stapic za ovu zemlju mnogo vise nego Rusija. A magicnog stapica nema.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ajde ovako.... mada sam vec napisao..

ako bi otisli na tu istocnu platformu   posledice direktne su

 1.  vracanje viznog rezima za EU - u prevodu... nema rada u Slovackoj, Rumuniji, sezonsko baustelisanje  u Nemackoj,  krecenje po Danskoj itd....  to su sve sezonski poslovi , istina, ali to obavljaju nezaposleni... i uglavnom od tog sezonskog posla zive ostatak godine...  a to su stotine hiljada ljudi....  i sve te pare od njihovih plata se trose i sliju u Srbiju....

2.  ukidanje  bezcarinskog izvoza u zemlje EU....   80 % svog naseg izvoza ide u zemlje EU....  bez toga nema ni jedne od onih 180 fabrika i motalica kablova koje je AV otvorio ... sve do jedne ce otici... , odlaze i svi ostali,  odlazi i FIAT....

3.  vise 100 miliona eura Srbija dobija bespovratno na ime pomoci od EU..

 

  u prevodu..... Srbija je takoreci u trenutku u bankrotu  ako odjebe EU...

 

navedi sta dobija Srbija od EAU  u zamenu za to ?? 

  1.  jos koji polovni Mig....

   2.  BUK PVO sistem,  mozda cak i S-300...

  3.   zacementiran mafijasko oligarhiski sistem

Bejah preprosle godine poslom u toj EAU,svrati u supermarkete i videh zaboga hrvatske,madjarske i bugarske prehrambene proizvode,ali srpske ne videh... 🤔

Da li im se ne svidja nasa 'rana ili nemamo sta da izvezemo,nisam pametan....

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mare80 said:

Bejah preprosle godine poslom u toj EAU,svrati u supermarkete i videh zaboga hrvatske,madjarske i bugarske prehrambene proizvode,ali srpske ne videh... 🤔

Da li im se ne svidja nasa 'rana ili nemamo sta da izvezemo,nisam pametan....

 

kakvi da im se ne svidja...

 

ma sve je to srpsko.samo je uvijeno u komsijsku ambalazu 🥔🍎🥑🍓🍅🥥🥝🌽

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, AlexanderTheGreat said:

U pravu si. Evo upravo sam prelistao kratku istoriju EU i konacno shvatam da je simbol slobodoumlja i demokratije.

 

Nedovoljno informisanje je problem pre svega svake vlasti do sada.

 

I pored sve te velikodusne pomoci, EU je dobra jer finansijski zavisimo od nje? 

 

Sto se tice tzv. istocnog bloka ni tu stvari nisu razjasnjene, niti ga ja zastupam kao alternativu. EU potenciram jer se promovise kao magicni stapic za ovu zemlju mnogo vise nego Rusija. A magicnog stapica nema.

 

pa nije magicni stapic... Pogledaj sta Djilas kaze u onom govoru....  nece nama biti bolje ako udjemo u EU a ne radimo nista... cak i da nas ovakve prime...   moramo prvo da mi uvedemo EU- zakone, pravo, vrednosti...

 

a od toga da zavisimo od EU je jasna matematika.... okretanjem od nje bi bili takoreci u sekundi u bankrotu...sta se sve gubi...

 kolaps sistema...

 

 A cak i oko onih par 100 miliona e sto godisnje dobijemo za Dj od EU...  to mozda i nije mnogo... ali... zar bi mogli ocekivati da dobijemo nesto za Dj od Rusa ???  ili Kazahstana ??  Belorusije ??     sem tih rashodovanih Migova ciju generalku debelo placamo??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Doc Holiday said:

 

pa nije magicni stapic... Pogledaj sta Djilas kaze u onom govoru....  nece nama biti bolje ako udjemo u EU a ne radimo nista... cak i da nas ovakve prime...   moramo prvo da mi uvedemo EU- zakone, pravo, vrednosti...

 

a od toga da zavisimo od EU je jasna matematika.... okretanjem od nje bi bili takoreci u sekundi u bankrotu...sta se sve gubi...

 kolaps sistema...

 

 A cak i oko onih par 100 miliona e sto godisnje dobijemo za Dj od EU...  to mozda i nije mnogo... ali... zar bi mogli ocekivati da dobijemo nesto za Dj od Rusa ???  ili Kazahstana ??  Belorusije ??     sem tih rashodovanih Migova ciju generalku debelo placamo??

Niko nije pominjao  ponovno uvodjenje viza i tarifa?! Ne znam otkud ti to? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

Niko nije pominjao  ponovno uvodjenje viza i tarifa?! Ne znam otkud ti to? 

 

premotaj malo vise od 1 posta ako hoces da uklaviris sustinu

 

moja konstatacija se odnosi na ovo VOolinovo  " ako nas EU nece ima ko hoce"  , to jest na posledice ako se AV odluci da napusti EU put i zaputi se ka EAU

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doc Holiday said:

 

premotaj malo vise od 1 posta ako hoces da uklaviris sustinu

 

moja konstatacija se odnosi na ovo VOolinovo  " ako nas EU nece ima ko hoce"  , to jest na posledice ako se AV odluci da napusti EU put i zaputi se ka EAU

Pa ostacemo na free-trade sa EU u svakom slucaju. Zasto bi nam EU ponovo uvodila tarife? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Bane said:

Pa ostacemo na free-trade sa EU u svakom slucaju. Zasto bi nam EU ponovo uvodila tarife? 

 

ma da kako mali Perica, ovaj Alek zamislja.... okrenes se Rusiji a da ti ostane slobodna trgovina.... da neces i dalje pare da ti daju ???

 

sto kaze ona.... srce u rusiji a deca u Nemacku...

 

e pa ne ide to tako... ako postajemo ruska gubernija , onda to postajemo u svim segmentima...

 

ta free trade vazi samo za zemlje EU i zemlje koje su kandidati... Svajcarska i Norveska nisu u EU ali se sa njima to podrazumeva...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...