Jump to content

Filip Čović - Tatin sin ili bek ap plej?


propolis

Recommended Posts

Ja sam visok 180cm, isto kao i Filip.
Da li to znaci da sam ja isto hendikepiran?
Stvarno preterujete.
Filip je jedan sasvim normalan muskarac, koji zna kosarku.
Ponekad je to na nivou a ponekad losije.
Nije da nema zelje i htenja.
Gledajuci mec u Andori, dosao sam do zakljucka da Filip ima vise zelje od Reglanda.
Regland je imao onako blago da ne kazem kakav izraz lica kad nesto ne ide.
Isto tako je prosle sezone izgledao Rochesti u Barceloni kad sam bio da gledam.
Necu da poredim Rochestija , Reglanda i Filipa.
Ali nisu bili na nivou kad se od njih najvise ocekivalo. Npr Beron je susta suprotnost.
 
Ne zelim da ispadne da se hvalim ovim gde sam bio da gledam CZV, vec uzivo vidu se te neke mimike, izrazi lica koji govore da "bas me briga"
 
 
Volju mu niko nikad nije ni osporavao, ili barem ja to jos nisam video, cak naprotiv. Ali dzaba volja, pa cak i najveca, kad telo i talenat ne prate istu.
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dobar Los Milos said:
32 minutes ago, slavisa said:
Ja sam visok 180cm, isto kao i Filip.
Da li to znaci da sam ja isto hendikepiran?
Stvarno preterujete.
Filip je jedan sasvim normalan muskarac, koji zna kosarku.
Ponekad je to na nivou a ponekad losije.
Nije da nema zelje i htenja.
Gledajuci mec u Andori, dosao sam do zakljucka da Filip ima vise zelje od Reglanda.
Regland je imao onako blago da ne kazem kakav izraz lica kad nesto ne ide.
Isto tako je prosle sezone izgledao Rochesti u Barceloni kad sam bio da gledam.
Necu da poredim Rochestija , Reglanda i Filipa.
Ali nisu bili na nivou kad se od njih najvise ocekivalo. Npr Beron je susta suprotnost.
 
Ne zelim da ispadne da se hvalim ovim gde sam bio da gledam CZV, vec uzivo vidu se te neke mimike, izrazi lica koji govore da "bas me briga"
 
 

Volju mu niko nikad nije ni osporavao, ili barem ja to jos nisam video, cak naprotiv. Ali dzaba volja, pa cak i najveca, kad telo i talenat ne prate istu.

 

 

Jel beše ovako: 

 

30 sekundi do kraja +1 za czv i lopta zvezdina

 

U desetoj sekundi napada, FC pragija trojku i maši sve lopta ode u aut

 

U Sledećem napadu KKP daje dvojku +1

 

I na kraju Beron "kontraverzno" uz zvuk sirene za titulu.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, slavisa said:

Ja sam visok 180cm, isto kao i Filip.

Da li to znaci da sam ja isto hendikepiran?

 

Visi se od njega bar 5 cm.

 

Sa tom visinom moze da se igra kosarka kad si fizicki prespreman, a kad na tu visinu imas procena masti ko vepar, onda dobijemo ovo sto gledamo. Lika koji iz driblinga ne moze da dobaci do kosa (cinjenica), koji ne moze da sacuva ni jednog iole spremnog kosarkasa (cinjenica), koji ima duplo vise suteva za 3 nego za 2 (cinjenica) jer ne smije da udje u reket.

 

Na kraju kad se sve zaokruzi, dobijes lika koji ce privesti karijeru kraju a da nije nigdje mogao da igra van tatinih klubova (jos jedna cinjenica) i da za to postoji gomila razloga a neke od njih sam nabrojao gore.

 

O njemu u kontekstu Zvezde je suludo pricati jer da mu nije tate maksimalno sto bi dobacio do zvezdine ekipe su tribine - isto ko ja i ti. Ono o cemu mozemo da diskutujemo, da li bi mogao da igra ozbiljniju ulogu u nekom prosjecnom aba timu poput Igokee ili Zadra. Veliko pitanje jer ne bi imao slobodu ko u FMP-u, ali ajde da tu ostavimo znak pitanja.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, slavisa said:

A, sta da je usla ta trojka? I mnogo veci igraci su masili kos za pobedu. 

 

To nije bio šut za pobedu, to je bio klasičan hero ball u fazonu GSW... nerezonski šut u nerezonskom momentu koji vrlo često pogađaju Kari/Tomson/Durent... ili barem pogađaju obruč.

 

U svakom slučaju, da ljubi dupe cele sezone sledeće Biliju Beronu şto ga je iz tog epskog sranja izvadio.

 

Od mene toliko.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, delgado said:

Imam jednu anegdotu vezanu za Filipa.

 

  Cekicam prvi put neku taxi-shemu u BGu u kraju, i ne znam koje je vozilo doticnog lerdija. Cekicam tacno kod nekog Maxija, salje mi poruku koja su boje kole, u tacno dogovoreno vreme parkiraju se kola te baje, ja krecem ka kolima, priblizavam se na par metara, kad ono izlece Fica Covic, krenuo u Maxi da slusa zenu 😕   Par minuta kasnije na isto mesto stigao je lerdi, a ja sam prosto hteo da se ubijem sto to nije bio FC3.

Ja imam ideju. Da promenimo naziv teme u anegdote o Filipu Covicu. I onda da pisemo o situacijama u zivotu gde nas je pogledao Filip.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam se rukovao sa njim u Andori, i sa njegovom suprugom, kako se zove Vesna?

Kulturan covek, ostao mi je u lepom secanju. Cak i pred samu utakmicu kad me je spazio na tribinama mi je mahnuo uz osmeh.

Steta sto nisam video uzivo Filipa, video sam Cirbesa, Lazica, Stratosa,... Filipa nisam.

Bas sam hteo porazgovarat sa njim.

 

Sto se tice odbrane, neko je Lazic ili Djenka, da ne preze od direktnog kontakta.

Filip je na pocetku imao problematicniju odbranu, ali se kasnije kroz igru u mecevima primecivalo da se vise ne plasi od direktnog kontakta sa protivnickim igracem.

Smisla za dobru asistenciju ima svakako, to mu ne mozete osporiti.

Znam, da cete me sada napasti, ali ako bas hocete ni Teodosic ne igra nikakvu odbranu, samo sto je on Teo pa mu to niko ne uzima za zlo.

Link to comment
Share on other sites

 
 
Jel beše ovako: 
 
30 sekundi do kraja +1 za czv i lopta zvezdina
 
U desetoj sekundi napada, FC pragija trojku i maši sve lopta ode u aut
 
U Sledećem napadu KKP daje dvojku +1
 
I na kraju Beron "kontraverzno" uz zvuk sirene za titulu.
 
 
 
 
Ja pricam o trudu, a ne o inteligenciji.
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, slavisa said:

Ja sam visok 180cm, isto kao i Filip.

Da li to znaci da sam ja isto hendikepiran?

Stvarno preterujete.

Filip je jedan sasvim normalan muskarac, koji zna kosarku.

Ponekad je to na nivou a ponekad losije.

Nije da nema zelje i htenja.

Gledajuci mec u Andori, dosao sam do zakljucka da Filip ima vise zelje od Reglanda.

Regland je imao onako blago da ne kazem kakav izraz lica kad nesto ne ide.

Isto tako je prosle sezone izgledao Rochesti u Barceloni kad sam bio da gledam.

Necu da poredim Rochestija , Reglanda i Filipa.

Ali nisu bili na nivou kad se od njih najvise ocekivalo. Npr Beron je susta suprotnost.

 

Ne zelim da ispadne da se hvalim ovim gde sam bio da gledam CZV, vec uzivo vidu se te neke mimike, izrazi lica koji govore da "bas me briga"

 

 

Ako si iste visine kao Filip, ni ti nemaš 180 cm.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dobar Los Milos said:
9 hours ago, Stondisha said:
 
 
Jel beše ovako: 
 
30 sekundi do kraja +1 za czv i lopta zvezdina
 
U desetoj sekundi napada, FC pragija trojku i maši sve lopta ode u aut
 
U Sledećem napadu KKP daje dvojku +1
 
I na kraju Beron "kontraverzno" uz zvuk sirene za titulu.
 

Ja pricam o trudu, a ne o inteligenciji.


Trudi se čovek da ispadne heroj.

Kad pričamo o nekom trudu, tu onda moraš da uzmeš u obzir odnos prema odbrani, odnos prema saigračima i slične off the ball karakteristike igrača.

Uzmimo za primer Novicu Veličkovića, vidi se da čovek ne može da igra profesionalne košarke više, al čovek poginu na terenu i ove hero ball momente ima baš retko do gotovo nikad, u odbrani bije se i tuče i jebi ga koliko može on se cepa.

Uzmi Kampaca iz Reala kao primer tog nekog undersized pleja sa nepostojećim šuterskim sposobnostima, tako izgleda kad se neko trudi na terenu...


Dešavale su se situacije i dešavaće se, kad sam najgori u ekipi od trojice na basketu, ne mogu ni loptu da izvedem kako valja, al ću zato brate mili da ti udjem u dres, jer sam u svakom drugom slučaju težak minus za ekipu, a tek da ne pričam o ovim brainfart heroball sitacijama koje mi u sekundi na pamet neće pasti.  I obično, kad se kaže za nekog da se trudi vidi se po odbrani koju pruža i daje...  il si vrhunski napadač koji bleji u odbrani (Markus Vilijams) ili si Fakundo Kampaco...  ili igraš u Megi (oni gaje taj lep za oko bezodbrambeni basket stil).


Čisto da pojasnim moj upis gore.

Link to comment
Share on other sites


Trudi se čovek da ispadne heroj.

Kad pričamo o nekom trudu, tu onda moraš da uzmeš u obzir odnos prema odbrani, odnos prema saigračima i slične off the ball karakteristike igrača.

Uzmimo za primer Novicu Veličkovića, vidi se da čovek ne može da igra profesionalne košarke više, al čovek poginu na terenu i ove hero ball momente ima baš retko do gotovo nikad, u odbrani bije se i tuče i jebi ga koliko može on se cepa.

Uzmi Kampaca iz Reala kao primer tog nekog undersized pleja sa nepostojećim šuterskim sposobnostima, tako izgleda kad se neko trudi na terenu...


Dešavale su se situacije i dešavaće se, kad sam najgori u ekipi od trojice na basketu, ne mogu ni loptu da izvedem kako valja, al ću zato brate mili da ti udjem u dres, jer sam u svakom drugom slučaju težak minus za ekipu, a tek da ne pričam o ovim brainfart heroball sitacijama koje mi u sekundi na pamet neće pasti.  I obično, kad se kaže za nekog da se trudi vidi se po odbrani koju pruža i daje...  il si vrhunski napadač koji bleji u odbrani (Markus Vilijams) ili si Fakundo Kampaco...  ili igraš u Megi (oni gaje taj lep za oko bezodbrambeni basket stil).


Čisto da pojasnim moj upis gore.

Tu dolazimo opet do "talenta" i "fizikalije", a mozda bi i ti (plus navedeni) probali isto da je tvoja/njihova lopta.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, slavisa said:

 

Steta sto nisam video uzivo Filipa, video sam Cirbesa, Lazica, Stratosa,... Filipa nisam.

Bas sam hteo porazgovarat sa njim.

 

 

 

bio je on tu ali se kreće ispod radara, pa ne možeš da ga vidiš tek tako 

 

tenor.gif?itemid=7320811

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, pepe sancez said:

Hej, Kampaco. To je ozbiljan plej. Tvrd, jak niskog tezista, prgav, tako da je i defanzivno zajeban.

 

37 minutes ago, Dobar Los Milos said:


Tu dolazimo opet do "talenta" i "fizikalije", a mozda bi i ti (plus navedeni) probali isto da je tvoja/njihova lopta.


Osoba A:

Ja sam Filip Čović

 

Quote
Висина 1,78 m
Позиција плејмејкер


Osoba B

Ja sam Filip Čović

 

Quote
Висина 1,80 m
Позиција плејмејкер



samo da se manemo priče oko truda  kako se dečak ttrudi i sve, al jebi ga fizikalije i talenat ga hebu...  pa onda u ključnim momentima utakmice, opali nidje veze sa životom trojčinu, samo zato što je loptu kupio njegov tajo....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...