Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

13 Aprila kada se setalo u BG-u pred skupstinom kad smo se vracali iz setnje, gomila navijaca islo okolo nas i smekali. Oni su na izborima MZ jezivo organizovani i spremni na sve. Drze navijacke grupe, krimose i policiju. Jedina nada je ovaj put policija da se prebaci, logicno. Da li to moze, nadam se da da. Onda se vec stvari menjaju iz korena.

 

Na izborima cemo ih tesko dobiti, sve da Sveti Sava izadje na listu ispred nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pavaroti said:

13 Aprila kada se setalo u BG-u pred skupstinom kad smo se vracali iz setnje, gomila navijaca islo okolo nas i smekali. Oni su na izborima MZ jezivo organizovani i spremni na sve. Drze navijacke grupe, krimose i policiju. Jedina nada je ovaj put policija da se prebaci, logicno. Da li to moze, nadam se da da. Onda se vec stvari menjaju iz korena.

 

Na izborima cemo ih tesko dobiti, sve da Sveti Sava izadje na listu ispred nas.


ja kad sam šetao 24 Aprila nije apsolutno niko me šmekao nit sam se osećao šmekanim iskreno.

A na seldećim izborima, ako ne bude opozicionog bojkota, SNS uzima 40+ % bez problema. Po meni (ako se bude izlazilo) treba se fokusirati na što veću izlaznost da bi se smeća poput SRS-a LDP-a i ostalih sličnih cenzus koalicija gurnula što dubje ispod cenzusa, da počne barem malo da se čisti ova septička jama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Stondisha said:

Zaboravlja se jedan jako jako bitan detalj, na svim mogućim izborima u Srbiji izlaznost je nekih 50%  znači AV i SNS na 50% su sa 25% glasačkog tela, štra se dešava sa ostalih 75%   kontaš


a za boldovani deo:   pa jebi ga rodjeni, nismo zlatne ribice, nemoj nas terati da zaboravljamo nešto što je juče bilo... sutra treba i Slobu da zaboravimo... 



 

 

Pa msm rođeni, niki tebe ništa ne tera. OK, kriv je Tadić i zli žuti što je Vučić zajahao i sjebao Srbiju. Da, Tadić je kriv, kriv je Tadić. Tadić... ok složili smo se da je kriv Tadić... i šta sad? Kako će to što je kriv Tadić oterati ovo zlo? (ako se slažemo da je zlo, jbg možda tebi nije)... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Issey said:

 

Pa msm rođeni, niki tebe ništa ne tera. OK, kriv je Tadić i zli žuti što je Vučić zajahao i sjebao Srbiju. Da, Tadić je kriv, kriv je Tadić. Tadić... ok složili smo se da je kriv Tadić... i šta sad? Kako će to što je kriv Tadić oterati ovo zlo? (ako se slažemo da je zlo, jbg možda tebi nije)...  


tako što će taj Tadić da se povuče iz političkog života, a ne da me tera da zapušavam nos, da zaboravljam, da previdim...  msm taj isti Tadić 2 meseca pred izbore pocepa DS jer je izgubio izbore partijske (od pajtića beše), pa sa nekom zelenom strankom... ma ajde molim te...  i ko meni onda može da garantuja da taj Tadić sutra neće posle izbora, kao moji SzS-ovci ovde, da promeni dres kao 1-2 jer mu je Aca obećao da će ovaj da bude malo Dačić (naravno ovo se nikad neće desiti, al ne može niko da mi zabrani da se nadam da SPS neće preći cenzus).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

@mare80

Bato, ja se bojim da vise ni DS ne mze da predje cenzus bez neke vece koalicije, da ne spominjem DSS ili dverjane, ako odluce da idu samostalno.

Pa zato je valjda SZS i formiran da namaknu koliko je moguce pristojan rezultat na izborima,sto se mene tice DSS moze slobodno da nestane , a ako ces iskreno to u buducnosti zelim i Dverjanima jer ne vidim neku ideolosku razliku izmedju njih...

P.S. I da,i ono laprdalo Sapica bi mogli da povedu sa sobom kada budu potonuli...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Plavi Golub said:

 

 

Imas li neku sliku sta se desilo da se do ovog stanja dodje za zadnjih 7 godina, a bez ozbiljnog otpora dok nije dogorelo?

 

Kako je to izgledalo iznutra? Procitah ono sto je @Pavaroti napisao, deluje logicno i depresivno.

 

To zahteva detaljniju analizu. Ukratko, mnogo se faktora poklopilo, a i još jednom se pokazalo da smo društvo u kojem se najlakše zapate neke naopake ideologije ili interesne grupe. Ono što mene najviše svrbi u toj priči je grupacija koju uslovno možemo zvati intelektualnom elitom. 

 

Koliko je to većinski bez kičme, stava, integriteta, stila, lako potkupljivo...tu grupaciju smatram najviše krivom i odgovornom za ovaj ponor u koji smo upali.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stondisha said:


tako što će taj Tadić da se povuče iz političkog života, a ne da me tera da zapušavam nos, da zaboravljam, da previdim...  msm taj isti Tadić 2 meseca pred izbore pocepa DS jer je izgubio izbore partijske (od pajtića beše), pa sa nekom zelenom strankom... ma ajde molim te...  i ko meni onda može da garantuja da taj Tadić sutra neće posle izbora, kao moji SzS-ovci ovde, da promeni dres kao 1-2 jer mu je Aca obećao da će ovaj da bude malo Dačić (naravno ovo se nikad neće desiti, al ne može niko da mi zabrani da se nadam da SPS neće preći cenzus).

 

U tome i jeste fora. Niko ne može ništa da ti garantuje. Tadić je nebitan lik već 5-6 godina, koji služi ljudima kojima je Vučić OK kao izgovor.

 

Mi se ovde borimo za osnovne tekovine demokratije, za državu sa slobodnim institucijama koje rade svoj posao. SNS bagra je privatizovala državu interesima svoje sekte, a mi ćemo da henjamo o tome šta će neki Tadić ili Boško da (možda) urade sutra ako dođu na vlast... a ovi će da jašu još bar 10 godina kako sad stoje stvari... Ako se vreme gubi na čekanje Godoa, oću ovog neću onog iz opozicije, ili na "traženje garancija", kuća izgore...

 

Jbt opet nasedam na ovakve reciklirane postove, valjda je jače od mene... Neću više... Kome do sad nisu postale jasne neke stvari, neće nikad očigledno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Issey said:

 

U tome i jeste fora. Niko ne može ništa da ti garantuje. Tadić je nebitan lik već 5-6 godina, koji služi ljudima kojima je Vučić OK kao izgovor.

 

Mi se ovde borimo za osnovne tekovine demokratije, za državu sa slobodnim institucijama koje rade svoj posao. SNS bagra je privatizovala državu interesima svoje sekte, a mi ćemo da henjamo o tome šta će neki Tadić ili Boško da (možda) urade sutra ako dođu na vlast... a ovi će da jašu još bar 10 godina kako sad stoje stvari... Ako se vreme gubi na čekanje Godoa, oću ovog neću onog iz opozicije, ili na "traženje garancija", kuća izgore...

 

Jbt opet nasedam na ovakve reciklirane postove, valjda je jače od mene... Neću više... Kome do sad nisu postale jasne neke stvari, neće nikad očigledno...



Da su Tadić i ekipa radili svoj posao od 2000 do 2012 ne bi sad mi ovde pisali na temu ovu.

Inače zlatna ribica je čudo.  Hvala ti Crto i Istinomeru na ovom blagu
 

Quote
Ovo je u isto vreme i crtica iz karijere Rodoljuba Šabića, ali i podsetnik kako je sve vlast Demokratske stranke ponižavala i onesposobljavala Poverenika odbijajući da mu u jednom trenutku plaća čak i službeni telefon. 


https://www.istinomer.rs/clanak/2055/Poverenik-u-doba-DS



Ne možemo da predvidimo kako će Boško da se ponaša, pošto jedini vlast nije vršio, ali pozivati se na DS (BoTu) da nam oslobadja institucije je malo više infatilno po meni, al dobro, to sam samo ja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

To zahteva detaljniju analizu. Ukratko, mnogo se faktora poklopilo, a i još jednom se pokazalo da smo društvo u kojem se najlakše zapate neke naopake ideologije ili interesne grupe. Ono što mene najviše svrbi u toj priči je grupacija koju uslovno možemo zvati intelektualnom elitom. 

 

Koliko je to većinski bez kičme, stava, integriteta, stila, lako potkupljivo...tu grupaciju smatram najviše krivom i odgovornom za ovaj ponor u koji smo upali.

 

Ovo i ja mislim. Kad se buni ostane covek sam. 

Potpuno slepilo u smislu da ako meni licno nesto ne predstavlja problem u ovom trenutku, nece biti i sutra. A kad postane licni problem,  jao u kakvom drustvu zivimo. Pa u istom kao i juce, samo sto te je bolelo doope da reagujes. 

 

Mada ja mislim i da smo mi politicki nepismeni, licni moral nam je diskutabilan. I izvan svega mislim da uprkos guslarskoj tradiciji naginjemo kukavicluku. A iz tog kukavicluka se radja agresija prema onima koji nusu kukavice.

 

Sve moze da se popravi, ali da bi se popravilo mora da se bude realan.

 

12 minutes ago, freethrow said:

90te su slomile kičmu i ponos i dignitet i sve ostalo onome što se posprdno naziva običan narod. Nekažnjeni lopovluci, sada već 30 godina, to su generacije i generacije sjebanih ljudi.

 

Ej, ali da pustis da te sjebavaju tolike godine bez ozbiljnog otpora (konstruktivnog) sa sklonoscu ka samodestrukciji.

Tu je lezao moj licni konflikt sa tim drustvom jer mi je priroda fajterska. Ne znam mislim da tu ljudima treba grupna psihoterapija.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Problem Srbije mnogo je dublji od sadasnjeg SNS i Vucica...

SNS je samo sabirni centar za stotine hiljada likova koji su bukvalno celog svog zivota zahvaljujuci svom ulizistvu ziveli na grbaci ovog drustva...

Sutra kada SNS nestane,sta ce i gde oni?

Trazice neki novi SNS i ponovo cekat dolazak na vlast,jer niti im je u interesu normalno drustvo niti oni u njemu mogu da opstanu...

Saberite sve one po drzavnim sluzbama,preduzecima, zaposlenih na nekim imaginarnim radnim mestima, "biznismene" , "burazere" , "kumove" ,"patriote" , itd,itd, koliki je procenat takvog stanovnistva ovde...

Moze li se sa tolikim brojem njih drustvo menjati na bolje?

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:



Da su Tadić i ekipa radili svoj posao od 2000 do 2012 ne bi sad mi ovde pisali na temu ovu.

Inače zlatna ribica je čudo.  Hvala ti Crto i Istinomeru na ovom blagu

 

Ovo nije tačno. Tadić je uvek namicao većinu pomoću štapa i kanapa. Čak i da je najbolje moguće radio izgubio bi vlast od "maskiranih" radikala kad tad. Kucali su na vrata vlasti u nekoliko ciklusa i samo pravljenje babaroge od njih u kampanji (pokazalo se opravdanim) je odnosilo prevagu na Tadićevu stranu. Baš me čudi kako to da se zli Tadić nije setio da radi ovo što radi vučić, nego se igrao demokratije i izgubio izbore... 

 

Zlatna ribica je samo jedan od izgovora, ništa više...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Stondisha said:

A na sledećim izborima, ako ne bude opozicionog bojkota, SNS uzima 40+ % bez problema

 

Ni ti ni ja, ni svi mi ovde ne znamo šta su stvarno Đilas, Jeremić, Obradović, Lutovac..razgovarali sa evropskim zvaničnicima. Tih razgovora je bilo, i mislim da će ih još biti. 

 

Do izbora u martu sigurno će se doneti odluka da li se izlazi na izbore ili ne.

 

Nisam za bojkot izbora jer znam kako je taj bojkot 1997.godine naškodio DS-u. 

 

Na izbore treba izaći i kada budu pokradeni, zna se...novi 5, ali i 6 oktobar...

 

 

Na terenu će se raditi, radiće se sigurno i sa večitim apstinentima..i složila bih se sa @Pavaroti da je i do naroda- građana. Ovde mislim na ljude koji su protiv ovog režima. Ne znam u kojoj su meri ljudi oslobođeni straha, protesti i služe da se oslobode straha.

 

Nekako..mislim da strah još postoji, posebno u manjim sredinama, ali ja taj strah vidim i ovde u Beogradu. Svi su tihi, povučeni, gledaju samo sebe...

 

Meni je muka da gledam kako ovde svi ćute kada su u pitanju ovi radovi i zatvaranje samog centra grada..a planiraju i da rade u Zemunu..ali to je za onu temu o Beogradu.

 

A što se tiče tvog komentara u vezi Nikole Jovanovića...ćutim...Za razliku od tebe, ja imam izuzetno pozitivno mišljenje o njemu i to mišljenje ne mogu da promenim...I zato ćutim jer je besmisleno da se ulazi u polemiku "jedan u klin jedan u ploču". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Problem Srbije mnogo je dublji od sadasnjeg SNS i Vucica...

SNS je samo sabirni centar za stotine hiljada likova koji su bukvalno celog svog zivota zahvaljujuci svom ulizistvu ziveli na grbaci ovog drustva... 

Sutra kada SNS nestane,sta ce i gde oni?

Trazice neki novi SNS i ponovo cekat dolazak na vlast,jer niti im je u interesu normalno drustvo niti oni u njemu mogu da opstanu... 

Saberite sve one po drzavnim sluzbama,preduzecima, zaposlenih na nekim imaginarnim radnim mestima, "biznismene" , "burazere" , "kumove" ,"patriote" , itd,itd, koliki je procenat takvog stanovnistva ovde...

Moze li se sa tolikim brojem njih drustvo menjati na bolje?



NE MOŽE, zato se sistem ceo mora menjati i rešenje nije puka smena AV pa da vidimo šta ćemo posle...  ceo sistem odozdo, od mesne zajednice, preko komunalnog pa do opštine, posle toga samo nebo je granica.

U Beogradu se to ne vidi baš najbolje, ali po manjim mestima tačno vidiš ko je opštinski biznismen (dobijač nameštenih tendera), tačno vidiš nekog lika koji je do juče imao Tamića i mešalicu ručnu, kao za 2-3 godine ima manju imperiju, koja isto tako nestane za 2-3 godine od kad njegovi sidju s vlasti, a za vreme svake nove vlasti zaposli se po ovim institucijama jedno 50-ak botova, dok se stari botovi asimiliraju u novo jato, jer eto zbog posla, zbog dece...  bukvalno svi botovi koje je ds zaposlila kod mene po opštinama i komunalni su sad botovi SNS-a... sutra kad SzS sruši SNS, svi SNS-ovi botovi će preći u SzS jer moraju zbog dece, zbog posla, zbog...  i na kraju smo tu gde smo.


Mora dezinfekcija da se radi temeljna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:



NE MOŽE, zato se sistem ceo mora menjati i rešenje nije puka smena AV pa da vidimo šta ćemo posle...  ceo sistem odozdo, od mesne zajednice, preko komunalnog pa do opštine, posle toga samo nebo je granica.

 

A kako ćeš da menjaš sistem dok vučić jaše? Mesne zajednice i opštine? Pa neki moroni su došli da daju podršku silovatelju jutki i onom drugom u Kaluđerici što je naredio da se novinaru zapali kuća... Sa njima ćeš da menjaš sistem odozdo? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Džudi said:

 

 

 

A što se tiče tvog komentara u vezi Nikole Jovanovića...ćutim...Za razliku od tebe, ja imam izuzetno pozitivno mišljenje o njemu i to mišljenje ne mogu da promenim...I zato ćutim jer je besmisleno da se ulazi u polemiku "jedan u klin jedan u ploču". 


U post SNS eri, ako opstane naravno, stranka Vuka Jeremića biće bukvalno isto što je bila dSS u post Miloševićevoj eri.

ja o čeveku nemam mišljenje nikakvo, samo smešno, što je dozvolio sam sebi da ga izmajmunišu SNS-ovci i da mu upropaste dan, a znao je da ga juri tužilaštvo po nekoj tra-la -la prijavi iz Pančeva...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:



NE MOŽE, zato se sistem ceo mora menjati i rešenje nije puka smena AV pa da vidimo šta ćemo posle...  ceo sistem odozdo, od mesne zajednice, preko komunalnog pa do opštine, posle toga samo nebo je granica.

U Beogradu se to ne vidi baš najbolje, ali po manjim mestima tačno vidiš ko je opštinski biznismen (dobijač nameštenih tendera), tačno vidiš nekog lika koji je do juče imao Tamića i mešalicu ručnu, kao za 2-3 godine ima manju imperiju, koja isto tako nestane za 2-3 godine od kad njegovi sidju s vlasti, a za vreme svake nove vlasti zaposli se po ovim institucijama jedno 50-ak botova, dok se stari botovi asimiliraju u novo jato, jer eto zbog posla, zbog dece...  bukvalno svi botovi koje je ds zaposlila kod mene po opštinama i komunalni su sad botovi SNS-a... sutra kad SzS sruši SNS, svi SNS-ovi botovi će preći u SzS jer moraju zbog dece, zbog posla, zbog...  i na kraju smo tu gde smo.


Mora dezinfekcija da se radi temeljna.

Pa o tome i pisem,procenat takvih kod nas je ogroman,oni nece nestati,kako menjati sistem sa takvima?

Hajde zamislimo da neka X stranka smeni SNS i pocne sustinski da menja drustvo,isti ti likovi ce iz SNS da predju u neki novi SNS koji ce posle jednog ili dva izborna ciklusa ponovo osvojiti vlast i "ajd Jovo nanovo...

Mi moramo da budemo svesni da povecem broju stanovnika ovakav sistem koji je stvorio SNS savrseno odgovara...

Hoce li neki lik koji je preko stranke zaposljen npr u opstini ili javnom preduzecu zeleti sistem koji vrednuje sposobnost,profesionalizam,a ne poltronstvo?

Hoce li neki "burazer" koji je u dilu sa predsednikom opstine zeleti drustvo u kome ce morati da placa porez,ne zavrce radnike za plate i posteno dobija poslove zeleti normalno drustvo?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Issey said:

 

A kako ćeš da menjaš sistem dok vučić jaše? Mesne zajednice i opštine? Pa neki moroni su došli da daju podršku silovatelju jutki i onom drugom u Kaluđerici što je naredio da se novinaru zapali kuća... Sa njima ćeš da menjaš sistem odozdo?  


Taj Jutka je u Brusu precednik opštine 12-16 godina produkt Nove Srbije Velimira Ilića, kao i Simonović iz Grocke...  znači nisu tu od vremena SNS, nego su volkali i milkali još za vreme dobrog nam BoTe.  znači ovo što @mare80

a tebi/vama @mare80   odgovor dajem malo kasnije.  sad da pozavršavam nešto drugo u kancelariji pa se pišemo kasnije malo.


Ovo su teme kojih treba da se dotičemo i to je taj metastazirani kancer koji treba ukloniti.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je po meni bila kardinalna greska nakon 5.X je bio nastavak centralizacije, a sve u cilju kontrole. Moralo se mnogo vise raditi na ekonomskoj samostalnosti i kvalitetnom zivotu onoga sto se kolokvijalno zove provincija jer se inace dobije prvo unutrasnja emigracija tj seoba obrazovanijeg, ali i preduzimljivijeg dela stanovnistva ka vecim centrima. Ko je onda taj ko ce da organizuje zivot u tim mestima? Godinama nisu mogle da se povuku bespovratne donacije jer nije bilo ljudi stvarno sposobnih da naprave dobar biznis plan. 

Vec sa seobama unutar Srbije se gubila moc gradjanske opozicije, jer od ljudi koji traze gotova resenja iz neke fiktivne centrale jedina promena koja se moze ocekivati je promena gazde.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, The Walking Dravot said:

Ja cu insistirati preko svih svojih veza i kanala, cak mislim i peticiju da pokrenem, kad bude doslo do promene vlasti, da glasanje bude zakonska obaveza.

 

9 hours ago, The Walking Dravot said:

Imas neku izvrnutu percepciju demokratije.

Niko tebi ne onemogucava izbor, tebi se zakonski namece da izbor napravis.

Odnosno, ti mozes i dalje crtati cica glise na papiru ili ostavljati prazan papir, ali na biraliste moras izaci.

U izbornom sistemu kakav je sad, ti demokratski, svojim neglasanjem, utices da ja i ljudi koji glasamo zivimo gore. Slozices se da to bas i nije neka demokratija.

 

Zabluda je da bi ista dobio sa tim potezom.

 

Na parlamentarnim izborima glasalo je 56%. Ne mnogo puta pomenutih 50%, nego 56%. Na predsednickim izborima godinu dana kasnije, nesto manje, 54%.

 

U proseku glasa oko 55%. Dolazimo do te brojke od 45% neizaslih na izbore. Problem je sto ta grupa nije homogena. Sigurno 20% od ovih 45% otpada na ljude koji nisu u stanju da glasaju (ne postoje, dupli glasovi, psihicki oboleli, bolesnici). Ostaje oko 25% odnosno oko cetvrtina birackog tela koje ne glasa iz ko zna kojih razloga. To je i dalje veliki broj, oko 2 miliona ljudi, ali i tu postoji zackoljica.

 

Mnogi zamisljaju da je prosecan apstinent student, studentkinja ili muskarac/zena do 30 godina starosti koji se ne bave politikom, to ih ne zanima, ne gledaju vesti i slicno. Zato je i Trifunovic u svom nastupu pominjao menzu, snicle i obavezno glasanje. Urbana mladez kojoj treba patronizirati na taj nacin. Ovo sigurno ne odgovara istini.

 

Prvo i najvaznije, na izbore ne izlaze mnoge ekstremne grupe koje preziru demokratiju. Jedni bi mozda, da postoje krajnje desna ili krajnje leva partija i da te partije imaju pristup finansijama i sredstvima oglasavanja glasali za te partije. Nema sanse da ekstremni desnicar ili ekstremni levicar izadje na izbore i zaokruzi bilo koga u sadasnjoj ponudi, osim ako nije primoran (tada glasa za SNS). 

 

Drugo, cak i da brojimo samo one koji nisu zainteresovani za politiku iz bilo kojeg razloga, da mu zapretis kaznom od 10 000 dinara, on ce da ode i najverovatnije zaokruzi Vucica ili SNS. Ako vec mora da bira, izabrace one koji imaju najvecu moc oglasavanja i koji i inace, bez njegovog/njenog glasa ima ogromnu prednost. Na isti nacin kako milioni gradjana koje sport ne zanima biraju Zvezdu ili Partizan.

 

SNS je nasao nacin kako da uvek dobija izbore sa manje - vise istom podrskom. Vucic 2017. jeste dobio 55%, iako je zbir SNS + SPS 60%, ali je to razlog jer je jedan deo SPS biraca ostao kuci i jer je jedan deo novih biraca glasao za Belog.

 

Hocu reci, treba da se dese tektonske promene i da opozicija deluje na deo glasaca SNS/SPS da ne izadju ili da glasaju protiv vlasti. Te promene su se jednom vec desile, 2014. Ogroman broj ljudi koji je glasao za listu "Za evropsku Srbiju" sada glasaju za SNS. Nije SNS zagrabio iz dela ljudi koji nikada ne glasaju, njihova racunica je jasna:

 

Jedan deo glasa za njih jer se u Srbiji glasa za jake lidere. Bas njih briga sto je Vucic sada promenio politiku, oni ionako nisu glasali za politiku nego za Vucica/Tomu, a protiv stranaka DOS.

Drugi deo glasa za njih jer je na to primoran. Mnogo okrutnije nego ranije, a i tada se ocekivalo da glasas za stranke na vlasti.

Treci deo glasa za njih zbog interesa. Kod vladajucih stranaka su pare, oni su dobri sa stranim faktorom, zato su glasali za Tadica, zato ce glasati i za Vucica. To je isti tip glasaca.

 

Obavezno glasanje u ovim uslovima najverovatnije vodi do toga da stranka koja je trenutno najmocnija postane jos mocnija. To nije nacin na koji se unapredjuje demokratija u zemlji.

Edited by goldberg
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Pa o tome i pisem,procenat takvih kod nas je ogroman,oni nece nestati,kako menjati sistem sa takvima?

Hajde zamislimo da neka X stranka smeni SNS i pocne sustinski da menja drustvo,isti ti likovi ce iz SNS da predju u neki novi SNS koji ce posle jednog ili dva izborna ciklusa ponovo osvojiti vlast i "ajd Jovo nanovo...

Mi moramo da budemo svesni da povecem broju stanovnika ovakav sistem koji je stvorio SNS savrseno odgovara...

Hoce li neki lik koji je preko stranke zaposljen npr u opstini ili javnom preduzecu zeleti sistem koji vrednuje sposobnost,profesionalizam,a ne poltronstvo?

Hoce li neki "burazer" koji je u dilu sa predsednikom opstine zeleti drustvo u kome ce morati da placa porez,ne zavrce radnike za plate i posteno dobija poslove zeleti normalno drustvo?

 

 

Menjaš sistem tako što menjaš i ove nabrojane, a kako njih da menjaš tako što ih konstantno pritiskaš za nešto i teraš ih da rade, a oni da rade ne znaju.

 

Fora je što pi tim institucijama imaš nekih 20% zaposlenih koji bi radili i koji znaju posao, al imaš botova 80% koji sabotiraju ove koji nešto znaju...

 

Na primer:

 

1.zahtev u uvid u ekološku studiju spalionice u Vinči

2. Ista ne postoji

3. Krivična za frajera koji je izdao dozvolu

 

Mantraju ljudi, da sud ne radi, da su sudije korumpirane, tužilaštva... i u pravu su, al nijedan, NIJEDAN tužilac/sudija neće odbaciti prijavu protiv nekog Pere bota iz gročanskog urbanizma koji je izdao falš građevinsku dozvolu i kad vidi Mika da je Pera zaglavio neku robiju zbog falsifikovanja službene isprave,  on neće izdavati falš građevinske dozvole, neće nameštati tendere... pričam ti iz ličnog iskustva.

 

Ovo ti pričam za unutrašnjost i sitne jajrluke, Beograd na vodi, hercegovačka i ostali mega projekti su druga priča u koju je direktno umešano najuže državno rukovodstvo i tu ne možeš da bušiš, tu nemaš šanse, al da juriš ove parazite iz tvog posta tu prolaziš 1/1 (npr neki namešten tenderčić za low level člana stranke to može uvek).

 

 

Samo je jedan problemčić ovde, ovo je baš baš baš ogroman administrativno/pravni projekat, ali na sličnu foru je zimus Zelenović iz Šapca imao prezentaciju u Evropskom Parlamentu ili kojoj već instituciji EU, pa su ovi dolazili u Srbiju nešto kao kritikovali, uveli neki monitoring... al se nešto desilo.

 

 

Edit:

 

Sviđa mi se i ovo Đilasovo tužakanje DJVa i Mirrovića, Jugoslav iz Dveri što je tužio šešeljevog vozača...

 

Koji sud će da odbaci bilo šta od ovoga? Nije ovo ne znam kakav uspeh, al malo po malo kruniš sistem, jer jedina ideologija je novac, a ako uzmeš DJV-u milion, dva, to moraš da nadomestiš tako što ćeš nekom mariću i mitroviću da skineš po milion... sistem spojenih sudova, vertikalno ustrojen, gde se hovna slivaju odozgo pa na dole... pa neko Valjevo umesto da se dele međusobno, moraju da prebace 5.5 miliona studiu B an konto nekog falš medijskog tendera.

 

 

🙂

Nadam se da sam iole uspeo da ti približim stav/viziju.

 

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2019 at 7:58 PM, Borko said:

Tzv. ceda je vucicev sluga, sluzi ga verno kao i njegovi novi prijatelji seselj i canak.

 

Uostalom, Koga je u 2019. godini briga za tu osobu, koja je na lokalnim izborima na nivou grada Beograda dobila 0,2% glasova?

 

Nisam ni `nudila` jovanovica kao opciju u 2019-oj g.

vec sam konstatovala da se srbija odlucila za vucica posle tadica, a sada kuka, dok

jovanovic nikada nije ni bio opcija za srb. osim samo za par pojedinaca...

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2019 at 8:07 PM, Arsenije Pesic said:

Za poslednje izbore u grad je došao Zelja, kriminalac i mafijaš iz Kosovske Mitrovice valjda, sa svojom ekipom, ili bolje reći vojskom. Tokom tog vikenda oni su potpuno suspendovali lokalnu vlast. Zauzeli su zgradu lokalne policije, Zelja je bukvalno izbacio načelnika iz kancelarije. Sva policijska vozila su bila parkirana, ulicama su vladali džipovo bez tablica. Takva demonstracija sile uz pomoć paravojske nije viđena nikada, daleko gore i od Miloševićevog vremena. Dodaj tome najgrublji pritisak, ucenjivanje i pretnje gubitkom radnog mesta, torture, spiskove...Organizovan 'dobrovoljan' prevoz minibusevima na svako glasačko mesto, džip bez tablica ispred svakog glasačkog mesta...Ne znam koliko mogu rečima da opišem tu atmosferu.

Meni je ovo poražavajuće, ne znam kako bih se poneo da mi neko dođe na vrata i da me pokuša prisiliti, ne da glasam za nekoga, već da izađem na izbore.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...