Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

37 minutes ago, FrediB said:

Ni dodati ni oduzeti. 

Ali, bez te naci apazicije je nazalost nemoguce uzeti cak i Beograd od sns-a, a kamoli celu Srbiju.

Znam i zato i jesam pesimista po pitanju promena posle izbora 17.12. Jedino ako "opozicija" i opozicija budu imali jako dobar uspeh na izborima u Beogradu mozda uspe neka saradnja "gradjanjske" i dela "nacionalne" opozicije. Razlika u korist opozicije mora da bude dovoljno velika da saboteri i trojanci ne budu u stanju da pokvare eventualnu (makar trulu) postizbornu koaliciju opozicije. Ako npr. od Zavetnika bude zavisila gradska vlada velika je verovatnoca da se nista nece promeniti. Milica Zavetnica ce objavtiti da ne moze sa "prodavacima Kosova", "gej lobistima", "slugama zapada" i tako nesto i imacemo koaliciju SNS&Co sa Zavetnicima na vlasti.

Na republickom nivou ne ocekujem ni da ce opozicija i "opozicija" zajedno da skupe vise od 40-45% mesta. Mislim da je to maksimum koji mogu da ostvare.

Da Vucic ocekuje poraz izbora ne bi ni bilo.

 

I do izbora 2012 "gradjanske stranke" su imale vlast zahvaljujuci SPS. Ne verujem da mogu sada toliko da skupe glasaca. A SPS sigurno nece dobiti instrukcije iz Moskve da podrzi gradjansku opoziciju. Jedino ako nacionalna desnica bude jako uspesna pa dobiju instrukcije da sa njima prave vladu.

 

P.S. A trojanaca verovatno ima i u "gradjanskoj" opoziciji.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je veoma teško predvideti ko su trojanci, spavači i budući koalicioni partneri SNS-a jer jedno je ono što mnogi pričaju, a drugo je šta se dešava u praksi. Do sada smo imali prilike da vidimo i čujemo razne 'zakletve na vernost' i slične gluposti, ali od toga ima slabe vajde. Ako počnemo od SNS-a i satelita, čak je i kod njih bilo preletanja u drugi tabor. Ludi Radule je prvo bio ministar, zatim osnovao stranku koja je navukla čak i neke iskusne ovdašnje forumaše, pa je zatim razjurio dosta članstva i završio kao vašarska grupacija koja se bavi teorijama zavere i zagovara kremaljsku agendu. Bivši koštuničar Šormaz i bivša sledbenica pačeta Dinkija nafrakana ministarka Zoka su praktično istovremeno napustili SNS i pokušavaju da glume nekakve reformiste, mada bezuspešno. SNS je u međuvremenu primio pola Demokratske stranke, a najnovija pojačanja su im veliki opoziciJonar Ken(j)a i malo poznata Tatjana Macura. U međuvremenu je kombi koji je preostao od Demokratske stranke zajedno sa nekadašnjim buntovnicima iz iste stranke i pojačan novim licima rešio da ipak ide zajedno na izbore, dok je jedan od buntovnika dobio pedalu za zajedničku listu, verovatno zbog neuspešnog manekenskog staža.

 

Liderčići i ostali preletači koji nisu mogli da se slože u jednoj stranci lako to mogu da ponove još nekoliko puta. Avetnici su bar lepo rekli sa kim neće da stupaju ni u kakve koalicije, ali ko garantuje da šabački Zelenko, koji je napustio matičnu partiju zbog mogućnosti da zadrži fotelju i posle se njima spajtašio da bi dobio bar nešto, neće opet promeniti dres? Ćutolozi i patkari do sada nisu stekli baš mnogo, a kada se pojavi neko iz SNS-a i ponudi malo više $$$ da se uredi ili kupi stan, da se sedne u novi autić, ponude mesto u nekom odboru gde pare samo kaplju, biće teško odbiti takve ponude. SNS je ionako pun dojučerašnjih opoziciJonara, a zajedno su strpali i dojučerašnje 'ljute' protivnike – vojvodu od zawđale kašike i vojvodu od lopate. Za ove Avetnike i Zveri se bar zna da su kremaljska ekipa, a ovi prvi imaju iskustva u preletanju i osnivanju novih stranaka. Na deobi stranaka bi im mogle pozavideti i amebe, a organizaciju protesta su uspeli da zaseru više nego da ih je koordinisao SNS. Upravo su odlučili da se manu rekreacije subotom popodne, a za 27 nedelja se nisu setili ni da se pošteno obrate potencijalnim biračima. Koliki idiot treba da budeš da ne iskoristiš šansu da se obratiš na jednom od retkih mesta gde mogu da te čuju? A možda to i nije slučajno?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, DJ_Vasa said:

Upravo su odlučili da se manu rekreacije subotom popodne, a za 27 nedelja se nisu setili ni da se pošteno obrate potencijalnim biračima. Koliki idiot treba da budeš da ne iskoristiš šansu da se obratiš na jednom od retkih mesta gde mogu da te čuju? A možda to i nije slučajno?

Nije slučajno, pošto je u maju isto krenula priča da "nećemo političare, ovo je građanski protest" isto kao i 2018. i to je razlog što nisam išao ni na jedan od ovih protesta jer mi se nije opet učestvovalo u istoj zajebanciji kao pre par godina. A ići ću na predizborne skupove gde se pojavljuju političari, a ne "nezavisni intelktualci" i "javne ličnosti".

 

Ovo sa Tanjom Manojlović pokazuje samo koliko je ovo što je ostalo od DS skupina političkih amatera. Potpuno je suludo visokog funkcionera svoje stranke isključiti iz liste poslanika, a ne obećati mu nešto lepše kao kompenzaciju, kao što je suludo da isti funkcioner ovako javno istupa na dan kada opozicija muči muku da ujuri overivače potpisa i treba da motiviše ljude da džedže u redu pola sata i više. No eto, pokretač ove frtutme je što nemaju lufta, takve su im kvote zapale, jer se sa 1,5% podrške ne može mnogo mesta dobiti.

 

Odradio sam građansko-opozicionu dužnost danas, dao svoje potpise podrške, idemo dalje, živeti se mora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tomas.hokenberi said:

Kako se Vučić "prodao NATO i Zapadu"?

 

Tako sto saradjuje sa istim tim zapadom, a do 2008. je govorio kako su tu "najveci srpski neprijatelji". Zao mi je, ali ne moze i jare i pare (you can't have your cake and eat it) - on je svojim zaokretom izdao sve sto je govorio do 2008. (bez obzira kako ludo, besmisleno ili stetno bilo to sto je govorio) i ako se njegovi obozavatelji prave da je on i dalje nacionalista, desnicar, branitelj tradicionalnih vrednosti, rusofil ili sta vec, pa ima i nas koji umemo da mislimo umesto da gutamo sta nam govore Informer i Kurir. Reci da je Vucic i dalje srpski nacionalista nakon svih ovih godina je prosto uvreda za zdrav razum i to je to.

 

Imali smo slucaj malo juznije u Grckoj gde su levi populisti dosli na vlast (Syriza), nisu uradili nista od onoga sto su najavljivali (jer je sve sto su pricali bilo ili nerealno ili se kosilo sa njihovim interesima) i nakon sto se pokazalo da su losa vlast, spali su sa 40% na 20% i pitanje je da li ce ikada biti relevantni.

 

SNS i Vucic su u SRS obecavali zastitu nekakvih nacionalnih interesa, prikazivali su zapad kao protivnika Srbije, nakon 2008. su najavljivali borbu sa kriminalom i korupcijom. Nakon svega, Vucic i kompanija sebe prikazuju kao nekoga ko je ekonomski preporodio zemlju, Dacica tapsu i govore mu da je najevropljanin, kriminal i korupcija cvetaju - dakle, davno je bilo vreme da odu sa vlasti i prepuste nekome drugome populisticku palicu.

 

Sustina populistickih pokreta i nije dolazak na vlast - njihova sustina je da ostaju u opoziciji i koriste priliku za rast jer vlast radi lose. Nakon toga ide ili dolazak na vlast i ispunjavanje svog programa (ma kakav da je) ili dolazak na vlast i strmoglavi pad popularnosti ili ono sto sad gledamo, diktatura gde niko ne moze da kaze da, na primer, Vucic zeli da prizna nezavisno Kosovo jer ce odmah biti prikazan kao strani placenik, ludak, lopov i sta sve ne.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Esli said:

 

Nije slučajno, pošto je u maju isto krenula priča da "nećemo političare, ovo je građanski protest" isto kao i 2018. i to je razlog što nisam išao ni na jedan od ovih protesta jer mi se nije opet učestvovalo u istoj zajebanciji kao pre par godina. A ići ću na predizborne skupove gde se pojavljuju političari, a ne "nezavisni intelktualci" i "javne ličnosti".

 

Ovo sa Tanjom Manojlović pokazuje samo koliko je ovo što je ostalo od DS skupina političkih amatera. Potpuno je suludo visokog funkcionera svoje stranke isključiti iz liste poslanika, a ne obećati mu nešto lepše kao kompenzaciju, kao što je suludo da isti funkcioner ovako javno istupa na dan kada opozicija muči muku da ujuri overivače potpisa i treba da motiviše ljude da džedže u redu pola sata i više. No eto, pokretač ove frtutme je što nemaju lufta, takve su im kvote zapale, jer se sa 1,5% podrške ne može mnogo mesta dobiti.

 

Odradio sam građansko-opozicionu dužnost danas, dao svoje potpise podrške, idemo dalje, živeti se mora.

 

Pa kako da kažem, jedu mnogo, g***, providni su. Ne znam šta im znači 'građanski protest' ukoliko su svi po zakonu građani. Kakav bi to bio drugačiji protest? Protest turista koji su građani drugih zemalja? Hajde da se ne lažemo, u pitanju je politički protest, što i treba da bude, ali onda mora neko da politički artikuliše to što učesnici protesta hoće. Građanski, moj q... Nisu građani spontano pravili ove ili one akcije, već ih je neko (sa veoma malo mozga) smišljao i organizovao.

 

Moram priznati da sam morao da izguglam tu Tanju, mora da se ubila od opoziciJonog rada. Ograđujem se ukoliko je nešto pričala u Skupštini jer to ne gledam.

 

Što se mene tiče, najveću grešku sam napravio što sam izašao na poslednje izbore i glasao za ove budale, ali sada ću lepo da sedim u stanu, idem u nabavku, na kafu ili ću upražnjavati neku aktivnost slične važnosti.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Tako sto saradjuje sa istim tim zapadom, a do 2008. je govorio kako su tu "najveci srpski neprijatelji".

On "sarađuje sa zapadom" samo iz perspektive rusofila i nacionalne-desnice. Istina je da on već duže vreme izbegava da ispuni dogovore sa "Zapadom", fingira kooperaciju, ne usaglašava spoljnju politiku prema Rusiji i Kini, a iz moje perspektive to znači da AV ne sarađuje (dovoljno) sa "Zapadom".

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ako opozicija uzme Beograd, prvo sto treba je da otkaci prigradske selendre i razne Obrenovce, Lazarevce kao deo Beograda. Boli zadnjica onog iz Drena, Vukicevice, Poljana sto se gsp raspada, autobusi se samozapaljuju, sto svaki dan nema struje, vode, grejanja jer je negde havaraija....takvi od gradske vlasti ocekuju neki poso' u jkp-u i ako moze  pet iljada dinara...zivio precednik.

  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ras kass said:

Ako opozicija uzme Beograd, prvo sto treba je da otkaci prigradske selendre i razne Obrenovce, Lazarevce kao deo Beograda. Boli zadnjica onog iz Drena, Vukicevice, Poljana sto se gsp raspada, autobusi se samozapaljuju, sto svaki dan nema struje, vode, grejanja jer je negde havaraija....takvi od gradske vlasti ocekuju neki poso' u jkp-u i ako moze  pet iljada dinara...zivio precednik.

Da vratimo Cucka u Obrenovac?

Odlicna ideja!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

Ako opozicija uzme Beograd, prvo sto treba je da otkaci prigradske selendre i razne Obrenovce, Lazarevce kao deo Beograda. Boli zadnjica onog iz Drena, Vukicevice, Poljana sto se gsp raspada, autobusi se samozapaljuju, sto svaki dan nema struje, vode, grejanja jer je negde havaraija....takvi od gradske vlasti ocekuju neki poso' u jkp-u i ako moze  pet iljada dinara...zivio precednik.

A da "centralni deo grada" prvo odjebe od TE "Nikola Tesla" i basena "Kolubara"  i ne ubire porez od plata i dobiti pa da onda otkači i ta naselja?

 

U ovoj sadašnjoj jednačini čini mi se da veću korist ima "centralni deo" BGD od Obrenovca i Lazarevca.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

Ako opozicija uzme Beograd, prvo sto treba je da otkaci prigradske selendre i razne Obrenovce, Lazarevce kao deo Beograda. Boli zadnjica onog iz Drena, Vukicevice, Poljana sto se gsp raspada, autobusi se samozapaljuju, sto svaki dan nema struje, vode, grejanja jer je negde havaraija....takvi od gradske vlasti ocekuju neki poso' u jkp-u i ako moze  pet iljada dinara...zivio precednik.

 

Ovo treba uraditi i u svim ostalim gradovima. Svuda su napravili frankenstajne od uprava, bas zato sto asfaltiranjem sokaka mesec dana pred izbore mogu da dobijaju veca mesta na lokalnim, inace ne bi drzali nijedan veci grad bukvalno.

 

Maksimalan domet bi im bio grad velicine Kraljeva, NS, KG, Nis, Beograd ne bi imali preko 30%, sa SPSom bi dobacivali do 35% otprilike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tomas.hokenberi said:

On "sarađuje sa zapadom" samo iz perspektive rusofila i nacionalne-desnice. Istina je da on već duže vreme izbegava da ispuni dogovore sa "Zapadom", fingira kooperaciju, ne usaglašava spoljnju politiku prema Rusiji i Kini, a iz moje perspektive to znači da AV ne sarađuje (dovoljno) sa "Zapadom".

A i kad nesto normalno uradi (tipa glasanje u UN ili sankcije lujkasenku) to radi iskljucivo na pritisak a ne iz principa/dobrovoljno kao svi ostali u Evropi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tomas.hokenberi said:

On "sarađuje sa zapadom" samo iz perspektive rusofila i nacionalne-desnice. Istina je da on već duže vreme izbegava da ispuni dogovore sa "Zapadom", fingira kooperaciju, ne usaglašava spoljnju politiku prema Rusiji i Kini, a iz moje perspektive to znači da AV ne sarađuje (dovoljno) sa "Zapadom".

 

Iz tvoje perspektive ni Kostunica nije saradjivao dovoljno sa zapadom, pa mi reci, da li si se pitao kako to SRS ima 28%, a DSS samo 11%? Zasto bi iko glasao za SRS, ako je tu vec DSS koji je antiNato, proKosovo i sta sve ne? Odgovor je da nije samo to bitno, DSS je postao deo establismenta, odredjen deo stanovnistva je ziveo lose i zato su glasali za SRS - najvise zbog socijalnog populizma.

 

Dakle, u vreme kada su bili slobodni mediji imamo opozicioni SRS koji uzima glasace koji bi glasali za DSS. U vreme zarobljenih medija imamo Dveri ili DSS koje se vrte zajedno na ispod 8%, a nekad i na ispod 5%, a SNS i Vucic opusteno vec 10 godina imaju 50%.

 

To sto radi Vucic, radio je i Tadicev DS. Ni oni ne bi uvodili sankcije Rusiji, ni oni ne bi priznavali Kosovo, ni oni nisu bili na NATO. Cemu onda SRS ili SNS, zasto se tada pricalo da DS sa Tadicem jeste prozapadna opcija, a ovakav SNS koji ima istu politiku nije? Reci da je SNS nacionalisticka, konzervativna ili antizapadna stranka je uvreda za zdrav razum, to je prosto tako. Ne mozes malo da pricas da su ti prijatelji Blair ili Schroder, da te podrzava Merkel, a onda da lijes suze zbog zrtava bombardovanja, da to je to tako lako, to bi radio svako (i imao 50% glasova na izborima).

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je greška što se SNS gleda kao na političku stranku, a ne kao na kriminalni i mafijaški klan, sa vrlo jasnom hijerarhijom u klanu. Zna se ko je na čelu klana, gde je ko u hijerarhiji i od koga i čega zavisi ta hijerarhija. Zna se i šta bude ako ispadneš iz klana (videti pod Cvijan kao ekstremni primer).

 

Na nižem nivou su napravili klasičnu klijentelističku stranku, što su i drugi pokušavali uključujući i “naše”. Međutim, nijedna “naša” stranka nikad nije imala čiste odlike mafijaškog klana. Tu je politika potpuno nebitna. Ona je tu da zahvati što veći broj sirotinje, ona koja nije direktno zahvaćena klijentelizmom. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guraju ih jer im je prva meta proevropska koalicija. Jeremićevi prate režimsku kampanju protiv Vladimira Obradovića kao da su se oni prvi toga setili. Posle izbora SNS će probrati šta im treba, ako im treba i ako mogu da plate.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Iz tvoje perspektive ni Kostunica nije saradjivao dovoljno sa zapadom, pa mi reci, da li si se pitao kako to SRS ima 28%, a DSS samo 11%? Zasto bi iko glasao za SRS, ako je tu vec DSS koji je antiNato, proKosovo i sta sve ne? Odgovor je da nije samo to bitno, DSS je postao deo establismenta, odredjen deo stanovnistva je ziveo lose i zato su glasali za SRS - najvise zbog socijalnog populizma.

Kakve to veze ima sa ocenom da li Vucic "saradjue sa Zapadom"?  Moj komentar je bio da Vucic ne saradjuje sa zapadom, i da jedino eksteremno rusofilska i nacionalisticka desnica moze da ima takvu percepciju. 

Apropo odnosa SRS vs DSS treba uzeti u obzir dve stvari:

1. DSS zapravo nikada nije bio snazna stranka. Najvece procente je dobio zahvaljujuci Kostunicinom predsednikovanju.

2. Sa tacke gledista onih koji glasaju za stranke tipa SNS, SRS, Zveri, Aveti i slicno DSS "kohabitacija" sa DS je bila neprihvatljiva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drago said:

A da "centralni deo grada" prvo odjebe od TE "Nikola Tesla" i basena "Kolubara"  i ne ubire porez od plata i dobiti pa da onda otkači i ta naselja?

 

U ovoj sadašnjoj jednačini čini mi se da veću korist ima "centralni deo" BGD od Obrenovca i Lazarevca.

Pomenuti  TE "Nikola Tesla" i basen "Kolubara" su integralni deo EPS-a, a centrala EPS-a je u Masarikovoj 1-3,  na granici Vracara i Savskog Venca pa se porez od dobiti tu obracunava, a i to uglavnom uzima Republika.   Sta mislis zasto je vec duze vreme Novi Beograd "najbogatija opstina"?  Zato sto su tamo centrale velikih firmi kao sto je Telekom, Yettel, itd.

PDV  i porez od plata uzima Republika, pa deli kako joj se cefne,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Esli said:

Guraju ih jer im je prva meta proevropska koalicija. Jeremićevi prate režimsku kampanju protiv Vladimira Obradovića kao da su se oni prvi toga setili. Posle izbora SNS će probrati šta im treba, ako im treba i ako mogu da plate.

Jel istina ovo da je Vladimir Obradovic bio nekakav Popovicev savetnik ili cista izmisljotina?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razumeo da je to demantovano, radio je kao konsultant na projektima u tom ministarstvu koje je vodio Popović. Sigurno je da su mu se ukrstili putevi, a i da je mnoge kafe popio sa raznim ministrima i funkcionerima, kao i mnogi profesori naših univerziteta. Uostalom, njegova Linkedin biografija kaže:

Quote

Broad network in the field of public, profit and educational sectors.

😊

Sa njegovim US Aid konsultovanjem sigurno se sa Anom Brnabić upoznao još davnih dana, na primer. Komedija je što ta Ana njega diskredituje time što se na jednoj slici nalazi sa njim.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tomas.hokenberi said:

Pomenuti  TE "Nikola Tesla" i basen "Kolubara" su integralni deo EPS-a, a centrala EPS-a je u Masarikovoj 1-3,  na granici Vracara i Savskog Venca pa se porez od dobiti tu obracunava, a i to uglavnom uzima Republika.   Sta mislis zasto je vec duze vreme Novi Beograd "najbogatija opstina"?  Zato sto su tamo centrale velikih firmi kao sto je Telekom, Yettel, itd.

PDV  i porez od plata uzima Republika, pa deli kako joj se cefne,

centrala telekoma je takovska 2 valjda opština palilula

Link to comment
Share on other sites

Novosti tvrde da Tadić ide s Radulovićem, pokušali su da se dogovore i s Jeremićem, ali je ovaj tražio 5 mesta u prvih 8 pa je taj sastanak propao.

 

Sinoćnja vest:

Quote

 

Kako "Novosti" ekskluzivno saznaju formira se nova opoziciona koalicija između Socijaldemokratske stranke Srbije Borisa Tadića i "Dosta je bilo" Saše Radulovića.

Novi koalicioni partneri su prema našim saznanjima proslavili dogovor u jednoj beograskoj kafani.

 

novosti.rs/vesti/izbori-2023/1299300/siri-broj-opozicionih-lista-predstojece-parlamentarne-izbore (ima fotka njih dvojice iz kafane)

 

Vest od prekjuče ujutru:

Quote

 

POŠTO su u podeli političkih karata pred izbore 17. decembra ostali "neraspoređeni", Boris Tadić, Vuk Jeremić i Saša Radulović pokušali su da naprave dogovor o zajedničkom nastupu pred biračima. Sve je, za sada, ostalo na pokušaju.

Prema dobro obaveštenim izvorima "Novosti", lideri Socijaldemokratske stranke Srbije, Narodne stranke i Pokreta "Dosta je bilo" sastali su se kako bi ugovorili aranžman za predstojeće glasanje.  Međutim, sve se izjalovilo kada je na red došlo krojenje izborne liste. Naime, nezvanično saznajemo, da je Jeremić zahtevao da među prvih osam kandidata za narodne poslanike pet dođu iz njegove stranke, a da preostala tri "podele" Tadić i Radulović.

Potonja dvojica su se tome usprotivila, smatrajući da takva proporcija ne odgovara političkoj snazi nesuđenih saveznika, pošto je rejting NS mnogo niži od kolača koji bi dobila u budućoj koaliciji. Tako je taj prvi sastanak, koji je bio pomalo iznenađujući s obzirom na netrpeljivost koju Tadić i Jeremić godinama gaje jeda prema drugom, bio promašaj. Inače, Tadić je svojevremeno za svog bivšeg učenika Jeremića, koji je u vreme vladavine DS bio šef diplomatije, govorio da nije dobro obavljao svoju funkciju, da ju je koristio više za ličnu promociju, kao i da je Srbiju posvađao s mnogim zemljama - Jeremić je moja najveća greška - govorio je nekadašnji šef države. 

Sastanak pomenute trojke, pak, potvrđuje da nužda zakon menja, ali nije isključeno da Tadić svog nekadašnjeg bliskog saradnika "počasti" još kojim epitetom posle fijaska oko raspodele na izbornoj listi.

 

novosti.rs/vesti/izbori-2023/1298783/jeremic-razbesneo-tadica-radulovica-propao-dogovor-oko-koalicije

Link to comment
Share on other sites

Kandidat za gradonačelnika liste Srbija protiv nasilja na kome je Đilas insistirao, profesor FON-a Vladimir Obradović, bio je pre svega 4 godine blizak saradnik onog putinofilskog ministra Nenada Popovića, toliko blizak da ga je ministar vodio u Soči kao člana delegacije.

 

Ovde ima dosta slika, uslikan je i sa Brnabićkom nekoliko puta.


 

Spoiler

 

 

 

 

 

F-K92x2XAAEJz_A?format=jpg&name=large

 

Posebno je problematično što je taj deo izostavio iz biografije i izgleda pobrisao objave o tome po društvenim mrežama.

Edited by erwin
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, tomas.hokenberi said:

Pomenuti  TE "Nikola Tesla" i basen "Kolubara" su integralni deo EPS-a, a centrala EPS-a je u Masarikovoj 1-3,  na granici Vracara i Savskog Venca pa se porez od dobiti tu obracunava, a i to uglavnom uzima Republika.   Sta mislis zasto je vec duze vreme Novi Beograd "najbogatija opstina"?  Zato sto su tamo centrale velikih firmi kao sto je Telekom, Yettel, itd.

PDV  i porez od plata uzima Republika, pa deli kako joj se cefne,

Porez na dohodak gradjana se placa na opstini prebivalista zaposlenog. a ne opstini sedista firme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...