Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, Doc Holiday said:

 

ma da kako mali Perica, ovaj Alek zamislja.... okrenes se Rusiji a da ti ostane slobodna trgovina.... da neces i dalje pare da ti daju ???

 

sto kaze ona.... srce u rusiji a deca u Nemacku...

 

e pa ne ide to tako... ako postajemo ruska gubernija , onda to postajemo u svim segmentima...

 

ta free trade vazi samo za zemlje EU i zemlje koje su kandidati... Svajcarska i Norveska nisu u EU ali se sa njima to podrazumeva...

 

Niko nije rekao da cemo postatiruska gubernija. Ono sto treba da potpisu sa EAU je samo zona slobodne trgovine. Preko 99% nasih proizvoda moze da se izvozi na to lakrativno trziste bez carina. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Niko nije rekao da cemo postatiruska gubernija. Ono sto treba da potpisu sa EAU je samo zona slobodne trgovine. Preko 99% nasih proizvoda moze da se izvozi na to lakrativno trziste bez carina. 

 

a koji ce im moj, kablovi od automobila :smiley24:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

 

a koji ce im moj, kablovi od automobila :smiley24:

Kablovi -ne,ali hrana mozda -da. Pa ce strani investitori da otvaraju fabrike u Srbiji, jer ce imati bescarinski pristup trzistima:EU, EAU i Turske! Moguce i Kine, pod bescarinskim rezimom! Mozda ce oni Arapi sto su kupili PKB da "razbijaju" na rusko trziste! A radnici koji rade tamo dobijace "masne" zarade! I drzavni budzet ce da se puni. Pa ce biti vise para u drzavnoj kasi i kad neko drugi dodje na vlast. Imace se para za skole, bolnice i puteve.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Kablovi -ne,ali hrana mozda -da. Pa ce strani investitori da otvaraju fabrike u Srbiji, jer ce imati bescarinski pristup trzistima:EU, EAU i Turske! Moguce i Kine, pod bescarinskim rezimom! Mozda ce oni Arapi sto su kupili PKB da "razbijaju" na rusko trziste! A radnici koji rade tamo dobijace "masne" zarade! I drzavni budzet ce da se puni. Pa ce biti vise para u drzavnoj kasi i kad neko drugi dodje na vlast. Imace se para za skole, bolnice i puteve.

"Masne" plate :lol_2: Pa ti investitori i dolaze samo zato što dobijaju beneficije kakve nigde ne bi dobili, i zato što im se sviđa minimalac u državi.

 

Ja mislim da se ti samo sprdaš na ovoj temi. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, fancy said:


Samo pokazuje pogubnost komunističke ideologije u koju su divljaci 40 godina slepo verovali, a zatim je zamenili krvavim nacionalnizmom.
To se ne leči ni za 12 ni za 20 god. To vreme je u domenu generacije ili dve...

 

 Fancy, onako na prvi pogled  si u pravu.

Ali se onda pitam zasto pominjes komunizam. Relarivno kratko je trajao, nije postigao bog zna sta.

 

Kad citas istorijske zapise iz Balkanskih ratova, sta se promenilo izmedju 1912. i 1999? Je li bilo bolje ubijati Albance onda ili skoro 100 godina kasnije?

Iz tvojeg posta, "pogubnost komunističke ideologije" nema veze ni sa cim. Kosovo je postalo rartni plen i deo Srbije 1912. Beogradjani nisu bas osetili neku promenu na sopstvenom dupetu, niti je voda bila bolja niti su imali Pampers pelene.

 

Deo moje familije, srpske familije iz Zagreba, je preselio u Bg neposredno pre rata, pametni ljudi. Ostali oboje bez posla a onda je dosao 6-godisnji sin, taman krenuo u skolu, sa recima da njemu kazu da je Sojbin (imao je problema sa izgovorom "R"),  a on ne zna sta je to. Prodali su sve i preselili, a ti mi sad kazes da je to posledica 'komunisticke ideologije"?

 

Uopste ne branim komunizam koji je zlo sui generis. Ali da mi neko "opravdava" danasnja zla komunizmom kojeg nema vec okruglo 30 godina, previse je i samo jeftin nazovi-izgovor.

 

Hoces li resiti probleme Hrvata u Hrtkocima time sto kazes da je Seselj antikomunista?
 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
 Fancy, onako na prvi pogled  si u pravu.
Ali se onda pitam zasto pominjes komunizam. Relarivno kratko je trajao, nije postigao bog zna sta.
..



Zato što pišem preko telefona i mrzi me da pišem nadugačko i naširoko oko stvari koje su ono... Očigledne.

OK, nemam apriori mržnju prema komunizmu per se, dovoljno dugo sam (dobro) živeo "pod Titom" ali takođe mi je jasno koje je velike propuste taj režim, sistem, šta god.. napravio (pri čemu se čak i ne dotičem tzv. "komunističkih zločina"!)
1. Pokušaj izgradnje ekonomski neodrživog sistema
2. Nebavljenje međunacionalnim problemima posle 2. sv. rata u multietničkim sredinama, uglavnom guranjem svega pod tepih i paušalno ocenjujući da je nacionalizam loš. (ja ne mislim da je dobar, ali ja ti i nisam _prosečan_Pera~Srbin/Jugosloven_ po obrazovanju i kulturi... Razumemo se?)

1. i 2. su stvorili sjajne preduslove u frustriranom narodu da ih, svakoga u svojoj prćiji, nacionalizam s kraja 80ih pokupi i ponudi im instant rešenja. Ljudi, "prosečni", glupi kakvi su, je l da, za čas su prigrlili nove mesije, skinuli petoktake sa zidova i zastava, stavili krstove (i polumesece) i krenuli u krvavi cirkus. I dan danas smo u njemu, samo što umesto neuspelih gutača noževa, izginulih artista na trpezu i pojedenog krotitelja lavova gledamo freak show., ženu s bradom, patuljka i sijamske blizance...

Nota bene - "to što je bilo implementirano kod nas i što nazvah komunizam" (jer mi je, ponavljam, bilo lakše, računajući na osnovno razumevanje... Avaj) i nije baš trajalo kratko. Od 45-88 ima, jbg, 43 godine. Postignuto je dovoljno. Sasvim dovoljno da sjebe sluđene mozgove od 2. sv. rata za sledećih X generacija.

Da ne odgovaram na ostale pojedinačnosti iz tvog posta, ako ovo nije dovoljno, sorry but jebiga. [emoji106]

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fancy said:


 

 

 


Zato što pišem preko telefona i mrzi me da pišem nadugačko i naširoko oko stvari koje su ono... Očigledne.

OK, nemam apriori mržnju prema komunizmu per se, dovoljno dugo sam (dobro) živeo "pod Titom" ali takođe mi je jasno koje je velike propuste taj režim, sistem, šta god.. napravio (pri čemu se čak i ne dotičem tzv. "komunističkih zločina"!)
1. Pokušaj izgradnje ekonomski neodrživog sistema
2. Nebavljenje međunacionalnim problemima posle 2. sv. rata u multietničkim sredinama, uglavnom guranjem svega pod tepih i paušalno ocenjujući da je nacionalizam loš. (ja ne mislim da je dobar, ali ja ti i nisam _prosečan_Pera~Srbin/Jugosloven_ po obrazovanju i kulturi... Razumemo se?)

1. i 2. su stvorili sjajne preduslove u frustriranom narodu da ih, svakoga u svojoj prćiji, nacionalizam s kraja 80ih pokupi i ponudi im instant rešenja. Ljudi, "prosečni", glupi kakvi su, je l da, za čas su prigrlili nove mesije, skinuli petoktake sa zidova i zastava, stavili krstove (i polumesece) i krenuli u krvavi cirkus. I dan danas smo u njemu, samo što umesto neuspelih gutača noževa, izginulih artista na trpezu i pojedenog krotitelja lavova gledamo freak show., ženu s bradom, patuljka i sijamske blizance...

Nota bene - "to što je bilo implementirano kod nas i što nazvah komunizam" (jer mi je, ponavljam, bilo lakše, računajući na osnovno razumevanje... Avaj) i nije baš trajalo kratko. Od 45-88 ima, jbg, 43 godine. Postignuto je dovoljno. Sasvim dovoljno da sjebe sluđene mozgove od 2. sv. rata za sledećih X generacija.

Da ne odgovaram na ostale pojedinačnosti iz tvog posta, ako ovo nije dovoljno, sorry but jebiga. emoji106.png

Sent from my SM-N950F using...
 

Moras prihvatiti cinjenicu da su Srbi prihvatili taj socijalizam sa velikim entuzijazmom - eto prilike da se naudi komsiji i otme imovina. Nije nama upokojeni ispod 2 kubika mermera na Dedinju kriv sto nam je mentalitet takav da gledamo svakom u okolini da odmognemo.

Komsija je komsiju prijavljivao za Goli Otok - samo da bi mu uzeo onih "pometra" medje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moras prihvatiti cinjenicu da su Srbi prihvatili taj socijalizam sa velikim entuzijazmom - eto prilike da se naudi komsiji i otme imovina. Nije nama upokojeni ispod 2 kubika mermera na Dedinju kriv sto nam je mentalitet takav da gledamo svakom u okolini da odmognemo.

Komsija je komsiju prijavljivao za Goli Otok - samo da bi mu uzeo onih "pometra" medje.

Pa jebote ako nije jasno iz celog mog pisanja da ne da prihvatam nego je aksiom da je Srbima "komunizam" legao ko budali šamar onda jbg [emoji2]

 

Ne mislim ja da je to kojekakva zavera uvezenog komunizma nego brate našli su (smo) se u tome ko moj na mome... [emoji12]

 

I ostali su, ali su Hrvati i Slovenci imali više sreće en general zbog geografske blizine zapada i većeg upliva vrednosti s tog "fronta".

 

I tako, recept za klanicu je dugo i temeljno pripreman... Opet, ne kažem da je matori svesno to uradio, ali opet, uzgajajući godinama elite sitnih šićardžija i jajara koji su jedva dočekali da ga ture pod mermer (jugoslovenski izraz za lipu [emoji6]) edabi zasijala i njihova zvezda u holu slavnih... E, to je njegov udeo u klanici 90ih. Nisu meni smetali njegovi tompusi, beli klavir i sl. Al brate qrac si nam razvio od ekonomije, plus tvoji hand picked puleni su tupav narod za čas uvukli u građanski rat...

 

 

Dajte više ako može nešto sa da/ne, ubi me SwiftKey... [emoji33]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fancy said:


Pa jebote ako nije jasno iz celog mog pisanja da ne da prihvatam nego je aksiom da je Srbima "komunizam" legao ko budali šamar onda jbg emoji2.png

Ne mislim ja da je to kojekakva zavera uvezenog komunizma nego brate našli su (smo) se u tome ko moj na mome... emoji12.png

I ostali su, ali su Hrvati i Slovenci imali više sreće en general zbog geografske blizine zapada i većeg upliva vrednosti s tog "fronta".

I tako, recept za klanicu je dugo i temeljno pripreman... Opet, ne kažem da je matori svesno to uradio, ali opet, uzgajajući godinama elite sitnih šićardžija i jajara koji su jedva dočekali da ga ture pod mermer (jugoslovenski izraz za lipu emoji6.png) edabi zasijala i njihova zvezda u holu slavnih... E, to je njegov udeo u klanicu 90ih. Nisu meni smetali njegovi tompusi, beli klavir i sl. Al brate qrac si nam razvio od ekonomije, plus tvoji hand picked puleni su tupav narod za čas uvukli u građanski rat...


Dajte više ako može nešto sa da/ne, ubi me SwiftKey... emoji33.png

Sent from my SM-N950F using...
 

Hrvati i Slovenci su  samo odlicno iskoristili sve to:

- Zagorci dobise Istru i Dalmaciju, a i Krajinu su dobili iako je prilicno zajebana regija

- Vojvodina: proteruju se Nemci i na njihova imanja se naseljavaju oni koji se nikad nisu bavili time iz brdovitih krajeva - e, ti su ti danas najglasniji oko Samostalne Vojvodine, gdi su novci i takoto , a kukaju kad je susa - sto drzava ne pomogne? Pa ocistite kanale od djubreta koje bacate u njih i imacete vodu i u susnim, a odvod u poplavnim godinama. Radili su posao mnogo pre vas.

Link to comment
Share on other sites

Srbi da očiste đubre? [emoji38][emoji38][emoji38]

Država duradi nešto! [emoji848]

:wicked:

[digresija]
Malopre me zove ortak... Bio za praznik u Turskoj. Šokiran čistoćom Istanbula.
Kaže: "Shvatio sam kako smo se oslobodili od Turaka - pobegli su od prljavštine" [emoji12]
[/digresija]

Sent from my SM-N950F using...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kronostime said:

Hrvati i Slovenci su  samo odlicno iskoristili sve to:

- Zagorci dobise Istru i Dalmaciju, a i Krajinu su dobili iako je prilicno zajebana regija

- Vojvodina: proteruju se Nemci i na njihova imanja se naseljavaju oni koji se nikad nisu bavili time iz brdovitih krajeva - e, ti su ti danas najglasniji oko Samostalne Vojvodine, gdi su novci i takoto , a kukaju kad je susa - sto drzava ne pomogne? Pa ocistite kanale od djubreta koje bacate u njih i imacete vodu i u susnim, a odvod u poplavnim godinama. Radili su posao mnogo pre vas.

 

Da su pametni pa da procitaju ovo i da im procveta Vojvodina... k'o bi rek'o da im tako malo treba...

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, fancy said:

Srbi da očiste đubre? emoji38.pngemoji38.pngemoji38.png

Država duradi nešto! emoji848.png

:wicked:

[digresija]
Malopre me zove ortak... Bio za praznik u Turskoj. Šokiran čistoćom Istanbula.
Kaže: "Shvatio sam kako smo se oslobodili od Turaka - pobegli su od prljavštine" emoji12.png
[/digresija]

Sent from my SM-N950F using...
 

Jedan u provinciji, u Srbiji,necu reci koji,  nikad nije bio cistiji nego u zadnjih nekoliko godina. Pod tim mislim na djubre i papirice po ulici i sl.

Tako da u Srbiji, ili bar nekim njenim delovima, ima poboljsanja u tom pogledu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam upratio ove jucerasnje aktivnosti sa satorima, moze li brzinski presek sta se desava? Imade li sta konkretno ili je opet necemo se pomeriti dok svi ne daju ostavke ali pravimo pauzu za drzavne praznike i crveno slovo?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CLASH said:

Nisam upratio ove jucerasnje aktivnosti sa satorima, moze li brzinski presek sta se desava? Imade li sta konkretno ili je opet necemo se pomeriti dok svi ne daju ostavke ali pravimo pauzu za drzavne praznike i crveno slovo?

 

Formirana tzv. slobodna zona. Ukratko, koliko sam shvatio, stranke će se smenjivati na dežurstvu i konstantno će tu biti nekoga. Građani će valjda moći da dođu i da pričaju sa predstavnicima stranaka, a svakog dana u 14h će biti održana konferencija za štampu.

 

Po meni je ovo okay potez u ovom trenutku, videlo se da protesti gube na brojnosti nakon onog velikog protesta, moralo je nešto da se promeni. Dosta ljudi tu prolazi, gledaće to svakog dana, a moraće i Vučić nekad na posao valjda. Uz povremene akcije, možda se i izazove neka reakcija vlasti, što bi možda udahnulo novu energiju protestima.

 

Naravno, sve ovo neće imati nekog efekta na širem planu ukoliko ne krenu da rade na lokalu, što ja i dalje ne vidim da rade. Izbori jedino tako mogu da se dobiju.

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde da neko iz Dveri to izjavi, bar ne bi bilo nikakvo iznenadjenje. Ali Narodna stranka? Mislio sam za Jeremiju da je "svetski covek" , lik koji "parla" engleski - bez obzira sto se politicki ne slazem sa njegovim programom. Ali, mislio sam da je relativno tolerantan i korpulentan covek.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se eventualno samocitirao po pitanju Jeremića:

 

Quote

Evo kakav je pedigre Vuka Jeremića: njegov otac je bio glavna faca u Jugopetrolu za vreme Miloševića, junior je jedan od osnivača OSSI (Organizacija srpskih studenata u inostanstvu), a boravak i studije u inostranstvu su mu finansirali tatica i SPS. Naći ćeš OSSI na internetu veoma lako, a pogledaj odeljak sa osnivačima, pa će sve biti još jasnije. BoTa mu je bio profesor psihologije u Prvoj beogradskoj gimnaziji i razredni starešina. Ukratko, formula koja objašnjava ko je i šta je Vuk Jeremić glasi ovako: SPS (tata Jugopetrol) + BoTa (miljenik čika Dobrice i sin nacionalističkog akademika), tj. vucibatina koga je Služba školovala za svoje potrebe.

...

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darth Bane said:

Ajde da neko iz Dveri to izjavi, bar ne bi bilo nikakvo iznenadjenje. Ali Narodna stranka? Mislio sam za Jeremiju da je "svetski covek" , lik koji "parla" engleski - bez obzira sto se politicki ne slazem sa njegovim programom. Ali, mislio sam da je relativno tolerantan i korpulentan covek.

 

Tesko da je isprdak Jeremic korpulentan covek, ali nije nista iznenadjujuce za stranku koju vodi ta budala. Secam se kad je otvorio twitter nalog, negde na pocetku "predsednikovanja Svetom", kako je otvoreno izrazavao animoziet prema Albancima, pretio kako ce da im dodje u Prizren itd. Pa mu je ocigledno  neko sugerisao da smanji dozivljaj i da se ne prepucava na nivou napaljenog tinejdzera od 15 godina. 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...