Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

12 hours ago, Vredni mrav said:

Ovo ni Đilas ne bi napisao. Transfer blama imam umesto tebe. Nema svrhe ni polemisati na temu mosta, rekonstrukcije bulevara ili bus plusa...

 

Problem i jeste (u njenom postu) u tome sto je bukvalno kopirano sta je Djilas napisao.

 

Licna misljenja su sasvim pozeljna i dobrodosla, samo da su bar malo obrazlozena.

 

Quote

 

Računam SPS jer je SPS omogućio 2008. godine Tadiću da sastavi Vladu. Svakako je njihov zbiran rezultat bio odlican u poredjenju sa stanjem u državi. Relativno je tačno da su gubili podršku, jer je najbolji rezultat DS-a bio 2008. kada je ZES uzeo 39%. 

 

Ne mozes da racunas SPS jer si poceo od teze da su ovi iz opozicije "potroseni politicari" i da ih (izmedju ostalog) narod zato nije hteo 2012. jer su vec dugo bili na vlasti (ili se smenjivali na vlasti). SPS je bio 4 godine u vlasti, krace nego sada Saruman i njegovi.

 

Quote

Što se tiče medija, smatram to subjektivnim osećajem. Dominacija vlasti je uvek bila visoko izražena. Razlika je u tome što Vučić više koristi medije i mnogo više nastupa, posebno kroz KZN, ali isto tako je i opozicija glasnija danas nego tada. Možda ti potcenjuješ N1, razne portale i društvene mreže kojih 2008 praktično i nije bilo, ali ja smatram da su to ozbiljna sredstva za obraćanje glasačima.

 

 

Portali i drustvene mreze ne mogu da dopru do dobrog dela gradjana i to bi trebalo dobro da znas. Portale i drustvene mreze ionako citaju samo opoziciono nastrojeni biraci. Nece ljudi zbog portala i drustvenih mreza da postanu protivnici Sarumana i njegovih, oni su to postali jer su misleca bica cija egzistencija ne zavisi od toga da li ce prodati dusu SNS.

 

Cak i N1 ne moze da slusa veliki broj gradjana, ali N1 i nije opoziciona televizija, osim u glavi Sarumana i onih kojima je posao samo da ponavljaju ono sto on kaze. Ako N1 nije za vlast i kriticki se odnosi prema vlasti, ne znaci da je za Djilasa ili Jeremica.

 

Quote

Recimo Studio B za vreme Đilasa i danas je isti kurac. Nijanse su u pitanju.

 

 

U tom slucaju bi mogao da nadjes jedan primer izvestavanja koji je slican izvestavanju izvesne "novinarke" Barbare sa protesta "1 od 5 miliona" na Studiju Bot (ranije Studiju Dj).

 

Quote

B92 nekada je bio udarna pesnica vlasti. Utisak je da su to radili pismenije nego danas Pink i Informer koji to rade prostije. Čak i N1 danas to radi sofisticiranije. Činjenica je da pre 2012. nije postojao ozbiljan opozicioni medij.

 

B92 (odnosno O2) je sada SNS, samo vise nisu ozbiljni. Sta N1 radi sofisticiranije, navija za opoziciju? Necemo da se salimo ovde.

 

Takodje je bitno i kakva je propaganda u pitanju. Pink i Informer i ostala smeca od "medija" sire najogavnije lazi i to se prima u nasoj javnosti koja nije najsrecniji primer kritickog duha i odbacivanja senzacionalizma.

 

Quote

Što se tiče novca, nisam mislio na lični novac, mada je jasno da ih Toma i Vucić tada nisu inali previše, kao danas Đilas i Vuk. Mislim na to da za SzS danas finansije nisu problem. Nisu suštinski ni mediji. Problem je nepostojanje ozbiljnog programa, vrlo neprirodne koalicije, međusobni ratovi pogorovo u DS koji su ostavili trag( Đilas vsTadić, Đilas vs Jeremić, Pajtič vs Đilas...) i naravno to što cela DS ima epitet lopovskog žutog preduzeća. AV je znalački iskoristio njihove raspade da ih unakazi do kraja i njemu najviše odgovara da mu baš oni budu oponenti. Nikako ne neki novi ljudi...

 

Kad napises da za SzS finansije nisu problem to ispada kao da oni imaju svog milijardera (kao Frank Stronach u Austriji ili Karic ovde) koji moze da finansira kampanju i da budu svuda primetni.

 

Zato SzS moze da ima 10-20% jer ima Djilasa da ih finansira, ali to nije nista prema kolicini para i moci koje ima SNS.

 

To, vidimo nije slucaj. Zasto, zato sto SNS ima mnogo vise danas, koristi sve drzavne resurse preko svake dozvoljene mere i ti novi ljudi koje prizeljkujes bi prosli kao Dveri, "Ne Davimo Beograd", DJB i ostali koji nisu imali ni stab za javljanje sa izbora nego su se organizovali na ulici.

 

Cak i da se pojavi nova politicka opcija, morala bi da nadje svog Djilasa zbog finansija, a onda bi ih taj njihov Djilas odmah odbio jer ne zeli da baca pare da bi bio kap u moru propagande "Aleksandar Vucic - zato sto volimo Srbiju" ili "Aleksandar Vucic - jer Srbija nema alternativu".

 

Takodje, ti se ovde pretvaras kao da SNS nije lopovsko preduzece i kao da gomila lopova iz DS i URS nisu sada u SNS, ali prolaze godina, sad ce i decenija i ta koalicija je na 65% birackog tela.

 

Zaboravio sam da dodam, na koje neprirodne koalicije mislis? Dveri u SzS?

 

Nisi li video da je iz izbora u izbore pokusavano sa vise kolona sto je dovodilo do toga da SNS ima 50%, SPS 12%, a treca kolona 5-6%? Cak i da se stvore dve kolone, jedna desna i jedna leva, dobio bi da se levi ogradjuju od desnih i obrnuto i zasto bi iko imao nade u dve saveza sa po 12% i 5%?

 

Quote

 

 

Ne mozes nikako reci da su Milosevic i Tadic zavrsili isto. Porediti Milosevica i Tadica mogu samo pristalice ove moderne SNSovske revizije istorije.

 

Edited by goldberg
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Vredni mrav said:

Recimo Studio B za vreme Đilasa i danas je isti kurac. Nijanse su u pitanju. 

 

Ti si već drugi koji je ovo napisao. Da izviniš, glupost epskih razmera. Svaka gradska vlast je koristila STB za svoju propagandu, manje ili više, ali ovo što je danas STB i nije televizija. Niti ima debatnih emisija, niti autorskih emisija, čista sektaška propaganda 0-24h i pljuvanje Đilasa. To skoro niko više i ne gleda, a da ima 2 grama mozga, čak ni da vidi kolika je temperatura (ako i dalje piše na ekranu, ne gledam odavno)… 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Issey said:

 

Ti si već drugi koji je ovo napisao. Da izviniš, glupost epskih razmera. Svaka gradska vlast je koristila STB za svoju propagandu, manje ili više, ali ovo što je danas STB i nije televizija. Niti ima debatnih emisija, niti autorskih emisija, čista sektaška propaganda 0-24h i pljuvanje Đilasa. To skoro niko više i ne gleda, a da ima 2 grama mozga, čak ni da vidi kolika je temperatura (ako i dalje piše na ekranu, ne gledam odavno)… 

Da ne bude zabune,ja nisam rekao isti ali da je bilo dosta slicnosti bilo je i u tome je problem...nece opozicioni biraci vise da glasaju za manje zlo...jednostavno nece zato i dobiju sansu 'novi' tipa Radule,Beli,SJ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Braćo ne editujte postove gospođi, molim vas. Ukoliko je uvredljivo ili za ban, banujte, ali ovako je nekako patronizirajuće i jadno. Sad me užasno zanima šta je pisalo.

 

Poslaću link do celog teksta na pp. 

 

 

1 hour ago, goldberg said:

Problem i jeste (u njenom postu) u tome sto je bukvalno kopirano sta je Djilas napisao.

 

Licna misljenja su sasvim pozeljna i dobrodosla, samo da su bar malo obrazlozena.

 

Nije Đilas pisao, ja sam pisala i ovo je deo teksta sa mog bloga koji je javan i može da se nađe na netu.

 

Poslaću pp sa linkom.  

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Portali i drustvene mreze ne mogu da dopru do dobrog dela gradjana i to bi trebalo dobro da znas. Portale i drustvene mreze ionako citaju samo opoziciono nastrojeni biraci. Nece ljudi zbog portala i drustvenih mreza da postanu protivnici Sarumana i njegovih, oni su to postali jer su misleca bica cija egzistencija ne zavisi od toga da li ce prodati dusu SNS.

 

Cak i N1 ne moze da slusa veliki broj gradjana, ali N1 i nije opoziciona televizija, osim u glavi Sarumana i onih kojima je posao samo da ponavljaju ono sto on kaze. Ako N1 nije za vlast i kriticki se odnosi prema vlasti, ne znaci da je za Djilasa ili Jeremica.

 

Ali zasto mislite da ce se u nekom selu kod npr Surdulice nesto promeniti sto se glasanja tice ako mediji budu slobodni.Pa imali smo  po takvim mestima od 2000-2012 relativno slobodne medije koji su naginjali ka DS i ostalima pa se tamo glasalo za SRS,SPS mozda nesto DSS i to je to.Razlika je sto se sada samo 90% prelilo SNS

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdarac said:

Ali zasto mislite da ce se u nekom selu kod npr Surdulice nesto promeniti sto se glasanja tice ako mediji budu slobodni.Pa imali smo  po takvim mestima od 2000-2012 relativno slobodne medije koji su naginjali ka DS i ostalima pa se tamo glasalo za SRS,SPS mozda nesto DSS i to je to.Razlika je sto se sada samo 90% prelilo SNS

Zato sto stanovnici na selu uvek glasaju za vlas' .

Kod mene u selu ima pesmica :

Malo radi

Malo kradi

Budi dobar svakoj vladi... 😄

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Zato sto stanovnici na selu uvek glasaju za vlas' .

Kod mene u selu ima pesmica :

Malo radi

Malo kradi

Budi dobar svakoj vladi... 😄

 

 

Pa vidi ima istine u tome ali ako pogledas rez izbora po unutrasnosti u vreme DS nisu bas dobro prolazili dole...vadili su ih veliki gradovi

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdarac said:

Pa vidi ima istine u tome ali ako pogledas rez izbora po unutrasnosti u vreme DS nisu bas dobro prolazili dole...vadili su ih veliki gradovi

Zavisi gde, jug je uvek bio anti DS,jako malo se toga promenilo u tih deset godina,,,

Mozda je bas zahvaljujuci jugu Srbije SPS politicki pregurao te godine posle 5. oktobra...

Kod mene je hajde da kazemo u okolini Beograda, preletanje iz SPS u SRS  DSS,ali i u DS bilo poprilicno...

Naravno svi ti glasaci su danas manje vise za SNS...

Pro opozicioni glasaci su i dalje oni koji su bili za DS do 2000te...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Zvezdarac said:

Ali zasto mislite da ce se u nekom selu kod npr Surdulice nesto promeniti sto se glasanja tice ako mediji budu slobodni.Pa imali smo  po takvim mestima od 2000-2012 relativno slobodne medije koji su naginjali ka DS i ostalima pa se tamo glasalo za SRS,SPS mozda nesto DSS i to je to.Razlika je sto se sada samo 90% prelilo SNS

 

Glasalo se za SRS i SPS zato sto tu zive ljudi koji su ojadjeni za vreme DS i DSS vladavine, a SRS i SPS su imali pristup medijima.

 

Sutra da imas medije koje su potpunosti u funkciji SzS i neke minorne opozicione strancice tamo bi razbijao SzS (ili koja vec stranka na vlasti).

 

Ajde da kazemo da u tim malim selima stalno glasaju za SNS, SRS i derivate, da vidimo malo kako se promenilo biracko telo od 2012. do 2014:

 

2012. DS + DSS + URS oko 1,33 miliona glasova.

           SNS + SPS + SRS oko 1,69 miliona glasova.

           DSS + Dveri oko oko 440 hiljada glasova.

 

2014. DS + SDS + LDP + URS + DJB oko 650 hiljada glasova

           SNS + SPS + SRS oko 2,3 miliona glasova

           DSS + Dveri oko 280 hiljada glasova

 

Ovde imas transfer oko 500 hiljada glasova iz bloka DS + URS + LDP u SNS.

 

Nije da mediji uopste nisu bitni, daleko od toga.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Glasalo se za SRS i SPS zato sto tu zive ljudi koji su ojadjeni za vreme DS i DSS vladavine, a SRS i SPS su imali pristup medijima.

 

Sutra da imas medije koje su potpunosti u funkciji SzS i neke minorne opozicione strancice tamo bi razbijao SzS (ili koja vec stranka na vlasti).

 

Ajde da kazemo da u tim malim selima stalno glasaju za SNS, SRS i derivate, da vidimo malo kako se promenilo biracko telo od 2012. do 2014:

 

2012. DS + DSS + URS oko 1,33 miliona glasova.

           SNS + SPS + SRS oko 1,69 miliona glasova.

           DSS + Dveri oko oko 440 hiljada glasova.

 

2014. DS + SDS + LDP + URS + DJB oko 650 hiljada glasova

           SNS + SPS + SRS oko 2,3 miliona glasova

           DSS + Dveri oko 280 hiljada glasova

 

Ovde imas transfer oko 500 hiljada glasova iz bloka DS + URS + LDP u SNS.

 

Nije da mediji uopste nisu bitni, daleko od toga.

Uhh uhh pa ako je moguce glasace DS,URS i LDP uz pomoc medija prevesti u glasace SNS onda stvarno.Pre ce biti da su to glasaci DSS plus dosta onih koji su se zbog posla uclanili u SNS(moguce ranije neopredeljeni ili URS).Tu kod SNS nema sale ako si dobio posao glasaces i ti i tvoja porodica za SNS...nakupi se iz te grupacije dosta,plus navijaci,razne interesne grupe...oni koji su uvek uz vlast

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdarac said:

Uhh uhh pa ako je moguce glasace DS,URS i LDP uz pomoc medija prevesti u glasace SNS onda stvarno.Pre ce biti da su to glasaci DSS plus dosta onih koji su se zbog posla uclanili u SNS(moguce ranije neopredeljeni ili URS).Tu kod SNS nema sale ako si dobio posao glasaces i ti i tvoja porodica za SNS...nakupi se iz te grupacije dosta,plus navijaci,razne interesne grupe...oni koji su uvek uz vlast

 

Pa moguce je, jer glasaci DS i ostalih stranaka nisu monolitni glasaci. Gomila njih je glasala za Tadica i DS zbog licne koristi ili zbog identifakacije sa vlascu.

 

Iz brojki koje su svima dostupne se vidi da su Dveri i DSS izgubile oko 150 hiljada glasaca. To nije ni blizu dovoljno da objasni bum u rastu podrske SNS.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Pa moguce je, jer glasaci DS i ostalih stranaka nisu monolitni glasaci. Gomila njih je glasala za Tadica i DS zbog licne koristi ili zbog identifakacije sa vlascu.

 

Iz brojki koje su svima dostupne se vidi da su Dveri i DSS izgubile oko 150 hiljada glasaca. To nije ni blizu dovoljno da objasni bum u rastu podrske SNS.

 

 

Ok ima i ta tvoja teorija rezona,ali onda mediji tu ne igraju ulogu ako su za neku opciju iz licne koristi i indetifikacije sa vlascu.Tako ispada

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Iz brojki koje su svima dostupne se vidi da su Dveri i DSS izgubile oko 150 hiljada glasaca. To nije ni blizu dovoljno da objasni bum u rastu podrske SNS

 

Glasovi su izgubljeni zbog unutarstranačkih turbulencija i odlazaka nekih funkcionera koji su se priklonili SNS-u i sa sobom povukli i svoje simpatizere.

 

Moram sada nešto da primetim: Sve ovo o čemu pišemo a nema veze sa najavljenim bojkotom redovnih parlamentarnih i lokalnih izbora treba da ide u temu "Srpska opozicija- istine i zablude"..to je neko moje mišljenje..možda i pogrešno..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Plavi Golub said:

A oni koji su postali punoletni u medjuvremenu?

 

Mislis da je vecina njih glasala za SNS i da je to objasnjenje njihovih novih glasova?

 

5 minutes ago, Zvezdarac said:

Ok ima i ta tvoja teorija rezona,ali onda mediji tu ne igraju ulogu ako su za neku opciju iz licne koristi i indetifikacije sa vlascu.Tako ispada

 

Mediji imaju ulogu u tome da ohrabruju ili obeshrabruju da izadju na izbore ljude koji nisu sigurni da li ce izaci.

 

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Glasovi su izgubljeni zbog unutarstranačkih turbulencija i odlazaka nekih funkcionera koji su se priklonili SNS-u i sa sobom povukli i svoje simpatizere.

 

Moram sada nešto da primetim: Sve ovo o čemu pišemo a nema veze sa najavljenim bojkotom redovnih parlamentarnih i lokalnih izbora treba da ide u temu "Srpska opozicija- istine i zablude"..to je neko moje mišljenje..možda i pogrešno..

 

Mozda si u pravu, da je vreme da se stavi tacka na ovu raspravu i da se pise samo o bojkotu izbora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

 

Mislis da je vecina njih glasala za SNS i da je to objasnjenje njihovih novih glasova?

 

Ne mislim, ne znam. Ja sam se uvek pitala ko su ti ljudi. Ovo prelivanje mi je jasno kod onih koji na to sa srpskom politikom gledaju krajnje pragmaticno iz onoga sto misle da im je licni interes.

 

Moj utisak koji ne mora da bude tacan je da su penzosi za dzabe stigmatizovani (ovi koji sad pristizu ili su tek postali). Problem ce da bude u brojlerima koji su mladi, neobrazovani, nemaju secanje na svinjarije od ranije (ovde mi je taktika AV jasna), a ambiciozni i agresivni. Ljudi oni ih vaspitavaju, kao i u Hrvatskoj za dugorocne ciljeve. 

 

Edit: U krajnjem slucaju zato je opozicija sebe u vrednosnom smislu pomerila debelo u desno ne bi li pokupila deo biraca koji tome gravitiraju. I gubi na drugom kraju. Seci usi, krpi pa znas vec sta.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Issey said:

 

Ti si već drugi koji je ovo napisao. Da izviniš, glupost epskih razmera. Svaka gradska vlast je koristila STB za svoju propagandu, manje ili više, ali ovo što je danas STB i nije televizija. Niti ima debatnih emisija, niti autorskih emisija, čista sektaška propaganda 0-24h i pljuvanje Đilasa. To skoro niko više i ne gleda, a da ima 2 grama mozga, čak ni da vidi kolika je temperatura (ako i dalje piše na ekranu, ne gledam odavno)… 

 

Rekao sam vec da ovi to rade mnogo prostije, dok su bivsi kao N1 sad to radili mnogo sofisticiranije i na nekim visem intelektualnom nivou.

 

Ali je cinjenica da tipa u periodu 2010-2012 niko iz Sns nije mogao da se pojavi na Studiju B. A ta stranka osvoji Zemun i Vozdovac, nije bas da nije relevantna.

 

Inace moja teorija je da je SNS uzeo gro glasaca ZES-a odnosno DS-a iz 2008 i 2012. Ti glasaci po prirodi vole da su uz vlast.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

 

Pa moguce je, jer glasaci DS i ostalih stranaka nisu monolitni glasaci. Gomila njih je glasala za Tadica i DS zbog licne koristi ili zbog identifakacije sa vlascu.

 

Iz brojki koje su svima dostupne se vidi da su Dveri i DSS izgubile oko 150 hiljada glasaca. To nije ni blizu dovoljno da objasni bum u rastu podrske SNS.

 

 

 

svi ti glasaci iz URS-a i drugih opozicionih grupa koje su presle kod SNS-a su preletaci...

  A SNSov bum u rastu su kradje, kupovina glasova , glasovi pokojnika, i naravno svih onih koji su zaposleni po partijskoj liniji.  Mnogi su se uclanili u sektu ne bi li dosli makar do posla spremacice...  i sad taj dug moraju platiti glasanjima.... A oni koji su po javnom sektoru od ranije su ucenjeni da moraju glasati i slikati to mobilnim telefonom itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moguce je bilo prelivanje iz DS,DSS i ostalih u SNS jer je tamo bilo dosta glasaca koji su u tim strankama bili iz koristi ili iz nuzde...

Hajde da lepo pogledamo istini u oci i kazemo da su i za vreme DS ili DSS ljudi ucenjivani uclanjenjem u vladjucu stranku za dobijanje radnog mesta u javnom sektoru...

Nije to "izum"SNS...

Sticajem okolnosti tamo negde krajem 2000ih bio sam hajde da kazemo zainteresovan za radno mesto u jednom javnom preduzecu,razgovaram sa poznanikom kakva je situacija sa zaposljenjem tamo?

On mi kaze 5000evra + clanska karta DSS.

Ja ga pitam,jel mora bas i clanska karta,na sta mi je odgovorio,da ne mora obavezno ali da je jako preporucljivo...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Plavi Golub said:

A oni koji su postali punoletni u medjuvremenu?

 

Izmedju ta dva izbora postalo je punoletno oko 165 hiljada ljudi. Izlaznost je najmanja bas medju tom kategorijom. Tako da oni nisu mogli znacajnije da uticu na te oscilacije i promene u izbornim rezultatima. 

 

Plus u to vreme su Dveri jos uvek imale dosta velik uticaj medju najmladjim glasacima. Sledecih godina je taj uticaj znacajno opao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...